azuracast - en to el_GR translation catalogue (1813 entries)

en: # Episodes
el_GR: # Επεισόδια

en: # Songs
el_GR: # Τραγούδια

en: %{ dj } is now live on %{ station }! Tune in now: %{ url }
el_GR: %{ dj } είναι τώρα ζωντανή στις %{ station }! Συντονιστείτε τώρα: %{ url }

en: %{ hours } hours
el_GR: %{ hours } Ώρες

en: %{ minutes } minutes
el_GR: %{ minutes } λεπτά

en: %{ seconds } seconds
el_GR: %{ seconds } δευτερόλεπτα

en: %{ station } is back online! Tune in now: %{ url }
el_GR: %{ station } επιστρέφει online! Συντονιστείτε τώρα: %{ url }

en: %{ station } is going offline for now.
el_GR: %{ station } είναι εκτός σύνδεσης για τώρα.

en: %{filesCount} File | %{filesCount} Files
el_GR[0]: %{filesCount} Αρχείο
el_GR[1]: %{filesCount} Αρχείο

en: %{listeners} Listener | %{listeners} Listeners
el_GR[0]: %{listeners} Ακροατές
el_GR[1]: %{listeners} Ακροατές

en: %{messages} queued messages
el_GR: %{messages} μηνύματα ουράς

en: %{name} - Copy
el_GR: %{name} - Αντιγραφή

en: %{numPlaylists} playlist | %{numPlaylists} playlists
el_GR[0]: %{numPlaylists} λίστα αναπαραγωγής
el_GR[1]: %{numPlaylists} λίστα αναπαραγωγής

en: %{numSongs} uploaded song | %{numSongs} uploaded songs
el_GR[0]: %{numSongs} ανεβασμένο τραγούδι
el_GR[1]: %{numSongs} ανεβασμένο τραγούδι

en: %{spaceUsed} of %{spaceTotal} Used
el_GR: %{spaceUsed} από %{spaceTotal} σε χρήση

en: %{spaceUsed} Used
el_GR: %{spaceUsed} Χρησιμοποιείται

en: %{station} - Copy
el_GR: %{station} - Αντιγραφή

en: 12 Hour
el_GR: 12 ώρες

en: 24 Hour
el_GR: 24 ώρες

en: A completely random track is picked for playback every time the queue is populated.
el_GR: Ένα εντελώς τυχαίο κομμάτι επιλέγεται για αναπαραγωγή κάθε φορά που συμπληρώνεται η ουρά.

en: A name for this stream that will be used internally in code. Should only contain letters, numbers, and underscores (i.e. "stream_lofi").
el_GR: Ένα όνομα αυτής της ροής που θα χρησιμοποιηθεί εσωτερικά στον κώδικα. Πρέπει να περιέχει μόνο γράμματα, αριθμούς και χαρακτήρες υπογράμμισης (δηλαδή "stream_lofi").

en: A passkey has been selected. Submit this form to add it to your account.
el_GR: Έχει επιλεγεί ένα κλειδί πρόσβασης. Υποβάλετε αυτή τη φόρμα για να την προσθέσετε στο λογαριασμό σας.

en: A playlist containing media files hosted on this server.
el_GR: Μια λίστα αναπαραγωγής που περιέχει αρχεία πολυμέσων που φιλοξενούνται σε αυτόν τον διακομιστή.

en: A playlist that instructs the station to play from a remote URL.
el_GR: Μια λίστα αναπαραγωγής που δίνει εντολή στον σταθμό να παίζει από μια απομακρυσμένη διεύθυνση URL.

en: A unique identifier (i.e. "G-A1B2C3D4") for this measurement stream.
el_GR: Ένα μοναδικό αναγνωριστικό (δηλαδή "G-A1B2C3D4") για τη μέτρηση του ραδιοφώνου.

en: About AzuraRelay
el_GR: Σχετικά Με AzuraRelay

en: About Master_me
el_GR: Σχετικά Με Master_me

en: About Release Channels
el_GR: Σχετικά Με Κανάλια Κυκλοφορίας

en: Access Code
el_GR: Κωδικός Πρόσβασης

en: Access Key ID
el_GR: Αναγνωριστικό Κλειδί Πρόσβασης

en: Access Token
el_GR: Διακριτικό Πρόσβασης

en: Account Details
el_GR: Στοιχεία Λογαριασμού

en: Account is Active
el_GR: Ο λογαριασμός είναι ενεργός

en: Account List
el_GR: Λίστα Λογαριασμών

en: Actions
el_GR: Ενέργειες

en: Adapter
el_GR: Προσαρμογέας

en: Add API Key
el_GR: Προσθήκη Κλειδιού Api

en: Add Custom Field
el_GR: Προσθήκη προσαρμοσμένου πεδίου

en: Add Episode
el_GR: Προσθήκη Επεισόδιο

en: Add Files to Playlist
el_GR: Προσθήκη αρχείων στη λίστα αναπαραγωγής

en: Add HLS Stream
el_GR: Προσθήκη Ροής HLS

en: Add Mount Point
el_GR: Προσθήκη Σημείου Προσάρτησης

en: Add New GitHub Issue
el_GR: Προσθήκη Νέου Ζητήματος GitHub

en: Add New Passkey
el_GR: Προσθήκη Νέου Κλειδιού Πρόσβασης

en: Add Playlist
el_GR: Προσθήκη Λίστας Αναπαραγωγής

en: Add Podcast
el_GR: Προσθήκη Podcast

en: Add Remote Relay
el_GR: Προσθήκη Απομακρυσμένου Ρελέ

en: Add Role
el_GR: Προσθήκη ρόλου

en: Add Schedule Item
el_GR: Προσθήκη αντικειμένου προγράμματος

en: Add SFTP User
el_GR: Προσθήκη Χρήστη Sftp

en: Add Station
el_GR: Προσθήκη Σταθμού

en: Add Storage Location
el_GR: Προσθήκη Τοποθεσίας Αποθήκευσης

en: Add Streamer
el_GR: Προσθήκη Ροής

en: Add User
el_GR: Προσθήκη Χρήστη

en: Add Web Hook
el_GR: Προσθήκη Web Hook

en: Administration
el_GR: Διαχείριση

en: Advanced
el_GR: Για Προχωρημένους

en: Advanced Configuration
el_GR: Προηγμένη διαμόρφωση

en: Advanced Manual AutoDJ Scheduling Options
el_GR: Προχωρημένες Επιλογές Χειροκίνητου ΑυτόματουDJ Προγραμματισμού

en: Aggregate listener statistics are used to show station reports across the system. IP-based listener statistics are used to view live listener tracking and may be required for royalty reports.
el_GR: Τα συγκεντρωτικά στατιστικά στοιχεία ακροατή χρησιμοποιούνται για την εμφάνιση αναφορών σταθμών σε όλο το σύστημα. Τα στατιστικά στοιχεία ακροατή που βασίζονται σε IP χρησιμοποιούνται για την παρακολούθηση ζωντανών ακροατών και μπορεί να απαιτούνται για αναφορές δικαιωμάτων χρήσης.

en: Album
el_GR: Άλμπουμ

en: Album Art
el_GR: Εξώφυλλο άλμπουμ

en: Alert
el_GR: Ειδοποίηση

en: All Days
el_GR: Όλες Οι Ημέρες

en: All listed domain names should point to this AzuraCast installation. Separate multiple domain names with commas.
el_GR: Όλα τα ονόματα τομέα που αναφέρονται θα πρέπει να δείχνουν σε αυτή την εγκατάσταση AzuraCast. Διαχωρίστε πολλαπλά ονόματα τομέα με κόμματα.

en: All Playlists
el_GR: Όλες οι λίστες αναπαραγωγής

en: All Podcasts
el_GR: Όλα Τα Podcast

en: All Types
el_GR: Όλοι οι Τύποι

en: All values in the NowPlaying API response are available for use. Any empty fields are ignored.
el_GR: Όλες οι τιμές στην απάντηση NowPlaying API είναι διαθέσιμες για χρήση. Τυχόν κενά πεδία παραβλέπονται.

en: Allow Requests from This Playlist
el_GR: Να επιτρέπονται αιτήματα από αυτήν τη λίστα αναπαραγωγής

en: Allow Song Requests
el_GR: Να Επιτρέπονται Αιτήματα Τραγουδιού

en: Allow Streamers / DJs
el_GR: Επίτρεψε Ροές / Djs

en: Allowed IP Addresses
el_GR: Επιτρεπόμενες Διευθύνσεις Ip

en: Always Use HTTPS
el_GR: Χρήση HTTPS

en: Always Write Playlists to Liquidsoap
el_GR: Εγγραφή Πάντα των Λιστών Αναπαραγωγής στο Liquidsoap

en: Amplify: Amplification (dB)
el_GR: Ενίσχυση: Ενίσχυσης (dB)

en: An error occurred and your request could not be completed.
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα και δεν ήταν δυνατή η ολοκλήρωση του αιτήματός σας.

en: An error occurred while loading the station profile:
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τη φόρτωση του προφίλ του σταθμού:

en: An error occurred with the WebDJ socket.
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα με την υποδοχή WebDJ.

en: Analytics
el_GR: Στατιστικά

en: Analyze and reprocess the selected media
el_GR: Ανάλυση και επανεπεξεργασία των επιλεγμένων μέσων

en: Any of the following file types are accepted:
el_GR: Οποιοσδήποτε από τους ακόλουθους τύπους αρχείων είναι αποδεκτοί:

en: Any time a live streamer/DJ connects to the stream
el_GR: Κάθε φορά που ένας ζωντανός streamer/DJ συνδέεται με τη ροή

en: Any time a live streamer/DJ disconnects from the stream
el_GR: Κάθε φορά που ένας live streamer/DJ αποσυνδέεται από τη ροή

en: Any time the currently playing song changes
el_GR: Οποιαδήποτε στιγμή αλλάζει το τρέχον τραγούδι

en: Any time the listener count decreases
el_GR: Οποιαδήποτε στιγμή μειώνεται ο αριθμός των ακροατών

en: Any time the listener count increases
el_GR: Οποιαδήποτε στιγμή ο αριθμός ακροατών αυξάνεται

en: API "Access-Control-Allow-Origin" Header
el_GR: API κεφαλίδα "Access-Control-Allow-Origin"

en: API Documentation
el_GR: Τεκμηρίωση API

en: API Key Description/Comments
el_GR: Περιγραφή/Σχόλια Κλειδιού API

en: API Keys
el_GR: Κλειδιά API

en: API Token
el_GR: Διακριτικό ασφαλείας (token) API

en: API Version
el_GR: Εκδόσεις API

en: App Key
el_GR: Κλειδί Api

en: App Secret
el_GR: Μυστικό Εφαρμογής

en: Apple Podcasts
el_GR: Όλα Τα Podcast

en: Apply audio processors (like compressors, limiters, or equalizers) to your stream to create a more uniform sound or enhance the listening experience. Processing requires extra CPU resources, so it may slow down your server.
el_GR: Εφαρμόστε επεξεργαστές ήχου (όπως συμπιεστές, περιοριστές, ή ισοσταθμιστές) στη ροή σας για να δημιουργήσετε έναν πιο ομοιόμορφο ήχο ή να βελτιώσετε την εμπειρία ακρόασης. Η επεξεργασία απαιτεί επιπλέον πόρους CPU, οπότε μπορεί να επιβραδύνει το διακομιστή σας.

en: Apply for an API key at Last.fm
el_GR: Αίτηση για κλειδί API στο Last.fm

en: Apply Playlist to Folders
el_GR: Εφαρμογή λίστας αναπαραγωγής στους φακέλους

en: Apply Post-processing to Live Streams
el_GR: Εφαρμογή μετά την επεξεργασία στις Ζωντανές Ροές

en: Apply to Folders
el_GR: Εφαρμογή στους φακέλους

en: Are you sure?
el_GR: Είσαι σίγουρος?

en: Art
el_GR: Εξώφυλλο

en: Artist
el_GR: Καλλιτέχνης

en: Artwork
el_GR: Γραφικά

en: Artwork must be a minimum size of 1400 x 1400 pixels and a maximum size of 3000 x 3000 pixels for Apple Podcasts.
el_GR: Το έργο τέχνης πρέπει να είναι ένα ελάχιστο μέγεθος 1400 x 1400 pixels και ένα μέγιστο μέγεθος 3000 x 3000 pixels για το Apple Podcasts.

en: Attempt to Automatically Retrieve ISRC When Missing
el_GR: Προσπάθεια αυτόματης ανάκτησης του ISRC όταν λείπει

en: Audio Bitrate (kbps)
el_GR: Ρυθμός Bit AutoDJ (kbps)

en: Audio Format
el_GR: Μορφή Ήχου

en: Audio Post-processing Method
el_GR: Μέθοδος Επεξεργασίας Ήχου

en: Audio Processing
el_GR: Επεξεργασία Ήχου

en: Audio transcoding applications like Liquidsoap use a consistent amount of CPU over time, which gradually drains this available credit. If you regularly see stolen CPU time, you should consider migrating to a VM that has CPU resources dedicated to your instance.
el_GR: Οι εφαρμογές διακωδικοποίησης ήχου όπως το Liquidsoap χρησιμοποιούν μια συνεπή ποσότητα CPU με την πάροδο του χρόνου, η οποία εξαντλεί σταδιακά αυτή τη διαθέσιμη πίστωση. Αν βλέπετε τακτικά κλεμμένο χρόνο CPU, θα πρέπει να εξετάσει τη μετάβαση σε ένα VM που έχει πόρους CPU αφιερωμένο στην περίπτωσή σας.

en: Audit Log
el_GR: Αρχεία Καταγραφής Ελέγχου

en: Author
el_GR: Συγγραφέας

en: Auto-Assign Value
el_GR: Αυτόματη αντιστοίχιση τιμής

en: AutoCue analyzes your music and automatically calculates cue points, fade points, and volume levels for a consistent listening experience.
el_GR: Το AutoCue αναλύει τη μουσική σας και υπολογίζει αυτόματα τα σημεία διάσωσης, τα σημεία εξασθένισης και τα επίπεδα του ήχου για μια συνεπή εμπειρία ακρόασης.

en: AutoDJ Bitrate (kbps)
el_GR: Ρυθμός Bit AutoDJ (kbps)

en: AutoDJ Disabled
el_GR: Το AutoDJ Απενεργοποιήθηκε

en: AutoDJ Format
el_GR: Μορφή AutoDJ

en: AutoDJ has been disabled for this station. No music will automatically be played when a source is not live.
el_GR: Το AutoDJ έχει απενεργοποιηθεί για αυτόν τον σταθμό. Καμία μουσική δεν θα αναπαράγεται αυτόματα όταν μια πηγή δεν είναι ζωντανή.

en: AutoDJ Queue
el_GR: Ουρά AutoDJ

en: AutoDJ Queue Length
el_GR: Μήκος Ουράς AutoDj

en: AutoDJ Service
el_GR: Υπηρεσία AutoDJ

en: Automatic Backups
el_GR: Αυτόματα Αντίγραφα Ασφαλείας

en: Automatically create new podcast episodes when media is added to a specified playlist.
el_GR: Αυτόματη δημιουργία νέων επεισοδίων podcast όταν τα μέσα προστίθενται σε μια καθορισμένη λίστα αναπαραγωγής.

en: Automatically Publish New Episodes
el_GR: Αυτόματη Δημοσίευση Νέων Επεισοδίων

en: Automatically publish to a Mastodon instance.
el_GR: Δημοσίευση αυτόματα σε παρουσία Mastodon.

en: Automatically Scroll to Bottom
el_GR: Αυτόματη κύλιση προς τα κάτω

en: Automatically send a customized message to your Discord server.
el_GR: Αυτόματη αποστολή ενός προσαρμοσμένου μηνύματος στον Discord διακομιστή σας.

en: Automatically send a message to any URL when your station data changes.
el_GR: Αυτόματη αποστολή μηνύματος σε οποιαδήποτε διεύθυνση URL όταν τα δεδομένα του σταθμού σας αλλάζουν.

en: Automatically Set from ID3v2 Value
el_GR: Αυτόματος ορισμός από την τιμή ID3v2

en: Available Logs
el_GR: Διαθέσιμα Αρχεία Καταγραφής

en: Avatar Service
el_GR: Υπηρεσία Avatar

en: Avatars are retrieved based on your e-mail address from the %{ service } service. Click to manage your %{ service } settings.
el_GR: Τα Avatars ανακτώνται με βάση τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σας από την υπηρεσία %{service}. Κάντε κλικ για να διαχειριστείτε τις ρυθμίσεις σας %{service}.

en: Average Listeners
el_GR: Μέσος όρος ακροατών

en: Avoid Duplicate Artists/Titles
el_GR: Αποφύγετε Διπλούς Καλλιτέχνες / Τίτλους

en: AzuraCast First-Time Setup
el_GR: AzuraCast Πρώτη Ρύθμιση

en: AzuraCast Instance Name
el_GR: Όνομα Στιγμιότυπου AzuraCast

en: AzuraCast ships with a built-in free IP geolocation database. You may prefer to use the MaxMind GeoLite service instead to achieve more accurate results. Using MaxMind GeoLite requires a license key, but once the key is provided, we will automatically keep the database updated.
el_GR: Το AzuraCast στέλνει με μια ενσωματωμένη δωρεάν βάση δεδομένων geolocation IP. Ίσως προτιμάτε να χρησιμοποιήσετε την υπηρεσία MaxMind GeoLite για να επιτύχετε πιο ακριβή αποτελέσματα. Η χρήση του MaxMind GeoLite απαιτεί ένα κλειδί άδειας, αλλά μόλις παρασχεθεί το κλειδί, θα διατηρήσουμε αυτόματα τη βάση δεδομένων ενημερωμένη.

en: AzuraCast Update Checks
el_GR: Έλεγχοι Ενημέρωσης AzuraCast

en: AzuraCast User
el_GR: Χρήστης AzuraCast

en: AzuraCast uses a role-based access control system. Roles are given permissions to certain sections of the site, then users are assigned into those roles.
el_GR: Το AzuraCast χρησιμοποιεί ένα σύστημα ελέγχου πρόσβασης βασισμένο σε ρόλους. Οι ρόλοι έχουν δικαιώματα σε ορισμένα τμήματα της ιστοσελίδας, στη συνέχεια αυτοί οι ρόλοι εκχωρούνται στους χρήστες.

en: AzuraCast will scan the uploaded file for matches in this station's music library. Media should already be uploaded before running this step. You can re-run this tool as many times as needed.
el_GR: Το AzuraCast θα σαρώσει το το ανεβασμένο αρχείο στη μουσική βιβλιοθήκη αυτού του σταθμού. Τα πολυμέσα πρέπει ήδη να φορτωθούν πριν από την εκτέλεση αυτού του βήματος. Μπορείτε να εκτελέσετε ξανά αυτό το εργαλείο όσες φορές χρειάζεται.

en: AzuraRelay is a standalone service that connects to your AzuraCast instance, automatically relays your stations via its own server, then reports the listener details back to your main instance. This page shows all currently connected instances.
el_GR: AzuraRelay είναι μια αυτόνομη υπηρεσία που συνδέεται με το στιγμιότυπο AzuraCast, αναμεταδίδει αυτόματα τους σταθμούς σας μέσω του δικού του διακομιστή, στη συνέχεια αναφέρει τα στοιχεία του ακροατή πίσω στο κύριο στιγμιότυπο. Αυτή η σελίδα εμφανίζει όλα τα τρέχοντα συνδεδεμένα στιγμιότυπα.

en: Back
el_GR: Πίσω

en: Backing up your installation is strongly recommended before any update.
el_GR: H δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας της εγκατάστασή σας συστήνεται ανεπιφύλακτα πριν από οποιαδήποτε ενημέρωση.

en: Backup
el_GR: Αντίγραφο Ασφαλείας

en: Backup Format
el_GR: Μορφή Αντιγράφου Ασφαλείας

en: Backups
el_GR: Αντίγραφα Ασφαλείας

en: Balanced
el_GR: Ισορροπημένο

en: Banned Countries
el_GR: Απαγορευμένες Χώρες

en: Banned IP Addresses
el_GR: Απαγορευμένες Διευθύνσεις Ip

en: Banned User Agents
el_GR: Απαγορευμένοι Πράκτορες Χρηστών

en: Base Directory
el_GR: Δημιουργία καταλόγου

en: Base Station Directory
el_GR: Κατάλογος Βάσης Σταθμού

en: Base Theme for Public Pages
el_GR: Βασικό θέμα για δημόσιες σελίδες

en: Basic Info
el_GR: Βασικές πληροφορίες

en: Basic Information
el_GR: Βασικές Πληροφορίες

en: Basic Normalization and Compression
el_GR: Βασική Κανονικοποίηση και Συμπίεση

en: Best & Worst
el_GR: Καλύτερο & Χειρότερο

en: Best Performing Songs
el_GR: Καλύτερα τραγούδια

en: Bit Rate
el_GR: Ρυθμός μετάδοσης

en: Bitrate
el_GR: Ρυθμός μετάδοσης bit

en: Bot Token
el_GR: Διακριτικό Bot

en: Bot/Crawler
el_GR: Bot/Ερπυστριοφόρο

en: Branding
el_GR: Επωνυμία

en: Branding Settings
el_GR: Ρυθμίσεις επωνυμίας

en: Broadcast AutoDJ to Remote Station
el_GR: Μετάδοση AutoDJ σε απομακρυσμένο σταθμό

en: Broadcasting
el_GR: Μετάδοση

en: Broadcasting Service
el_GR: Υπηρεσία μετάδοσης

en: Broadcasts
el_GR: Αναμεταδόσεις

en: Broadcasts removed:
el_GR: Οι Εκπομπές αφαιρέθηκαν:

en: Browser
el_GR: Πρόγραμμα περιήγησης

en: Browser Default
el_GR: Εξορισμού από Φυλλομετρητή

en: Browser Icon
el_GR: Εικονίδιο Περιηγητή

en: Browsers
el_GR: Προγράμματα περιήγησης

en: Bucket Name
el_GR: Όνομα Κάδου

en: Bulk Edit Episodes
el_GR: Μαζική Επεξεργασία Επεισοδίων

en: Bulk Media Import/Export
el_GR: Μαζική Εισαγωγή/Εξαγωγή Μέσων

en: by
el_GR: από

en: By default, all playlists are written to Liquidsoap as a backup in case the normal AutoDJ fails. This can affect CPU load, especially on startup. Disable to only write essential playlists to Liquidsoap.
el_GR: Από προεπιλογή, όλες οι λίστες αναπαραγωγής γράφονται στο Liquidsoap ως εφεδρεία για την περίπτωση που το κανονικό AutoDJ αποτύχει. Αυτό μπορεί να επηρεάσει το φόρτο της CPU, ειδικά κατά την εκκίνηση. Απενεργοποιήσετε για να γράψετε μόνο βασικές λίστες αναπαραγωγής στο Liquidsoap.

en: By default, radio stations broadcast on their own ports (i.e. 8000). If you're using a service like CloudFlare or accessing your radio station by SSL, you should enable this feature, which routes all radio through the web ports (80 and 443).
el_GR: Από προεπιλογή, οι ραδιοφωνικοί σταθμοί εκπέμπουν στις δικές τους πόρτες (δηλαδή 8000). Αν χρησιμοποιείτε μια υπηρεσία όπως το CloudFlare ή έχετε πρόσβαση στο ραδιοφωνικό σταθμό σας με SSL, θα πρέπει να ενεργοποιήσετε αυτή τη δυνατότητα, η οποία δρομολογεί όλο το ραδιόφωνο μέσω των διαδικτυακών θυρών (80 και 443).

en: Cached
el_GR: Προσωρινή μνήμη

en: Calculate and use normalized volume level metadata for each track.
el_GR: Υπολογισμός και χρήση κανονικοποιημένο επίπεδο έντασης για κάθε κομμάτι.

en: Cancel
el_GR: Ακύρωση

en: Categories
el_GR: Κατηγορίες

en: Change
el_GR: Αλλαγή

en: Change Password
el_GR: Αλλαγή κωδικού πρόσβασης

en: Changes
el_GR: Αλλαγές

en: Changes saved.
el_GR: Οι αλλαγές αποθηκεύτηκαν.

en: Character Set Encoding
el_GR: Κωδικοποίηση Σύνολο Χαρακτήρων

en: Chat ID
el_GR: ID Συνομιλίας

en: Check for Updates
el_GR: Έλεγχος για ενημερώσεις

en: Check this box to apply post-processing to all audio, including live streams. Uncheck this box to only apply post-processing to the AutoDJ.
el_GR: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για την εφαρμογή μεταεπεξεργασίας σε όλες τις ροές ήχου, συμπεριλαμβανομένων των ζωντανών ροών. Απενεργοποιήστε αυτό το πλαίσιο για εφαρμογή μόνο μετά την επεξεργασία στο AutoDJ.

en: Check Web Services for Album Art for "Now Playing" Tracks
el_GR: Ελέγξτε τις Υπηρεσίες Web για Εξώφυλλο Άλμπουμ για Κομμάτια "Αναπαραγωγή Τώρα"

en: Check Web Services for Album Art When Uploading Media
el_GR: Ελέγξτε τις Υπηρεσίες Web για Εξώφυλλο Άλμπουμ Κατά την Μεταφόρτωση Πολυμέσων

en: Choose a method to use when transitioning from one song to another. Smart Mode considers the volume of the two tracks when fading for a smoother effect, but requires more CPU resources.
el_GR: Επιλέξτε μια μέθοδο που θα χρησιμοποιηθεί κατά τη μετάβαση από το ένα τραγούδι στο άλλο. Η Έξυπνη Λειτουργία εξετάζει την ένταση των δύο κομματιών όταν ξεθωριάζει για ομαλότερο αποτέλεσμα, αλλά απαιτεί περισσότερους πόρους της CPU.

en: Choose a name for this webhook that will help you distinguish it from others. This will only be shown on the administration page.
el_GR: Επιλέξτε ένα όνομα για αυτό το webhook που θα σας βοηθήσει να το ξεχωρίσετε από άλλους. Αυτό θα εμφανιστεί μόνο στη σελίδα διαχείρισης.

en: Choose a new password for your account.
el_GR: Επιλέξτε ένα νέο κωδικό πρόσβασης για το λογαριασμό σας.

en: City
el_GR: Πόλη

en: Clear
el_GR: Καθαρισμός

en: Clear all media from playlist?
el_GR: Εκκαθάριση όλων των μέσων από τη λίστα αναπαραγωγής;

en: Clear All Message Queues
el_GR: Εκκαθάριση Όλων Των Ουρών Αναμονής Μηνυμάτων

en: Clear All Pending Requests?
el_GR: Εκκαθάριση όλων των εκκρεμών αιτήσεων;

en: Clear Artwork
el_GR: Καθαρισμός Γραφικών

en: Clear Cache
el_GR: Εκκαθάριση Προσωρινής Μνήμης

en: Clear Extra Metadata
el_GR: Εκκαθάριση Επιπλέον Μεταδεδομένων

en: Clear Field
el_GR: Καθαρισμός Πεδίου

en: Clear File
el_GR: Εκκαθάριση Αρχείου

en: Clear Filters
el_GR: Καθαρισμός Φίλτρων

en: Clear Image
el_GR: Καθαρισμός Εικόνας

en: Clear List
el_GR: Εκκαθάριση λίστας

en: Clear Media
el_GR: Εκκαθάριση Πολυμέσων

en: Clear Pending Requests
el_GR: Εκκαθάριση Εκκρεμών Αιτημάτων

en: Clear Queue
el_GR: Εκκαθάριση ουράς αναμονής

en: Clear Upcoming Song Queue
el_GR: Εκκαθάριση Επερχόμενης Ουράς Τραγουδιού

en: Clear Upcoming Song Queue?
el_GR: Εκκαθάριση Επερχόμενης Ουράς Τραγουδιού;

en: Clearing the application cache may log you out of your session.
el_GR: Εκκαθάριση της προσωρινής μνήμης της εφαρμογής μπορεί να σας αποσυνδέσει από τη συνεδρία σας.

en: Click "Generate new license key".
el_GR: Κάντε κλικ στο κουμπί "Δημιουργία νέου κλειδιού άδειας".

en: Click "New Application"
el_GR: Κάντε Κλικ Στο "Νέα Εφαρμογή"

en: Click the "Preferences" link, then "Development" on the left side menu.
el_GR: Κάντε κλικ στον σύνδεσμο "Προτιμήσεις" και μετά "Ανάπτυξη" στο μενού της αριστερής πλευράς.

en: Click the button below to generate a CSV file with all of this station's media. You can make any necessary changes, and then import the file using the file picker on the right.
el_GR: Κάντε κλικ στο παρακάτω κουμπί για να δημιουργήσετε ένα αρχείο CSV με όλα τα μέσα μαζικής ενημέρωσης αυτού του σταθμού. Μπορείτε να κάνετε οποιεσδήποτε απαραίτητες αλλαγές, και στη συνέχεια να εισαγάγετε το αρχείο χρησιμοποιώντας τον επιλογέα αρχείων στα δεξιά.

en: Click the button below to open your browser window to select a passkey.
el_GR: Κάντε κλικ στο παρακάτω κουμπί για να ανοίξετε το παράθυρο του προγράμματος περιήγησης και να επιλέξετε ένα κλειδί πρόσβασης.

en: Click the button below to retry loading the page.
el_GR: Κάντε κλικ στο παρακάτω κουμπί για να προσπαθήσετε ξανά να φορτώσετε τη σελίδα.

en: Client
el_GR: Πελάτης

en: Clients
el_GR: Πελάτες

en: Clients by Connected Time
el_GR: Πελάτες από συνδεδεμένο χρόνο

en: Clients by Listeners
el_GR: Πελάτες από ακροατές

en: Clone
el_GR: Κλωνοποίηση

en: Clone Station
el_GR: Κλωνοποίηση Σταθμού

en: Close
el_GR: Κλείσιμο

en: CloudFlare (CF-Connecting-IP)
el_GR: CloudFlare (CF-σύνδεση-IP)

en: Code from Authenticator App
el_GR: Κωδικός από την εφαρμογή ελέγχου ταυτότητας

en: Collect aggregate listener statistics and IP-based listener statistics
el_GR: Συλλογή συγκεντρωτικών στατιστικών στοιχείων ακροατή και στατιστικών στοιχείων ακροατή βασισμένα σε διαδικτυακή διεύθυνση IP

en: Comments
el_GR: Σχόλια

en: Complete the setup process by providing some information about your broadcast environment. These settings can be changed later from the administration panel.
el_GR: Ολοκληρώστε τη διαδικασία εγκατάστασης παρέχοντας κάποιες πληροφορίες σχετικά με το περιβάλλον εκπομπής σας. Αυτές οι ρυθμίσεις μπορούν να αλλάξουν αργότερα από τον πίνακα διαχείρισης.

en: Configure
el_GR: Ρύθμιση

en: Configure Backups
el_GR: Ρύθμιση Αντιγράφων Ασφαλείας

en: Confirm
el_GR: Επιβεβαίωση

en: Confirm New Password
el_GR: Επιβεβαίωση Νέου Κωδικού Πρόσβασης

en: Connected AzuraRelays
el_GR: Συνδεδεμένο AzuraRelays

en: Connection Information
el_GR: Πληροφορίες σύνδεσης

en: Contains explicit content
el_GR: Περιέχει ρητό περιεχόμενο

en: Continue the setup process by creating your first radio station below. You can edit any of these details later.
el_GR: Συνεχίστε τη διαδικασία εγκατάστασης δημιουργώντας τον πρώτο σας ραδιοφωνικό σταθμό παρακάτω. Μπορείτε να επεξεργαστείτε οποιαδήποτε από αυτές τις λεπτομέρειες αργότερα.

en: Continuous Play
el_GR: Συνεχής αναπαραγωγή

en: Control how this playlist is handled by the AutoDJ software.
el_GR: Ελέγξτε τον τρόπο χειρισμού αυτής της λίστας αναπαραγωγής από το λογισμικό AutoDJ.

en: Copied!
el_GR: Αντιγραφή!

en: Copies older than the specified number of days will automatically be deleted. Set to zero to disable automatic deletion.
el_GR: Αντίγραφα παλαιότερα από τον καθορισμένο αριθμό ημερών θα διαγραφούν αυτόματα. Ορίστε στο μηδέν για να απενεργοποιήσετε την αυτόματη διαγραφή.

en: Copy associated media and folders.
el_GR: Αντιγραφή συνδεδεμένων μέσων και φακέλων.

en: Copy scheduled playback times.
el_GR: Αντιγραφή προγραμματισμένων χρόνων αναπαραγωγής.

en: Copy to Clipboard
el_GR: Αντιγραφή στο πρόχειρο

en: Copy to New Station
el_GR: Αντιγραφή σε νέο σταθμό

en: Could not upload file.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η μεταφόρτωση αρχείου.

en: Countries
el_GR: Χώρες

en: Country
el_GR: Χώρα

en: CPU Load
el_GR: Φόρτωση CPU

en: CPU Stats Help
el_GR: Βοήθεια Στατιστικών CPU

en: Create a new application. Choose "Scoped Access", select your preferred level of access, then name your app. Do not name it "AzuraCast", but rather use a name specific to your installation.
el_GR: Δημιουργήστε μια νέα εφαρμογή. Επιλέξτε "Scoped Access", επιλέξτε το επίπεδο πρόσβασης που προτιμάτε, και στη συνέχεια ονομάστε την εφαρμογή σας. Μην το ονομάσετε "AzuraCast", αλλά χρησιμοποιήστε ένα όνομα συγκεκριμένο για την εγκατάστασή σας.

en: Create a New Radio Station
el_GR: Δημιουργία νέου ραδιοφωνικού σταθμού

en: Create Account
el_GR: Δημιουργία Λογαριασμού

en: Create an account on the MaxMind developer site.
el_GR: Δημιουργήστε ένα λογαριασμό στον ιστότοπο ανάπτυξης του MaxMind.

en: Create and Continue
el_GR: Δημιουργία και Συνέχεια

en: Create custom fields to store extra metadata about each media file uploaded to your station libraries.
el_GR: Δημιουργήστε προσαρμοσμένα πεδία για να αποθηκεύσετε επιπλέον μεταδεδομένα σχετικά με κάθε αρχείο πολυμέσων που φορτώθηκε στις βιβλιοθήκες του σταθμού σας.

en: Create Directory
el_GR: Δημιουργία καταλόγου

en: Create New Key
el_GR: Δημιουργία Νέου Κλειδιού

en: Create New Playlist for Each Folder
el_GR: Δημιουργία νέας λίστας αναπαραγωγής για κάθε φάκελο

en: Create podcast episodes independent of your station's media collection.
el_GR: Δημιουργήστε επεισόδια podcast ανεξάρτητα από τη συλλογή μέσων του σταθμού σας.

en: Create Station
el_GR: Δημιουργία Σταθμού

en: Critical
el_GR: Κρίσιμο

en: Crossfade Duration (Seconds)
el_GR: Διάρκεια Crossfade (δευτερόλεπτα)

en: Crossfade Method
el_GR: Μέθοδος Crossfade

en: Cue
el_GR: Ένδειξη

en: Current Configuration File
el_GR: Τρέχον Αρχείο Ρυθμίσεων

en: Current Custom Fallback File
el_GR: Τρέχον Προσαρμοσμένο Αρχείο Fallback

en: Current Installed Version
el_GR: Τρέχουσα Εγκατεστημένη Έκδοση

en: Current Intro File
el_GR: Τρέχον Εισαγωγικό Αρχείο

en: Current Password
el_GR: Τρέχων Κωδικός Πρόσβασης

en: Current Podcast Media
el_GR: Τρέχοντα Πολυμέσα Εκπομπής Podcast

en: Custom
el_GR: Προσαρμοσμένη

en: Custom API Base URL
el_GR: Προσαρμοσμένο URL Βάσης Api

en: Custom Branding
el_GR: Προσαρμοσμένη Επωνυμία

en: Custom Configuration
el_GR: Προσαρμοσμένη διαμόρφωση

en: Custom CSS for Internal Pages
el_GR: Προσαρμοσμένο CSS για εσωτερικές σελίδες

en: Custom CSS for Public Pages
el_GR: Προσαρμοσμένο CSS για δημόσιες σελίδες

en: Custom Cues: Cue-In Point (seconds)
el_GR: Προσαρμοσμένες Ενδείξεις: Cue-In Σημείο (δευτερόλεπτα)

en: Custom Cues: Cue-Out Point (seconds)
el_GR: Προσαρμοσμένες Ενδείξεις: Cue-Out Σημείο (δευτερόλεπτα)

en: Custom Fading: Fade-In Time (seconds)
el_GR: Προσαρμοσμένο ξεθώριασμα: Fade-In Χρόνος (δευτερόλεπτα)

en: Custom Fading: Fade-Out Time (seconds)
el_GR: Προσαρμοσμένο ξεθώριασμα: Fade-Out Χρόνος (δευτερόλεπτα)

en: Custom Fading: Start Next (seconds)
el_GR: Προσαρμοσμένη Εξασθένιση: Έναρξη Επόμενου (δευτερόλεπτα)

en: Custom Fallback File
el_GR: Προσαρμοσμένο Αρχείο Fallback

en: Custom Fields
el_GR: Προσαρμοσμένα Πεδία

en: Custom Frontend Configuration
el_GR: Προσαρμοσμένες Ρυθμίσεις Frontend

en: Custom HTML for Public Pages
el_GR: Προσαρμοσμένη HTML για Δημόσιες Σελίδες

en: Custom JS for Public Pages
el_GR: Προσαρμοσμένο JS για Δημόσιες Σελίδες

en: Customize
el_GR: Προσαρμογή

en: Customize Administrator Password
el_GR: Προσαρμογή Κωδικού Διαχειριστή

en: Customize AzuraCast Settings
el_GR: Προσαρμογή Ρυθμίσεων AzuraCast

en: Customize Broadcasting Port
el_GR: Προσαρμογή Θύρας Μετάδοσης

en: Customize Copy
el_GR: Προσαρμογή Αντιγράφου

en: Customize DJ/Streamer Mount Point
el_GR: Προσαρμόστε Το Mount Point Dj/Streamer

en: Customize DJ/Streamer Port
el_GR: Προσαρμογή Θύρας DJ/Streamer

en: Customize Internal Request Processing Port
el_GR: Προσαρμόστε Την Εσωτερική Θύρα Επεξεργασίας Αιτημάτων

en: Customize Source Password
el_GR: Προσαρμογή Πηγαίου Κωδικού Πρόσβασης

en: Customize the number of songs that will appear in the "Song History" section for this station and in all public APIs.
el_GR: Προσαρμόστε τον αριθμό των τραγουδιών που θα εμφανίζονται στην ενότητα "Ιστορικό τραγουδιού" για αυτόν τον σταθμό και σε όλα τα δημόσια APIs.

en: Customize this setting to ensure you get the correct IP address for remote users. Only change this setting if you use a reverse proxy, either within Docker or a third-party service like CloudFlare.
el_GR: Προσαρμόστε αυτή τη ρύθμιση για να βεβαιωθείτε ότι έχετε τη σωστή διεύθυνση IP για απομακρυσμένους χρήστες. Αλλάξτε αυτή τη ρύθμιση μόνο εάν χρησιμοποιείτε αντίστροφο διακομιστή μεσολάβησης, είτε στο Docker είτε σε υπηρεσία τρίτου μέρους, όπως το CloudFlare.

en: Dark
el_GR: Σκοτεινό

en: Dashboard
el_GR: Πίνακας Ελέγχου

en: Date Played
el_GR: Ημερομηνία Played

en: Date Requested
el_GR: Ημερομηνία Αίτησης

en: Date/Time
el_GR: Ημερομηνία/Ώρα

en: Date/Time (Browser)
el_GR: Ημερομηνία/Ώρα (Browser)

en: Date/Time (Station)
el_GR: Ημερομηνία/Ώρα (Σταθμός)

en: Days of Playback History to Keep
el_GR: Ημέρες Διατήρησης Ιστορικού Αναπαραγωγής

en: Deactivate Streamer on Disconnect (Seconds)
el_GR: Απενεργοποίηση ροής κατά την αποσύνδεση (δευτερόλεπτα)

en: Debug
el_GR: Αποσφαλμάτωση

en: Default Album Art
el_GR: Προεπιλεγμένο Εξώφυλλο Άλμπουμ

en: Default Album Art URL
el_GR: Προεπιλεγμένο URL Εξωφύλλου Άλμπουμ

en: Default Avatar URL
el_GR: Προεπιλεγμένο Avatar URL

en: Default Live Broadcast Message
el_GR: Προεπιλεγμένο Ζωντανό Μήνυμα Μετάδοσης

en: Default Mount
el_GR: Προεπιλεγμένη Προσάρτηση

en: Delete
el_GR: Διαγραφή

en: Delete %{ num } broadcasts?
el_GR: Διαγραφή %{ num } εκπομπών;

en: Delete %{ num } episodes?
el_GR: Διαγραφή %{ num } επεισοδίων;

en: Delete %{ num } media files?
el_GR: Διαγραφή %{ num } αρχείων πολυμέσων;

en: Delete Album Art
el_GR: Διαγραφή εξώφυλλου άλμπουμ

en: Delete API Key?
el_GR: Διαγραφή Κλειδιού Api;

en: Delete Backup?
el_GR: Διαγραφή Αντιγράφου Ασφαλείας;

en: Delete Broadcast?
el_GR: Διαγραφή Μετάδοσης;

en: Delete Custom Field?
el_GR: Διαγραφή προσαρμοσμένου πεδίου "%s";

en: Delete Episode?
el_GR: Διαγραφή Επεισόδιο;

en: Delete HLS Stream?
el_GR: Διαγραφή HLS Ροή;

en: Delete Mount Point?
el_GR: Διαγραφή σημείου προσάρτησης "%s";

en: Delete Passkey?
el_GR: Διαγραφή κλειδιού πρόσβασης;

en: Delete Playlist?
el_GR: Διαγραφή Λίστας Αναπαραγωγής;

en: Delete Podcast?
el_GR: Διαγραφή Μετάδοσης;

en: Delete Queue Item?
el_GR: Διαγραφή Στοιχείου Ουράς;

en: Delete Record?
el_GR: Διαγραφή εγγραφής;

en: Delete Remote Relay?
el_GR: Διαγραφή απομακρυσμένου Relay;

en: Delete Request?
el_GR: Διαγραφή Αιτήματος;

en: Delete Role?
el_GR: Διαγραφή Ρόλου;

en: Delete SFTP User?
el_GR: Διαγραφή Του Χρήστη Sftp;

en: Delete Station?
el_GR: Διαγραφή Σταθμού;

en: Delete Storage Location?
el_GR: Διαγραφή τοποθεσίας αποθήκευσης;

en: Delete Streamer?
el_GR: Διαγραφή ροής;

en: Delete User?
el_GR: Διαγραφή Χρήστη;

en: Delete Web Hook?
el_GR: Διαγραφή Web Hook;

en: Description
el_GR: Περιγραφή

en: Desktop
el_GR: Επιφάνεια Εργασίας

en: Details
el_GR: Λεπτομέρειες

en: Directory
el_GR: Κατάλογος

en: Directory Name
el_GR: Όνομα καταλόγου

en: Disable
el_GR: Απενεργοποίηση

en: Disable Crossfading
el_GR: Απενεργοποίηση Crossfading

en: Disable Optimizations
el_GR: Απενεργοποίηση Βελτιστοποιήσεων

en: Disable station?
el_GR: Απενεργοποίηση σταθμού;

en: Disable Two-Factor
el_GR: Απενεργοποίηση Δύο Συντελεστών

en: Disable two-factor authentication?
el_GR: Απενεργοποίηση ελέγχου ταυτότητας δύο παραγόντων;

en: Disable?
el_GR: Απενεργοποίηση;

en: Disabled
el_GR: Απενεργοποιημένο

en: Disconnect Streamer
el_GR: Αποσύνδεση της ροής

en: Discord Webhook
el_GR: Webhook Discord

en: Disk caching makes a system much faster and more responsive in general. It does not take memory away from applications in any way since it will automatically be released by the operating system when needed.
el_GR: Η προσωρινή αποθήκευση δίσκων κάνει ένα σύστημα πολύ πιο γρήγορο και πιο ανταποκρινόμενο γενικά. Δεν παίρνει τη μνήμη μακριά από τις εφαρμογές με οποιονδήποτε τρόπο, δεδομένου ότι θα απελευθερωθεί αυτόματα από το λειτουργικό σύστημα όταν χρειάζεται.

en: Disk Space
el_GR: Χώρος στο δίσκο

en: Display fields
el_GR: Εμφάνιση πεδίων

en: Display Name
el_GR: Εμφανιζόμενο Όνομα

en: DJ/Streamer Buffer Time (Seconds)
el_GR: Χρόνος Buffer Dj/Streamer (Δευτερόλεπτα)

en: Do not collect any listener analytics
el_GR: Καμία συλλογή αναλυτικών στοιχείων ακροατή

en: Do not use a local broadcasting service.
el_GR: Μην χρησιμοποιείτε τοπική υπηρεσία μετάδοσης.

en: Do not use an AutoDJ service.
el_GR: Μην χρησιμοποιήσετε μια υπηρεσία AutoDJ.

en: Documentation
el_GR: Τεκμηρίωση

en: Domain Name(s)
el_GR: Όνομα Τομέα

en: Donate to support AzuraCast!
el_GR: Δωρεά για υποστήριξη AzuraCast!

en: Download
el_GR: Λήψη

en: Download CSV
el_GR: Λήψη CSV

en: Download M3U
el_GR: Λήψη M3U

en: Download PLS
el_GR: Λήψη PLS

en: Download the appropriate binary from the Stereo Tool downloads page:
el_GR: Μεταφορτώστε το κατάλληλο εκτελέσιμο αρχείο από τη σελίδα λήψης του Stereo Tool:

en: Download the Linux x64 binary from the Shoutcast Radio Manager:
el_GR: Μεταφορτώστε το εκτελέσιμο αρχείο Linux x64 από το Shoutcast Radio Manager:

en: Drag file(s) here to upload or
el_GR: Σύρετε αρχείο(α) εδώ για να ανεβάσετε ή

en: Dropbox App Console
el_GR: Κονσόλα Εφαρμογής Dropbox

en: Dropbox Setup Instructions
el_GR: Οδηγίες Ρύθμισης Dropbox

en: Duplicate
el_GR: Διπλότυπο

en: Duplicate Playlist
el_GR: Διπλότυπο Λίστας Αναπαραγωγής

en: Duplicate Prevention Time Range (Minutes)
el_GR: Διπλό Χρονικό Εύρος Πρόληψης (Λεπτά)

en: Duplicate Songs
el_GR: Διπλά τραγούδια

en: E-Mail
el_GR: E-mail

en: E-mail Address
el_GR: Διεύθυνση E-mail

en: E-mail Address (Optional)
el_GR: Διεύθυνση E-mail (Προαιρετικό)

en: E-mail addresses can be separated by commas.
el_GR: Οι διευθύνσεις ηλεκτρονικού ταχυδρομείου μπορούν να διαχωριστούν με κόμματα.

en: E-mail Delivery Service
el_GR: Υπηρεσία Παράδοσης E-mail

en: Edit
el_GR: Επεξεργασία

en: Edit Branding
el_GR: Επεξεργασία Branding

en: Edit Custom Field
el_GR: Επεξεργασία Προσαρμοσμένου Πεδίου

en: Edit Episode
el_GR: Επεξεργασία Επεισόδιο

en: Edit HLS Stream
el_GR: Επεξεργασία HLS Ροής

en: Edit Liquidsoap Configuration
el_GR: Επεξεργασία Ρύθμισης Liquidsoap

en: Edit Media
el_GR: Επεξεργασία πολυμέσων

en: Edit Mount Point
el_GR: Επεξεργασία Σημείου Προσάρτησης

en: Edit Playlist
el_GR: Επεξεργασία λίστας αναπαραγωγής

en: Edit Podcast
el_GR: Επεξεργασία Podcast

en: Edit Profile
el_GR: Επεξεργασία Προφίλ

en: Edit Remote Relay
el_GR: Επεξεργασία Απομακρυσμένου Ρελέ

en: Edit Role
el_GR: Επεξεργασία Ρόλου

en: Edit SFTP User
el_GR: Επεξεργασία Χρήστη Sftp

en: Edit Station
el_GR: Επεξεργασία Σταθμού

en: Edit Station Profile
el_GR: Επεξεργασία Προφίλ Σταθμού

en: Edit Storage Location
el_GR: Επεξεργασία Τοποθεσίας Αποθήκευσης

en: Edit Streamer
el_GR: Επεξεργασία Ροής

en: Edit User
el_GR: Επεξεργασία Χρήστη

en: Edit Web Hook
el_GR: Επεξεργασία Web Hook

en: Embed Code
el_GR: Ενσωμάτωση Κωδικού

en: Embed Widgets
el_GR: Ενσωμάτωση Συστατικών

en: Emergency
el_GR: Κρίσιμη

en: Empty
el_GR: Κενή

en: Enable
el_GR: Ενεργό

en: Enable Advanced Features
el_GR: Ενεργοποίηση Προχωρημένων Χαρακτηριστικών

en: Enable AutoCue (Beta)
el_GR: Ενεργοποίηση AutoCue (Beta)

en: Enable AutoDJ
el_GR: Ενεργοποίηση AutoDJ

en: Enable Broadcasting
el_GR: Ενεργοποίηση Μετάδοσης

en: Enable certain advanced features in the web interface, including advanced playlist configuration, station port assignment, changing base media directories and other functionality that should only be used by users who are comfortable with advanced functionality.
el_GR: Ενεργοποιήστε ορισμένες προηγμένες λειτουργίες στη διεπαφή ιστού, συμπεριλαμβανομένης της προηγμένης διαμόρφωσης της λίστας αναπαραγωγής, τον καθορισμό των πορτών του σταθμού, αλλάζοντας τους βασικούς καταλόγους μέσων και άλλες λειτουργίες που θα πρέπει να χρησιμοποιούνται μόνο από χρήστες που είναι άνετοι με την προηγμένη λειτουργικότητα.

en: Enable Downloads on On-Demand Page
el_GR: Ενεργοποίηση λήψεων στη σελίδα On-Demand

en: Enable HTTP Live Streaming (HLS)
el_GR: Ενεργοποίηση HTTP Live Streaming (HLS)

en: Enable listeners to request a song for play on your station. Only songs that are already in your playlists are requestable.
el_GR: Ενεργοποιήστε τους ακροατές για να ζητήσετε ένα τραγούδι για αναπαραγωγή στο σταθμό σας. Απαιτούνται μόνο τραγούδια που βρίσκονται ήδη στις λίστες αναπαραγωγής.

en: Enable Mail Delivery
el_GR: Ενεργοποίηση Παράδοσης Email

en: Enable on Public Pages
el_GR: Ενεργοποίηση στις Δημόσιες Σελίδες

en: Enable On-Demand Streaming
el_GR: Ενεργοποίηση Μετάδοσης On-Demand

en: Enable Public Pages
el_GR: Ενεργοποίηση Δημοσίων Σελίδων

en: Enable ReplayGain
el_GR: Ενεργοποίηση ReplayGain

en: Enable station?
el_GR: Ενεργοποίηση σταθμού;

en: Enable this option if your S3 provider is using paths instead of sub-domains for their S3 endpoint; for example, when using MinIO or with other self-hosted S3 storage solutions that are accessible via a path on a domain/IP instead of a subdomain.
el_GR: Ενεργοποιήστε αυτή την επιλογή αν ο πάροχος S3 χρησιμοποιεί διαδρομές αντί υποτομέων για το τελικό σημείο S3. για παράδειγμα, όταν χρησιμοποιείτε MinIO ή άλλες αυτο-φιλοξενούμενες λύσεις αποθήκευσης S3 που είναι προσβάσιμες μέσω μιας διαδρομής σε έναν τομέα/IP αντί για ένα υποτομέα.

en: Enable this setting to prevent metadata from being sent to the AutoDJ for files in this playlist. This is useful if the playlist contains jingles or bumpers.
el_GR: Ενεργοποιήστε αυτήν τη ρύθμιση για να αποτρέψετε την αποστολή μεταδεδομένων στο AutoDJ για αρχεία σε αυτήν τη λίστα αναπαραγωγής. Αυτό είναι χρήσιμο εάν η λίστα αναπαραγωγής περιέχει κουδούνισμα ή προφυλακτήρες.

en: Enable to advertise this mount point on "Yellow Pages" public radio directories.
el_GR: Ενεργοποιήστε τη διαφήμιση αυτού του σημείου προσάρτησης στους δημόσιους ραδιοφωνικούς καταλόγους "Κίτρινες σελίδες".

en: Enable to advertise this relay on "Yellow Pages" public radio directories.
el_GR: Ενεργοποιήστε τη διαφήμιση αυτού του ρελέ σε δημόσιους ραδιοφωνικούς καταλόγους "Κίτρινες σελίδες".

en: Enable to allow listeners to select and play from this mount point on this station's public pages, including embedded widgets.
el_GR: Ενεργοποιήστε για να επιτρέψετε στους ακροατές να επιλέγουν και να παίζουν από αυτό το σημείο προσάρτησης στις δημόσιες σελίδες του σταθμού, συμπεριλαμβανομένων των ενσωματωμένων γραφικών συστατικών.

en: Enable to allow listeners to select this relay on this station's public pages.
el_GR: Ενεργοποιήστε για να επιτρέψετε στους ακροατές να επιλέξουν αυτό το relay στις δημόσιες σελίδες αυτού του σταθμού.

en: Enable to allow this account to log in and stream.
el_GR: Ενεργοποιήστε για να επιτρέψετε σε αυτόν τον λογαριασμό να συνδεθεί και να πραγματοποιήσει ροή.

en: Enable to have AzuraCast automatically run nightly backups at the time specified.
el_GR: Ενεργοποιήστε για να εκτελέσετε το AzuraCast αυτόματα νυχτερινά αντίγραφα ασφαλείας την καθορισμένη ώρα.

en: Enable Two-Factor
el_GR: Ενεργοποίηση ελέγχου ταυτότητας δύο παραγόντων

en: Enable Two-Factor Authentication
el_GR: Ενεργοποίηση Ταυτοποίησης Δύο Παραγόντων

en: Enable?
el_GR: Ενεργοποιημένο;

en: Enabled
el_GR: Ενεργοποιημένο

en: End Date
el_GR: Ημερομηνία λήξης

en: End Time
el_GR: Ώρα Λήξης

en: Endpoint
el_GR: Τελικό σημείο

en: Enforce Schedule Times
el_GR: Επιβολή Χρονοδιαγράμματος Φορών

en: Enlarge Album Art
el_GR: Διαγραφή εξώφυλλου άλμπουμ

en: Ensure the library matches your system architecture
el_GR: Βεβαιωθείτε ότι η βιβλιοθήκη ταιριάζει με την αρχιτεκτονική του συστήματός σας

en: Enter "AzuraCast" as the application name. You can leave the URL fields unchanged. For "Scopes", only "write:media" and "write:statuses" are required.
el_GR: Εισάγετε το "AzuraCast" ως όνομα της εφαρμογής. Μπορείτε να αφήσετε τα πεδία URL αμετάβλητα. Για "Scopes", απαιτούνται μόνο "write:media" και "write:statuses".

en: Enter the access code you receive below.
el_GR: Εισάγετε τον κωδικό πρόσβασης που λαμβάνετε παρακάτω.

en: Enter the current code provided by your authenticator app to verify that it's working correctly.
el_GR: Εισάγετε τον τρέχοντα κωδικό που παρέχεται από την εφαρμογή ελέγχου ταυτότητας για να βεβαιωθείτε ότι λειτουργεί σωστά.

en: Enter the full URL of another stream to relay its broadcast through this mount point.
el_GR: Εισάγετε την πλήρη διεύθυνση URL μιας άλλης ροής για να μεταδώσετε την εκπομπή της μέσω αυτού του σημείου προσάρτησης.

en: Enter your app secret and app key below.
el_GR: Εισάγετε το μυστικό κλειδί της εφαρμογής σας παρακάτω.

en: Enter your e-mail address to receive updates about your certificate.
el_GR: Εισάγετε τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σας για να λαμβάνετε ενημερώσεις σχετικά με το πιστοποιητικό σας.

en: Enter your password
el_GR: Εισάγετε τον κωδικό σας

en: Episode
el_GR: Επεισόδιο

en: Episode Number
el_GR: Αριθμός Επεισοδίου

en: Episodes
el_GR: Επεισόδια

en: Episodes removed:
el_GR: Τα επεισόδια που αφαιρέθηκαν:

en: Episodes updated:
el_GR: Τα επεισόδια που ενημερώθηκαν:

en: Error
el_GR: Σφάλμα

en: Error moving files:
el_GR: Σφάλμα μετακίνησης αρχείων:

en: Error queueing files:
el_GR: Σφάλμα κατά την τοποθέτηση αρχείων σε ουρά αναμονής:

en: Error removing broadcasts:
el_GR: Σφάλμα κατά την αφαίρεση εκπομπών:

en: Error removing episodes:
el_GR: Σφάλμα κατά την αφαίρεση επεισοδίων:

en: Error removing files:
el_GR: Σφάλμα κατά την αφαίρεση αρχείων:

en: Error reprocessing files:
el_GR: Σφάλμα κατά την επανεπεξεργασία αρχείων:

en: Error updating episodes:
el_GR: Σφάλμα κατά την ενημέρωση επεισοδίων:

en: Error updating playlists:
el_GR: Σφάλμα κατά την ενημέρωση λιστών αναπαραγωγής:

en: Example: if the remote radio URL is http://station.example.com:8000/radio.mp3, enter "http://station.example.com:8000".
el_GR: Παράδειγμα: αν το απομακρυσμένο URL του ραδιοφώνου είναι http://station.example.com:8000/radio.mp3, εισάγετε "http://station.example.com:8000".

en: Exclude Media from Backup
el_GR: Εξαίρεση πολυμέσων από αντίγραφο ασφαλείας

en: Excluding media from automated backups will save space, but you should make sure to back up your media elsewhere. Note that only locally stored media will be backed up.
el_GR: Εξαιρώντας τα πολυμέσα από αυτοματοποιημένα αντίγραφα ασφαλείας θα εξοικονομήσετε χώρο, αλλά θα πρέπει να δημιουργήσετε αντίγραφα ασφαλείας των πολυμέσων σας αλλού. Σημειώστε ότι θα δημιουργηθούν αντίγραφα ασφαλείας μόνο τοπικά αποθηκευμένα μέσα.

en: Exit Fullscreen
el_GR: Βγείτε από πλήρη οθόνη

en: Expected to Play at
el_GR: Αναμένεται να παίξει στις

en: Explicit
el_GR: Ακριβής

en: Export %{format}
el_GR: Εξαγωγή %{format}

en: Export Media to CSV
el_GR: Εξαγωγή πολυμέσων σε CSV

en: External
el_GR: Εξωτερική

en: Extra metadata cleared for files:
el_GR: Εκκαθαρίση επιπλέον μεταδεδομένων για τα αρχεία:

en: Fallback Mount
el_GR: Στήριγμα αποπληρωμής

en: Field Name
el_GR: Όνομα πεδίου

en: File Name
el_GR: Όνομα αρχείου

en: Files marked for reprocessing:
el_GR: Αρχεία που σημειώθηκαν για επανεπεξεργασία:

en: Files moved:
el_GR: Αρχεία που μετακινήθηκαν:

en: Files played immediately:
el_GR: Αρχεία έπαιξαν άμεσα:

en: Files queued for playback:
el_GR: Αρχεία σε ουρά αναπαραγωγής:

en: Files removed:
el_GR: Αρχεία που διαγράφηκαν:

en: First Connected
el_GR: Πρώτη Σύνδεση

en: Followers Only
el_GR: Μόνο Ακόλουθοι

en: Footer Text
el_GR: Κείμενο Υποσέλιδου

en: For ARM (Raspberry Pi, etc.) installations, choose "Raspberry Pi Thimeo-ST plugin".
el_GR: Για εγκαταστάσεις ARM (Raspberry Pi, κλπ.), επιλέξτε "Raspberry Pi Thimeo-ST plugin".

en: For local filesystems, this is the base path of the directory. For remote filesystems, this is the folder prefix.
el_GR: Για τα τοπικά συστήματα αρχείων, αυτή είναι η βασική διαδρομή του καταλόγου. Για απομακρυσμένα συστήματα αρχείων, αυτό είναι το πρόθεμα φακέλων.

en: For most cases, use the default UTF-8 encoding. The older ISO-8859-1 encoding can be used if accepting connections from Shoutcast 1 DJs or using other legacy software.
el_GR: Για τις περισσότερες περιπτώσεις, χρησιμοποιήστε την προεπιλεγμένη κωδικοποίηση UTF-8. Η παλαιότερη κωδικοποίηση ISO-8859-1 μπορεί να χρησιμοποιηθεί αν δέχεται συνδέσεις από SHOUTcast 1 DJs ή χρησιμοποιεί άλλο λογισμικό παλαιού τύπου.

en: for selected period
el_GR: για επιλεγμένη περίοδο

en: For simple updates where you want to keep your current configuration, you can update directly via your web browser. You will be disconnected from the web interface and listeners will be disconnected from all stations.
el_GR: Για απλές ενημερώσεις όπου θέλετε να διατηρήσετε τις τρέχουσες ρυθμίσεις σας, μπορείτε να προβείτε σε ενημέρωση απευθείας μέσω του προγράμματος περιήγησης ιστού σας. Θα αποσυνδεθείτε από το περιβάλλον εργασίας ιστού και οι ακροατές θα αποσυνδεθούν από όλους τους σταθμούς.

en: For some clients, use port:
el_GR: Για μερικούς πελάτες, χρησιμοποιήστε τη θύρα:

en: For the legacy version
el_GR: Για την έκδοση παλαιού τύπου

en: For x86/64 installations, choose "x86/64 Linux Thimeo-ST plugin".
el_GR: Για εγκαταστάσεις x86/64, επιλέξτε "x86/64 Linux Thimeo-ST plugin".

en: Forgot your password?
el_GR: Ξεχάσατε τον κωδικό σας;

en: Format
el_GR: Μορφή

en: Friday
el_GR: Παρασκευή

en: From your smartphone, scan the code to the right using an authentication app of your choice (FreeOTP, Authy, etc).
el_GR: Από το έξυπνο κινητό σας, σαρώστε τον κώδικα στα δεξιά χρησιμοποιώντας μια εφαρμογή ελέγχου ταυτότητας της επιλογής σας (FreeOTP, Authy, κλπ).

en: Full
el_GR: Πλήρης

en: Full Volume
el_GR: Πλήρης ένταση

en: General Rotation
el_GR: Γενική Περιστροφή

en: Generate Access Code
el_GR: Δημιουργία Κωδικού Πρόσβασης

en: Generate Report
el_GR: Δημιουργία Αναφοράς

en: Generate/Renew Certificate
el_GR: Δημιουργία/Ανανέωση Πιστοποιητικού

en: Generic Web Hook
el_GR: Γενικά Web Hook

en: Generic Web Hooks
el_GR: Γενικά Web Hook

en: Genre
el_GR: Είδος

en: GeoLite is not currently installed on this installation.
el_GR: Το GeoLite δεν είναι εγκατεστημένο σε αυτήν την εγκατάσταση.

en: GeoLite version "%{ version }" is currently installed.
el_GR: GeoLite έκδοση "%{ version }" είναι εγκατεστημένη αυτήν τη στιγμή.

en: Get Next Song
el_GR: Λήψη Επόμενου Τραγουδιού

en: Get Now Playing
el_GR: Παίξτε τώρα

en: GetMeRadio Station ID
el_GR: Αναγνωριστικό Σταθμού GetMeRadio

en: Global
el_GR: Παγκόσμιο

en: Global Permissions
el_GR: Καθολικά Δικαιώματα

en: Go
el_GR: Μετάβαση

en: Google Analytics V4 Integration
el_GR: Ενσωμάτωση Google Analytics

en: Help
el_GR: Βοήθεια

en: Hide Album Art on Public Pages
el_GR: Απόκρυψη εξώφυλλου άλμπουμ σε δημόσιες σελίδες

en: Hide AzuraCast Branding on Public Pages
el_GR: Απόκρυψη AzuraCast Branding σε δημόσιες σελίδες

en: Hide Charts
el_GR: Απόκρυψη Γραφημάτων

en: Hide Credentials
el_GR: Πρόσθεσε τα Διαπιστευτήρια

en: Hide Metadata from Listeners ("Jingle Mode")
el_GR: Απόκρυψη μεταδεδομένων από ακροατές ("Λειτουργία Jing")

en: High CPU
el_GR: Υψηλή CPU

en: High I/O Wait can indicate a bottleneck with the server's hard disk, a potentially failing hard disk, or heavy load on the hard disk.
el_GR: Η υψηλή αναμονή I/O μπορεί να υποδείξει μια συμφόρηση με το σκληρό δίσκο του διακομιστή, έναν δυνητικά αποτυχημένο σκληρό δίσκο, ή βαρύ φορτίο στο σκληρό δίσκο.

en: Higher weight playlists are played more frequently compared to other lower-weight playlists.
el_GR: Υψηλότερες λίστες αναπαραγωγής βάρους παίζονται συχνότερα σε σύγκριση με άλλες λίστες αναπαραγωγής χαμηλότερου βάρους.

en: History
el_GR: Ιστορικό

en: HLS Streams
el_GR: HLS Ροές

en: Home
el_GR: Αρχική

en: Homepage Redirect URL
el_GR: URL Ανακατεύθυνσης Αρχικής Σελίδας

en: Hour
el_GR: Ώρα

en: HTTP Live Streaming (HLS)
el_GR: HTTP Ζωντανή Ροή (HLS)

en: HTTP Live Streaming (HLS) is a new adaptive-bitrate streaming technology. From this page, you can configure the individual bitrates and formats that are included in the combined HLS stream.
el_GR: HTTP Live Streaming (HLS) είναι μια νέα προσαρμοστική-bitrate streaming τεχνολογία. Από αυτή τη σελίδα, μπορείτε να ρυθμίσετε τα μεμονωμένα bitrates και μορφές που περιλαμβάνονται στη συνδυασμένη ροή HLS.

en: HTTP Live Streaming (HLS) is a new adaptive-bitrate technology supported by some clients. It does not use the standard broadcasting frontends.
el_GR: Το HTTP Live Streaming (HLS) είναι μια νέα προσαρμοστική-bitrate τεχνολογία που υποστηρίζεται από ορισμένους πελάτες.

en: Icecast Clients
el_GR: Πελάτες Icecast

en: Icecast/Shoutcast Stream URL
el_GR: Url Ροής Icecast/Shoutcast

en: Identifier
el_GR: Αναγνωριστικό

en: If a live DJ connects but has not yet sent metadata, this is the message that will display on player pages.
el_GR: Εάν ένα ζωντανό DJ συνδεθεί αλλά δεν έχει ακόμη στείλει μεταδεδομένα, αυτό είναι το μήνυμα που θα εμφανιστεί στις σελίδες του παίκτη.

en: If a song has no album art, this URL will be listed instead. Leave blank to use the standard placeholder art.
el_GR: Αν ένα τραγούδι δεν έχει εξώφυλλο άλμπουμ, αυτό το URL θα εμφανιστεί αντί αυτού. Αφήστε το κενό για να χρησιμοποιήσετε το τυπικό εικονίδιο.

en: If a visitor is not signed in and visits the AzuraCast homepage, you can automatically redirect them to the URL specified here. Leave blank to redirect them to the login screen by default.
el_GR: Αν ένας επισκέπτης δεν είναι συνδεδεμένος και επισκέπτεται την αρχική σελίδα AzuraCast, μπορείτε να τον ανακατευθύνετε αυτόματα στη διεύθυνση URL που καθορίζεται εδώ. Αφήστε κενό για να τους ανακατευθύνετε στην οθόνη σύνδεσης από προεπιλογή.

en: If disabled, the playlist will not be included in radio playback, but can still be managed.
el_GR: Αν απενεργοποιηθεί, η λίστα αναπαραγωγής δεν θα συμπεριληφθεί στην αναπαραγωγή του ραδιοφώνου, αλλά μπορεί ακόμα να διαχειριστεί.

en: If disabled, the station will not be visible on public-facing pages or APIs.
el_GR: Αν απενεργοποιηθεί, ο σταθμός δε θα είναι ορατός σε σελίδες με δημόσιο προσανατολισμό ή API.

en: If disabled, the station will not broadcast or shuffle its AutoDJ.
el_GR: Αν απενεργοποιηθεί, ο σταθμός δεν θα μεταδώσει ή ανακατέψτε το AutoDJ.

en: If enabled, a download button will also be present on the public "On-Demand" page.
el_GR: Αν ενεργοποιηθεί, ένα κουμπί λήψης θα είναι επίσης παρόν στη δημόσια σελίδα "On-Demand".

en: If enabled, AzuraCast will automatically record any live broadcasts made to this station to per-broadcast recordings.
el_GR: Αν ενεργοποιηθεί, το AzuraCast θα καταγράφει αυτόματα τις ζωντανές εκπομπές που γίνονται σε αυτό το σταθμό ανά εκπομπή εγγραφών.

en: If enabled, AzuraCast will connect to the MusicBrainz database to attempt to find an ISRC for any files where one is missing. Disabling this may improve performance.
el_GR: Αν ενεργοποιηθεί, το AzuraCast θα συνδεθεί με τη βάση δεδομένων MusicBrainz για να προσπαθήσει να βρει ένα ISRC για οποιαδήποτε αρχεία όπου λείπει. Η απενεργοποίηση αυτού μπορεί να βελτιώσει την απόδοση.

en: If enabled, music from playlists with on-demand streaming enabled will be available to stream via a specialized public page.
el_GR: Αν ενεργοποιηθεί, η μουσική από λίστες αναπαραγωγής με ενεργή ροή κατά παραγγελία θα είναι διαθέσιμη για ροή μέσω εξειδικευμένης δημόσιας σελίδας.

en: If enabled, streamers (or DJs) will be able to connect directly to your stream and broadcast live music that interrupts the AutoDJ stream.
el_GR: Αν ενεργοποιηθεί, οι streamers (ή DJs) θα μπορούν να συνδεθούν απευθείας με τη ροή σας και να μεταδώσουν ζωντανή μουσική που διακόπτει τη ροή του AutoDJ.

en: If enabled, the AutoDJ on this installation will automatically play music to this mount point.
el_GR: Αν ενεργοποιηθεί, το AutoDJ σε αυτή την εγκατάσταση θα αναπαράγει αυτόματα μουσική σε αυτό το σημείο προσάρτησης.

en: If enabled, the AutoDJ will automatically play music to this mount point.
el_GR: Αν ενεργοποιηθεί, το AutoDJ θα αναπαράγει αυτόματα μουσική σε αυτό το σημείο προσάρτησης.

en: If enabled, this streamer will only be able to connect during their scheduled broadcast times.
el_GR: Αν ενεργοποιηθεί, αυτός ο streamer θα μπορεί να συνδεθεί μόνο κατά τη διάρκεια των προγραμματισμένων χρόνων εκπομπής.

en: If requests are enabled for your station, users will be able to request media that is on this playlist.
el_GR: Εάν τα αιτήματα είναι ενεργοποιημένα για το σταθμό σας, οι χρήστες θα είναι σε θέση να ζητήσουν πολυμέσα που βρίσκονται σε αυτή τη λίστα αναπαραγωγής.

en: If requests are enabled, this specifies the minimum delay (in minutes) between a request being submitted and being played. If set to zero, a minor delay of 15 seconds is applied to prevent request floods.
el_GR: Εάν είναι ενεργοποιημένα τα αιτήματα, αυτό καθορίζει την ελάχιστη καθυστέρηση (σε λεπτά) μεταξύ μιας αίτησης που υποβάλλεται και που πραγματοποιείται. Εάν οριστεί στο μηδέν, εφαρμόζεται μικρή καθυστέρηση 15 δευτερολέπτων για την πρόληψη των πλημμυρών αίτησης.

en: If selected, album art will not display on public-facing radio pages.
el_GR: Αν επιλεχθεί, το εξώφυλλο του άλμπουμ δεν θα εμφανίζεται σε δημόσιες ραδιοφωνικές σελίδες.

en: If selected, this will remove the AzuraCast branding from public-facing pages.
el_GR: Αν επιλεχθεί, αυτό θα αφαιρέσει το εμπορικό σήμα AzuraCast από τις σελίδες με μέρος.

en: If the end time is before the start time, the playlist will play overnight.
el_GR: Αν η ώρα λήξης είναι πριν από την ώρα έναρξης, η λίστα αναπαραγωγής θα παίξει μια νύχτα.

en: If the end time is before the start time, the schedule entry will continue overnight.
el_GR: Αν η ώρα λήξης είναι πριν από την ώρα έναρξης, η εγγραφή του προγράμματος θα συνεχιστεί κατά τη διάρκεια της νύχτας.

en: If the mountpoint (i.e. /radio.mp3) or Shoutcast SID (i.e. 2) you broadcast to is different from the stream URL, specify the source mount point here.
el_GR: Εάν το σημείο στερέωσης (δηλαδή /radio.mp3) ή το Shoutcast SID (δηλαδή 2) η εκπομπή είναι διαφορετική από αυτή που αναφέρεται παραπάνω, καθορίστε εδώ το σημείο προσάρτησης πηγής.

en: If the port you broadcast to is different from the stream URL, specify the source port here.
el_GR: Αν η θύρα στην οποία μεταδίδετε είναι διαφορετική από αυτή που αναφέρατε στην παραπάνω διεύθυνση URL, καθορίστε εδώ τη θύρα προέλευσης.

en: If this mount is the default, it will be played on the radio preview and the public radio page in this system.
el_GR: Αν αυτή η προσάρτηση είναι η προεπιλογή, θα παίξει στην προεπισκόπηση του ραδιοφώνου και στη δημόσια σελίδα ραδιοφώνου σε αυτό το σύστημα.

en: If this mount point is not playing audio, listeners will automatically be redirected to this mount point. The default is /error.mp3, a repeating error message.
el_GR: Αν αυτό το σημείο προσάρτησης δεν αναπαράγει ήχο, οι ακροατές θα ανακατευθυνθούν αυτόματα σε αυτό το σημείο προσάρτησης. Η προεπιλογή είναι /error.mp3, ένα μήνυμα σφάλματος επανάληψης.

en: If this setting is set to "Yes", the browser URL will be used instead of the base URL when it's available. Set to "No" to always use the base URL.
el_GR: Αν αυτή η ρύθμιση έχει οριστεί σε "Ναι", θα χρησιμοποιηθεί η διεύθυνση URL του προγράμματος περιήγησης αντί της βασικής διεύθυνσης URL όταν είναι διαθέσιμη. Ορίστε "Όχι" για να χρησιμοποιείτε πάντα το βασικό URL.

en: If this station has on-demand streaming and downloading enabled, only songs that are in playlists with this setting enabled will be visible.
el_GR: Αν αυτός ο σταθμός έχει κατά παραγγελία ροή και λήψη ενεργοποιημένη, μόνο τραγούδια που βρίσκονται σε λίστες αναπαραγωγής με ενεργοποιημένη αυτή τη ρύθμιση θα είναι ορατά.

en: If you are broadcasting using AutoDJ, enter the source password here.
el_GR: Εάν εκπέμπει χρησιμοποιώντας AutoDJ, εισάγετε τον πηγαίο κωδικό πρόσβασης εδώ.

en: If you are broadcasting using AutoDJ, enter the source username here. This may be blank.
el_GR: Αν μεταδίδετε χρησιμοποιώντας AutoDJ, εισάγετε εδώ το όνομα χρήστη του πηγαίου κώδικα. Αυτό μπορεί να είναι κενό.

en: If you're experiencing a bug or error, you can submit a GitHub issue using the link below.
el_GR: Αν αντιμετωπίζετε κάποιο σφάλμα ή σφάλμα, μπορείτε να υποβάλετε ένα πρόβλημα του GitHub χρησιμοποιώντας τον παρακάτω σύνδεσμο.

en: If your installation is constrained by CPU or memory, you can change this setting to tune the resources used by Liquidsoap.
el_GR: Αν η εγκατάσταση σας περιορίζεται από CPU ή μνήμη, μπορείτε να αλλάξετε αυτήν τη ρύθμιση για να ρυθμίσετε τους πόρους που χρησιμοποιούνται από Liquidsoap.

en: If your Mastodon username is "@test@example.com", enter "example.com".
el_GR: Αν το όνομα χρήστη του Mastodon είναι "@test@example.com", εισάγετε "example.com".

en: If your stream is set to advertise to YP directories above, you must specify an authorization hash. You can manage these on the Shoutcast web site.
el_GR: Εάν η ροή σας έχει οριστεί να διαφημίζει σε YP καταλόγους παραπάνω, πρέπει να καθορίσετε ένα hash εξουσιοδότησης. Μπορείτε να διαχειριστείτε authhashes <a href="%s" target="_blank">στην ιστοσελίδα SHOUTcast</a>.

en: If your streaming software requires a specific mount point path, specify it here. Otherwise, use the default.
el_GR: Αν το λογισμικό μετάδοσης απαιτεί μια συγκεκριμένη διαδρομή σημείου προσάρτησης, καθορίστε το εδώ. Διαφορετικά, χρησιμοποιήστε την προεπιλογή.

en: If your web hook requires HTTP basic authentication, provide the password here.
el_GR: Αν το Web Hook σας απαιτεί βασικό έλεγχο ταυτότητας HTTP, δώστε εδώ τον κωδικό πρόσβασης.

en: If your web hook requires HTTP basic authentication, provide the username here.
el_GR: Αν ο Web Hook σας απαιτεί βασικό έλεγχο ταυτότητας HTTP, δώστε εδώ το όνομα χρήστη.

en: Import Changes from CSV
el_GR: Εισαγωγή αλλαγών από CSV

en: Import from PLS/M3U
el_GR: Εισαγωγή από PLS/M3U

en: Import Results
el_GR: Εισαγωγή Αποτελεσμάτων

en: Important: copy the key below before continuing!
el_GR: Σημαντικό: αντιγράψτε το παρακάτω κλειδί πριν συνεχίσετε!

en: In order to install Shoutcast:
el_GR: Για να εγκαταστήσετε το Shoutcast:

en: In order to install Stereo Tool:
el_GR: Για να εγκαταστήσετε το Stereo Tool:

en: In order to process quickly, web hooks have a short timeout, so the responding service should be optimized to handle the request in under 2 seconds.
el_GR: Για να επεξεργαστεί γρήγορα, web hooks έχουν ένα σύντομο χρονικό διάστημα, έτσι ώστε η υπηρεσία απόκρισης θα πρέπει να βελτιστοποιηθεί για να χειριστεί το αίτημα σε κάτω από 2 δευτερόλεπτα.

en: Include in On-Demand Player
el_GR: Συμπερίληψη στο πρόγραμμα αναπαραγωγής κατά την παραγγελία

en: Indefinitely
el_GR: Επ 'αόριστον

en: Indicates the presence of explicit content (explicit language or adult content). Apple Podcasts displays an Explicit parental advisory graphic for your episode if turned on. Episodes containing explicit material aren't available in some Apple Podcasts territories.
el_GR: Υποδεικνύει την παρουσία ρητού περιεχομένου (ρητή γλώσσα ή περιεχόμενο ενηλίκων). Το Apple Podcasts εμφανίζει ένα αντίγραφο γονικού συμβουλευτικού γραφικού για το επεισόδιό σας, αν ενεργοποιηθεί. Επεισόδια που περιέχουν σαφές υλικό δεν είναι διαθέσιμα σε ορισμένες περιοχές της Apple Podcasts.

en: Info
el_GR: Πληροφορίες

en: Information about the current playing track will appear here once your station has started.
el_GR: Πληροφορίες σχετικά με το τρέχον κομμάτι αναπαραγωγής θα εμφανιστούν εδώ μόλις ξεκινήσει ο σταθμός σας.

en: Insert
el_GR: Εισαγωγή

en: Install GeoLite IP Database
el_GR: Εγκατάσταση βάσηςδεδομένων GeoLite IP

en: Install Shoutcast
el_GR: Εγκατάσταση Shoutcast

en: Install Shoutcast 2 DNAS
el_GR: Εγκατάσταση Shoutcast 2 DNAS

en: Install Stereo Tool
el_GR: Εγκατάσταση Stereo Tool

en: Instructions
el_GR: Οδηγίες

en: Internal notes or comments about the user, visible only on this control panel.
el_GR: Εσωτερικές σημειώσεις ή σχόλια σχετικά με το χρήστη, ορατά μόνο σε αυτόν τον πίνακα ελέγχου.

en: International Standard Recording Code, used for licensing reports.
el_GR: Διεθνής τυποποιημένος κώδικας εγγραφής, που χρησιμοποιείται για τις εκθέσεις αδειοδότησης.

en: Interrupt other songs to play at scheduled time.
el_GR: Διακοπή άλλων τραγουδιών για να παίξει την προγραμματισμένη ώρα.

en: Intro
el_GR: Εισαγωγή

en: IP Address Source
el_GR: Πηγή Διεύθυνσης IP

en: IP Geolocation is used to guess the approximate location of your listeners based on the IP address they connect with. Use the free built-in IP Geolocation library or enter a license key on this page to use MaxMind GeoLite.
el_GR: Η Γεωτοποθεσία IP χρησιμοποιείται για να μαντέψει την κατά προσέγγιση τοποθεσία των ακροατών σας με βάση τη διεύθυνση IP με την οποία συνδέονται. Χρησιμοποιήστε τη δωρεάν ενσωματωμένη βιβλιοθήκη IP Geolocation ή εισάγετε ένα κλειδί άδειας χρήσης σε αυτή τη σελίδα για να χρησιμοποιήσετε το MaxMind GeoLite.

en: Is Public
el_GR: Είναι Δημόσιο

en: Is Published
el_GR: Δημοσιευμένο

en: Items per page
el_GR: Στοιχεία ανά σελίδα

en: Jingle Mode
el_GR: Λειτουργία Jingle

en: Language
el_GR: Γλώσσα

en: Last 14 Days
el_GR: Τελευταίες 14 Ημέρες

en: Last 2 Years
el_GR: Τελευταία 2 Χρόνια

en: Last 24 Hours
el_GR: Τελευταίες 24 Ώρες

en: Last 30 Days
el_GR: Τελευταίες 30 Ημέρες

en: Last 60 Days
el_GR: Τελευταίες 60 Ημέρες

en: Last 7 Days
el_GR: Τελευταίες 7 Ημέρες

en: Last Modified
el_GR: Τελευταία Τροποποίηση

en: Last Month
el_GR: Προηγούμενος Μήνας

en: Last Processed Time
el_GR: Χρόνος Τελευταίας Επεξεργασίας

en: Last Run
el_GR: Τελευταία Εκτέλεση

en: Last run:
el_GR: Τελευταία εκτέλεση:

en: Last Year
el_GR: Προηγούμενο Έτος

en: Latest Update
el_GR: Τελευταία Ενημέρωση

en: Learn about Advanced Playlists
el_GR: Μάθετε για τις προηγμένες λίστες αναπαραγωγής

en: Learn more about AutoCue
el_GR: Μάθετε περισσότερα για το AutoCue

en: Learn More about Post-processing CPU Impact
el_GR: Μάθετε περισσότερα για τη μετα-επεξεργασία CPU Impact

en: Learn more about release channels in the AzuraCast docs.
el_GR: Μάθετε περισσότερα σχετικά με τα κανάλια κυκλοφορίας στην τεκμηρίωση του AzuraCast.

en: Learn more about this header.
el_GR: Μάθετε περισσότερα για αυτή την κεφαλίδα.

en: Leave blank to automatically generate a new password.
el_GR: Αφήστε κενό για να δημιουργηθεί αυτόματα ένας νέος κωδικός πρόσβασης.

en: Leave blank to play on every day of the week.
el_GR: Αφήστε κενό για να παίξει σε κάθε μέρα της εβδομάδας.

en: Leave blank to use the current password.
el_GR: Αφήστε κενό για να χρησιμοποιήσετε τον τρέχοντα κωδικό πρόσβασης.

en: Leave blank to use the default Telegram API URL (recommended).
el_GR: Αφήστε κενό για να χρησιμοποιήσετε την προεπιλεγμένη URL API Telegram (συνιστάται).

en: Length
el_GR: Μήκος

en: Let's get started by creating your Super Administrator account.
el_GR: Ας ξεκινήσουμε δημιουργώντας το λογαριασμό του Super Administrator.

en: LetsEncrypt provides simple, free SSL certificates allowing you to secure traffic through your control panel and radio streams.
el_GR: Το LetsEncrypt παρέχει απλά, δωρεάν πιστοποιητικά SSL που σας επιτρέπουν να ασφαλίσετε την επισκεψιμότητα μέσω του πίνακα ελέγχου και των ροών του ραδιοφώνου.

en: Light
el_GR: Άσπρο

en: Like our software?
el_GR: Σας αρέσει το λογισμικό μας;

en: Limited
el_GR: Περιορισμένη

en: LiquidSoap is currently shuffling from %{songs} and %{playlists}.
el_GR: Το Liquidsoap αυτή τη στιγμή αναπαράγει σε τυχαία σειρά από %{songs} και %{playlists}.

en: Liquidsoap Performance Tuning
el_GR: Ρύθμιση Απόδοσης Liquidsoap

en: List one IP address or group (in CIDR format) per line.
el_GR: Λίστα μιας διεύθυνσης IP ή ομάδας (σε μορφή CIDR) ανά γραμμή.

en: List one user agent per line. Wildcards (*) are allowed.
el_GR: Λίστα ενός χρήστη πράκτορα ανά γραμμή. Επιτρέπεται η χρήση μπαλαντέρ (*).

en: Listener Analytics Collection
el_GR: Συλλογή Αναλυτικών Στοιχείων Ακροατών

en: Listener Gained
el_GR: Κερδισμένος Ακροατής

en: Listener History
el_GR: Ιστορικό Ακρόασης

en: Listener Lost
el_GR: Χάθηκε ο ακροατής

en: Listener Report
el_GR: Αίτημα Ακρόασης

en: Listener Request
el_GR: Αίτημα Ακρόασης

en: Listener Type
el_GR: Τύπος Ακροατή

en: Listeners
el_GR: Ακροατές

en: Listeners by Day
el_GR: Ακροατές ανά ημέρα

en: Listeners by Day of Week
el_GR: Ακροατές ανά ημέρα της εβδομάδας

en: Listeners by Hour
el_GR: Ακροατές ανά ώρα

en: Listeners by Listening Time
el_GR: Ακροατές από την ώρα ακρόασης

en: Listeners By Time Period
el_GR: Ακροατές ανά χρονική περίοδο

en: Listeners Per Station
el_GR: Ακροατές ανά σταθμό

en: Listening Time
el_GR: Χρόνος ακρόασης

en: Live
el_GR: Ζωντανά

en: Live Broadcast Recording Bitrate (kbps)
el_GR: Bitrate Καταγραφής Ζωντανής Μετάδοσης (kbps)

en: Live Broadcast Recording Format
el_GR: Μορφή Εγγραφής Ζωντανής Μετάδοσης

en: Live Listeners
el_GR: Ζωντανοί ακροατές

en: Live Recordings Storage Location
el_GR: Τοποθεσία αποθήκευσης ζωντανών εγγραφών

en: Live Streamer:
el_GR: Ζωντανή Ροή:

en: Live Streamer/DJ Connected
el_GR: Σύνδεση Ζωντανής Ροής/DJ

en: Live Streamer/DJ Disconnected
el_GR: Ζωντανή Ροή/DJ Αποσυνδέθηκε

en: Live Streaming
el_GR: Ζωντανή Ροή

en: Load Average
el_GR: Μέσος όρος φορτίου

en: Loading
el_GR: Φόρτωση

en: Local
el_GR: Τοπικό

en: Local Broadcasting Service
el_GR: Υπηρεσία μετάδοσης

en: Local Filesystem
el_GR: Τοπικό Σύστημα Αρχείων

en: Local IP (Default)
el_GR: Τοπική IP (Προεπιλογή)

en: Local Streams
el_GR: Τοπικές Ροές

en: Location
el_GR: Τοποθεσία

en: Log In
el_GR: Σύνδεση

en: Log Output
el_GR: Έξοδος Καταγραφής

en: Log Viewer
el_GR: Προβολέας Καταγραφής

en: Logs
el_GR: Καταγραφή

en: Logs by Station
el_GR: Καταγραφή ανά σταθμό

en: Loop Once
el_GR: Επανάληψη Μια Φορά

en: Main Message Content
el_GR: Περιεχόμενο Κύριου Μηνύματος

en: Make HLS Stream Default in Public Player
el_GR: Κάντε Προεπιλεγμένη ροή HLS στο Δημόσιο Πρόγραμμα Αναπαραγωγής

en: Make the selected media play immediately, interrupting existing media
el_GR: Κάντε την επιλεγμένη αναπαραγωγή πολυμέσων αμέσως, διακόπτοντας τα υπάρχοντα μέσα

en: Manage
el_GR: Διαχείριση

en: Manage Avatar
el_GR: Διαχείριση Avatar

en: Manage SFTP Accounts
el_GR: Διαχείριση Λογαριασμών SFTP

en: Manage Stations
el_GR: Διαχείριση Σταθμών

en: Manual AutoDJ Mode
el_GR: Χειροκίνητη Λειτουργία AutoDJ

en: Manual Updates
el_GR: Χειροκίνητες Ενημερώσεις

en: Manually Add Episodes
el_GR: Χειροκίνητη Προσθήκη Επεισοδίων

en: Manually define how this playlist is used in Liquidsoap configuration.
el_GR: Χειροκίνητος ορισμός του τρόπου χρήσης αυτής της λίστας αναπαραγωγής στις ρυθμίσεις του Liquidsoap.

en: Markdown
el_GR: Σημείωση

en: Master_me is an open-source automatic mastering plugin for streaming, podcasts and Internet radio.
el_GR: Master_me είναι ένα open-source αυτόματο plugin mastering για streaming, podcasts και ραδιόφωνο Διαδικτύου.

en: Master_me Post-processing
el_GR: Master_me Μετα-επεξεργασία

en: Master_me Project Homepage
el_GR: Αρχική Σελίδα Έργου Master_me

en: Mastodon Account Details
el_GR: Λεπτομέρειες Λογαριασμού Mastodon

en: Mastodon Instance URL
el_GR: Διεύθυνση URL παρουσίας Mastodon

en: Mastodon Post
el_GR: Δημοσίευση Mastodon

en: Matched
el_GR: Ταιριάζουν

en: Matomo Installation Base URL
el_GR: Διεύθυνση Url Βάσης Εγκατάστασης Matomo

en: Max Listener Duration
el_GR: Μέγιστη Διάρκεια Ακρόασης

en: Max. Connected Time
el_GR: Μέγ. Χρόνος Διασύνδεσης

en: Maximum Listeners
el_GR: Μέγιστος Αριθμός Ακροατών

en: Maximum number of total listeners across all streams. Leave blank to use the default.
el_GR: Μέγιστος αριθμός συνολικών ακροατών σε όλα τα ρεύματα. Αφήστε κενό για να χρησιμοποιήσετε την προεπιλογή.

en: MaxMind Developer Site
el_GR: Ιστοσελίδα MaxMind Developer

en: MaxMind License Key
el_GR: Κλειδί Άδειας MaxMind

en: Measurement ID
el_GR: Μέτρηση (μ)

en: Media
el_GR: Πολυμέσα

en: Media File
el_GR: Αρχείο Πολυμέσων

en: Media Storage Location
el_GR: Θέση αποθήκευσης Πολυμέσων

en: Memory
el_GR: Μνήμη

en: Memory Stats Help
el_GR: Βοήθεια Στατιστικών Μνήμης

en: Merge playlist to play as a single track.
el_GR: Συγχώνευση λίστας αναπαραγωγής για να παίξει ως ένα μόνο κομμάτι.

en: Message Body
el_GR: Κείμενο μηνύματος

en: Message Body on Song Change
el_GR: Σώμα μηνύματος σχετικά με την αλλαγή τραγουδιού

en: Message Body on Song Change with Streamer/DJ Connected
el_GR: Σώμα μηνύματος κατά την αλλαγή τραγουδιού με συνδεδεμένο Stramer/DJ

en: Message Body on Station Offline
el_GR: Σώμα μηνύματος σε σταθμό εκτός σύνδεσης

en: Message Body on Station Online
el_GR: Σώμα μηνύματος στο σταθμό on-line

en: Message Body on Streamer/DJ Connect
el_GR: Σώμα μηνύματος στο Streamer/DJ Connect

en: Message Body on Streamer/DJ Disconnect
el_GR: Μήνυμα Σώματος κατά την αποσύνδεση Streamer/DJ

en: Message Customization Tips
el_GR: Συμβουλές Προσαρμογής Μηνύματος

en: Message parsing mode
el_GR: Λειτουργία ανάλυσης μηνυμάτων

en: Message Queues
el_GR: Ουρά μηνυμάτων

en: Message Recipient(s)
el_GR: Παραλήπτης(ες) Μηνύματος

en: Message Subject
el_GR: Θέμα Μηνύματος

en: Message Visibility
el_GR: Ορατότητα μηνύματος

en: Metadata updated.
el_GR: Τα μεταδεδομένα ενημερώθηκαν.

en: Microphone
el_GR: Μικρόφωνο

en: Microphone Source
el_GR: Πηγή Μικροφώνου

en: Min. Connected Time
el_GR: Ελ. Χρόνος Διασύνδεσης

en: Minute of Hour to Play
el_GR: Λεπτό της ώρας για να παίξει

en: Mixer
el_GR: Μείκτης

en: Mobile
el_GR: Κινητό

en: Modified
el_GR: Τροποποιήθηκε

en: Monday
el_GR: Δευτέρα

en: More
el_GR: Περισσότερα

en: Most hosting providers will put more Virtual Machines (VPSes) on a server than the hardware can handle when each VM is running at full CPU load. This is called over-provisioning, which can lead to other VMs on the server "stealing" CPU time from your VM and vice-versa.
el_GR: Οι περισσότεροι πάροχοι φιλοξενίας θα τοποθετήσουν περισσότερες εικονικές μηχανές (VPSes) σε ένα διακομιστή από ό, τι το υλικό μπορεί να χειριστεί όταν κάθε VM εκτελείται με πλήρες φορτίο CPU. Αυτό ονομάζεται υπερ-πρόβλεψη, η οποία μπορεί να οδηγήσει σε άλλα VMs στο διακομιστή "κλέβει" χρόνο CPU από VM και αντίστροφα.

en: Most Played Songs
el_GR: Περισσότερα Τραγούδια

en: Most Recent Backup Log
el_GR: Πιο Πρόσφατη Καταγραφή Αντιγράφων Ασφαλείας

en: Mount Name:
el_GR: Όνομα Προσάρτησης:

en: Mount Point URL
el_GR: Url Σημείου Προσάρτησης

en: Mount Points
el_GR: Σημεία Προσάρτησης

en: Mount points are how listeners connect and listen to your station. Each mount point can be a different audio format or quality. Using mount points, you can set up a high-quality stream for broadband listeners and a mobile stream for phone users.
el_GR: Τα σημεία προσάρτησης είναι ο τρόπος σύνδεσης των ακροατών και ακρόασης στο σταθμό σας. Κάθε σημείο προσάρτησης μπορεί να είναι μια διαφορετική μορφή ήχου ή ποιότητα. Χρησιμοποιώντας τα σημεία προσάρτησης, μπορείτε να δημιουργήσετε μια υψηλής ποιότητας ροή για ευρυζωνικούς ακροατές και μια κινητή ροή για τους χρήστες του τηλεφώνου.

en: Move
el_GR: Μετακίνηση

en: Move %{ num } File(s) to
el_GR: Μετακίνηση αρχείου %{ num } σε

en: Move Down
el_GR: Μετακίνηση προς τα Κάτω

en: Move to Bottom
el_GR: Μετακίνηση στο Τέλος

en: Move to Directory
el_GR: Μετακίνηση στον κατάλογο

en: Move to Top
el_GR: Μετακίνηση στην Κορυφή

en: Move Up
el_GR: Μετακίνηση προς τα Επάνω

en: Music Files
el_GR: Αρχεία Μουσικής

en: Music General
el_GR: Γενική Μουσική

en: Must match new password.
el_GR: Πρέπει να ταιριάζει με το νέο κωδικό πρόσβασης.

en: Mute
el_GR: Σίγαση

en: My Account
el_GR: Ο Λογαριασμός Μου

en: N/A
el_GR: Δ/Υ

en: Name
el_GR: Όνομα

en: Name/Type
el_GR: Όνομα/Τύπος

en: Need Help?
el_GR: Χρειάζεστε Βοήθεια;

en: Network Interfaces
el_GR: Διεπαφές δικτύου

en: Never run
el_GR: Ποτέ μην τρέχετε

en: New Directory
el_GR: Νέος Κατάλογος

en: New directory created.
el_GR: Δημιουργήθηκε νέος κατάλογος.

en: New File Name
el_GR: Νέο Όνομα Αρχείου

en: New Folder
el_GR: Νέος Φάκελος

en: New Key Generated
el_GR: Νέο Κλειδί Δημιουργήθηκε

en: New Password
el_GR: Νέος Κωδικός Πρόσβασης

en: New Playlist
el_GR: Νέα Λίστα Αναπαραγωγής

en: New Playlist Name
el_GR: Νέο Όνομα Λίστας Αναπαραγωγής

en: New Station Description
el_GR: Περιγραφή Νέου Σταθμού

en: New Station Name
el_GR: Όνομα Νέου Σταθμού

en: Next Run
el_GR: Επόμενη Εκτέλεση

en: No
el_GR: Όχι

en: No AutoDJ Enabled
el_GR: Δεν Υπάρχει Ενεργοποιημένο AutoDj

en: No files selected.
el_GR: Δεν επιλέχθηκαν αρχεία.

en: No Limit
el_GR: Καμία

en: No Match
el_GR: Κανένα Ταίριασμα

en: No other program can be using this port. Leave blank to automatically assign a port.
el_GR: Κανένα άλλο πρόγραμμα δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει αυτήν τη θύρα. Αφήστε κενό για να αντιστοιχίσετε αυτόματα μια θύρα.

en: No Post-processing
el_GR: Ήχος Μετα-Επεξεργασία

en: No records to display.
el_GR: Δεν βρέθηκαν εγγραφές.

en: No records.
el_GR: Καμία εγγραφή.

en: None
el_GR: Κανένα

en: Normal Mode
el_GR: Κανονική Λειτουργία

en: Not Played
el_GR: Δεν Παίχτηκε

en: Not Run
el_GR: Δεν Εκτελείται

en: Not Running
el_GR: Δεν Εκτελείται

en: Not Scheduled
el_GR: Μη Προγραμματισμένο

en: Note that restoring a backup will clear your existing database. Never restore backup files from untrusted users.
el_GR: Σημειώστε ότι η επαναφορά ενός αντιγράφου ασφαλείας θα καθαρίσει την υπάρχουσα βάση δεδομένων σας. Μην επαναφέρετε ποτέ τα αντίγραφα ασφαλείας από μη αξιόπιστους χρήστες.

en: Note that Stereo Tool can be resource-intensive for both CPU and Memory. Please ensure you have sufficient resources before proceeding.
el_GR: Το Stereo Tool μπορεί να είναι απαιτητικό σε πόρους τόσο για τον επεξεργαστή όσο και για τη μνήμη. Παρακαλώ βεβαιωθείτε ότι έχετε επαρκείς πόρους πριν προχωρήσετε.

en: Note: If your media metadata has UTF-8 characters, you should use a spreadsheet editor that supports UTF-8 encoding, like OpenOffice.
el_GR: Σημείωση: Αν τα μεταδεδομένα πολυμέσων έχουν UTF-8 χαρακτήρες, θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε έναν επεξεργαστή υπολογιστικού φύλλου που υποστηρίζει κωδικοποίηση UTF-8, όπως το OpenOffice.

en: Note: the port after this one will automatically be used for legacy connections.
el_GR: Σημείωση: η επόμενη θύρα θα χρησιμοποιηθεί αυτόματα για παλιές συνδέσεις.

en: Note: This should be the public-facing homepage of the radio station, not the AzuraCast URL. It will be included in broadcast details.
el_GR: Σημείωση: Αυτή θα πρέπει να είναι η δημόσια σελίδα του ραδιοφωνικού σταθμού, όχι το AzuraCast URL. Θα συμπεριληφθεί σε λεπτομέρειες εκπομπής.

en: Notes
el_GR: Σημειώσεις

en: Notice
el_GR: Ειδοποίηση

en: Now
el_GR: Τώρα

en: Now Playing
el_GR: Παίζει Τώρα

en: Now playing on %{ station }:
el_GR: Τώρα παίζει στο %{ station }:

en: Now playing on %{ station }: %{ title } by %{ artist } with your host, %{ dj }! Tune in now: %{ url }
el_GR: Τώρα παίζει στο %{ station }: %{ title } από %{ artist }! Συντονιστείτε τώρα: %{ url }

en: Now playing on %{ station }: %{ title } by %{ artist }! Tune in now: %{ url }
el_GR: Τώρα παίζει στο %{ station }: %{ title } από %{ artist }! Συντονιστείτε τώρα: %{ url }

en: Now playing on %{ station }: %{ title } by %{ artist }! Tune in now.
el_GR: Τώρα παίζει στο %{ station }: %{ title } από %{ artist }! Συντονιστείτε τώρα.

en: NowPlaying API Response
el_GR: Απάντηση NowPlaying Api

en: Number of Backup Copies to Keep
el_GR: Αριθμός αντιγράφων ασφαλείας για διατήρηση

en: Number of Minutes Between Plays
el_GR: Αριθμός λεπτών μεταξύ των τραγουδιών

en: Number of seconds to overlap songs.
el_GR: Αριθμός δευτερολέπτων για επικάλυψη τραγουδιών.

en: Number of Songs Between Plays
el_GR: Αριθμός λεπτών μεταξύ των τραγουδιών

en: Number of Visible Recent Songs
el_GR: Αριθμός ορατών πρόσφατων τραγουδιών

en: On the Air
el_GR: Στον αέρα

en: On-Demand
el_GR: Κατα παραγγελια

en: On-Demand Media
el_GR: Μέσα Έντασης Αιτήματος

en: On-Demand Streaming
el_GR: Συνεχής Ζήτηση

en: Once per %{minutes} Minutes
el_GR: Μία φορά ανά %{minutes} λεπτά

en: Once per %{songs} Songs
el_GR: Μία φορά ανά %{songs} τραγούδια

en: Once per Hour
el_GR: Μία φορά ανά ώρα

en: Once per Hour (at %{minute})
el_GR: Μία φορά την ώρα (στις %{minute})

en: Once per x Minutes
el_GR: Μία φορά το x λεπτά

en: Once per x Songs
el_GR: Μία φορά ανά x Τραγούδια

en: Once these steps are completed, enter the "Access Token" from the application's page into the field below.
el_GR: Μόλις ολοκληρωθούν αυτά τα βήματα, εισάγετε το "Διακριτικό Πρόσβασης" από τη σελίδα της εφαρμογής στο παρακάτω πεδίο.

en: One important note on I/O Wait is that it can indicate a bottleneck or problem but also may be completely meaningless, depending on the workload and general available resources. A constantly high I/O Wait should prompt further investigation with more sophisticated tools.
el_GR: Μια σημαντική σημείωση για I/O Wait είναι ότι μπορεί να υποδείξει ένα πρόβλημα ή πρόβλημα, αλλά μπορεί επίσης να είναι εντελώς άνευ σημασίας, ανάλογα με το φόρτο εργασίας και τους γενικούς διαθέσιμους πόρους. Μια συνεχώς υψηλή I/O Wait θα πρέπει να παρακινήσει περαιτέρω έρευνα με πιο εξελιγμένα εργαλεία.

en: Only collect aggregate listener statistics
el_GR: Συλλογή μόνο συγκεντρωτικών στοιχείων ακροατή

en: Only loop through playlist once.
el_GR: Μόνο μια επανάληψη μέσω της λίστας αναπαραγωγής.

en: Only play one track at scheduled time.
el_GR: Παίξε μόνο ένα κομμάτι την προγραμματισμένη ώρα.

en: Only Post Once Every...
el_GR: Δημοσίευση Μόνο Μια Φορά...

en: Operation
el_GR: Λειτουργία

en: Optional: HTTP Basic Authentication Password
el_GR: Προαιρετικό: HTTP Βασικός Κωδικός Ελέγχου Ταυτότητας

en: Optional: HTTP Basic Authentication Username
el_GR: Προαιρετικό: HTTP Βασικό Όνομα Χρήστη Ελέγχου Ταυτότητας

en: Optional: Request Timeout (Seconds)
el_GR: Προαιρετικό: Χρονικό Όριο Αίτησης (Δευτερόλεπτα)

en: Optionally list this episode as part of a season in some podcast aggregators.
el_GR: Προαιρετικά τοποθετήστε αυτό το επεισόδιο σε λίστα ως μέρος μιας σεζόν σε μερικούς podcast συγκεντρωτές.

en: Optionally select an ID3v2 metadata field that, if present, will be used to set this field's value.
el_GR: Προαιρετικά επιλέξτε ένα πεδίο μεταδεδομένων ID3v2 το οποίο, αν υπάρχει, θα χρησιμοποιηθεί για τον ορισμό της τιμής αυτού του πεδίου.

en: Optionally set a specific episode number in some podcast aggregators.
el_GR: Προαιρετικά ορίστε έναν συγκεκριμένο αριθμό επεισοδίων σε ορισμένους συγκεντρωτές podcast.

en: Optionally specify a short URL-friendly name, such as "my_station_name", that will be used in this station's URLs. Leave this field blank to automatically create one based on the station name.
el_GR: Προαιρετικά καθορίστε ένα σύντομο όνομα φιλικό προς το URL, όπως "my_station_name", που θα χρησιμοποιηθεί στις διευθύνσεις URL αυτού του σταθμού. Αφήστε αυτό το πεδίο κενό για να δημιουργήσετε αυτόματα ένα με βάση το όνομα του σταθμού.

en: Optionally specify an API-friendly name, such as "field_name". Leave this field blank to automatically create one based on the name.
el_GR: Προαιρετικά καθορίστε ένα όνομα φιλικό προς το API, όπως "field_name". Αφήστε αυτό το πεδίο κενό για να δημιουργήσετε αυτόματα ένα με βάση το όνομα.

en: Optionally supply an API token to allow IP address overriding.
el_GR: Προαιρετικά παρέχει ένα διακριτικό API για να επιτρέψει την αντικατάσταση της διεύθυνσης IP.

en: Optionally supply SSH public keys this user can use to connect instead of a password. Enter one key per line.
el_GR: Προαιρετικά παρέχει SSH δημόσια κλειδιά που μπορεί να χρησιμοποιήσει ο χρήστης για να συνδεθεί αντί για έναν κωδικό πρόσβασης. Εισάγετε ένα κλειδί ανά γραμμή.

en: or
el_GR: ή

en: Original Path
el_GR: Αρχική Διαδρομή

en: Other Remote URL (File, HLS, etc.)
el_GR: Άλλο Απομακρυσμένο URL (Αρχείο, HLS, κλπ.)

en: Owner
el_GR: Ιδιοκτήτης

en: Page
el_GR: Σελίδα

en: Passkey Authentication
el_GR: Πιστοποίηση Κλειδιού Πρόσβασης

en: Passkey Nickname
el_GR: Συνθηματικό κλειδιού πρόσβασης

en: Password
el_GR: Κωδικός πρόσβασης

en: Password:
el_GR: Κωδικός:

en: Paste the generated license key into the field on this page.
el_GR: Επικολλήστε το κλειδί άδειας χρήσης που δημιουργήθηκε στο πεδίο σε αυτή τη σελίδα.

en: Path/Suffix
el_GR: Διαδρομή/επίθεμα

en: Pending Requests
el_GR: Εκκρεμείς Αιτήσεις

en: Permissions
el_GR: Δικαιώματα

en: Play
el_GR: Αναπαραγωγή

en: Play Now
el_GR: Αναπαραγωγή Τώρα

en: Play once every $x minutes.
el_GR: Παίξτε ακριβώς μία φορά κάθε $x λεπτά.

en: Play once every $x songs.
el_GR: Παίξτε ακριβώς μία φορά κάθε $x λεπτά.

en: Play once per hour at the specified minute.
el_GR: Παίξτε μία φορά ανά ώρα στο συγκεκριμένο λεπτό.

en: Playback Queue
el_GR: Σειρά Αναπαραγωγής

en: Playing Next
el_GR: Αναπαραγωγή Στο Επόμενο

en: Playlist
el_GR: Λίστες αναπαραγωγής

en: Playlist (M3U/PLS) URL
el_GR: Διεύθυνση URL Λίστας Αναπαραγωγής (M3U/PLS)

en: Playlist 1
el_GR: Λίστα Αναπαραγωγής 1

en: Playlist 2
el_GR: Λίστα Αναπαραγωγής 2

en: Playlist Name
el_GR: Όνομα Λίστας Αναπαραγωγής

en: Playlist order set.
el_GR: Σειρά λίστας αναπαραγωγής.

en: Playlist queue cleared.
el_GR: Η ουρά λίστας αναπαραγωγής εκκαθαρίστηκε.

en: Playlist successfully applied to folders.
el_GR: Η λίστα αναπαραγωγής εφαρμόστηκε επιτυχώς στους φακέλους.

en: Playlist Type
el_GR: Τύπος Λίστας Αναπαραγωγής

en: Playlist Weight
el_GR: Βάρος Λίστας Αναπαραγωγής

en: Playlist-Based
el_GR: Βάσει-Λίστας Αναπαραγωγής

en: Playlist-Based Podcast
el_GR: Podcast Βάσει-Λίστας Αναπαραγωγής

en: Playlist-based podcasts will automatically sync with the contents of a playlist, creating new podcast episodes for any media added to the playlist.
el_GR: Τα podcast βάσει-λίστας αναπαραγωγής θα συγχρονίζονται αυτοματα με τα περιεχόμενα μίας λίστας αναπαραγωγής, δημιουργώντας νέα επεισόδια podcast για οποιοδήποτε μέσο προστίθεται στη λίστα αναπαραγωγής.

en: Playlist:
el_GR: Λίστα Αναπαραγωγής:

en: Playlists
el_GR: Λίστες αναπαραγωγής

en: Playlists cleared for selected files:
el_GR: Λίστες αναπαραγωγής εκκαθαρίστηκαν για τα επιλεγμένα αρχεία:

en: Playlists updated for selected files:
el_GR: Λίστες αναπαραγωγής ενημερώθηκαν για τα επιλεγμένα αρχεία:

en: Plays
el_GR: Παίζει

en: Please log in to continue.
el_GR: Παρακαλούμε συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

en: Podcast media should be in the MP3 or M4A (AAC) format for the greatest compatibility.
el_GR: Τα μέσα ενημέρωσης Podcast θα πρέπει να είναι σε μορφή MP3 ή M4A (AAC) για τη μεγαλύτερη συμβατότητα.

en: Podcast Title
el_GR: Τίτλος Podcast

en: Podcasts Storage Location
el_GR: Τοποθεσία Αποθήκευσης Podcast

en: Port
el_GR: Θύρα

en: Port:
el_GR: Θύρα:

en: Powered by
el_GR: Υλοποίηση από

en: Powered by AzuraCast
el_GR: Τροφοδοτείται από AzuraCast

en: Prefer Browser URL (If Available)
el_GR: Προτιμήστε Το Url Του Περιηγητή (Αν Διατίθεται)

en: Prefer System Default
el_GR: Προτίμηση Προεπιλογής Συστήματος

en: Preview
el_GR: Προεπισκόπηση

en: Previous
el_GR: Προηγούμενο

en: Privacy
el_GR: Απόρρητο

en: Profile
el_GR: Προφίλ

en: Programmatic Name
el_GR: Προγραμματικό όνομα

en: Provide a valid license key from Thimeo. Functionality is limited without a license key.
el_GR: Παρέχετε ένα έγκυρο κλειδί άδειας χρήσης από το Thimeo. Η λειτουργία είναι περιορισμένη χωρίς ένα κλειδί άδειας.

en: Public
el_GR: Δημόσιοι χώροι

en: Public Page
el_GR: Δημόσια Σελίδα

en: Public Page Background
el_GR: Φόντο δημόσιας σελίδας

en: Public Pages
el_GR: Δημόσιες Σελίδες

en: Publish At
el_GR: Δημοσίευση Στις

en: Publish to "Yellow Pages" Directories
el_GR: Δημοσίευση σε Κατάλογους "Κίτρινες Σελίδες"

en: Queue
el_GR: Σειρά αναπαραγωγής

en: Queue the selected media to play next
el_GR: Σειρά των επιλεγμένων πολυμέσων για αναπαραγωγή του επόμενου

en: Radio Player
el_GR: Ραδιοφωνικός Player

en: Radio.de API Key
el_GR: Κλειδί Radio.de Api

en: Radio.de Broadcast Subdomain
el_GR: Υποτομέας Εκπομπής Radio.de

en: RadioRed Organization API Key
el_GR: Κλειδί API του Οργανισμού RadioRed

en: Random
el_GR: Τυχαία

en: Ready to start broadcasting? Click to start your station.
el_GR: Έτοιμο για εκκίνηση μετάδοσης? Κάντε κλικ για να ξεκινήσετε το σταθμό σας.

en: Received
el_GR: Ελήφθη

en: Record Live Broadcasts
el_GR: Εγγραφή Ζωντανών Εκπομπών

en: Recover Account
el_GR: Ανάκτηση Λογαριασμού

en: Refresh
el_GR: Ανανέωση

en: Refresh rows
el_GR: Ανανέωση γραμμών

en: Region
el_GR: Περιοχή

en: Relay
el_GR: Αναμετάδοση

en: Relay Stream URL
el_GR: Url Ροής Relay

en: Release Channel
el_GR: Κανάλι Έκδοσης

en: Reload
el_GR: Νέα φόρτωση

en: Reload Configuration
el_GR: Επαναφόρτωση Ρυθμίσεων

en: Reload to Apply Changes
el_GR: Επαναφόρτωση στην εφαρμογή αλλαγών

en: Reloading broadcasting will not disconnect your listeners.
el_GR: Η επαναφόρτωση της μετάδοσης δεν θα αποσυνδέσει τους ακροατές σας.

en: Remember me
el_GR: Να με θυμάσαι

en: Remote
el_GR: Απομακρυσμένο

en: Remote Playback Buffer (Seconds)
el_GR: Απομακρυσμένη Μνήμη Αναπαραγωγής (Δευτερόλεπτα)

en: Remote Relays
el_GR: Απομακρυσμένο relay

en: Remote relays let you work with broadcasting software outside this server. Any relay you include here will be included in your station's statistics. You can also broadcast from this server to remote relays.
el_GR: Οι απομακρυσμένοι ηλεκτρονόμοι σας επιτρέπουν να εργάζεστε με λογισμικό μετάδοσης έξω από αυτόν το διακομιστή. Κάθε ρελέ που περιλαμβάνετε εδώ θα περιλαμβάνεται στα στατιστικά στοιχεία του σταθμού σας. Μπορείτε επίσης να μεταδώσετε από αυτόν τον διακομιστή σε απομακρυσμένους ρελέ.

en: Remote Station Administrator Password
el_GR: Κωδικός Πρόσβασης Διαχείρισης Απομακρυσμένου Σταθμού

en: Remote Station Listening Mountpoint/SID
el_GR: Απομακρυσμένος Σταθμός Ακρόασης Σημείο/SID

en: Remote Station Listening URL
el_GR: Απομακρυσμένος Σταθμός Listening URL

en: Remote Station Source Mountpoint/SID
el_GR: Απομακρυσμένος Σταθμός Πηγή Mountpoint/SID

en: Remote Station Source Password
el_GR: Κωδικός πρόσβασης πηγής απομακρυσμένου σταθμού

en: Remote Station Source Port
el_GR: Θύρα πηγής απομακρυσμένου σταθμού

en: Remote Station Source Username
el_GR: Όνομα Χρήστη Απομακρυσμένης Πηγής Σταθμού

en: Remote Station Type
el_GR: Τύπος Απομακρυσμένου Σταθμού

en: Remote URL
el_GR: Απομακρυσμένο URL

en: Remote URL Playlist
el_GR: Λίστα Απομακρυσμένων URL

en: Remote URL Type
el_GR: Απομακρυσμένος Τύπος URL

en: Remote: Dropbox
el_GR: Απομακρυσμένο: Dropbox

en: Remote: S3 Compatible
el_GR: Remote: S3 Συμβατό Σύστημα

en: Remote: SFTP
el_GR: Απομακρυσμένο: SFTP

en: Remove
el_GR: Αφαίρεση

en: Remove any extra metadata (fade points, cue points, etc.) from the selected media
el_GR: Αφαιρέση τυχόν επιπλέον μεταδεδομένων (σημεία εξασθένισης, σημεία cue, κλπ.) από τα επιλεγμένα μέσα

en: Remove Key
el_GR: Αφαίρεση Κλειδιού

en: Rename
el_GR: Μετονομασία

en: Rename File/Directory
el_GR: Μετονομασία Αρχείου/Καταλόγου

en: Reorder
el_GR: Αναδιάταξη

en: Reorder Playlist
el_GR: Αναδιάταξη Λίστας Αναπαραγωγής

en: Repeat
el_GR: Επανάληψη

en: Replace Album Cover Art
el_GR: Αντικατάσταση Εξώφυλλου Άλμπουμ

en: Reports
el_GR: Αναφορές

en: Reprocess
el_GR: Επανεπεξεργασία

en: Request
el_GR: Αίτημα

en: Request a Song
el_GR: Ζητήστε ένα τραγούδι

en: Request History
el_GR: Ιστορικό Αιτημάτων

en: Request Last Played Threshold (Minutes)
el_GR: Αίτημα Τελευταίου Όριου Παιχνιδιού (Λεπτά)

en: Request Minimum Delay (Minutes)
el_GR: Ελάχιστη Καθυστέρηση Αίτησης (Λεπτά)

en: Request Song
el_GR: Αίτημα Τραγουδιού

en: Requester IP
el_GR: IP Αιτήματος

en: Requests
el_GR: Αιτήματα

en: Required
el_GR: Απαιτείται

en: Reshuffle
el_GR: Ανακάτεμα

en: Restart
el_GR: Επανεκκίνηση

en: Restart Broadcasting
el_GR: Επανεκκίνηση Εκπομπής

en: Restarting broadcasting will briefly disconnect your listeners.
el_GR: Η επαναφόρτωση της μετάδοσης δεν θα αποσυνδέσει τους ακροατές σας.

en: Restarting broadcasting will rewrite all configuration files and restart all services.
el_GR: Η επανεκκίνηση της μετάδοσης θα ξαναγράψει όλα τα αρχεία ρυθμίσεων και θα επανεκκινήσει όλες τις υπηρεσίες.

en: Restoring Backups
el_GR: Επαναφορά Αντιγράφων Ασφαλείας

en: Reverse Proxy (X-Forwarded-For)
el_GR: Αντίστροφος Διακομιστής Μεσολάβησης (X-Forwarded-For)

en: Role Name
el_GR: Όνομα Ρόλου

en: Roles
el_GR: Ρόλοι

en: Roles & Permissions
el_GR: Ρόλοι & Δικαιώματα

en: Rolling Release
el_GR: Κυκλοφορία Κύλισης

en: RSS Feed
el_GR: Ροή RSS

en: Run Automatic Nightly Backups
el_GR: Εκτέλεση Αυτόματων Νυχτερινών Αντιγράφων Ασφαλείας

en: Run Manual Backup
el_GR: Εκτέλεση Χειροκίνητου Αντιγράφου Ασφαλείας

en: Run Task
el_GR: Εκτέλεση εργασίας

en: Running
el_GR: Εκτελείται

en: Sample Rate
el_GR: Ρυθμός Δειγμάτων

en: Saturday
el_GR: Σάββατο

en: Save
el_GR: Αποθήκευση

en: Save and Continue
el_GR: Αποθήκευση και Συνέχεια

en: Save Changes
el_GR: Αποθήκευση Αλλαγών

en: Save Changes first
el_GR: Αποθήκευση αλλαγών πρώτα

en: Schedule
el_GR: Χρονοδιάγραμμα

en: Schedule View
el_GR: Προβολή Χρονοδιαγράμματος

en: Scheduled
el_GR: Προγραμματισμένο

en: Scheduled Backup Time
el_GR: Προγραμματισμένη ώρα δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας

en: Scheduled Play Days of Week
el_GR: Προγραμματισμένες Ημέρες Παιχνιδιού της εβδομάδας

en: Scheduled playlists and other timed items will be controlled by this time zone.
el_GR: Οι προγραμματισμένες λίστες αναπαραγωγής και άλλα χρονομετρημένα αντικείμενα θα ελέγχονται από αυτή τη ζώνη ώρας.

en: Scheduled Time #%{num}
el_GR: Προγραμματισμένη ώρα #%{num}

en: Scheduling
el_GR: Προγραμματισμός

en: Search
el_GR: Αναζήτηση

en: Season Number
el_GR: Αριθμός Σεζόν

en: Seconds from the start of the song that the AutoDJ should start playing.
el_GR: Δευτερόλεπτα από την αρχή του τραγουδιού που θα αρχίσει να παίζει το AutoDJ.

en: Seconds from the start of the song that the AutoDJ should stop playing.
el_GR: Δευτερόλεπτα από την αρχή του τραγουδιού που θα σταματήσει να παίζει το AutoDJ.

en: Seconds from the start of the song that the next song should begin when fading. Leave blank to use the system default.
el_GR: Δευτερόλεπτα από την αρχή του τραγουδιού που θα ξεκινήσει το επόμενο τραγούδι κατά τη σταδιακό σβήσιμο. Αφήστε κενό για να χρησιμοποιήσετε την προεπιλογή του συστήματος.

en: Secret Key
el_GR: Μυστικό Κλειδί

en: Security
el_GR: Ασφάλεια

en: Security & Privacy
el_GR: Ασφάλεια & Ιδιωτικότητα

en: See the Telegram documentation for more details.
el_GR: Δείτε την τεκμηρίωση του Telegram για περισσότερες λεπτομέρειες.

en: See the Telegram Documentation for more details.
el_GR: Δείτε την Τεκμηρίωση Telegram για περισσότερες λεπτομέρειες.

en: Seek
el_GR: Αναζήτηση

en: Segment Length (Seconds)
el_GR: Μήκος τμήματος (Δευτερόλεπτα)

en: Segments in Playlist
el_GR: Τμήματα στη λίστα Αναπαραγωγής

en: Segments Overhead
el_GR: Υπέρβαση Τμημάτων

en: Select
el_GR: Επιλογή

en: Select a theme to use as a base for station public pages and the login page.
el_GR: Επιλέξτε ένα θέμα για να χρησιμοποιήσετε ως βάση για τις δημόσιες σελίδες σταθμού και τη σελίδα σύνδεσης.

en: Select All Rows
el_GR: Επιλογή Όλων Των Γραμμών

en: Select an option here to apply post-processing using an easy preset or tool. You can also manually apply post-processing by editing your Liquidsoap configuration manually.
el_GR: Επιλέξτε εδώ μια επιλογή για την εφαρμογή μετά την επεξεργασία χρησιμοποιώντας μια εύκολη προκαθορισμένη ρύθμιση ή εργαλείο. Μπορείτε επίσης να εφαρμόσετε χειροκίνητα μετά την επεξεργασία της διαμόρφωσης Liquidsoap χειροκίνητα.

en: Select Configuration File
el_GR: Επιλογή Αρχείου Ρυθμίσεων

en: Select CSV File
el_GR: Επιλογή Αρχείου CSV

en: Select Custom Fallback File
el_GR: Επιλογή Προσαρμοσμένου Αρχείου Fallback

en: Select File
el_GR: Επιλογή αρχείου

en: Select Intro File
el_GR: Επιλογή Αρχείου Εισαγωγής

en: Select Media File
el_GR: Επιλογή Αρχείου Πολυμέσων

en: Select Passkey
el_GR: Επιλογή κλειδιού πρόσβασης

en: Select Playlist
el_GR: Επιλογή Λίστας Αναπαραγωγής

en: Select PLS/M3U File to Import
el_GR: Επιλέξτε αρχείο PLS/M3U για εισαγωγή

en: Select PNG/JPG artwork file
el_GR: Επιλογή αρχείου γραφικών PNG/JPG

en: Select Row
el_GR: Επιλογή Γραμμής

en: Select the category/categories that best reflects the content of your podcast.
el_GR: Επιλέξτε την κατηγορία/κατηγορίες που αντικατοπτρίζουν καλύτερα το περιεχόμενο του podcast σας.

en: Select the countries that are not allowed to connect to the streams.
el_GR: Επιλέξτε τις χώρες που δεν επιτρέπεται να συνδεθούν με τις ροές.

en: Select Web Hook Type
el_GR: Επιλέξτε Τύπο Hook Web

en: Selected directory:
el_GR: Επιλεγμένος κατάλογος:

en: Send an e-mail to specified address(es).
el_GR: Στείλτε ένα e-mail στην (τις) καθορισμένη(ες) διεύθυνση.

en: Send E-mail
el_GR: Αποστολή E-mail

en: Send song metadata changes to %{service}
el_GR: Αποστολή αλλαγών μεταδεδομένων τραγουδιού σε TuneIn

en: Send song metadata changes to %{service}.
el_GR: Αποστολή αλλαγών μεταδεδομένων τραγουδιού σε TuneIn.

en: Send stream listener details to Google Analytics.
el_GR: Αποστολή λεπτομερειών ακρόασης ροής στο Google Analytics.

en: Send stream listener details to Matomo Analytics.
el_GR: Αποστολή λεπτομερειών ακροατή ροής στο Matomo Analytics.

en: Send Test Message
el_GR: Αποστολή Δοκιμαστικού Μηνύματος

en: Sender E-mail Address
el_GR: Διεύθυνση Email Αποστολέα

en: Sender Name
el_GR: Όνομα Αποστολέα

en: Sequential
el_GR: Ακολουθίες

en: Server Status
el_GR: Κατάσταση διακομιστή

en: Server:
el_GR: Διακομιστής:

en: Services
el_GR: Υπηρεσίες

en: Set a maximum disk space that this storage location can use. Specify the size with unit, i.e. "8 GB". Units are measured in 1024 bytes. Leave blank to default to the available space on the disk.
el_GR: Ορίστε ένα μέγιστο χώρο στο δίσκο που αυτή η θέση αποθήκευσης μπορεί να χρησιμοποιήσει. Καθορίστε το μέγεθος με τη μονάδα, δηλαδή "8 GB". Οι μονάδες μετρώνται σε 1024 bytes. Αφήστε κενό στην προεπιλογή στο διαθέσιμο χώρο στο δίσκο.

en: Set as Default Mount Point
el_GR: Ορισμός ως προκαθορισμένο σημείο προσάρτησης

en: Set cue and fade points using the visual editor. The timestamps will be saved to the corresponding fields in the advanced playback settings.
el_GR: Ορισμός σημείων cue και fade χρησιμοποιώντας τον οπτικό επεξεργαστή. Οι timestamps θα αποθηκευτούν στα αντίστοιχα πεδία στις προηγμένες ρυθμίσεις αναπαραγωγής.

en: Set Cue In
el_GR: Ορισμός Cue Στο

en: Set Cue Out
el_GR: Ορισμός Cue Έξω

en: Set Fade In
el_GR: Ορισμός Ξεθωριάσματος Σε

en: Set Fade Out
el_GR: Ορισμός Cue Έξω

en: Set Fade Start Next
el_GR: Ορισμός Σταδιακό Σβήσιμο Εκκίνηση Επόμενο

en: Set longer to preserve more playback history and listener metadata for stations. Set shorter to save disk space.
el_GR: Ρυθμίστε μεγαλύτερη τιμή για να διατηρήσετε περισσότερο ιστορικό αναπαραγωγής και μεταδεδομένα ακροατή για σταθμούς. Ορίστε μικρότερη τιμή για εξοικονόμηση χώρου στο δίσκο.

en: Set the length of time (seconds) a listener will stay connected to the stream. If set to 0, listeners can stay connected infinitely.
el_GR: Ορίστε το χρονικό διάστημα (δευτερόλεπτα) που ένας ακροατής θα παραμείνει συνδεδεμένος στη ροή. Αν οριστεί σε 0, οι ακροατές μπορούν να παραμείνουν συνδεδεμένοι άπειρα.

en: Set to "Yes" to always use "https://" secure URLs, and to automatically redirect to the secure URL when an insecure URL is visited (HSTS).
el_GR: Ορίστε "Ναι" για να χρησιμοποιείτε πάντα ασφαλή URL "https://", και να ανακατευθύνετε αυτόματα στην ασφαλή διεύθυνση URL όταν πραγματοποιείται επίσκεψη σε ένα μη ασφαλές URL (HSTS).

en: Set to * to allow all sources, or specify a list of origins separated by a comma (,).
el_GR: Ορίστε σε * για να επιτρέψετε όλες τις πηγές, ή καθορίστε μια λίστα προέλευσης που χωρίζονται με κόμμα (,).

en: Settings
el_GR: Ρυθμίσεις

en: Setup instructions for broadcasting software are available on the AzuraCast wiki.
el_GR: Οδηγίες εγκατάστασης για την εκπομπή λογισμικού είναι διαθέσιμα στο AzuraCast wiki.

en: SFTP Host
el_GR: Διακομιστής SFTP

en: SFTP Password
el_GR: Sftp Κωδικός Πρόσβασης

en: SFTP Port
el_GR: Θύρα SFTP

en: SFTP Private Key
el_GR: Ιδιωτικό Κλειδί SFTP

en: SFTP Private Key Pass Phrase
el_GR: Φράση Του Ιδιωτικού Κλειδιού Sftp

en: SFTP Username
el_GR: Όνομα χρήστη SFTP

en: SFTP Users
el_GR: Χρήστες sftp

en: Share Media Storage Location
el_GR: Κοινή Χρήση Τοποθεσίας Αποθήκευσης Μέσων

en: Share Podcasts Storage Location
el_GR: Μοιραστείτε Την Τοποθεσία Αποθήκευσης Podcast

en: Share Recordings Storage Location
el_GR: Μοιραστείτε Την Τοποθεσία Αποθήκευσης Εγγραφών

en: Shoutcast 2 DNAS is not currently installed on this installation.
el_GR: Το Shoutcast 2 DNAS δεν είναι εγκατεστημένο αυτή τη στιγμή σε αυτήν την εγκατάσταση.

en: Shoutcast 2 DNAS is not free software, and its restrictive license does not allow AzuraCast to distribute the Shoutcast binary.
el_GR: Το Shoutcast 2 DNAS δεν είναι ελεύθερο λογισμικό και η περιοριστική άδεια του δεν επιτρέπει στο AzuraCast να διανείμει το εκτελέσιμο αρχείο του Shoutcast.

en: Shoutcast Clients
el_GR: Πελάτες Shoutcast

en: Shoutcast License ID
el_GR: Αναγνωριστικό Άδειας Shoutcast

en: Shoutcast Radio Manager
el_GR: Διαχειριστής Ραδιοφωνίας Shoutcast

en: Shoutcast User ID
el_GR: Αναγνωριστικό Χρήστη Shoutcast

en: Shoutcast version "%{ version }" is currently installed.
el_GR: Shoutcast version "%{ version }" είναι εγκατεστημένο αυτήν τη στιγμή.

en: Show Charts
el_GR: Εμφάνιση Γραφημάτων

en: Show Credentials
el_GR: Πιστοποιητικά Sftp

en: Show HLS Stream on Public Player
el_GR: Εμφάνιση ροής HLS στον δημόσιο πρόγραμμα αναπαραγωγής

en: Show new releases within your update channel on the AzuraCast homepage.
el_GR: Εμφάνιση νέων κυκλοφοριών μέσα στο κανάλι ενημέρωσης στην αρχική σελίδα του AzuraCast.

en: Show on Public Pages
el_GR: Εμφάνιση στις Δημόσιες Σελίδες

en: Show the station in public pages and general API results.
el_GR: Εμφάνιση του σταθμού σε δημόσιες σελίδες και γενικά αποτελέσματα API.

en: Show Update Announcements
el_GR: Εμφάνιση Ανακοινώσεων Ενημέρωσης

en: Shuffled
el_GR: Ανακατευμένο

en: Sidebar
el_GR: Πλευρική γραμμή

en: Sign In
el_GR: Είσοδος

en: Sign In with Passkey
el_GR: Είσοδος με κλειδί πρόσβασης

en: Sign Out
el_GR: Αποσύνδεση

en: Site Base URL
el_GR: Βασικό URL Ιστοσελίδας

en: Size
el_GR: Μέγεθος

en: Skip Song
el_GR: Παράλειψη Τραγουδιού

en: Skip to main content
el_GR: Μετάβαση στο κύριο περιεχόμενο

en: Smart Mode
el_GR: Έξυπνη Λειτουργία

en: SMTP Host
el_GR: Διακομιστής SMTP

en: SMTP Password
el_GR: Κωδικός SMTP

en: SMTP Port
el_GR: Θύρα SMTP

en: SMTP Username
el_GR: Όνομα Χρήστη SMTP

en: Social Media
el_GR: Κοινωνικά δίκτυα

en: Some clients may require that you enter a port number that is either one above or one below this number.
el_GR: Ορισμένοι πελάτες ενδέχεται να απαιτούν να εισάγετε έναν αριθμό θύρας που να είναι είτε ένας από τους παραπάνω είτε ένας κάτω από αυτόν τον αριθμό.

en: Some stream licensing providers may have specific rules regarding song requests. Check your local regulations for more information.
el_GR: Ορισμένοι πάροχοι αδειών ροής μπορεί να έχουν συγκεκριμένους κανόνες σχετικά με τις αιτήσεις τραγουδιών. Ελέγξτε τους τοπικούς κανονισμούς σας για περισσότερες πληροφορίες.

en: Song
el_GR: Τραγούδι

en: Song Album
el_GR: Άλμπουμ Τραγουδιού

en: Song Artist
el_GR: Καλλιτέχνης Τραγουδιού

en: Song Change
el_GR: Αλλαγή Τραγουδιού

en: Song Change (Live Only)
el_GR: Αλλαγή Τραγουδιού (Μόνο Ζωντανά)

en: Song Genre
el_GR: Είδος Τραγουδιού

en: Song History
el_GR: Ιστορικό Τραγουδιού

en: Song Length
el_GR: Μήκος Τραγουδιού

en: Song Lyrics
el_GR: Στίχοι Τραγουδιού

en: Song Playback Order
el_GR: Σειρά Αναπαραγωγής Τραγουδιού

en: Song Playback Timeline
el_GR: Χρονοδιάγραμμα Αναπαραγωγής Τραγουδιού

en: Song Requests
el_GR: Αιτήματα Τραγουδιού

en: Song Title
el_GR: Τίτλος Τραγουδιού

en: Song-based
el_GR: Τραγούδι

en: Song-Based
el_GR: Τραγούδι

en: Song-Based Playlist
el_GR: Λίστα Αναπαραγωγής Με Τραγούδια

en: SoundExchange Report
el_GR: Αναφορά SoundExchange

en: Source
el_GR: Πηγή

en: Space Used
el_GR: Χώρος Που Χρησιμοποιείται

en: Specify a mountpoint (i.e. "/radio.mp3") or a Shoutcast SID (i.e. "2") to specify a specific stream to use for statistics or broadcasting.
el_GR: Καθορίστε ένα σημείο προσάρτησης (δηλαδή "/radio.mp3") ή ένα Shoutcast SID (δηλαδή "2") για να καθορίσετε μια συγκεκριμένη ροή προς χρήση για στατιστικές ή εκπομπές.

en: Specify the minute of every hour that this playlist should play.
el_GR: Καθορίστε το λεπτό κάθε ώρας που θα πρέπει να παίζει αυτή η λίστα.

en: Speech General
el_GR: Γενική Ομιλία

en: SSH Public Keys
el_GR: Δημόσια Κλειδιά SSH

en: Stable
el_GR: Σταθερή

en: Standard playlist, shuffles with other standard playlists based on weight.
el_GR: Τυπική λίστα αναπαραγωγής, ανακατεύει με άλλες τυπικές λίστες αναπαραγωγής με βάση το βάρος.

en: Start
el_GR: Έναρξη

en: Start Date
el_GR: Ημερομηνία Έναρξης

en: Start Station
el_GR: Εκκίνηση Σταθμού

en: Start Streaming
el_GR: Έναρξη Μετάδοσης

en: Start Time
el_GR: Ώρα Έναρξης

en: Station Directories
el_GR: Κατάλογοι Σταθμών

en: Station Disabled
el_GR: Απενεργοποιημένος Σταθμός

en: Station Goes Offline
el_GR: Ο σταθμός είναι εκτός σύνδεσης

en: Station Goes Online
el_GR: Ο σταθμός πηγαίνει σε απευθείας σύνδεση

en: Station Media
el_GR: Μέσα Σταθμού

en: Station Name
el_GR: Όνομα Σταθμού

en: Station Offline
el_GR: Σταθμός Εκτός Σύνδεσης

en: Station Offline Display Text
el_GR: Σταθμός Offline Εμφάνιση Κειμένου

en: Station Overview
el_GR: Επισκόπηση σταθμού

en: Station Permissions
el_GR: Δικαιώματα Σταθμού

en: Station Podcasts
el_GR: Σταθμός Podcasts

en: Station Recordings
el_GR: Έναρξη Εγγραφής

en: Station Statistics
el_GR: Στατιστικά σταθμού

en: Station Time
el_GR: Ζώνη Ώρας Σταθμού

en: Station Time Zone
el_GR: Ζώνη Ώρας Σταθμού

en: Station-Specific Debugging
el_GR: Εντοπισμός σφαλμάτων για συγκεκριμένο σταθμό

en: Station(s)
el_GR: Σταθμός(οί)

en: Stations
el_GR: Σταθμοί

en: Stations using Icecast can soft-reload the station configuration, applying changes while keeping the stream broadcast running.
el_GR: Οι σταθμοί που χρησιμοποιούν το Icecast μπορούν να επαναφορτώσουν τη διαμόρφωση του σταθμού, εφαρμόζοντας τις αλλαγές διατηρώντας τη μετάδοση ροής σε λειτουργία.

en: Steal
el_GR: Φόρτωση

en: Steal (St)
el_GR: Κλήση (St)

en: Step %{step}
el_GR: Βήμα %{step}

en: Step 2: Verify Generated Code
el_GR: Βήμα 2: Επαλήθευση Δημιουργημένου Κώδικα

en: Steps for configuring a Mastodon application:
el_GR: Βήματα για τη διαμόρφωση μιας εφαρμογής Mastodon:

en: Stereo Tool documentation.
el_GR: Τεκμηρίωση στερεοφωνικού εργαλείου.

en: Stereo Tool Downloads
el_GR: Λήψεις Στερεοφωνικών Εργαλείων

en: Stereo Tool is a popular, proprietary tool for software audio processing. Using Stereo Tool, you can customize the sound of your stations using preset configuration files.
el_GR: Το Stereo Tool είναι ένα δημοφιλές, ιδιόκτητο εργαλείο για επεξεργασία ήχου με βάση το λογισμικό. Χρησιμοποιώντας το Stereo Tool, μπορείτε να προσαρμόσετε τον ήχο των σταθμών σας χρησιμοποιώντας προκαθορισμένα αρχεία ρυθμίσεων.

en: Stereo Tool is an industry standard for software audio processing. For more information on how to configure it, please refer to the
el_GR: Το στερεοφωνικό εργαλείο είναι ένα βιομηχανικό πρότυπο για την επεξεργασία ήχου λογισμικού. Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το πώς να το ρυθμίσετε, παρακαλώ ανατρέξτε στο

en: Stereo Tool is not currently installed on this installation.
el_GR: Το στερεοφωνικό εργαλείο δεν είναι εγκατεστημένο σε αυτήν την εγκατάσταση.

en: Stereo Tool is not free software, and its restrictive license does not allow AzuraCast to distribute the Stereo Tool binary.
el_GR: Το στερεοφωνικό εργαλείο δεν είναι ελεύθερο λογισμικό και η περιοριστική άδεια χρήσης του δεν επιτρέπει στο AzuraCast να διανείμει το δυαδικό στερεοφωνικό εργαλείο.

en: Stereo Tool License Key
el_GR: Στερεοφωνικό Κλειδί Άδειας Εργαλείων

en: Stereo Tool version %{ version } is currently installed.
el_GR: Η στερεοφωνική έκδοση εργαλείων %{ version } είναι εγκατεστημένη.

en: Stop
el_GR: Διακοπή

en: Stop Streaming
el_GR: Διακοπή Μετάδοσης

en: Storage Adapter
el_GR: Προσαρμογέας Αποθήκευσης

en: Storage Location
el_GR: Τοποθεσία Αποθήκευσης

en: Storage Locations
el_GR: Τοποθεσίες Αποθήκευσης

en: Storage Quota
el_GR: Συνολικός Αποθηκευτικός Χώρος

en: Stream
el_GR: Μετάδοση

en: Streamer Broadcasts
el_GR: Streamer Εκπομπές

en: Streamer Display Name
el_GR: Εμφανιζόμενο Όνομα Ροής

en: Streamer password
el_GR: Συνθηματικό μετάδοσης

en: Streamer Username
el_GR: Streamer Όνομα Χρήστη

en: Streamer/DJ Accounts
el_GR: Λογαριασμοί Streamer/DJ

en: Streams
el_GR: Μεταδόσεις

en: Submit Code
el_GR: Υποβολή Κωδικού

en: Sunday
el_GR: Κυριακή

en: Support Documents
el_GR: Έγγραφα Υποστήριξης

en: Supported file formats:
el_GR: Υποστηριζόμενες μορφές αρχείων:

en: Switch Theme
el_GR: Αλλαγή Θέματος

en: Synchronization Tasks
el_GR: Εργασίες συγχρονισμού

en: Synchronize with Playlist
el_GR: Συγχρονισμός με τη Λίστα Αναπαραγωγής

en: System Administration
el_GR: Διαχείριση Συστήματος

en: System Debugger
el_GR: Αποσφαλμάτωση Συστήματος

en: System Logs
el_GR: Αρχεία Καταγραφής Συστήματος

en: System Maintenance
el_GR: Συντήρηση συστήματος

en: System Settings
el_GR: Ρυθμίσεις συστήματος

en: Target
el_GR: Στόχος

en: Task Name
el_GR: Όνομα Εργασίας

en: Telegram Chat Message
el_GR: Μήνυμα Συνομιλίας Telegram

en: Test
el_GR: Δοκιμή

en: Test message sent.
el_GR: Το δοκιμαστικό μήνυμα στάλθηκε.

en: Thanks for listening to %{ station }!
el_GR: Ευχαριστούμε που ακούσατε το %{ station }!

en: The amount of memory Linux is using for disk caching.
el_GR: Το ποσό της μνήμης Linux χρησιμοποιείται για προσωρινή αποθήκευση δίσκων.

en: The average target loudness (measured in LUFS) for the broadcasted stream. Values between -14 and -18 LUFS are common for Internet radio stations.
el_GR: Οι τιμές μεταξύ -14 και -18 LUFS είναι κοινές για ραδιοφωνικούς σταθμούς στο Διαδίκτυο.

en: The base URL where this service is located. Use either the external IP address or fully-qualified domain name (if one exists) pointing to this server.
el_GR: Η βασική διεύθυνση URL όπου βρίσκεται αυτή η υπηρεσία. Χρησιμοποιήστε είτε την εξωτερική διεύθυνση IP είτε το πλήρως χαρακτηρισμένο όνομα τομέα (αν υπάρχει) που δείχνει σε αυτόν το διακομιστή.

en: The body of the POST message is the exact same as the NowPlaying API response for your station.
el_GR: Το σώμα του μηνύματος POST είναι το ίδιο ακριβώς με την απάντηση NowPlaying API για το σταθμό σας.

en: The contact person of the podcast. May be required in order to list the podcast on services like Apple Podcasts, Spotify, Google Podcasts, etc.
el_GR: Το άτομο επαφής του podcast. Μπορεί να απαιτείται για να απαριθμήσετε το podcast σε υπηρεσίες όπως το Apple Podcasts, το Spotify, το Google Podcasts, κλπ.

en: The current CPU usage including I/O Wait and Steal.
el_GR: Η τρέχουσα χρήση CPU, συμπεριλαμβανομένων I/O Περιμένετε και Steal.

en: The current Memory usage excluding cached memory.
el_GR: Η τρέχουσα χρήση μνήμης χωρίς προσωρινή μνήμη.

en: The date and time when the episode should be published.
el_GR: Η ημερομηνία και ώρα που το επεισόδιο θα πρέπει να δημοσιευθεί.

en: The description of the episode. The typical maximum amount of text allowed for this is 4000 characters.
el_GR: Η περιγραφή του επεισοδίου. Η τυπική μέγιστη ποσότητα κειμένου που επιτρέπεται για αυτό είναι 4000 χαρακτήρες.

en: The description of your podcast. The typical maximum amount of text allowed for this is 4000 characters.
el_GR: Η περιγραφή του podcast σας. Η τυπική μέγιστη ποσότητα κειμένου που επιτρέπεται για αυτό είναι 4000 χαρακτήρες.

en: The display name assigned to this mount point when viewing it on administrative or public pages. Leave blank to automatically generate one.
el_GR: Το όνομα εμφάνισης που αντιστοιχίστηκε σε αυτό το σημείο προσάρτησης κατά την προβολή του σε διοικητικές ή δημόσιες σελίδες. Αφήστε κενό για να δημιουργηθεί αυτόματα μία.

en: The display name assigned to this relay when viewing it on administrative or public pages. Leave blank to automatically generate one.
el_GR: Το όνομα εμφάνισης που αντιστοιχίστηκε σε αυτόν τον ρελέ κατά την προβολή του σε διοικητικές ή δημόσιες σελίδες. Αφήστε κενό για να δημιουργηθεί αυτόματα μία.

en: The editable text boxes are areas where you can insert custom configuration code. The non-editable sections are automatically generated by AzuraCast.
el_GR: Τα επεξεργάσιμα πλαίσια κειμένου είναι περιοχές όπου μπορείτε να εισάγετε προσαρμοσμένο κώδικα διαμόρφωσης. Τα μη επεξεργάσιμα τμήματα δημιουργούνται αυτόματα από το AzuraCast.

en: The email of the podcast contact. May be required in order to list the podcast on services like Apple Podcasts, Spotify, Google Podcasts, etc.
el_GR: Το email της επαφής podcast. Μπορεί να απαιτείται για να απαριθμήσετε το podcast σε υπηρεσίες όπως το Apple Podcasts, το Spotify, το Google Podcasts, κλπ.

en: The file name should look like:
el_GR: Το όνομα του αρχείου θα πρέπει να μοιάζει με:

en: The format and headers of this CSV should match the format generated by the export function on this page.
el_GR: Η μορφή και οι κεφαλίδες αυτού του CSV θα πρέπει να ταιριάζουν με τη μορφή που δημιουργείται από τη λειτουργία εξαγωγής σε αυτή τη σελίδα.

en: The full base URL of your Matomo installation.
el_GR: Η πλήρης βασική διεύθυνση URL της εγκατάστασης Matomo.

en: The full playlist is shuffled and then played through in the shuffled order.
el_GR: Η πλήρης λίστα αναπαραγωγής ανακατεύεται και στη συνέχεια παίζεται με ανακατεμένη σειρά.

en: The I/O Wait is the percentage of time that the CPU is waiting for disk access before it can continue the work that depends on the result of this.
el_GR: Το I/O Wait είναι το ποσοστό του χρόνου που ο CPU περιμένει για την πρόσβαση στο δίσκο πριν μπορέσει να συνεχίσει την εργασία που εξαρτάται από το αποτέλεσμα αυτού.

en: The language spoken on the podcast.
el_GR: Η γλώσσα που ομιλείται στο podcast.

en: The length of playback time that Liquidsoap should buffer when playing this remote playlist. Shorter times may lead to intermittent playback on unstable connections.
el_GR: Το χρονικό διάστημα αναπαραγωγής που το Liquidsoap θα αποθηκεύσει κατά την αναπαραγωγή αυτής της απομακρυσμένης λίστας αναπαραγωγής. Οι μικρότεροι χρόνοι μπορεί να οδηγήσουν σε διακοπτόμενη αναπαραγωγή σε ασταθείς συνδέσεις.

en: The number of seconds of signal to store in case of interruption. Set to the lowest value that your DJs can use without stream interruptions.
el_GR: Ο αριθμός των δευτερολέπτων του σήματος που αποθηκεύεται σε περίπτωση διακοπής. Ορίστε στη χαμηλότερη τιμή που οι DJs σας μπορούν να χρησιμοποιήσουν χωρίς διακοπές ρεύματος.

en: The number of seconds to wait for a response from the remote server before cancelling the request.
el_GR: Ο αριθμός των δευτερολέπτων αναμονής για μια απόκριση από τον απομακρυσμένο διακομιστή πριν από την ακύρωση της αίτησης.

en: The numeric site ID for this site.
el_GR: Το αριθμητικό αναγνωριστικό τοποθεσίας για αυτόν τον ιστότοπο.

en: The order of the playlist is manually specified and followed by the AutoDJ.
el_GR: Η σειρά της λίστας αναπαραγωγής καθορίζεται χειροκίνητα και ακολουθείται από το AutoDJ.

en: The parent directory where station playlist and configuration files are stored. Leave blank to use default directory.
el_GR: Ο γονικός κατάλογος όπου αποθηκεύονται η λίστα αναπαραγωγής σταθμού και τα αρχεία ρύθμισης παραμέτρων. Αφήστε κενό για να χρησιμοποιήσετε τον προεπιλεγμένο κατάλογο.

en: The relative path of the file in the station's media directory.
el_GR: Η σχετική διαδρομή του αρχείου στον κατάλογο πολυμέσων του σταθμού.

en: The station ID will be a numeric string that starts with the letter S.
el_GR: Το ID σταθμού θα είναι μια αριθμητική συμβολοσειρά που ξεκινά με το γράμμα S.

en: The streamer will use this password to connect to the radio server.
el_GR: Ο streamer θα χρησιμοποιήσει αυτόν τον κωδικό πρόσβασης για να συνδεθεί με τον ραδιοφωνικό διακομιστή.

en: The streamer will use this username to connect to the radio server.
el_GR: Ο streamer θα χρησιμοποιήσει αυτό το όνομα χρήστη για να συνδεθεί με τον ραδιοφωνικό διακομιστή.

en: The time period that the song should fade in. Leave blank to use the system default.
el_GR: Το χρονικό διάστημα στο οποίο θα ξεθωριάσει το τραγούδι. Αφήστε κενό για να χρησιμοποιήσετε την προεπιλογή του συστήματος.

en: The time period that the song should fade out. Leave blank to use the system default.
el_GR: Η χρονική περίοδος που θα πρέπει να σβήσει το τραγούδι. Αφήστε κενό για να χρησιμοποιήσετε την προεπιλογή συστήματος.

en: The URL that will receive the POST messages any time an event is triggered.
el_GR: Το URL που θα λαμβάνει τα μηνύματα POST οποιαδήποτε στιγμή ενεργοποιείται ένα γεγονός.

en: The volume in decibels to amplify the track with. Leave blank to use the system default.
el_GR: Ο όγκος σε ντεσιμπέλ για να ενισχύσει το κομμάτι με. Αφήστε κενό για να χρησιμοποιήσετε την προεπιλογή του συστήματος.

en: The WebDJ lets you broadcast live to your station using just your web browser.
el_GR: Το WebDJ σας επιτρέπει να μεταδίδετε ζωντανά στο σταθμό σας χρησιμοποιώντας μόνο το πρόγραμμα περιήγησης ιστού.

en: Theme
el_GR: Θέμα

en: There is no existing custom fallback file associated with this station.
el_GR: Δεν υπάρχει κάποιο προσαρμοσμένο αρχείο που να συσχετίζεται με αυτόν τον σταθμό.

en: There is no existing intro file associated with this mount point.
el_GR: Δεν υπάρχει κανένα υπάρχον εισαγωγικό αρχείο που να συνδέεται με αυτό το σημείο προσάρτησης.

en: There is no existing media associated with this episode.
el_GR: Δεν υπάρχει κανένα υπάρχον εισαγωγικό αρχείο που να συνδέεται με αυτό το σημείο προσάρτησης.

en: There is no Stereo Tool configuration file present.
el_GR: Δεν υπάρχει κανένα στερεοφωνικό αρχείο ρύθμισης παραμέτρων εργαλείων.

en: This account will have full access to the system, and you'll automatically be logged in to it for the rest of setup.
el_GR: Αυτός ο λογαριασμός θα έχει πλήρη πρόσβαση στο σύστημα και θα συνδεθείτε αυτόματα σε αυτόν για το υπόλοιπο της ρύθμισης.

en: This can be generated in the "Events" section for a measurement.
el_GR: Αυτό μπορεί να δημιουργηθεί στην ενότητα "Συμβάντα" για μια μέτρηση.

en: This can be retrieved from the GetMeRadio dashboard.
el_GR: Αυτό μπορεί να ανακτηθεί από το GetMeRadio ταμπλό.

en: This can make it look like your memory is low while it actually is not. Some monitoring solutions/panels include cached memory in their used memory statistics without indicating this.
el_GR: Αυτό μπορεί να το κάνει να μοιάζει με τη μνήμη σας είναι χαμηλή, ενώ στην πραγματικότητα δεν είναι. Ορισμένες λύσεις παρακολούθησης / πάνελ περιλαμβάνουν μνήμη cached στα στατιστικά μνήμης που χρησιμοποιούνται χωρίς να το υποδεικνύουν.

en: This code will be included in the frontend configuration. Allowed formats are:
el_GR: Αυτός ο κώδικας θα συμπεριληφθεί στις ρυθμίσεις frontend. Επιτρεπόμενες μορφές είναι:

en: This configuration file should be a valid .sts file exported from Stereo Tool.
el_GR: Αυτό το αρχείο ρυθμίσεων θα πρέπει να είναι ένα έγκυρο αρχείο .sts που εξάγεται από το εργαλείο Stereo.

en: This CSS will be applied to the main management pages, like this one.
el_GR: Αυτό το CSS θα εφαρμοστεί στις κύριες σελίδες διαχείρισης, όπως αυτή.

en: This CSS will be applied to the station public pages and login page.
el_GR: Αυτό το CSS θα εφαρμοστεί στις δημόσιες σελίδες του σταθμού και τη σελίδα σύνδεσης.

en: This CSS will be applied to the station public pages.
el_GR: Αυτό το CSS θα εφαρμοστεί στις δημόσιες σελίδες του σταθμού και τη σελίδα σύνδεσης.

en: This determines how many songs in advance the AutoDJ will automatically fill the queue.
el_GR: Καθορίζει πόσα τραγούδια εκ των προτέρων το AutoDJ θα συμπληρώσει αυτόματα την ουρά.

en: This feature requires the AutoDJ feature to be enabled.
el_GR: Αυτή η λειτουργία απαιτεί την ενεργοποίηση της δυνατότητας AutoDJ.

en: This field is required.
el_GR: Αυτό το πεδίο απαιτείται.

en: This field must be a valid decimal number.
el_GR: Αυτό το πεδίο πρέπει να είναι ένα έγκυρο δεκαδικό αριθμό.

en: This field must be a valid e-mail address.
el_GR: Αυτό το πεδίο πρέπει να είναι μια έγκυρη διεύθυνση email.

en: This field must be a valid integer.
el_GR: Αυτό το πεδίο πρέπει να είναι ένας έγκυρος ακέραιος.

en: This field must be a valid IP address.
el_GR: Αυτό το πεδίο πρέπει να είναι μια έγκυρη διεύθυνση IP.

en: This field must be a valid URL.
el_GR: Αυτό το πεδίο πρέπει να είναι μια έγκυρη διεύθυνση URL.

en: This field must be between %{ min } and %{ max }.
el_GR: Αυτό το πεδίο πρέπει να είναι μεταξύ %{ min } και %{ max }.

en: This field must have at least %{ min } letters.
el_GR: Αυτό το πεδίο πρέπει να έχει τουλάχιστον %{ min } γράμματα.

en: This field must have at most %{ max } letters.
el_GR: Αυτό το πεδίο πρέπει να έχει το πολύ %{ max } γράμματα.

en: This field must only contain alphabetic characters.
el_GR: Αυτό το πεδίο πρέπει να περιέχει μόνο αλφαβητικούς χαρακτήρες.

en: This field must only contain alphanumeric characters.
el_GR: Αυτό το πεδίο πρέπει να περιέχει μόνο αλφαριθμητικούς χαρακτήρες.

en: This field must only contain numeric characters.
el_GR: Αυτό το πεδίο πρέπει να περιέχει μόνο αριθμητικούς χαρακτήρες.

en: This file will be played on your radio station any time no media is scheduled to play or a critical error occurs that interrupts regular broadcasting.
el_GR: Αυτό το αρχείο θα παιχτεί στο ραδιοφωνικό σταθμό σας οποιαδήποτε στιγμή δεν έχει προγραμματιστεί κανένα μέσο για να παίξει ή εμφανίζεται ένα κρίσιμο σφάλμα που διακόπτει την κανονική μετάδοση.

en: This image will be used as the default album art when this streamer is live.
el_GR: Αυτή η εικόνα θα χρησιμοποιηθεί ως προκαθορισμένο εξώφυλλο άλμπουμ όταν αυτό το streamer είναι ζωντανό.

en: This introduction file should exactly match the bitrate and format of the mount point itself.
el_GR: Αυτό το αρχείο εισαγωγής πρέπει να ταιριάζει ακριβώς με το bitrate και τη μορφή του ίδιου του σημείου προσάρτησης.

en: This is a 3-5 digit number.
el_GR: Ο αριθμός αυτός είναι 3-5 ψηφίων.

en: This is an advanced feature and custom code is not officially supported by AzuraCast. You may break your station by adding custom code, but removing it should fix any issues.
el_GR: Αυτό είναι ένα προηγμένο χαρακτηριστικό και προσαρμοσμένος κώδικας δεν υποστηρίζεται επίσημα από AzuraCast. Μπορείτε να σπάσετε το σταθμό σας προσθέτοντας προσαρμοσμένο κώδικα, αλλά η αφαίρεση του θα πρέπει να διορθώσει τυχόν προβλήματα.

en: This is the informal display name that will be shown in API responses if the streamer/DJ is live.
el_GR: Αυτό είναι το άτυπο όνομα εμφάνισης που θα εμφανίζεται στις απαντήσεις API αν ο streamer/DJ είναι ζωντανός.

en: This is the number of seconds until a streamer who has been manually disconnected can reconnect to the stream. Set to 0 to allow the streamer to immediately reconnect.
el_GR: Αυτός είναι ο αριθμός των δευτερολέπτων έως ότου ένας streamer που έχει αποσυνδεθεί χειροκίνητα μπορεί να επανασυνδεθεί στη ροή. Ρυθμίστε σε 0 για να επιτρέψετε την άμεση επανασύνδεση του streamer.

en: This javascript code will be applied to the station public pages and login page.
el_GR: Αυτός ο κώδικας javascript θα εφαρμοστεί στις δημόσιες σελίδες του σταθμού και τη σελίδα σύνδεσης.

en: This javascript code will be applied to the station public pages.
el_GR: Αυτός ο κώδικας javascript θα εφαρμοστεί στις δημόσιες σελίδες του σταθμού και τη σελίδα σύνδεσης.

en: This mode disables AzuraCast's AutoDJ management, using Liquidsoap itself to manage song playback. "next song" and some other features will not be available.
el_GR: Αυτή η λειτουργία απενεργοποιεί τη διαχείριση AutoDJ του AzuraCast, χρησιμοποιώντας το ίδιο το Liquidsoap για να διαχειριστείτε την αναπαραγωγή τραγουδιού. "Next Song" και κάποιες άλλες λειτουργίες δεν θα είναι διαθέσιμες.

en: This Month
el_GR: Αυτόν Το Μήνα

en: This name should always begin with a slash (/), and must be a valid URL, such as /autodj.mp3
el_GR: Αυτό το όνομα θα πρέπει πάντα να ξεκινά με κάθετο (/), και πρέπει να είναι μια έγκυρη διεύθυνση URL, όπως /autodj.mp3

en: This name will appear as a sub-header next to the AzuraCast logo, to help identify this server.
el_GR: Αυτό το όνομα θα εμφανιστεί ως υποκεφαλίδα δίπλα στο λογότυπο AzuraCast για να βοηθήσει στην αναγνώριση αυτού του διακομιστή.

en: This page lists all API keys assigned to all users across the system. To manage your own API keys, visit your account profile.
el_GR: Αυτή η σελίδα παραθέτει όλα τα κλειδιά API που έχουν αντιστοιχιστεί σε όλους τους χρήστες σε όλο το σύστημα. Για να διαχειριστείτε τα δικά σας κλειδιά API, επισκεφθείτε το προφίλ λογαριασμού σας.

en: This password is too common or insecure.
el_GR: Αυτός ο κωδικός πρόσβασης είναι πολύ συνηθισμένος ή μη ασφαλής.

en: This playlist currently has no scheduled times. It will play at all times. To add a new scheduled time, click the button below.
el_GR: Αυτή η λίστα αναπαραγωγής αυτή τη στιγμή δεν έχει προγραμματισμένες ώρες. Θα παίξει πάντα. Για να προσθέσετε μια νέα προγραμματισμένη ώρα, κάντε κλικ στο παρακάτω κουμπί.

en: This playlist will play every $x minutes, where $x is specified here.
el_GR: Αυτή η λίστα αναπαραγωγής θα παίζει κάθε $x λεπτά, όπου $x καθορίζεται εδώ.

en: This playlist will play every $x songs, where $x is specified here.
el_GR: Αυτή η λίστα αναπαραγωγής θα αναπαράγει κάθε $x τραγούδια, όπου $x ορίζεται εδώ.

en: This podcast is automatically synchronized with a playlist. Episodes cannot be manually added or removed via this panel.
el_GR: Αυτό το podcast συγχρονίζεται αυτόματα με μία λίστα αναπαραγωγής. Τα επεισόδια δεν μπορούν να προστεθούν ή να αφαιρεθούν χειροκίνητα μέσω αυτού του πίνακα.

en: This port is not used by any external process. Only modify this port if the assigned port is in use. Leave blank to automatically assign a port.
el_GR: Αυτή η θύρα δεν χρησιμοποιείται από καμία εξωτερική διεργασία. Τροποποίηση αυτής της θύρας μόνο αν η αντιστοιχισμένη θύρα είναι σε χρήση. Αφήστε κενό για να αντιστοιχίσετε αυτόματα μια θύρα.

en: This queue contains the remaining tracks in the order they will be queued by the AzuraCast AutoDJ (if the tracks are eligible to be played).
el_GR: Αυτή η ουρά περιέχει τα εναπομείναντα κομμάτια με τη σειρά που θα τεθούν σε αναμονή από το AzuraCast AutoDJ (αν τα κομμάτια είναι επιλέξιμα για αναπαραγωγή).

en: This service can provide album art for tracks where none is available locally.
el_GR: Αυτή η υπηρεσία μπορεί να παρέχει εξώφυλλο άλμπουμ για κομμάτια όπου κανένα δεν είναι διαθέσιμο τοπικά.

en: This setting can result in excessive CPU consumption and should be used with caution.
el_GR: Αυτή η ρύθμιση μπορεί να έχει ως αποτέλεσμα υπερβολική κατανάλωση CPU και πρέπει να χρησιμοποιείται με προσοχή.

en: This software is traditionally used to deliver your broadcast to your listeners. You can still broadcast remotely or via HLS if this service is disabled.
el_GR: Αυτό το λογισμικό χρησιμοποιείται παραδοσιακά για να παραδώσει την εκπομπή σας στους ακροατές σας. Μπορείτε ακόμα να μεταδώσετε εξ αποστάσεως ή μέσω HLS αν αυτή η υπηρεσία είναι απενεργοποιημένη.

en: This software shuffles from playlists of music constantly and plays when no other radio source is available.
el_GR: Αυτό το λογισμικό ανακατεύει από τις λίστες αναπαραγωγής μουσικής συνεχώς και παίζει όταν δεν υπάρχει άλλη πηγή ραδιοφώνου.

en: This specifies the minimum time (in minutes) between a song playing on the radio and being available to request again. Set to 0 for no threshold.
el_GR: Αυτό καθορίζει τον ελάχιστο χρόνο (σε λεπτά) μεταξύ ενός τραγουδιού που παίζει στο ραδιόφωνο και είναι διαθέσιμος για να ζητήσει ξανά. Ορισμός σε 0 για χωρίς όριο.

en: This specifies the time range (in minutes) of the song history that the duplicate song prevention algorithm should take into account.
el_GR: Αυτό καθορίζει το χρονικό εύρος (σε λεπτά) του ιστορικού τραγουδιού που θα πρέπει να λαμβάνει υπόψη ο διπλότυπος αλγόριθμος πρόληψης τραγουδιών.

en: This station's time zone is currently %{tz}.
el_GR: Η ωρολογιακή ζώνη αυτού του σταθμού είναι αυτή τη στιγμή %{tz}.

en: This streamer is not scheduled to play at any times.
el_GR: Αυτός ο streamer δεν έχει προγραμματιστεί να παίξει ανά πάσα στιγμή.

en: This URL is provided within the Discord application.
el_GR: Αυτή η διεύθυνση URL παρέχεται εντός της εφαρμογής Discord.

en: This web hook is no longer supported. Removing it is recommended.
el_GR: Αυτό το άγκιστρο ιστού δεν υποστηρίζεται πλέον. Συνιστάται η αφαίρεση του.

en: This web hook will only run when the selected event(s) occur on this specific station.
el_GR: Αυτό το web hook θα εκτελείται μόνο όταν τα επιλεγμένα συμβάντα συμβαίνουν σε αυτόν τον συγκεκριμένο σταθμό.

en: This will be shown on public player pages if the station is offline. Leave blank to default to a localized version of "%{message}".
el_GR: Αυτό θα εμφανιστεί σε δημόσιες σελίδες παίκτη αν ο σταθμός είναι εκτός σύνδεσης. Αφήστε κενό στην προεπιλογή για μια τοπική έκδοση του "%{message}".

en: This will be the file name for your backup, include the extension for file type you wish to use. Leave blank to have a name generated automatically.
el_GR: Αυτό θα είναι το όνομα αρχείου για το αντίγραφο ασφαλείας σας, συμπεριλάβετε την επέκταση για τον τύπο αρχείου που θέλετε να χρησιμοποιήσετε. Αφήστε κενό για να δημιουργηθεί αυτόματα ένα όνομα.

en: This will be used as the label when editing individual songs, and will show in API results.
el_GR: Αυτό θα χρησιμοποιηθεί ως ετικέτα κατά την επεξεργασία μεμονωμένων τραγουδιών και θα εμφανιστεί στα αποτελέσματα API.

en: This will clear any pending unprocessed messages in all message queues.
el_GR: Αυτό θα καθαρίσει τυχόν εκκρεμή μη επεξεργασμένα μηνύματα σε όλες τις ουρές μηνυμάτων.

en: This will produce a significantly smaller backup, but you should make sure to back up your media elsewhere. Note that only locally stored media will be backed up.
el_GR: Αυτό θα δημιουργήσει ένα σημαντικά μικρότερο αντίγραφο ασφαλείας, αλλά θα πρέπει να φροντίσετε να δημιουργήσετε αντίγραφα ασφαλείας των μέσων ενημέρωσης σας αλλού. Σημειώστε ότι θα δημιουργηθούν αντίγραφα ασφαλείας μόνο τοπικά αποθηκευμένα μέσα.

en: Thumbnail Image URL
el_GR: Εικόνα Μικρογραφίας

en: Thursday
el_GR: Πέμπτη

en: Time
el_GR: Ώρα

en: Time (sec)
el_GR: Χρόνος (δευτ)

en: Time Display
el_GR: Εμφάνιση Ώρας

en: Time spent waiting for disk I/O to be completed.
el_GR: Χρόνος που πέρασε σε αναμονή για το δίσκο I/O που θα ολοκληρωθεί.

en: Time stolen by other virtual machines on the same physical server.
el_GR: Χρόνος κλοπής από άλλες εικονικές μηχανές στον ίδιο φυσικό διακομιστή.

en: Time Zone
el_GR: Ζώνη Ώρας

en: Title
el_GR: Τίτλος

en: To alleviate this potential problem with shared CPU resources, hosts assign "credits" to a VPS which are used up according to an algorithm based on the CPU load as well as the time over which the CPU load is generated. If your VM's assigned credit is used up, they will take CPU time from your VM and assign it to other VMs on the machine. This is seen as the "Steal" or "St" value.
el_GR: Για την άμβλυνση αυτού του πιθανού προβλήματος με κοινούς πόρους της CPU, οι οικοδεσπότες εκχωρούν "πιστώσεις" σε ένα VPS που χρησιμοποιούνται σύμφωνα με έναν αλγόριθμο με βάση το φορτίο της CPU, καθώς και τον χρόνο κατά τον οποίο δημιουργείται το φορτίο της CPU. Αν η πίστωση που έχει εκχωρηθεί στο VM σας εξαντληθεί, θα πάρει χρόνο CPU από το VM σας και θα το εκχωρήσει σε άλλα VM στο μηχάνημα. Αυτό θεωρείται ως η τιμή "Steal" ή "St".

en: To customize installation settings, or if automatic updates are disabled, you can follow our standard update instructions to update via your SSH console.
el_GR: Για να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις εγκατάστασης, ή εάν οι αυτόματες ενημερώσεις είναι απενεργοποιημένες, μπορείτε να ακολουθήσετε τις τυπικές οδηγίες ενημέρωσης μας για να ενημερώσετε μέσω της κονσόλας SSH.

en: To download the GeoLite database:
el_GR: Για να κατεβάσετε τη βάση δεδομένων GeoLite:

en: To play once per day, set the start and end times to the same value.
el_GR: Για να παίξετε μία φορά την ημέρα, ορίστε τις ώρες έναρξης και λήξης στην ίδια τιμή.

en: To restore a backup from your host computer, run:
el_GR: Για να επαναφέρετε ένα αντίγραφο ασφαλείας από τον υπολογιστή σας, εκτελέστε:

en: To retrieve detailed unique listeners and client details, an administrator password is often required.
el_GR: Για να ανακτήσετε λεπτομερείς μοναδικούς ακροατές και λεπτομέρειες πελάτη, συχνά απαιτείται κωδικός διαχειριστή.

en: To set this schedule to run only within a certain date range, specify a start and end date.
el_GR: Για να ορίσετε αυτό το χρονοδιάγραμμα να εκτελείται μόνο μέσα σε ένα συγκεκριμένο εύρος ημερομηνιών, καθορίστε μια ημερομηνία έναρξης και λήξης.

en: To use this feature, a secure (HTTPS) connection is required. Firefox is recommended to avoid static when broadcasting.
el_GR: Για να χρησιμοποιήσετε αυτή τη λειτουργία, απαιτείται μια ασφαλής σύνδεση (HTTPS). Το Firefox συνιστάται να αποφεύγετε στατική κατά την μετάδοση.

en: To verify that the code was set up correctly, enter the 6-digit code the app shows you.
el_GR: Για να επιβεβαιώσετε ότι ο κωδικός ρυθμίστηκε σωστά, εισάγετε τον 6-ψήφιο κωδικό που σας εμφανίζει η εφαρμογή.

en: Today
el_GR: Σήμερα

en: Toggle Menu
el_GR: Εναλλαγή Μενού

en: Toggle Sidebar
el_GR: Εναλλαγή Πλευρικής Μπάρας

en: Top Browsers by Connected Time
el_GR: Κορυφαία προγράμματα περιήγησης κατά συνδεδεμένο χρόνο

en: Top Browsers by Listeners
el_GR: Κορυφαία προγράμματα περιήγησης από ακροατές

en: Top Countries by Connected Time
el_GR: Κορυφαίες χώρες από συνδεδεμένο χρόνο

en: Top Countries by Listeners
el_GR: Κορυφαίες χώρες από ακροατές

en: Top Streams by Connected Time
el_GR: Κορυφαίες ροές από συνδεδεμένο χρόνο

en: Top Streams by Listeners
el_GR: Κορυφαίες ροές από ακροατές

en: Total Disk Space
el_GR: Συνολικός χώρος δίσκου

en: Total Listener Hours
el_GR: Συνολικές ώρες ακρόασης

en: Total RAM
el_GR: Συνολική RAM

en: Transmitted
el_GR: Μεταδόθηκε

en: Triggers
el_GR: Ενεργοποίηση

en: Tuesday
el_GR: Τρίτη

en: TuneIn Partner ID
el_GR: Αναγνωριστικό Συνεργάτη TuneIn

en: TuneIn Partner Key
el_GR: TuneIn Κλειδί Συνεργάτη

en: TuneIn Station ID
el_GR: Id Σταθμού Tunein

en: Two-Factor Authentication
el_GR: Έλεγχος Ταυτότητας Δύο Παραγόντων

en: Two-factor authentication improves the security of your account by requiring a second one-time access code in addition to your password when you log in.
el_GR: Ο έλεγχος ταυτότητας δύο παραγόντων βελτιώνει την ασφάλεια του λογαριασμού σας απαιτώντας ένα δεύτερο κωδικό πρόσβασης εφάπαξ σε συνδυασμό με τον κωδικό πρόσβασής σας όταν συνδεθείτε.

en: Typically a website with content about the episode.
el_GR: Συνήθως μια ιστοσελίδα με περιεχόμενο σχετικά με το επεισόδιο.

en: Typically the home page of a podcast.
el_GR: Συνήθως η αρχική σελίδα ενός podcast.

en: Unable to update.
el_GR: Αδυναμία ενημέρωσης.

en: Unassigned Files
el_GR: Ανεκχώρητα Αρχεία

en: Uninstall
el_GR: Απεγκαταστήσετε

en: Unique
el_GR: Μοναδικό(οι)

en: Unique identifier for the target chat or username of the target channel (in the format @channelusername).
el_GR: Μοναδικό αναγνωριστικό για τη συνομιλία ή το όνομα χρήστη του καναλιού προορισμού (στη μορφή @channelusername).

en: Unique Listeners
el_GR: Μοναδικοί ακροατές

en: Unknown
el_GR: Άγνωστο

en: Unknown Artist
el_GR: Άγνωστος Καλλιτέχνης

en: Unknown Title
el_GR: Άγνωστος Τίτλος

en: Unlisted
el_GR: Ακαταχώρητη

en: Unmute
el_GR: Κατάργηση σίγασης

en: Unprocessable Files
el_GR: Μη Επεξεργασμένα Αρχεία

en: Unpublished
el_GR: Αδημοσίευτο

en: Unselect All Rows
el_GR: Επιλογή Όλων Των Γραμμών

en: Unselect Row
el_GR: Επιλογή Γραμμής

en: Upcoming Song Queue
el_GR: Επερχόμενη Ουρά Τραγουδιού

en: Update
el_GR: Ενημέρωση

en: Update AzuraCast
el_GR: Ενημέρωση AzuraCast

en: Update AzuraCast via Web
el_GR: Ενημέρωση του AzuraCast μέσω Web

en: Update AzuraCast? Your installation will restart.
el_GR: Ενημέρωση AzuraCast? Η εγκατάστασή σας θα κάνει επανεκκίνηση.

en: Update Details
el_GR: Ενημέρωση Λεπτομερειών

en: Update Instructions
el_GR: Ενημέρωση Οδηγιών

en: Update Metadata
el_GR: Ενημέρωση Μεταδεδομένων

en: Update started. Your installation will restart shortly.
el_GR: Η ενημέρωση ξεκίνησε. Η εγκατάστασή σας θα επανεκκινηθεί σύντομα.

en: Update Station Configuration
el_GR: Ενημέρωση Ρυθμίσεων Σταθμού

en: Update via Web
el_GR: Ενημέρωση μέσω Web

en: Updated
el_GR: Ενημερώθηκε

en: Updated successfully.
el_GR: Ενημερώθηκε επιτυχώς.

en: Upload a Stereo Tool configuration file from the "Broadcasting" submenu in the station profile.
el_GR: Ανεβάστε ένα αρχείο ρύθμισης παραμέτρων Stereo Tool από το υπομενού "Broadcasting" στο προφίλ του σταθμού.

en: Upload Custom Assets
el_GR: Μεταφόρτωση προσαρμοσμένων αντικειμένων

en: Upload Stereo Tool Configuration
el_GR: Μεταφόρτωση Ρυθμίσεων Εργαλείων Stereo

en: Upload the file on this page to automatically extract it into the proper directory.
el_GR: Ανωφορτώστε το αρχείο σε αυτή τη σελίδα για να το εξαγάγετε αυτόματα στον κατάλληλο κατάλογο.

en: Uploaded Time
el_GR: Ώρα Ανωφόρτωσης

en: URL
el_GR: Διεύθυνση URL

en: URL Stub
el_GR: Stub URL

en: Use
el_GR: Χρήση

en: Use (Us)
el_GR: Χρήση (Us)

en: Use API keys to authenticate with the AzuraCast API using the same permissions as your user account.
el_GR: Χρησιμοποιήστε τα κλειδιά API για τον έλεγχο ταυτότητας με το AzuraCast API χρησιμοποιώντας τα ίδια δικαιώματα με τον λογαριασμό χρήστη σας.

en: Use Browser Default
el_GR: Χρήση Προεπιλογής Περιηγητή

en: Use High-Performance Now Playing Updates
el_GR: Χρήση Υψηλής Απόδοσης Τώρα Παίζοντας Ενημερώσεις

en: Use Icecast 2.4 on this server.
el_GR: Χρήση Icecast 2.4 σε αυτόν το διακομιστή.

en: Use Less CPU (Uses More Memory)
el_GR: Χρησιμοποιήστε Λιγότερο Cpu (Περισσότερη Μνήμη)

en: Use Less Memory (Uses More CPU)
el_GR: Χρησιμοποιήστε Λιγότερη Μνήμη (Χρήσεις Περισσότερων CpU)

en: Use Liquidsoap on this server.
el_GR: Χρήση Liquidsoap σε αυτόν τον διακομιστή.

en: Use Path Instead of Subdomain Endpoint Style
el_GR: Χρήση Διαδρομής Αντί του Στυλ Τελικού Σημείου Υποτομέα

en: Use Secure (TLS) SMTP Connection
el_GR: Χρήση Ασφαλούς Σύνδεσης (Tls) Smtp

en: Use Shoutcast DNAS 2 on this server.
el_GR: Χρήση Shoutcast DNAS 2 σε αυτόν το διακομιστή.

en: Use the Telegram Bot API to send a message to a channel.
el_GR: Χρησιμοποιήστε το Telegram Bot API για να στείλετε ένα μήνυμα σε ένα κανάλι.

en: Use this form to send a manual metadata update. Note that this will override any existing metadata on the stream.
el_GR: Χρησιμοποιήστε αυτήν τη φόρμα για να στείλετε μια χειροκίνητη ενημέρωση μεταδεδομένων. Σημειώστε ότι αυτό θα αντικαταστήσει τυχόν υπάρχοντα μεταδεδομένα στη ροή.

en: Use Web Proxy for Radio
el_GR: Χρήση Διακομιστή Μεσολάβησης Web για το Ραδιόφωνο

en: Used
el_GR: Χρησιμοποιείται

en: Used for "Forgot Password" functionality, web hooks and other functions.
el_GR: Χρησιμοποιείται για τη λειτουργία "Ξέχασα τον Κωδικό πρόσβασης", τα άγκιστρα ιστού και άλλες λειτουργίες.

en: User
el_GR: Χρήστης

en: User Accounts
el_GR: Λογαριασμοί Χρηστών

en: User Agent
el_GR: Φυλλομετρητής χρήστη

en: User Name
el_GR: Όνομα Χρήστη

en: User Permissions
el_GR: Δικαιώματα Χρήστη

en: Username
el_GR: Όνομα Χρήστη

en: Username:
el_GR: Όνομα Χρήστη:

en: Users
el_GR: Χρήστες

en: Users with this role will have these permissions across the entire installation.
el_GR: Οι χρήστες με αυτόν τον ρόλο θα έχουν αυτά τα δικαιώματα σε ολόκληρη την εγκατάσταση.

en: Users with this role will have these permissions for this single station.
el_GR: Οι χρήστες με αυτόν τον ρόλο θα έχουν αυτά τα δικαιώματα για αυτόν τον ενιαίο σταθμό.

en: Uses either Websockets, Server-Sent Events (SSE) or static JSON files to serve Now Playing data on public pages. This improves performance, especially with large listener volume. Disable this if you are encountering problems with the service or use multiple URLs to serve your public pages.
el_GR: Χρησιμοποιεί είτε Websockets, Server-Sent Events (SSE) ή στατικά αρχεία JSON για να προσφέρει δεδομένα Αναπαραγωγή Τώρα σε δημόσιες σελίδες. Αυτό βελτιώνει την απόδοση, ειδικά με μεγάλο όγκο ακροατών. Απενεργοποιήστε το αν αντιμετωπίζετε προβλήματα με την υπηρεσία ή χρησιμοποιείτε πολλαπλές διευθύνσεις URL για να εξυπηρετήσετε τις δημόσιες σελίδες σας.

en: Using a passkey (like Windows Hello, YubiKey, or your smartphone) allows you to securely log in without needing to enter your password or two-factor code.
el_GR: Χρησιμοποιώντας ένα κλειδί πρόσβασης (όπως τα Windows Hello, YubiKey, ή το smartphone σας) μπορείτε να συνδεθείτε με ασφάλεια, χωρίς να χρειάζεται να εισάγετε κωδικό πρόσβασης ή κωδικό δύο παραγόντων.

en: Using this page, you can customize several sections of the Liquidsoap configuration. This allows you to add advanced functionality to your station's AutoDJ.
el_GR: Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, μπορείτε να προσαρμόσετε αρκετές ενότητες των διαμορφώσεων Liquidsoap. Αυτό σας επιτρέπει να προσθέσετε προηγμένη λειτουργικότητα στο AutoDJ του σταθμού σας.

en: Usually enabled for port 465, disabled for ports 587 or 25.
el_GR: Συνήθως ενεργοποιημένη για θύρα 465, απενεργοποιημένη για θύρες 587 ή 25.

en: Variables are in the form of:
el_GR: Οι μεταβλητές έχουν τη μορφή:

en: View
el_GR: Προβολή

en: View Fullscreen
el_GR: Βγείτε από πλήρη οθόνη

en: View Listener Report
el_GR: Αίτημα Ακρόασης

en: View Profile
el_GR: Προβολή Προφίλ

en: View tracks in playlist
el_GR: Προβολή κομματιών στη λίστα αναπαραγωγής

en: Visit the "My License Key" page under the "Services" section.
el_GR: Επισκεφθείτε τη σελίδα "My License Key" στην ενότητα "Υπηρεσίες".

en: Visit the Dropbox App Console:
el_GR: Επισκεφθείτε την Κονσόλα εφαρμογών Dropbox:

en: Visit the link below to sign in and generate an access code:
el_GR: Επισκεφθείτε τον παρακάτω σύνδεσμο για να συνδεθείτε και να δημιουργήσετε έναν κωδικό πρόσβασης:

en: Visit your Mastodon instance.
el_GR: Επισκεφθείτε την παρουσία σας στο Mastodon.

en: Visual Cue Editor
el_GR: Επεξεργαστής Οπτικής Cue

en: Volume
el_GR: Όγκος

en: Wait
el_GR: Αναμονή

en: Wait (Wa)
el_GR: Περιμένετε (Wa)

en: Warning
el_GR: Προειδοποίηση

en: Waveform Zoom
el_GR: Μεγέθυνση Κυματομορφής

en: Web Hook Details
el_GR: Λεπτομέρειες Web Hook

en: Web Hook Name
el_GR: Όνομα Hook Web

en: Web Hook Triggers
el_GR: Ενεργοποιεί Web Hook

en: Web Hook URL
el_GR: Url Hook Web

en: Web hooks automatically send a HTTP POST request to the URL you specify to notify it any time one of the triggers you specify occurs on your station.
el_GR: Τα web hook στέλνουν αυτόματα ένα αίτημα HTTP POST στη διεύθυνση URL που καθορίζετε για να το ειδοποιούν κάθε φορά που εμφανίζεται ένας από τους κανόνες που καθορίζετε στον σταθμό σας.

en: Web hooks let you connect to external web services and broadcast changes to your station to them.
el_GR: Τα web hook σας επιτρέπουν να συνδεθείτε σε εξωτερικές υπηρεσίες web και να μεταδώσετε αλλαγές στο σταθμό σας σε αυτές.

en: Web updates are not available for your installation. To update your installation, perform the manual update process instead.
el_GR: Δεν είναι διαθέσιμες ενημερώσεις Web για την εγκατάστασή σας. Για να ενημερώσετε την εγκατάστασή σας, εκτελέστε αντ' αυτού τη διαδικασία χειροκίνητης ενημέρωσης.

en: WebDJ connected!
el_GR: Το WebDJ συνδέθηκε!

en: Website
el_GR: Τοποθεσία web

en: Wednesday
el_GR: Τετάρτη

en: Weight
el_GR: Βάρος

en: Welcome to AzuraCast!
el_GR: Καλώς ήλθατε στο AzuraCast!

en: Welcome!
el_GR: Καλώς ήλθατε!

en: When making API calls, you can pass this value in the "X-API-Key" header to authenticate as yourself.
el_GR: Όταν κάνετε αίτημα στο API, μπορείτε να περάσετε αυτήν την τιμή στην κεφαλίδα "X-API-Key" για να πιστοποιήσετε τον εαυτό σας.

en: When the song changes and a live streamer/DJ is connected
el_GR: Όταν το τραγούδι αλλάζει και ένας ζωντανός streamer/DJ είναι συνδεδεμένος

en: When the station broadcast comes online
el_GR: Όταν η εκπομπή σταθμού έρχεται σε απευθείας σύνδεση

en: When the station broadcast goes offline
el_GR: Όταν η εκπομπή του σταθμού πηγαίνει εκτός σύνδεσης

en: Whether new episodes should be marked as published or held for review as unpublished.
el_GR: Αν θα πρέπει να επισημανθούν νέα επεισόδια ως δημοσιευμένα ή να διατηρηθούν για έλεγχο ως μη δημοσιευμένα.

en: Whether the AutoDJ should attempt to avoid duplicate artists and track titles when playing media from this playlist.
el_GR: Αν το AutoDJ θα προσπαθήσει να αποφύγει την αναπαραγωγή καλλιτεχνών και την παρακολούθηση τίτλων κατά την αναπαραγωγή πολυμέσων από αυτήν τη λίστα αναπαραγωγής.

en: Widget Type
el_GR: Τύπος Γραφικού Στοιχείου

en: With selected:
el_GR: Με τα επιλεγμένα:

en: Worst Performing Songs
el_GR: Χειρότερα Τραγούδια

en: Yes
el_GR: Ναι

en: Yesterday
el_GR: Χθες

en: You
el_GR: Εσείς

en: You can also upload files in bulk via SFTP.
el_GR: Μπορείτε επίσης να ανεβάσετε αρχεία χύμα μέσω SFTP.

en: You can find answers for many common questions in our support documents.
el_GR: Μπορείτε να βρείτε απαντήσεις για πολλές κοινές ερωτήσεις στα έγγραφα υποστήριξης.

en: You can include any special mount point settings here, in either JSON { key: 'value' } format or XML <key>value</key>
el_GR: Μπορείτε να συμπεριλάβετε εδώ οποιαδήποτε ειδική ρύθμιση σημείου προσάρτησης, είτε σε μορφή JSON { key: 'value' } είτε σε τιμή XML <key></key>

en: You can only perform the actions your user account is allowed to perform.
el_GR: Μπορείτε να εκτελέσετε μόνο τις ενέργειες που επιτρέπεται να εκτελέσει ο λογαριασμός χρήστη σας.

en: You can set a custom URL for this stream that AzuraCast will use when referring to it on the web interface and in the Now Playing API return data. Leave empty to use the default value.
el_GR: Μπορείτε να ορίσετε μια προσαρμοσμένη διεύθυνση URL για αυτή τη ροή που θα χρησιμοποιήσει το AzuraCast όταν αναφέρεται σε αυτό στη διεπαφή ιστού και στα δεδομένα επιστροφής του Now Playing API. Αφήστε κενό για να χρησιμοποιήσετε την προεπιλεγμένη τιμή.

en: You may need to connect directly to your IP address:
el_GR: Ίσως χρειαστεί να συνδεθείτε απευθείας στη διεύθυνση IP σας:

en: You may need to connect directly via your IP address:
el_GR: Ίσως χρειαστεί να συνδεθείτε απευθείας μέσω της διεύθυνσης IP σας:

en: You will not be able to retrieve it again.
el_GR: Δεν θα μπορείτε να το ανακτήσετε.

en: Your browser does not support passkeys. Consider updating your browser to the latest version.
el_GR: Το πρόγραμμα περιήγησής σας δεν υποστηρίζει κλεδιά πρόσβασης. Εξετάστε το ενδεχόμενο ενημέρωσης του προγράμματος περιήγησής σας στην τελευταία έκδοση.

en: Your full API key is below:
el_GR: Το πλήρες κλειδί API σας είναι παρακάτω:

en: Your installation is currently on this release channel:
el_GR: Η εγκατάστασή σας είναι αυτή τη στιγμή σε αυτό το κανάλι έκδοσης:

en: Your installation is up to date! No update is required.
el_GR: Η εγκατάστασή σας είναι ενημερωμένη! Δεν απαιτείται ενημέρωση.

en: Your installation needs to be updated. Updating is recommended for performance and security improvements.
el_GR: Η εγκατάστασή σας πρέπει να ενημερωθεί. Συνιστάται η ενημέρωση για βελτίωση επιδόσεων και ασφάλειας.

en: Your station does not support reloading configuration. Restart broadcasting instead to apply changes.
el_GR: Ο σταθμός σας δεν υποστηρίζει την επαναφόρτωση των ρυθμίσεων. Επανεκκινήστε τη μετάδοση αντ' αυτού για να εφαρμόσετε αλλαγές.

en: Your station has changes that require a reload to apply.
el_GR: Ο σταθμός σας έχει αλλαγές που απαιτούν επαναφόρτωση για να ισχύουν.

en: Your station is currently not enabled for broadcasting. You can still manage media, playlists, and other station settings. To re-enable broadcasting, edit your station profile.
el_GR: Ο σταθμός σας δεν είναι ενεργοποιημένος για εκπομπή. Μπορείτε ακόμα να διαχειριστείτε τα μέσα, τις λίστες αναπαραγωγής και άλλες ρυθμίσεις σταθμού. Για να ενεργοποιήσετε ξανά την εκπομπή, <a href="%s">επεξεργαστείτε το προφίλ σταθμού σας</a>.

en: Your station supports reloading configuration.
el_GR: Ο σταθμός σας υποστηρίζει τη ρύθμιση παραμέτρων επαναφόρτωσης.

en: YouTube
el_GR: Δεν υπάρχουν δημοσιεύσεις

en: YP Directory Authorization Hash
el_GR: Κατακερματισμός Εξουσιοδότησης Yp Καταλόγου

en: Select...
el_GR: Επιλογή...

en: Too many forgot password attempts
el_GR: Πάρα πολλές προσπάθειες ξέχασα τον κωδικό πρόσβασης

en: You have attempted to reset your password too many times. Please wait 30 seconds and try again.
el_GR: Προσπαθήσατε να επαναφέρετε τον κωδικό πρόσβασής σας πάρα πολλές φορές. Παρακαλώ περιμένετε 30 δευτερόλεπτα και προσπαθήστε ξανά.

en: Account Recovery
el_GR: Ανάκτηση Λογαριασμού

en: Account recovery e-mail sent.
el_GR: Στάλθηκε e-mail ανάκτησης λογαριασμού.

en: If the e-mail address you provided is in the system, check your inbox for a password reset message.
el_GR: Εάν η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου που δώσατε είναι στο σύστημα, ελέγξτε τα εισερχόμενά σας για ένα μήνυμα επαναφοράς κωδικού πρόσβασης.

en: Too many login attempts
el_GR: Πάρα πολλές προσπάθειες σύνδεσης

en: You have attempted to log in too many times. Please wait 30 seconds and try again.
el_GR: Προσπαθήσατε να συνδεθείτε πάρα πολλές φορές. Παρακαλώ περιμένετε 30 δευτερόλεπτα και προσπαθήστε ξανά.

en: Logged in successfully.
el_GR: Επιτυχής σύνδεση

en: Complete the setup process to get started.
el_GR: Ολοκληρώστε τη διαδικασία εγκατάστασης για να ξεκινήσετε.

en: Login unsuccessful
el_GR: Ανεπιτυχής σύνδεση

en: Your credentials could not be verified.
el_GR: Τα διαπιστευτήριά σας δεν μπορούν να επαληθευτούν.

en: User not found.
el_GR: Ο χρήστης δεν βρέθηκε.

en: Invalid token specified.
el_GR: Καθορίστηκε μη έγκυρο διακριτικό.

en: Logged in using account recovery token
el_GR: Συνδεδεμένος με χρήση διακριτικού ανάκτησης λογαριασμού

en: Your password has been updated.
el_GR: Ο κωδικός πρόσβασης ενημερώθηκε.

en: Set Up AzuraCast
el_GR: Ρύθμιση AzuraCast

en: Setup has already been completed!
el_GR: Η εγκατάσταση έχει ήδη ολοκληρωθεί!

en: All Stations
el_GR: Όλοι Οι Σταθμοί

en: AzuraCast Application Log
el_GR: Αρχείο Καταγραφής Εφαρμογών AzuraCast

en: AzuraCast Now Playing Log
el_GR: Αρχείο Καταγραφής AzuraCast Αναπαραγωγή Τώρα

en: AzuraCast Synchronized Task Log
el_GR: Αρχείο Καταγραφής AzuraCast Συγχρονισμένης Εργασίας

en: AzuraCast Queue Worker Log
el_GR: Αρχείο Καταγραφής AzuraCast Ουρά Εργαζόμενου

en: Service Log: %s (%s)
el_GR: Αρχείο καταγραφής υπηρεσιών: %s (%s)

en: Nginx Access Log
el_GR: Καταγραφή Πρόσβασης Nginx

en: Nginx Error Log
el_GR: Καταγραφή Σφαλμάτων Nginx

en: PHP Application Log
el_GR: Αρχείο Καταγραφής Εφαρμογής PHP

en: Supervisord Log
el_GR: Αρχείο Καταγραφής Supervisord

en: Create a new storage location based on the base directory.
el_GR: Δημιουργήστε μια νέα θέση αποθήκευσης με βάση τον βασικό κατάλογο.

en: You cannot modify yourself.
el_GR: Δεν μπορείτε να τροποποιήσετε τον εαυτό σας.

en: You cannot remove yourself.
el_GR: Δεν μπορείτε να αφαιρέσετε τον εαυτό σας.

en: Test Message
el_GR: Δοκιμαστικό Μήνυμα

en: This is a test message from AzuraCast. If you are receiving this message, it means your e-mail settings are configured correctly.
el_GR: Αυτό είναι ένα δοκιμαστικό μήνυμα από το AzuraCast. Αν λαμβάνετε αυτό το μήνυμα, σημαίνει ότι οι ρυθμίσεις του e-mail σας έχουν ρυθμιστεί σωστά.

en: Test message sent successfully.
el_GR: Δοκιμαστικό μήνυμα εστάλη επιτυχώς.

en: Less than Thirty Seconds
el_GR: Λιγότερο από τριάντα δευτερόλεπτα

en: Thirty Seconds to One Minute
el_GR: Τριάντα δευτερόλεπτα έως ένα λεπτό

en: One Minute to Five Minutes
el_GR: Ένα λεπτό έως πέντε λεπτά

en: Five Minutes to Ten Minutes
el_GR: Πέντε λεπτά έως δέκα λεπτά

en: Ten Minutes to Thirty Minutes
el_GR: Δέκα λεπτά έως τριάντα λεπτά

en: Thirty Minutes to One Hour
el_GR: Τριάντα λεπτά έως μία ώρα

en: One Hour to Two Hours
el_GR: Μία ώρα έως δύο ώρες

en: More than Two Hours
el_GR: Περισσότερες από δύο ώρες

en: Mobile Device
el_GR: Κινητή Συσκευή

en: Desktop Browser
el_GR: Περιηγητής επιφάνειας εργασίας

en: Non-Browser
el_GR: Χωρίς πρόγραμμα περιήγησης

en: Connected Seconds
el_GR: Συνδεδεμένα δευτερόλεπτα

en: File Not Processed: %s
el_GR: Το αρχείο δεν έχει επεξεργαστεί: %s

en: Cover Art
el_GR: Εξώφυλλο

en: File Processing
el_GR: Επεξεργασία Αρχείου

en: No directory specified
el_GR: Δεν καθορίστηκε κατάλογος

en: File not specified.
el_GR: Το αρχείο δεν καθορίστηκε.

en: New path not specified.
el_GR: Δεν ορίστηκε νέα διαδρομή.

en: This station is out of available storage space.
el_GR: Αυτός ο σταθμός είναι εκτός διαθέσιμου αποθηκευτικού χώρου.

en: Web hook enabled.
el_GR: Web Hook ενεργοποιήθηκε.

en: Web hook disabled.
el_GR: Το Web Hook απενεργοποιήθηκε.

en: Station reloaded.
el_GR: Ο σταθμός επαναφορτώθηκε.

en: Station restarted.
el_GR: Ο σταθμός επανεκκινήθηκε.

en: Service stopped.
el_GR: Η υπηρεσία σταμάτησε.

en: Service started.
el_GR: Η υπηρεσία ξεκίνησε.

en: Service reloaded.
el_GR: Η υπηρεσία επαναφορτώθηκε.

en: Service restarted.
el_GR: Η υπηρεσία επανεκκίνησε.

en: Song skipped.
el_GR: Το τραγούδι παραλείφθηκε.

en: Streamer disconnected.
el_GR: Η ροή αποσυνδέθηκε.

en: Station Nginx Configuration
el_GR: Ρύθμιση Σταθμού Nginx

en: Liquidsoap Log
el_GR: Αρχείο καταγραφής Liquidsoap

en: Liquidsoap Configuration
el_GR: Διαμόρφωση Liquidsoap

en: Icecast Access Log
el_GR: Καταγραφή Πρόσβασης Icecast

en: Icecast Error Log
el_GR: Καταγραφή Σφάλματος Icecast

en: Icecast Configuration
el_GR: Ρύθμιση Icecast

en: Shoutcast Log
el_GR: Αρχείο Καταγραφής Shoutcast

en: Shoutcast Configuration
el_GR: Ρυθμίσεις Shoutcast

en: Search engine crawlers are not permitted to use this feature.
el_GR: Οι ανιχνευτές μηχανών αναζήτησης δεν επιτρέπεται να χρησιμοποιούν αυτή τη λειτουργία.

en: You are not permitted to submit requests.
el_GR: Δεν σας επιτρέπεται να υποβάλετε αιτήσεις.

en: This track is not requestable.
el_GR: Αυτό το κομμάτι δε γίνεται να επιλεχθεί.

en: This song was already requested and will play soon.
el_GR: Το τραγούδι αυτό έχει επιλεχθεί ήδη και θα αναπαραχθεί σύντομα.

en: This song or artist has been played too recently. Wait a while before requesting it again.
el_GR: Αυτό το τραγούδι ή ο καλλιτέχνης έχει παίξει πολύ πρόσφατα. Περιμένετε λίγο πριν το ζητήσετε ξανά.

en: You have submitted a request too recently! Please wait before submitting another one.
el_GR: Έχετε υποβάλει ένα αίτημα πολύ πρόσφατα! Παρακαλώ περιμένετε πριν από την υποβολή ενός άλλου.

en: Your request has been submitted and will be played soon.
el_GR: Το αίτημά σας έχει υποβληθεί και θα παίξει σύντομα.

en: This playlist is not song-based.
el_GR: Αυτή η λίστα αναπαραγωγής δεν βασίζεται σε τραγούδια.

en: Playlist emptied.
el_GR: Η λίστα αναπαραγωγής ενεργοποιήθηκε.

en: This playlist is not a sequential playlist.
el_GR: Αυτή η λίστα αναπαραγωγής δεν είναι μια διαδοχική λίστα αναπαραγωγής.

en: Playlist reshuffled.
el_GR: Η λίστα μετονομάστηκε.

en: Playlist enabled.
el_GR: Η λίστα αναπαραγωγής ενεργοποιήθηκε.

en: Playlist disabled.
el_GR: Η λίστα αναπαραγωγής απενεργοποιήθηκε.

en: Playlist successfully imported; %d of %d files were successfully matched.
el_GR: Η λίστα αναπαραγωγής εισήχθη επιτυχώς: %d από %d αρχεία ταιριάχθηκαν επιτυχώς.

en: Playlist applied to folders.
el_GR: Η λίστα αναπαραγωγής εφαρμόστηκε στους φακέλους.

en: %d files processed.
el_GR: %d αρχεία επεξεργάσθηκαν επιτυχώς.

en: No recording available.
el_GR: Δεν υπάρχει διαθέσιμη εγγραφή.

en: Record not found
el_GR: Η εγγραφή δεν βρέθηκε

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
el_GR: Το μεταφορτωμένο αρχείο υπερβαίνει την οδηγία upload_max_filesize στο php.ini.

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive from the HTML form.
el_GR: Το μεταφορτωμένο αρχείο υπερβαίνει την οδηγία MAX_FILE_SIZE από τη φόρμα HTML.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
el_GR: Προειδοποίηση: Το αρχείο δεν μεταφορτώθηκε ολόκληρο.

en: No file was uploaded.
el_GR: Κανένα αρχείο δεν μεταφορτώθηκε.

en: No temporary directory is available.
el_GR: Δεν υπάρχει διαθέσιμος φάκελος.

en: Could not write to filesystem.
el_GR: Αδυναμία εγγραφής στο σύστημα αρχείων.

en: Upload halted by a PHP extension.
el_GR: Ανέβασμα σταμάτησε από επέκταση PHP.

en: Unspecified error.
el_GR: Απροσδιόριστο σφάλμα.

en: Changes saved successfully.
el_GR: Οι αλλαγές αποθηκεύτηκαν με επιτυχία.

en: Record created successfully.
el_GR: Η εγγραφή δημιουργήθηκε επιτυχώς.

en: Record updated successfully.
el_GR: Η εγγραφή ενημερώθηκε με επιτυχία.

en: Record deleted successfully.
el_GR: Η εγγραφή διαγράφηκε με επιτυχία.

en: Playlist: %s
el_GR: Λίστα αναπαραγωγής: %s

en: Streamer: %s
el_GR: Ροή: %s

en: The account associated with e-mail address "%s" has been set as an administrator
el_GR: Ο λογαριασμός που σχετίζεται με τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου "%s" έχει οριστεί ως διαχειριστής

en: Account not found.
el_GR: Ο λογαριασμός δεν βρέθηκε.

en: Roll Back Database
el_GR: Roll Πίσω Βάση Δεδομένων

en: Running database migrations...
el_GR: Εκτέλεση συγχώνευσης Βάσης Δεδομένων...

en: Database migration failed: %s
el_GR: Αποτυχία συγχώνευσης βάσης δεδομένων: %s

en: Database rolled back to stable release version "%s".
el_GR: Η βάση δεδομένων επέστρεψε στην έκδοση σταθερής έκδοσης "%s".

en: AzuraCast Settings
el_GR: Ρυθμίσεις AzuraCast

en: Setting Key
el_GR: Κλειδί Ρύθμισης

en: Setting Value
el_GR: Τιμή ρύθμισης

en: Fixtures loaded.
el_GR: Fixtures Φορτώθηκαν

en: Backing up initial database state...
el_GR: Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας αρχικής κατάστασης βάσης δεδομένων...

en: We detected a database restore file from a previous (possibly failed) migration.
el_GR: Εντοπίσαμε ένα αρχείο επαναφοράς βάσης δεδομένων από προηγούμενη (πιθανώς αποτυχημένη) συγχώνευση.

en: Attempting to restore that now...
el_GR: Γ'ίνεται επαναφορά...

en: Attempting to roll back to previous database state...
el_GR: Προσπάθεια επαναφοράς στην προηγούμενη κατάσταση βάσης δεδομένων...

en: Your database was restored due to a failed migration.
el_GR: Η βάση δεδομένων σας αποκαταστάθηκε λόγω αποτυχημένης συγχώνευσης.

en: Please report this bug to our developers.
el_GR: Αναφέρετε αυτό το σφάλμα στους προγραμματιστές μας.

en: Restore failed: %s
el_GR: Αποτυχία επαναφοράς: %s

en: AzuraCast Backup
el_GR: Αντίγραφο Ασφαλείας AzuraCast

en: Please wait while a backup is generated...
el_GR: Παρακαλώ περιμένετε όσο δημιουργείται ένα αντίγραφο ασφαλείας...

en: Creating temporary directories...
el_GR: Δημιουργία προσωρινών καταλόγων...

en: Backing up MariaDB...
el_GR: Δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας MariaDB...

en: Creating backup archive...
el_GR: Δημιουργία αρχείου αντιγράφου ασφαλείας...

en: Cleaning up temporary files...
el_GR: Εκκαθάριση προσωρινών αρχείων...

en: Backup complete in %.2f seconds.
el_GR: Το αντίγραφο ασφαλείας ολοκληρώθηκε σε %.2f δευτερόλεπτα.

en: Backup path %s not found!
el_GR: Η διαδρομή αντιγράφου ασφαλείας %s δεν βρέθηκε!

en: Imported locale: %s
el_GR: Εισαγωγή τοπικής: %s

en: Database Migrations
el_GR: Συγχωνεύσεις Βάσεων Δεδομένων

en: Database is already up to date!
el_GR: Η βάση δεδομένων είναι ενημερωμένη!

en: Database migration completed!
el_GR: Συγχώνευση βάσης δεδομένων ολοκληρώθηκε!

en: AzuraCast Initializing...
el_GR: AzuraCast Αρχικοποίηση...

en: AzuraCast Setup
el_GR: Ρυθμίσεις AzuraCast

en: Welcome to AzuraCast. Please wait while some key dependencies of AzuraCast are set up...
el_GR: Καλώς ήρθατε στο AzuraCast. Παρακαλώ περιμένετε ενώ κάποιες βασικές εξαρτήσεις του AzuraCast έχουν ρυθμιστεί...

en: Running Database Migrations
el_GR: Εκτέλεση Μεταφοράς Βάσης Δεδομένων

en: Generating Database Proxy Classes
el_GR: Δημιουργία Κλάσεων Μεσολάβησης Βάσης Δεδομένων

en: Reload System Data
el_GR: Επαναφόρτωση Δεδομένων Συστήματος

en: Installing Data Fixtures
el_GR: Εγκατάσταση Προσδιορισμών Δεδομένων

en: Refreshing All Stations
el_GR: Ανανέωση Όλων Των Σταθμών

en: AzuraCast is now updated to the latest version!
el_GR: Το AzuraCast ενημερώνεται τώρα στην τελευταία έκδοση!

en: AzuraCast installation complete!
el_GR: Η εγκατάσταση του AzuraCast ολοκληρώθηκε!

en: Visit %s to complete setup.
el_GR: Επισκεφθείτε το %s για να ολοκληρώσετε τη ρύθμιση.

en: %s is not recognized as a service.
el_GR: %s δεν αναγνωρίζεται ως υπηρεσία.

en: It may not be registered with Supervisor yet. Restarting broadcasting may help.
el_GR: Μπορεί ακόμη να μην είναι εγγεγραμμένο στον Επόπτη. " επανεκκίνηση της μετάδοσης μπορεί να βοηθήσει.

en: %s cannot start
el_GR: %s δεν μπορεί να ξεκινήσει

en: It is already running.
el_GR: Είναι ήδη σε λειτουργία.

en: %s cannot stop
el_GR: %s δεν μπορεί να σταματήσει

en: It is not running.
el_GR: Δεν λειτουργεί.

en: %s encountered an error: %s
el_GR: %s αντιμετώπισε ένα σφάλμα: %s

en: Check the log for details.
el_GR: Ελέγξτε το αρχείο καταγραφής για λεπτομέρειες.

en: You do not have permission to access this portion of the site.
el_GR: Δεν έχετε άδεια πρόσβασης σε αυτό το τμήμα του ιστότοπου.

en: Cannot submit request: %s
el_GR: Δεν μπορεί να υποβληθεί η επιλογή: %s

en: You must be logged in to access this page.
el_GR: Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να αποκτήσετε πρόσβαση σε αυτήν τη σελίδα.

en: Record not found.
el_GR: Η εγγραφή δε βρέθηκε.

en: File not found.
el_GR: Το αρχείο δε βρέθηκε.

en: Station not found.
el_GR: Ο σταθμός δε βρέθηκε.

en: Podcast not found.
el_GR: Το Podcast δε βρέθηκε.

en: This station does not currently support this functionality.
el_GR: Αυτός ο σταθμός δεν υποστηρίζει επί του παρόντος αυτή τη λειτουργία.

en: This station does not currently support on-demand media.
el_GR: Αυτός ο σταθμός δεν υποστηρίζει επί του παρόντος μέσα επί παραγγελίας.

en: This station does not currently accept requests.
el_GR: Αυτός ο σταθμός δε δέχεται επί του παρόντος επιλογές.

en: This value is already used.
el_GR: Αυτή η τιμή χρησιμοποιείται ήδη.

en: The port %s is in use by another station (%s).
el_GR: Η θύρα %s χρησιμοποιείται από άλλο σταθμό (%s).

en: Storage location %s could not be validated: %s
el_GR: Η θέση αποθήκευσης %s δεν μπόρεσε να επικυρωθεί: %s

en: Storage location %s already exists.
el_GR: Η τοποθεσία αποθήκευσης %s υπάρχει ήδη.

en: All Permissions
el_GR: Δικαιώματα

en: View Station Page
el_GR: Προβολή σελίδας σταθμού

en: View Station Reports
el_GR: Προβολή Αναφορών Σταθμού

en: View Station Logs
el_GR: Προβολή Αρχείων Καταγραφής Σταθμού

en: Manage Station Profile
el_GR: Διαχείριση Προφίλ Σταθμού

en: Manage Station Broadcasting
el_GR: Διαχείριση Εκπομπών Σταθμού

en: Manage Station Streamers
el_GR: Διαχείριση Streamers Σταθμού

en: Manage Station Mount Points
el_GR: Διαχειριστείτε τα σημεία τοποθέτησης σταθμού

en: Manage Station Remote Relays
el_GR: Διαχείριση Απομακρυσμένων Ρελέ Σταθμού

en: Manage Station Media
el_GR: Διαχείριση μέσων σταθμού

en: Manage Station Automation
el_GR: Διαχείριση Αυτοματισμού Σταθμού

en: Manage Station Web Hooks
el_GR: Διαχείριση Βάσης Web Hooks

en: Manage Station Podcasts
el_GR: Διαχείριση podcast σταθμού

en: View Administration Page
el_GR: Προβολή Σελίδας Διαχείρισης

en: View System Logs
el_GR: Προβολή Αρχείων Καταγραφής Συστήματος

en: Administer Settings
el_GR: Διαχειριστείτε τις ρυθμίσεις

en: Administer API Keys
el_GR: Διαχειριστείτε τα κλειδιά API

en: Administer Stations
el_GR: Διαχειριστείτε σταθμούς

en: Administer Custom Fields
el_GR: Διαχείριση Προσαρμοσμένων Πεδίων

en: Administer Backups
el_GR: Διαχείριση Αντιγράφων Ασφαλείας

en: Administer Storage Locations
el_GR: Διαχειριστείτε θέσεις αποθήκευσης

en: Runs routine synchronized tasks
el_GR: Εκτελεί συγχρονισμένες εργασίες ρουτίνας

en: Database
el_GR: Βάση Δεδομένων

en: Web server
el_GR: Διακομιστής ιστοσελίδων

en: PHP FastCGI Process Manager
el_GR: Διαχειριστής Διεργασίας PHP FastCGI

en: Now Playing manager service
el_GR: Υπηρεσία διαχείρισης Αναπαραγωγής Τραγουδιού

en: PHP queue processing worker
el_GR: Επεξεργασία σειράς PHP σε εργασία

en: Cache
el_GR: Μνήμη Cache

en: SFTP service
el_GR: Υπηρεσία SFTP

en: Live Now Playing updates
el_GR: Ενημερώσεις Live Now Playing

en: Frontend Assets
el_GR: Περιουσιακά Στοιχεία Περιοχής

en: This product includes GeoLite2 data created by MaxMind, available from %s.
el_GR: Αυτό το προϊόν περιλαμβάνει δεδομένα GeoLite2 που δημιουργήθηκαν από το MaxMind, διαθέσιμα από %s.

en: IP Geolocation by DB-IP
el_GR: Γεωγραφική τοποθεσία IP από DB-IP

en: GeoLite database not configured for this installation. See System Administration for instructions.
el_GR: Η βάση δεδομένων GeoLite δεν έχει ρυθμιστεί για αυτήν την εγκατάσταση. Ανατρέξτε στην ενότητα Διαχείριση συστήματος για οδηγίες.

en: Installation Not Recently Backed Up
el_GR: Δεν δημιουργήθηκε πρόσφατο αντίγραφο ασφαλείας για την εγκατάσταση

en: This installation has not been backed up in the last two weeks.
el_GR: Αυτή η εγκατάσταση δεν έχει δημιουργήσει αντίγραφο ασφαλείας τις τελευταίες δύο εβδομάδες.

en: Service Not Running: %s
el_GR: Η Υπηρεσία Δεν Εκτελείται: %s

en: One of the essential services on this installation is not currently running. Visit the system administration and check the system logs to find the cause of this issue.
el_GR: Μία από τις βασικές υπηρεσίες σε αυτήν την εγκατάσταση δεν εκτελείται αυτήν τη στιγμή. Επισκεφτείτε τη διαχείριση του συστήματος και ελέγξτε τα αρχεία καταγραφής συστήματος για να βρείτε την αιτία αυτού του ζητήματος.

en: New AzuraCast Stable Release Available
el_GR: Διαθέσιμη Νέα AzuraCast Σταθερή Κυκλοφορία

en: Version %s is now available. You are currently running version %s. Updating is recommended.
el_GR: Η έκδοση %s είναι τώρα διαθέσιμη. Εκτελείτε την έκδοση %s. Συνιστάται η ενημέρωση.

en: New AzuraCast Rolling Release Available
el_GR: Διαθέσιμη Νέα AzuraCast Σταθερή Κυκλοφορία

en: Your installation is currently %d update(s) behind the latest version. Updating is recommended.
el_GR: Η εγκατάστασή σας είναι προς το παρόν %d ενημερώσεις(ες) πίσω από την τελευταία έκδοση.

en: Switch to Stable Channel Available
el_GR: Εναλλαγή σε Σταθερό κανάλι διαθέσιμο

en: Your Rolling Release installation is currently older than the latest Stable release. This means you can switch releases to the "Stable" release channel if desired.
el_GR: Η εγκατάσταση του Rolling Release σας είναι αυτή τη στιγμή παλαιότερη από την τελευταία έκδοση Stable. Αυτό σημαίνει ότι μπορείτε να μεταβείτε στο κανάλι απελευθέρωσης "Σταθερό" εάν το επιθυμείτε.

en: Synchronization Disabled
el_GR: Απενεργοποιημένος Συγχρονισμός

en: Routine synchronization is currently disabled. Make sure to re-enable it to resume routine maintenance tasks.
el_GR: Ο συγχρονισμός ρουτίνας είναι απενεργοποιημένος. Σιγουρευτείτε για να τον ενεργοποιήσετε ξανά για να συνεχίσετε τις εργασίες συντήρησης ρουτίνας.

en: Synchronization Not Recently Run
el_GR: Ο Συγχρονισμός Δεν Εκτελείται Πρόσφατα

en: The routine synchronization task has not run recently. This may indicate an error with your installation.
el_GR: Η εργασία συγχρονισμού ρουτίνας δεν εκτελέστηκε πρόσφατα. Αυτό μπορεί να υποδεικνύει ένα σφάλμα με την εγκατάστασή σας.

en: The performance profiling extension is currently enabled on this installation.
el_GR: Η επέκταση προφίλ επιδόσεων είναι ενεργοποιημένη σε αυτήν την εγκατάσταση.

en: You can track the execution time and memory usage of any AzuraCast page or application from the profiler page.
el_GR: Μπορείτε να παρακολουθείτε τον χρόνο εκτέλεσης και τη χρήση μνήμης οποιασδήποτε σελίδας AzuraCast ή εφαρμογής από τη σελίδα προφίλ.

en: Profiler Control Panel
el_GR: Πίνακας Ελέγχου Προφίλ

en: Performance profiling is currently enabled for all requests.
el_GR: Το προφίλ απόδοσης είναι ενεργοποιημένο για όλα τα αιτήματα.

en: This can have an adverse impact on system performance. You should disable this when possible.
el_GR: Αυτό μπορεί να έχει αρνητικές επιπτώσεις στην απόδοση του συστήματος. Θα πρέπει να το απενεργοποιήσετε όταν είναι δυνατόν.

en: You may want to update your base URL to ensure it is correct.
el_GR: Μπορεί να θέλετε να ενημερώσετε το βασικό URL σας για να βεβαιωθείτε ότι είναι σωστή.

en: If you regularly use different URLs to access AzuraCast, you should enable the "Prefer Browser URL" setting.
el_GR: Αν χρησιμοποιείτε τακτικά διαφορετικές διευθύνσεις URL για να αποκτήσετε πρόσβαση στο AzuraCast, θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τη ρύθμιση "Prefer Browser URL".

en: Your "Base URL" setting (%s) does not match the URL you are currently using (%s).
el_GR: Η ρύθμιση "Base URL" (%s) δεν ταιριάζει με τη διεύθυνση URL που χρησιμοποιείτε επί του παρόντος (%s).

en: AzuraCast is free and open-source software.
el_GR: Το AzuraCast είναι ελεύθερο και ανοικτού κώδικα λογισμικό.

en: If you are enjoying AzuraCast, please consider donating to support our work. We depend on donations to build new features, fix bugs, and keep AzuraCast modern, accessible and free.
el_GR: Εάν απολαμβάνετε AzuraCast, παρακαλούμε σκεφτείτε να δωρίσετε για να υποστηρίξετε το έργο μας. Εξαρτόμαστε από τις δωρεές για να οικοδομήσουμε νέα χαρακτηριστικά, διορθώνουμε σφάλματα, και να κρατήσει AzuraCast σύγχρονο, προσβάσιμο και δωρεάν.

en: Donate to AzuraCast
el_GR: Δωρεά στο AzuraCast

en: AzuraCast Installer
el_GR: Εγκατάσταση AzuraCast

en: Welcome to AzuraCast! Complete the initial server setup by answering a few questions.
el_GR: Καλώς ήρθατε στο AzuraCast! Ολοκληρώστε την αρχική εγκατάσταση του διακομιστή απαντώντας σε μερικές ερωτήσεις.

en: Change installation settings?
el_GR: Αλλαγή ρυθμίσεων εγκατάστασης;

en: AzuraCast is currently configured to listen on the following ports:
el_GR: Το AzuraCast έχει ρυθμιστεί να ακούει στις ακόλουθες θύρες:

en: HTTP Port: %d
el_GR: Θύρα HTTP: %d

en: HTTPS Port: %d
el_GR: Θύρα HTTPS: %d

en: SFTP Port: %d
el_GR: Θύρα SFTP: %d

en: Radio Ports: %s
el_GR: Ραδιοθυρίδες: %s

en: Customize ports used for AzuraCast?
el_GR: Προσαρμόστε τις θύρες που χρησιμοποιούνται για το AzuraCast;

en: Writing configuration files...
el_GR: Εγγραφή αρχείων ρυθμίσεων...

en: Server configuration complete!
el_GR: Η ρύθμιση παραμέτρων του διακομιστή ολοκληρώθηκε!

en: This file was automatically generated by AzuraCast.
el_GR: Αυτό το αρχείο δημιουργήθηκε αυτόματα από το AzuraCast.

en: You can modify it as necessary. To apply changes, restart the Docker containers.
el_GR: Μπορείτε να το τροποποιήσετε όπως απαιτείται. Για να εφαρμόσετε αλλαγές, επανεκκινήστε τα δοχεία Docker.

en: Remove the leading "#" symbol from lines to uncomment them.
el_GR: Αφαιρέστε το κορυφαίο σύμβολο "#" από τις γραμμές για να μην τα σχολιάσετε.

en: Valid options: %s
el_GR: Έγκυρες επιλογές: %s

en: Default: %s
el_GR: Προεπιλογή: %s

en: Additional Environment Variables
el_GR: Πρόσθετες Μεταβλητές Περιβάλλοντος

en: (Docker Compose) All Docker containers are prefixed by this name. Do not change this after installation.
el_GR: (Docker Compose) Όλα τα εμπορευματοκιβώτια Docker είναι προκαθορισμένα με αυτό το όνομα. Μην το αλλάξετε μετά την εγκατάσταση.

en: (Docker Compose) The amount of time to wait before a Docker Compose operation fails. Increase this on lower performance computers.
el_GR: (Docker Compose) Ο χρόνος αναμονής πριν αποτύχει μια σύνθεση Docker. Αυξήστε το σε υπολογιστές χαμηλότερης απόδοσης.

en: HTTP Port
el_GR: Θύρα HTTP

en: The main port AzuraCast listens to for insecure HTTP connections.
el_GR: Η κύρια θύρα AzuraCast ακούει για μη ασφαλείς συνδέσεις HTTP.

en: HTTPS Port
el_GR: Θύρα HTTPS

en: The main port AzuraCast listens to for secure HTTPS connections.
el_GR: Η κύρια θύρα AzuraCast ακούει για ασφαλείς συνδέσεις HTTPS.

en: The port AzuraCast listens to for SFTP file management connections.
el_GR: Το λιμάνι AzuraCast ακούει για συνδέσεις διαχείρισης αρχείων SFTP.

en: Station Ports
el_GR: Λιμένες Σταθμού

en: The ports AzuraCast should listen to for station broadcasts and incoming DJ connections.
el_GR: Τα λιμάνια AzuraCast θα πρέπει να ακούσετε για ραδιοτηλεοπτικές εκπομπές σταθμού και εισερχόμενες συνδέσεις DJ.

en: Docker User UID
el_GR: UID Χρήστη Προσάρτησης

en: Set the UID of the user running inside the Docker containers. Matching this with your host UID can fix permission issues.
el_GR: Ορίστε το UID του χρήστη που εκτελείται μέσα στα δοχεία Docker. Η αντιστοίχιση με το αναγνωριστικό κεντρικού υπολογιστή σας μπορεί να διορθώσει προβλήματα άδειας.

en: Docker User GID
el_GR: GID Χρήστη Προσάρτησης

en: Set the GID of the user running inside the Docker containers. Matching this with your host GID can fix permission issues.
el_GR: Ορίστε το GID του χρήστη που εκτελείται μέσα στα δοχεία Docker. Η αντιστοίχιση με το GID κεντρικού υπολογιστή σας μπορεί να διορθώσει προβλήματα άδειας.

en: Use Podman instead of Docker.
el_GR: Χρήση του Podman αντί του Docker.

en: Advanced: Use Privileged Docker Settings
el_GR: Προηγμένες: Χρήση Προνομιακών Ρυθμίσεων Docker

en: The locale to use for CLI commands.
el_GR: Η τοπική ρύθμιση που θα χρησιμοποιηθεί για τις εντολές CLI.

en: The application environment.
el_GR: Το περιβάλλον εφαρμογής.

en: Manually modify the logging level.
el_GR: Χειροκίνητη τροποποίηση του επιπέδου καταγραφής.

en: This allows you to log debug-level errors temporarily (for problem-solving) or reduce the volume of logs that are produced by your installation, without needing to modify whether your installation is a production or development instance.
el_GR: Αυτό σας επιτρέπει να καταγράφετε προσωρινά σφάλματα σε επίπεδο αποσφαλμάτωσης (για επίλυση προβλημάτων) ή να μειώσετε τον όγκο των αρχείων καταγραφής που παράγονται από την εγκατάστασή σας, χωρίς να χρειάζεται να τροποποιήσετε αν η εγκατάστασή σας είναι παρουσία παραγωγής ή ανάπτυξης.

en: Enable Custom Code Plugins
el_GR: Ενεργοποίηση Προσαρμοσμένων Πρόσθετων Κώδικα

en: Enable the composer "merge" functionality to combine the main application's composer.json file with any plugin composer files. This can have performance implications, so you should only use it if you use one or more plugins with their own Composer dependencies.
el_GR: Ενεργοποιήστε τη λειτουργία "συγχώνευση" του συνθέτη για να συνδυάσετε το αρχείο composer.json της κύριας εφαρμογής με οποιοδήποτε αρχείο συνθέτη πρόσθετου. Αυτό μπορεί να έχει επιπτώσεις στην απόδοση, οπότε θα πρέπει να το χρησιμοποιείτε μόνο αν χρησιμοποιείτε ένα ή περισσότερα plugins με τις δικές τους εξαρτήσεις συνθέτη.

en: Minimum Port for Station Port Assignment
el_GR: Ελάχιστη θύρα για την ανάθεση του λιμένα σταθμού

en: Modify this if your stations are listening on nonstandard ports.
el_GR: Τροποποιήστε το αν οι σταθμοί σας ακούν σε μη τυπικές θύρες.

en: Maximum Port for Station Port Assignment
el_GR: Μέγιστη θύρα για την ανάθεση της θύρας σταθμού

en: Show Detailed Slim Application Errors
el_GR: Εμφάνιση Λεπτομερών Σφαλμάτων Εφαρμογής Slim

en: This allows you to debug Slim Application Errors you may encounter. Please report any Slim Application Error logs to the development team on GitHub.
el_GR: Αυτό σας επιτρέπει να εντοπίσετε σφάλματα εφαρμογής Slim που μπορεί να αντιμετωπίσετε. Παρακαλώ αναφέρετε τυχόν αρχεία καταγραφής σφαλμάτων Slim εφαρμογής στην ομάδα ανάπτυξης στο GitHub.

en: MariaDB Host
el_GR: Διακομιστής MariaDB

en: Do not modify this after installation.
el_GR: Μην το τροποποιήσετε μετά την εγκατάσταση.

en: MariaDB Password
el_GR: Κωδικός Πρόσβασης MariaDb

en: MariaDB Database Name
el_GR: Όνομα Βάσης Δεδομένων MariaDb

en: Auto-generate Random MariaDB Root Password
el_GR: Αυτόματη Δημιουργία Τυχαίου Κωδικού Πρόσβασης Root MariaDb

en: MariaDB Root Password
el_GR: Κωδικός Πρόσβασης Root MariaDb

en: Enable MariaDB Slow Query Log
el_GR: Ενεργοποίηση Καταγραφής Ερωτημάτων MariaDb Αργού

en: Log slower queries to diagnose possible database issues. Only turn this on if needed.
el_GR: Καταγραφή πιο αργών ερωτημάτων για διάγνωση πιθανών ζητημάτων της βάσης δεδομένων. Ενεργοποιήστε το μόνο αν είναι απαραίτητο.

en: MariaDB Maximum Connections
el_GR: MariaDb Μέγιστες Συνδέσεις

en: Set the amount of allowed connections to the database. This value should be increased if you are seeing the "Too many connections" error in the logs.
el_GR: Ορίστε τον αριθμό των επιτρεπόμενων συνδέσεων στη βάση δεδομένων. Αυτή η τιμή θα πρέπει να αυξηθεί αν βλέπετε το σφάλμα "Πάρα πολλές συνδέσεις" στα αρχεία καταγραφής.

en: MariaDB InnoDB Buffer Pool Size
el_GR: Μέγεθος Πισίνας ΜάριαDb Innodb Buffer

en: The InnoDB buffer pool size controls how much data & indexes are kept in memory. Making sure that this value is as large as possible reduces the amount of disk IO.
el_GR: Το μέγεθος του απομονωτή InnoDB ελέγχει πόσα δεδομένα & ευρετήρια διατηρούνται στη μνήμη. Βεβαιωθείτε ότι αυτή η τιμή είναι όσο το δυνατόν μεγαλύτερη μειώνει την ποσότητα του δίσκου IO.

en: MariaDB InnoDB Log File Size
el_GR: Μέγεθος Αρχείου Καταγραφής Innodb MariaDb

en: The InnoDB log file is used to achieve data durability in case of crashes or unexpected shutoffs and to allow the DB to better optimize IO for write operations.
el_GR: Το αρχείο καταγραφής InnoDB χρησιμοποιείται για να επιτύχει την αντοχή δεδομένων σε περίπτωση συντριβών ή απρόσμενων shutoffs και να επιτρέψει στο DB για την καλύτερη βελτιστοποίηση IO για τις λειτουργίες εγγραφής.

en: Enable Redis
el_GR: Ενεργοποίηση Redis

en: Disable to use a flatfile cache instead of Redis.
el_GR: Απενεργοποιήστε για χρήση προσωρινής μνήμης επίπεδης αρχείου αντί για Redis.

en: Redis Host
el_GR: Διακομιστής Redis

en: Redis Port
el_GR: Θύρα Redis

en: PHP Maximum POST File Size
el_GR: PHP Μέγιστο Μέγεθος Αρχείου POST

en: PHP Memory Limit
el_GR: Όριο Μνήμης PHP

en: PHP Script Maximum Execution Time (Seconds)
el_GR: PHP Script Μέγιστος Χρόνος Εκτέλεσης

en: Short Sync Task Execution Time (Seconds)
el_GR: Χρόνος εκτέλεσης εργασίας σύντομου συγχρονισμού

en: The maximum execution time (and lock timeout) for the 15-second, 1-minute and 5-minute synchronization tasks.
el_GR: Ο μέγιστος χρόνος εκτέλεσης (και το χρονικό όριο κλειδώματος) για τις εργασίες συγχρονισμού 15 λεπτών, 1 λεπτού και 5 λεπτών.

en: Long Sync Task Execution Time (Seconds)
el_GR: Μακρύς χρόνος εκτέλεσης εργασίας συγχρονισμού

en: The maximum execution time (and lock timeout) for the 1-hour synchronization task.
el_GR: Ο μέγιστος χρόνος εκτέλεσης (και το χρονικό όριο κλειδώματος) για την εργασία συγχρονισμού μιας ώρας.

en: Now Playing Delay Time (Seconds)
el_GR: Τώρα Παίζοντας Χρόνος Καθυστέρησης (Δευτερόλεπτα)

en: The delay between Now Playing checks for every station. Decrease for more frequent checks at the expense of performance; increase for less frequent checks but better performance (for large installations).
el_GR: Η καθυστέρηση μεταξύ Τώρα Παίζοντας ελέγχους για κάθε σταθμό. Μείωση για συχνότερους ελέγχους εις βάρος της απόδοσης, αύξηση για λιγότερο συχνούς ελέγχους αλλά καλύτερη απόδοση (για μεγάλες εγκαταστάσεις).

en: Now Playing Max Concurrent Processes
el_GR: Παίζοντας Μέγιστη Ταυτόχρονη Διαδικασία

en: The maximum number of concurrent processes for now playing updates. Increasing this can help reduce the latency between updates now playing updates on large installations.
el_GR: Ο μέγιστος αριθμός ταυτόχρονων διεργασιών προς το παρόν παίζει ενημερώσεις. Η αύξηση αυτή μπορεί να βοηθήσει στη μείωση της καθυστέρησης μεταξύ των ενημερώσεων που παίζουν ενημερώσεις σε μεγάλες εγκαταστάσεις.

en: Maximum PHP-FPM Worker Processes
el_GR: Μέγιστες Διαδικασίες Εργαζομένων PHP-FPM

en: Enable Performance Profiling Extension
el_GR: Ενεργοποίηση Επέκτασης Προφίλ Επιδόσεων

en: Profiling data can be viewed by visiting %s.
el_GR: Μπορείτε να δείτε δεδομένα προφίλ επισκεπτόμενα %s.

en: Profile Performance on All Requests
el_GR: Απόδοση προφίλ σε όλα τα αιτήματα

en: This will have a significant performance impact on your installation.
el_GR: Αυτό θα έχει σημαντικό αντίκτυπο στην εγκατάστασή σας.

en: Profiling Extension HTTP Key
el_GR: Προφίλ Επέκτασης Κλειδιού HTTP

en: The value for the "SPX_KEY" parameter for viewing profiling pages.
el_GR: Η τιμή για την παράμετρο "SPX_ KEY" για την προβολή σελίδων προφίλ.

en: Profiling Extension IP Allow List
el_GR: Λίστα Επίτρεψε Ip Επέκτασης Προφίλ

en: Nginx Max Client Body Size
el_GR: Μέγιστο Μέγεθος Σώματος Πελάτη Nginx

en: This is the total size any single request body can be. AzuraCast chunks its uploads into smaller file sizes, so this only applies when doing custom uploads via the API. Sizes should be listed in a format like "100K", "128M", "1G" for kilobytes, megabytes, and gigabytes respectively.
el_GR: Αυτό είναι το συνολικό μέγεθος που δύναται να διαθέτει το σώμα οποιασδήποτε μοναδικής επιλογής. Το AzuraCast κόβει σε μικρότερα κομμάτια τις ανωφορτώσεις του, με αποτέλεσμα αυτό να έχει εφαρμογή όταν γίνονται προσαρμοσμένες ανωφορτώσεις μέσω του API. Τα μεγέθη θα πρέπει να ορίζονται σε λίστα με έναν τύπο όπως "100K", "128M", "1G" για kilobytes, megabytes, και gigabytes αντίστοιχα.

en: Enable web-based Docker image updates
el_GR: Ενεργοποίηση ενημερώσεων εικόνας Docker στο διαδίκτυο

en: Extra Ubuntu packages to install upon startup
el_GR: Επιπλέον πακέτα Ubuntu για εγκατάσταση κατά την εκκίνηση

en: Separate package names with a space. Packages will be installed during container startup.
el_GR: Ξεχωριστά ονόματα πακέτων με χώρο. Τα πακέτα θα εγκατασταθούν κατά την εκκίνηση του εμπορευματοκιβωτίου.

en: Album Artist
el_GR: Καλλιτέχνης Άλμπουμ

en: Album Artist Sort Order
el_GR: Σειρά Ταξινόμησης Καλλιτεχνών Άλμπουμ

en: Album Sort Order
el_GR: Σειρά Ταξινόμησης Άλμπουμ

en: Band
el_GR: Ζώνη

en: Comment
el_GR: Σχόλιο

en: Commercial Information
el_GR: Εμπορικές Πληροφορίες

en: Composer
el_GR: Συνθέτης

en: Composer Sort Order
el_GR: Σειρά Ταξινόμησης Συνθέτη

en: Conductor
el_GR: Αγωγός

en: Content Group Description
el_GR: Περιγραφή Ομάδας Περιεχομένου

en: Copyright
el_GR: Πνευματικά δικαιώματα

en: Copyright Message
el_GR: Μήνυμα Πνευματικών Δικαιωμάτων

en: Encoded By
el_GR: Κωδικοποίηση Από

en: Encoder Settings
el_GR: Ρυθμίσεις Κωδικοποιητή

en: Encoding Time
el_GR: Χρόνος Κωδικοποίησης

en: File Owner
el_GR: Ιδιοκτήτης Αρχείου

en: File Type
el_GR: Τύπος Αρχείου

en: Initial Key
el_GR: Αρχικό Κλειδί

en: Internet Radio Station Name
el_GR: Όνομα Διαδικτύου Ραδιοφωνικού Σταθμού

en: Internet Radio Station Owner
el_GR: Ιδιοκτήτης Ραδιοφωνικού Σταθμού Internet

en: Involved People List
el_GR: Λίστα Συμμετεχόντων Ανθρώπων

en: Linked Information
el_GR: Συνδεδεμένες Πληροφορίες

en: Media Type
el_GR: Τύπος Μέσου

en: Mood
el_GR: Διάθεση

en: Music CD Identifier
el_GR: Αναγνωριστικό CD Μουσικής

en: Musician Credits List
el_GR: Λίστα Συντελεστών Μουσικών

en: Original Album
el_GR: Αρχικό Άλμπουμ

en: Original Artist
el_GR: Αρχικός Καλλιτέχνης

en: Original Filename
el_GR: Αρχικό Όνομα Αρχείου

en: Original Lyricist
el_GR: Πρωτότυπος στιχουργός

en: Original Release Time
el_GR: Αρχικός Χρόνος Κυκλοφορίας

en: Original Year
el_GR: Αρχικό Έτος

en: Part of a Compilation
el_GR: Μέρος μιας Συλλογής

en: Part of a Set
el_GR: Μέρος μιας σειράς

en: Performer Sort Order
el_GR: Σειρά Ταξινόμησης Εκτέλεσης

en: Playlist Delay
el_GR: Καθυστέρηση Λίστας Αναπαραγωγής

en: Produced Notice
el_GR: Παραγόμενη Ειδοποίηση

en: Publisher
el_GR: Εκδότης

en: Recording Time
el_GR: Χρόνος Εγγραφής

en: Release Time
el_GR: Χρόνος Κυκλοφορίας

en: Set Subtitle
el_GR: Ορισμός Υπότιτλου

en: Subtitle
el_GR: Υπότιτλος

en: Tagging Time
el_GR: Χρόνος Επισήμανσης

en: Terms of Use
el_GR: Όροι χρήσης

en: Title Sort Order
el_GR: Σειρά Ταξινόμησης Τίτλου

en: Track Number
el_GR: Αριθμός Κομματιού

en: Unsynchronised Lyrics
el_GR: Μη Συγχρονισμένοι Στίχοι

en: URL Artist
el_GR: Καλλιτέχνης URL

en: URL File
el_GR: Αρχείο URL

en: URL Payment
el_GR: Πληρωμή URL

en: URL Publisher
el_GR: Εκδότης URL

en: URL Source
el_GR: Πηγή URL

en: URL Station
el_GR: Σταθμός URL

en: URL User
el_GR: Χρήστης URL

en: Year
el_GR: Έτος

en: An account recovery link has been requested for your account on "%s".
el_GR: Ένας σύνδεσμος ανάκτησης λογαριασμού έχει ζητηθεί για το λογαριασμό σας στο "%s".

en: Click the link below to log in to your account.
el_GR: Κάντε κλικ στον παρακάτω σύνδεσμο για να συνδεθείτε στο λογαριασμό σας.

en: Footer
el_GR: Υποσέλιδο

en: Powered by %s
el_GR: Τροφοδοτείται από %s

en: Forgot Password
el_GR: Ξεχάσατε τον κωδικό πρόσβασης

en: Sign in
el_GR: Σύνδεση

en: Send Recovery E-mail
el_GR: Αποστολή Email Ανάκτησης

en: Enter Two-Factor Code
el_GR: Εισαγωγή Κωδικού Δύο Συντελεστών

en: Your account uses a two-factor security code. Enter the code your device is currently showing below.
el_GR: Ο λογαριασμός σας χρησιμοποιεί έναν κωδικό ασφαλείας δύο παραγόντων. Εισάγετε τον κωδικό που εμφανίζει η συσκευή σας αυτή τη στιγμή παρακάτω.

en: Security Code
el_GR: Κωδικός Ασφαλείας

en: This installation's administrator has not configured this functionality.
el_GR: Ο διαχειριστής αυτής της εγκατάστασης δεν έχει ρυθμίσει αυτή τη λειτουργία.

en: Contact an administrator to reset your password following the instructions in our documentation:
el_GR: Επικοινωνήστε με έναν διαχειριστή για να επαναφέρετε τον κωδικό πρόσβασής σας σύμφωνα με τις οδηγίες στην τεκμηρίωση μας:

en: Password Reset Instructions
el_GR: Οδηγίες Επαναφοράς Κωδικού Πρόσβασης
