azuracast - en to nb_NO translation catalogue (1686 entries)

en: # Episodes
nb_NO: # Episoder

en: # Songs
nb_NO: # Sanger

en: %{ dj } is now live on %{ station }! Tune in now: %{ url }
nb_NO: %{ dj } er nå live på %{ station }! Lytt inn nå: %{ url }

en: %{ hours } hours
nb_NO: %{ hours } timer

en: %{ minutes } minutes
nb_NO: %{ minutes } minutter

en: %{ seconds } seconds
nb_NO: %{ seconds } sekunder

en: %{ station } is back online! Tune in now: %{ url }
nb_NO: %{ station } er tilbake på nett! Still inn nå: %{ url }

en: %{ station } is going offline for now.
nb_NO: %{ station } går offline for nå.

en: %{filesCount} File | %{filesCount} Files
nb_NO[0]: %{filesCount} Fil
nb_NO[1]: %{filesCount} Filer

en: %{listeners} Listener | %{listeners} Listeners
nb_NO[0]: %{listeners} Lytter
nb_NO[1]: %{listeners} Lyttere

en: %{messages} queued messages
nb_NO: %{messages} meldinger i kø

en: %{name} - Copy
nb_NO: %{name} – Kopiér

en: %{numPlaylists} playlist | %{numPlaylists} playlists
nb_NO[0]: %{numPlaylists} spilleliste
nb_NO[1]: %{numPlaylists} spillelister

en: %{numSongs} uploaded song | %{numSongs} uploaded songs
nb_NO[0]: %{numSongs} opplastet sang
nb_NO[1]: %{numSongs} opplastede sanger

en: %{spaceUsed} of %{spaceTotal} Used
nb_NO: %{spaceUsed} av %{spaceTotal} brukt

en: %{spaceUsed} Used
nb_NO: %{spaceUsed} Brukt

en: %{station} - Copy
nb_NO: %{station} – Kopier

en: 12 Hour
nb_NO: 12 Timer

en: 24 Hour
nb_NO: 24 Timer

en: A completely random track is picked for playback every time the queue is populated.
nb_NO: Et helt tilfeldig låt blir valgt for avspilling hver gang køen fylles opp.

en: A name for this stream that will be used internally in code. Should only contain letters, numbers, and underscores (i.e. "stream_lofi").
nb_NO: Ett navn på denne strømmen som brukes internt i kode. Skal bare inneholde bokstaver, tall og understrek (dvs. "stream_lofi").

en: A playlist containing media files hosted on this server.
nb_NO: En spilleliste som inneholder mediefiler på denne serveren.

en: A playlist that instructs the station to play from a remote URL.
nb_NO: En spilleliste som instruerer stasjonen til å spille fra en ekstern URL.

en: A unique identifier (i.e. "G-A1B2C3D4") for this measurement stream.
nb_NO: En unik identifikator (dvs. "G-A1B2C3D4") for denne målestrømmen.

en: About AzuraRelay
nb_NO: Om AzuraRelay

en: About Master_me
nb_NO: Om Master_meg

en: About Release Channels
nb_NO: Om Utgivelseskanaler

en: Access Code
nb_NO: Adgang Kode

en: Access Key ID
nb_NO: Tilgangsnøkkel-ID

en: Access Token
nb_NO: Adgangsnøkkel (Access Token)

en: Account Details
nb_NO: Kontodetaljer

en: Account is Active
nb_NO: Kontoen er aktiv

en: Account List
nb_NO: Konto Liste

en: Actions
nb_NO: Handlinger

en: Add API Key
nb_NO: Legg til API Nøkkel

en: Add Custom Field
nb_NO: Legg til tilpasset felt

en: Add Episode
nb_NO: Legg til episode

en: Add Files to Playlist
nb_NO: Legg til filer i spillelisten

en: Add HLS Stream
nb_NO: Legg til HLS-Strøm

en: Add Mount Point
nb_NO: Legg til Mount Point

en: Add New GitHub Issue
nb_NO: Legg til nytt GitHub problem

en: Add Playlist
nb_NO: Legg til spilleliste

en: Add Podcast
nb_NO: Legg til podcast

en: Add Remote Relay
nb_NO: Legg til fjernrelé

en: Add Role
nb_NO: Legg til rolle

en: Add Schedule Item
nb_NO: Legg til tidsplanelement

en: Add SFTP User
nb_NO: Legg til SFTP-bruker

en: Add Station
nb_NO: Legg til stasjon

en: Add Storage Location
nb_NO: Legg til lagringssted

en: Add Streamer
nb_NO: Legg til Streamer

en: Add User
nb_NO: Legg til bruker

en: Add Web Hook
nb_NO: Legg til Web Hook

en: Administration
nb_NO: Administrasjon

en: Advanced
nb_NO: Avansert

en: Advanced Configuration
nb_NO: Avansert konfigurasjon

en: Advanced Manual AutoDJ Scheduling Options
nb_NO: Avanserte manuelle AutoDJ-planleggingsalternativer

en: Aggregate listener statistics are used to show station reports across the system. IP-based listener statistics are used to view live listener tracking and may be required for royalty reports.
nb_NO: Samlet lytterstatistikk brukes til å vise stasjonsrapporter på tvers av systemet. IP-basert lytterstatistikk brukes til å se live lyttersporing og kan være nødvendig for royaltyrapporter.

en: Album Art
nb_NO: Albumkunst

en: Alert
nb_NO: Varsel

en: All Days
nb_NO: Alle Dager

en: All listed domain names should point to this AzuraCast installation. Separate multiple domain names with commas.
nb_NO: Alle opplistede domenenavn må peke på denne AzuraCast installasjonen. Skill flere domenenavn med komma.

en: All Playlists
nb_NO: Alle Spillelister

en: All Podcasts
nb_NO: Alle Podcaster

en: All values in the NowPlaying API response are available for use. Any empty fields are ignored.
nb_NO: Alle verdiene i NowPlaying API-responsen er tilgjengelige for bruk. Alle tomme felt ignoreres.

en: Allow Requests from This Playlist
nb_NO: Tillat forespørsler fra denne spillelisten

en: Allow Song Requests
nb_NO: Tillat sangforespørsler

en: Allow Streamers / DJs
nb_NO: Tillat streamere / DJ-er

en: Allowed IP Addresses
nb_NO: Tillatte IP-adresser

en: Always Use HTTPS
nb_NO: Bruk alltid HTTPS

en: Amplify: Amplification (dB)
nb_NO: Forskyvning: Forsterkning (dB)

en: An error occurred and your request could not be completed.
nb_NO: Det oppsto en feil og forespørselen din kunne ikke fullføres.

en: An error occurred while loading the station profile:
nb_NO: Det oppstod en feil ved lasting av stasjonens profil:

en: An error occurred with the WebDJ socket.
nb_NO: Det oppstod en feil med WebDJ socketen.

en: Analytics
nb_NO: Analyser

en: Analyze and reprocess the selected media
nb_NO: Analyser og bearbeid det valgte mediet

en: Any of the following file types are accepted:
nb_NO: Alle av følgende filtyper er akseptert:

en: Any time a live streamer/DJ connects to the stream
nb_NO: Hver gang en Radiovert/DJ kobles til radioserveren

en: Any time a live streamer/DJ disconnects from the stream
nb_NO: Hver gang en Radiovert/DJ kobles fra radiostrømmen

en: Any time the currently playing song changes
nb_NO: Hver gang sangen som spilles endres

en: Any time the listener count decreases
nb_NO: Hver gang lyttertallet synker

en: Any time the listener count increases
nb_NO: Hver gang lyttertallet øker

en: API "Access-Control-Allow-Origin" Header
nb_NO: API "Access-Control-Allow-Origin"-overskrift

en: API Documentation
nb_NO: API-dokumentasjon

en: API Key Description/Comments
nb_NO: API-nøkkelbeskrivelse/kommentarer

en: API Keys
nb_NO: API-nøkler

en: API Version
nb_NO: API-versjon

en: App Key
nb_NO: App Nøkkel

en: App Secret
nb_NO: App Hemlighet

en: Apple Podcasts
nb_NO: Apple Podcaster

en: Apply for an API key at Last.fm
nb_NO: Søk om en API-nøkkel på Last.fm

en: Apply Playlist to Folders
nb_NO: Legg Til Spilleliste på Mapper

en: Apply Post-processing to Live Streams
nb_NO: Bruk Post-prosessering på direktesendinger

en: Apply to Folders
nb_NO: Bruk på mapper

en: Are you sure?
nb_NO: Er du sikker?

en: Art
nb_NO: Kunst

en: Artwork
nb_NO: Kunstverk

en: Artwork must be a minimum size of 1400 x 1400 pixels and a maximum size of 3000 x 3000 pixels for Apple Podcasts.
nb_NO: Kunstverk må ha en minimumsstørrelse på 1400 x 1400 piksler og en maksimal størrelse på 3000 x 3000 piksler for Apple Podcasts.

en: Attempt to Automatically Retrieve ISRC When Missing
nb_NO: Forsøk å hente ISRC automatisk når den mangler

en: Audio Bitrate (kbps)
nb_NO: Lyd Bitrate (kbps)

en: Audio Format
nb_NO: Lyd Format

en: Audio Post-processing Method
nb_NO: Lyd Post-prosessering Metode

en: Audio transcoding applications like Liquidsoap use a consistent amount of CPU over time, which gradually drains this available credit. If you regularly see stolen CPU time, you should consider migrating to a VM that has CPU resources dedicated to your instance.
nb_NO: Lydtranskodingsapplikasjoner som Liquidsoap bruker en konsistent mengde CPU over tid, noe som gradvis tapper denne tilgjengelige kreditten. Hvis du regelmessig ser stjålet CPU-tid, bør du vurdere å migrere til en VM som har CPU-ressurser dedikert til din instans.

en: Audit Log
nb_NO: Revisjonslogg

en: Author
nb_NO: Forfatter

en: Auto-Assign Value
nb_NO: Auto-tilordne Verdi

en: AutoDJ Disabled
nb_NO: AutoDJ deaktivert

en: AutoDJ Format
nb_NO: AutoDJ-format

en: AutoDJ has been disabled for this station. No music will automatically be played when a source is not live.
nb_NO: AutoDJ er deaktivert for denne stasjonen. Ingen musikk spilles automatisk når en kilde ikke er live.

en: AutoDJ Queue
nb_NO: AutoDJ-kø

en: AutoDJ Queue Length
nb_NO: AutoDJ-kølengde

en: AutoDJ Service
nb_NO: AutoDJ-tjeneste

en: Automatic Backups
nb_NO: Automatiske sikkerhetskopier

en: Automatically publish to a Mastodon instance.
nb_NO: Publiser automatisk til en Mastodon forekomst.

en: Automatically Scroll to Bottom
nb_NO: Automatisk Rull til Bunnen

en: Automatically send a customized message to your Discord server.
nb_NO: Send automatisk en tilpasset melding til Discord-serveren din.

en: Automatically send a message to any URL when your station data changes.
nb_NO: Send automatisk en melding til en hvilken som helst URL når stasjonsdataene dine endres.

en: Automatically Set from ID3v2 Value
nb_NO: Angi automatisk fra ID3v2-verdi

en: Available Logs
nb_NO: Tilgjengelige logger

en: Avatar Service
nb_NO: Avatar-tjeneste

en: Avatars are retrieved based on your e-mail address from the %{ service } service. Click to manage your %{ service } settings.
nb_NO: Avatarer hentes basert på e-postadressen din fra %{service}-tjenesten. Klikk for å administrere %{service} innstillingene.

en: Average Listeners
nb_NO: Gjennomsnittlige lyttere

en: Avoid Duplicate Artists/Titles
nb_NO: Unngå dupliserte artister/titler

en: AzuraCast First-Time Setup
nb_NO: AzuraCast førstegangsoppsett

en: AzuraCast Instance Name
nb_NO: AzuraCast-forekomstnavn

en: AzuraCast ships with a built-in free IP geolocation database. You may prefer to use the MaxMind GeoLite service instead to achieve more accurate results. Using MaxMind GeoLite requires a license key, but once the key is provided, we will automatically keep the database updated.
nb_NO: AzuraCast leveres med en innebygd gratis IP-geolokaliseringsdatabase. Du foretrekker kanskje å bruke MaxMind GeoLite-tjenesten i stedet for å oppnå mer nøyaktige resultater. Bruk av MaxMind GeoLite krever en lisensnøkkel, men når nøkkelen er gitt, vil vi automatisk holde databasen oppdatert.

en: AzuraCast Update Checks
nb_NO: AzuraCast-oppdateringssjekker

en: AzuraCast User
nb_NO: AzuraCast-bruker

en: AzuraCast uses a role-based access control system. Roles are given permissions to certain sections of the site, then users are assigned into those roles.
nb_NO: AzuraCast bruker et rollebasert tilgangskontrollsystem. Roller gis tillatelser til visse deler av nettstedet, deretter blir brukere tildelt disse rollene.

en: AzuraCast will scan the uploaded file for matches in this station's music library. Media should already be uploaded before running this step. You can re-run this tool as many times as needed.
nb_NO: AzuraCast vil skanne den opplastede filen for treff i denne stasjonens musikkbibliotek. Media skal allerede være lastet opp før du kjører dette trinnet. Du kan kjøre dette verktøyet på nytt så mange ganger du trenger.

en: AzuraRelay is a standalone service that connects to your AzuraCast instance, automatically relays your stations via its own server, then reports the listener details back to your main instance. This page shows all currently connected instances.
nb_NO: AzuraRelay er en frittstående tjeneste som kobler til AzuraCast-forekomsten. automatisk Sender stasjonene dine via sin egen server, så rapporter lytterdetaljene tilbake til din hovedinstans. Denne siden viser alle tilkoblede forekomster.

en: Back
nb_NO: Tilbake

en: Backing up your installation is strongly recommended before any update.
nb_NO: Sikkerhetskopiering av installasjonen er sterkt anbefalt før en oppdatering.

en: Backup
nb_NO: Sikkerhetskopi

en: Backups
nb_NO: Sikkerhetskopier

en: Balanced
nb_NO: Balansert

en: Banned Countries
nb_NO: Forbudte land

en: Banned IP Addresses
nb_NO: Forbudte IP-adresser

en: Banned User Agents
nb_NO: Utestengte brukeragenter

en: Base Directory
nb_NO: Hoved Mappe

en: Base Station Directory
nb_NO: Basestasjonskatalog

en: Base Theme for Public Pages
nb_NO: Grunntema for offentlige sider

en: Basic Info
nb_NO: Informasjon

en: Basic Information
nb_NO: Stillingsinformasjon

en: Basic Normalization and Compression
nb_NO: Grunnleggende Normalisering og Komprimering

en: Best & Worst
nb_NO: Best og Værst

en: Best Performing Songs
nb_NO: Best fremførte sanger

en: Bit Rate
nb_NO: Bithastighet

en: Branding
nb_NO: Merkevare

en: Branding Settings
nb_NO: Innstillinger for branding

en: Broadcast AutoDJ to Remote Station
nb_NO: Send AutoDJ til ekstern stasjon

en: Broadcasting
nb_NO: Kringkasting

en: Broadcasting Service
nb_NO: Kringkastingstjeneste

en: Broadcasts
nb_NO: Meldinger

en: Browser
nb_NO: Nettleser

en: Browser Default
nb_NO: Standard Nettleser

en: Browser Icon
nb_NO: Nettleserikon

en: Browsers
nb_NO: Nettlesere

en: Bucket Name
nb_NO: Bucket Navn

en: Bulk Media Import/Export
nb_NO: Fler Media Import/Eksport

en: By default, radio stations broadcast on their own ports (i.e. 8000). If you're using a service like CloudFlare or accessing your radio station by SSL, you should enable this feature, which routes all radio through the web ports (80 and 443).
nb_NO: Som standard sender radiostasjoner på sine egne porter (dvs. 8000). Hvis du bruker en tjeneste som CloudFlare eller får tilgang til radiostasjonen din med SSL, bør du aktivere denne funksjonen, som ruter all radio gjennom nettportene (80 og 443).

en: Cached
nb_NO: Bufret

en: Cancel
nb_NO: Avbryt

en: Categories
nb_NO: Kategorier

en: Change
nb_NO: Endre

en: Change Password
nb_NO: Endre passord

en: Changes
nb_NO: Endringer

en: Changes saved.
nb_NO: Endringer ble lagret.

en: Character Set Encoding
nb_NO: Tegnsettkoding

en: Chat ID
nb_NO: Chat-ID

en: Check for Updates
nb_NO: Se etter oppdateringer

en: Check this box to apply post-processing to all audio, including live streams. Uncheck this box to only apply post-processing to the AutoDJ.
nb_NO: Kryss av i denne boksen for å bruke etterbehandling av alle lyd, inkludert direktesendinger. Fjern merkingen for denne boksen kun å bruke etter behandling på AutoDJ.

en: Check Web Services for Album Art for "Now Playing" Tracks
nb_NO: Se netttjenester for albumomslag for "Spiller nå" låter

en: Check Web Services for Album Art When Uploading Media
nb_NO: Sjekk webtjenester for albumgrafikk når du laster opp media

en: Choose a method to use when transitioning from one song to another. Smart Mode considers the volume of the two tracks when fading for a smoother effect, but requires more CPU resources.
nb_NO: Velg en metode du vil bruke når du går fra en sang til en annen. Smart Mode vurderer volumet til de to sporene når de tones for en jevnere effekt, men krever mer CPU-ressurser.

en: Choose a name for this webhook that will help you distinguish it from others. This will only be shown on the administration page.
nb_NO: Velg et navn for denne webhooken som vil hjelpe deg å skille den fra andre. Dette vil kun vises på administrasjonssiden.

en: Choose a new password for your account.
nb_NO: Velg et nytt passord for kontoen din.

en: Clear
nb_NO: Fjern

en: Clear all media from playlist?
nb_NO: Slett alle medier fra spillelisten?

en: Clear All Message Queues
nb_NO: Fjern alle meldingskøer

en: Clear All Pending Requests?
nb_NO: Vil du fjerne alle ventende forespørsler?

en: Clear Artwork
nb_NO: Tøm kunstverk

en: Clear Cache
nb_NO: Tøm hurtiglager

en: Clear File
nb_NO: Fjern

en: Clear Image
nb_NO: Fjern Bilde

en: Clear List
nb_NO: Klar liste

en: Clear Media
nb_NO: Tøm media

en: Clear Pending Requests
nb_NO: Fjern ventende forespørsler

en: Clear Queue
nb_NO: Fjern Kø

en: Clear Upcoming Song Queue
nb_NO: Fjern kommende sangkø

en: Clear Upcoming Song Queue?
nb_NO: Fjerne kommende sangkø?

en: Clearing the application cache may log you out of your session.
nb_NO: Å tømme programbufferen kan logge deg ut av økten.

en: Click "Generate new license key".
nb_NO: Klikk på "Generer ny lisensnøkkel".

en: Click "New Application"
nb_NO: Klikk "Ny Søknad"

en: Click the "Preferences" link, then "Development" on the left side menu.
nb_NO: Klikk på "Innstillinger" koblingen, deretter "Utvikling" på venstre side-menyen.

en: Click the button below to generate a CSV file with all of this station's media. You can make any necessary changes, and then import the file using the file picker on the right.
nb_NO: Klikk på knappen nedenfor for å generere en CSV-fil med alle stasjonens medier. Du kan gjøre nødvendige endringer, og deretter importere filen ved å bruke filvelgeren til høyre.

en: Click the button below to retry loading the page.
nb_NO: Klikk på knappen nedenfor for å prøve å laste siden på nytt.

en: Client
nb_NO: Lytter

en: Clients
nb_NO: Lyttere

en: Clients by Connected Time
nb_NO: Kunder sortert etter tilkoblet tid

en: Clients by Listeners
nb_NO: Kunder av lyttere

en: Clone
nb_NO: Klone

en: Clone Station
nb_NO: Klon Stasjon

en: Close
nb_NO: Lukk

en: Code from Authenticator App
nb_NO: Kode fra Autorisasjons App

en: Collect aggregate listener statistics and IP-based listener statistics
nb_NO: Samle inn samlet lytterstatistikk og IP-basert lytterstatistikk

en: Comments
nb_NO: Kommentarer

en: Complete the setup process by providing some information about your broadcast environment. These settings can be changed later from the administration panel.
nb_NO: Fullfør konfigurasjonsprosessen ved å oppgi litt informasjon om kringkastingsmiljøet ditt. Disse innstillingene kan endres senere fra administrasjonspanelet.

en: Configure
nb_NO: Konfigurer

en: Configure Backups
nb_NO: Konfigurer Backuper

en: Confirm
nb_NO: Bekreft

en: Confirm New Password
nb_NO: Bekreft nytt passord

en: Connected AzuraRelays
nb_NO: Tilkoblede AzuraRelays

en: Connection Information
nb_NO: Tilkoblingsinformasjon

en: Contains explicit content
nb_NO: Inneholder eksplisitt innhold

en: Continue the setup process by creating your first radio station below. You can edit any of these details later.
nb_NO: Fortsett konfigurasjonsprosessen ved å opprette din første radiostasjon nedenfor. Du kan redigere hvilken som helst av disse detaljene senere.

en: Continuous Play
nb_NO: Kontinuerlig spilling

en: Control how this playlist is handled by the AutoDJ software.
nb_NO: Kontroller hvordan denne spillelisten håndteres av AutoDJ-programvaren.

en: Copied!
nb_NO: Kopiert!

en: Copies older than the specified number of days will automatically be deleted. Set to zero to disable automatic deletion.
nb_NO: Kopier som er eldre enn det angitte antall dager vil automatisk bli slettet. Sett til null for å deaktivere automatisk sletting.

en: Copy associated media and folders.
nb_NO: Kopier tilknyttede medier og mapper.

en: Copy scheduled playback times.
nb_NO: Kopier planlagte avspillingstider.

en: Copy to Clipboard
nb_NO: Kopier til utklippstavle

en: Copy to New Station
nb_NO: Kopier til ny stasjon

en: Could not upload file.
nb_NO: Kunne ikke laste opp filen.

en: Countries
nb_NO: Land

en: Country
nb_NO: Land

en: CPU Load
nb_NO: CPU Last

en: CPU Stats Help
nb_NO: CPU-statistikk Hjelp

en: Create a new application. Choose "Scoped Access", select your preferred level of access, then name your app. Do not name it "AzuraCast", but rather use a name specific to your installation.
nb_NO: Opprett et nytt program. Velg "Scoped Access", velg ditt foretrukne tilgangsnivå, og gi deretter programmet navn. Ikke gi det navnet "AzuraCast", men bruk snarere et navn spesifikt til installasjonen.

en: Create a New Radio Station
nb_NO: Lag en Ny Radio Stasjon

en: Create Account
nb_NO: Opprett Konto

en: Create an account on the MaxMind developer site.
nb_NO: Opprett en konto på MaxMind-utviklernettstedet.

en: Create and Continue
nb_NO: Lag og Fortsett

en: Create custom fields to store extra metadata about each media file uploaded to your station libraries.
nb_NO: Lag egendefinerte felt for å lagre ekstra metadata om hver mediefil som lastes opp til stasjonsbibliotekene dine.

en: Create Directory
nb_NO: Opprett katalog

en: Create New Key
nb_NO: Lag Ny Nøkkel

en: Create New Playlist for Each Folder
nb_NO: Lag Ny Spilleliste For Hver Mappe

en: Critical
nb_NO: Kritisk

en: Crossfade Duration (Seconds)
nb_NO: Crossfade-varighet (sekunder)

en: Crossfade Method
nb_NO: Crossfade metode

en: Cue
nb_NO: Stikkord

en: Current Configuration File
nb_NO: Nåværende konfigurasjonsfil

en: Current Custom Fallback File
nb_NO: Gjeldende tilpasset reservefil

en: Current Installed Version
nb_NO: Gjeldende installert versjon

en: Current Intro File
nb_NO: Gjeldende introfil

en: Current Password
nb_NO: Gjeldende passord

en: Current Podcast Media
nb_NO: Nåværende podcastmedier

en: Custom
nb_NO: Tilpasset

en: Custom API Base URL
nb_NO: Egendefinert API-base-URL

en: Custom Branding
nb_NO: Tilpasset merkevarebygging

en: Custom Configuration
nb_NO: Egendefinert konfigurasjon

en: Custom CSS for Internal Pages
nb_NO: Tilpasset CSS for interne sider

en: Custom CSS for Public Pages
nb_NO: Tilpasset CSS for offentlige sider

en: Custom Cues: Cue-In Point (seconds)
nb_NO: Custom Cues: Cue-In Point (sekunder)

en: Custom Cues: Cue-Out Point (seconds)
nb_NO: Egendefinerte signaler: Cue-Out Point (sekunder)

en: Custom Fading: Fade-In Time (seconds)
nb_NO: Egendefinert fading: inntoningstid (sekunder)

en: Custom Fading: Fade-Out Time (seconds)
nb_NO: Egendefinert fading: Fade-out-tid (sekunder)

en: Custom Fallback File
nb_NO: Tilpasset reservefil

en: Custom Fields
nb_NO: Egendefinerte felt

en: Custom Frontend Configuration
nb_NO: Tilpasset grensesnittkonfigurasjon

en: Custom JS for Public Pages
nb_NO: Egendefinert JS for offentlige sider

en: Customize
nb_NO: Tilpass

en: Customize Administrator Password
nb_NO: Tilpass administratorpassord

en: Customize AzuraCast Settings
nb_NO: Tilpass AzuraCast-innstillinger

en: Customize Broadcasting Port
nb_NO: Tilpass kringkastingsporten

en: Customize Copy
nb_NO: Tilpass kopi

en: Customize DJ/Streamer Mount Point
nb_NO: Tilpass DJ/Streamer Mount Point

en: Customize DJ/Streamer Port
nb_NO: Tilpass DJ/Streamer-port

en: Customize Internal Request Processing Port
nb_NO: Tilpass intern forespørselsbehandlingsport

en: Customize Source Password
nb_NO: Tilpass kildepassord

en: Customize the number of songs that will appear in the "Song History" section for this station and in all public APIs.
nb_NO: Tilpass antall sanger som skal vises i "Sanghistorikk"-delen for denne stasjonen og i alle offentlige APIer.

en: Customize this setting to ensure you get the correct IP address for remote users. Only change this setting if you use a reverse proxy, either within Docker or a third-party service like CloudFlare.
nb_NO: Tilpass denne innstillingen for å forsikre deg om at du får riktig IP-adresse for eksterne brukere. Endre bare denne innstillingen hvis du bruker en omvendt proxy, enten i Docker eller en tredjepartstjeneste som CloudFlare.

en: Dark
nb_NO: Mørk

en: Dashboard
nb_NO: Kontrollpanel

en: Date Played
nb_NO: Spilledato

en: Date Requested
nb_NO: Forespurt Dato

en: Date/Time
nb_NO: Dato/Klokkeslett

en: Date/Time (Browser)
nb_NO: Dato/Tid (Nettleser)

en: Date/Time (Station)
nb_NO: Dato/Tid (Stasjon)

en: Days of Playback History to Keep
nb_NO: Dager med avspillingshistorikk å beholde

en: Deactivate Streamer on Disconnect (Seconds)
nb_NO: Deaktiver Streamer ved frakobling (sekunder)

en: Debug
nb_NO: Feilsøk

en: Default Album Art
nb_NO: Standard albumbilde

en: Default Album Art URL
nb_NO: Standard URL for albumgrafikk

en: Default Avatar URL
nb_NO: Standard avatar-URL

en: Default Live Broadcast Message
nb_NO: Standard Live Broadcast melding

en: Default Mount
nb_NO: Standardmontering

en: Delete
nb_NO: Slett

en: Delete %{ num } media files?
nb_NO: Vil du slette %{ num } mediefiler?

en: Delete Album Art
nb_NO: Slett albumbilde

en: Delete API Key?
nb_NO: Vil du slette API Nøkkelen?

en: Delete Backup?
nb_NO: Vil du slette sikkerhetskopi?

en: Delete Broadcast?
nb_NO: Vil du slette kringkastingen?

en: Delete Custom Field?
nb_NO: Slett Tilpasset Felt?

en: Delete Episode?
nb_NO: Vil du slette episoden?

en: Delete HLS Stream?
nb_NO: Slett HLS Strøm?

en: Delete Mount Point?
nb_NO: Vil du slette Mount Point?

en: Delete Playlist?
nb_NO: Slett Spilleliste?

en: Delete Podcast?
nb_NO: Vil du slette podcasten?

en: Delete Queue Item?
nb_NO: Slette Køelementet?

en: Delete Record?
nb_NO: Slett Post?

en: Delete Remote Relay?
nb_NO: Vil du slette Remote Relay?

en: Delete Request?
nb_NO: Vil du slette forespørselen?

en: Delete Role?
nb_NO: Vil du slette rolle?

en: Delete SFTP User?
nb_NO: Vil du slette SFTP-bruker?

en: Delete Station?
nb_NO: Vil du slette stasjonen?

en: Delete Storage Location?
nb_NO: Vil du slette lagringssted?

en: Delete Streamer?
nb_NO: Vil du slette streameren?

en: Delete User?
nb_NO: Vil du slette brukeren?

en: Delete Web Hook?
nb_NO: Vil du slette Web Hook?

en: Description
nb_NO: Beskrivelse

en: Details
nb_NO: Detaljer

en: Directory
nb_NO: Katalog

en: Directory Name
nb_NO: Katalognavn

en: Disable
nb_NO: Deaktiver

en: Disable Crossfading
nb_NO: Deaktiver Crossfading

en: Disable Optimizations
nb_NO: Deaktiver Optimaliseringer

en: Disable Two-Factor
nb_NO: Deaktiver To-Faktor

en: Disable two-factor authentication?
nb_NO: Vil du deaktivere tofaktorautentisering?

en: Disable?
nb_NO: Deaktiver?

en: Disabled
nb_NO: Deaktivert

en: Disconnect Streamer
nb_NO: Koble fra Streameren

en: Discord Web Hook URL
nb_NO: URL til Discord Web Hook

en: Disk caching makes a system much faster and more responsive in general. It does not take memory away from applications in any way since it will automatically be released by the operating system when needed.
nb_NO: Diskbufring gjør et system mye raskere og mer responsivt generelt. Det tar ikke minne fra applikasjoner på noen måte siden det automatisk vil bli utgitt av operativsystemet når det er nødvendig.

en: Disk Space
nb_NO: Diskplass

en: Display fields
nb_NO: Vis felter

en: Display Name
nb_NO: Visningsnavn

en: DJ/Streamer Buffer Time (Seconds)
nb_NO: DJ/streamerbuffertid (sekunder)

en: Do not collect any listener analytics
nb_NO: Ikke samle inn noen lytteranalyse

en: Do not use a local broadcasting service.
nb_NO: Ikke bruk en lokal kringkastingstjeneste.

en: Do not use an AutoDJ service.
nb_NO: Ikke bruk en AutoDJ-tjeneste.

en: Documentation
nb_NO: Dokumentasjon

en: Domain Name(s)
nb_NO: Domene Navn

en: Donate to support AzuraCast!
nb_NO: Doner for å støtte AzuraCast!

en: Download
nb_NO: Last ned

en: Download CSV
nb_NO: Last ned CSV

en: Download M3U
nb_NO: Last ned M3U

en: Download PLS
nb_NO: Last ned PLS

en: Download the appropriate binary from the Stereo Tool downloads page:
nb_NO: Last ned det riktige binærverktøy fra Stereo nedlastings side:

en: Download the Linux x64 binary from the Shoutcast Radio Manager:
nb_NO: Last ned Linux x64 binær fra Shoutcast Radio Manager:

en: Drag file(s) here to upload or
nb_NO: Dra filen(e) hit for å laste opp eller

en: Dropbox App Console
nb_NO: Dropbox App Konsoll

en: Dropbox Setup Instructions
nb_NO: Dropbox Oppsetts Instruksjoner

en: Duplicate
nb_NO: Dupliser

en: Duplicate Playlist
nb_NO: Dubliser Spilleliste

en: Duplicate Prevention Time Range (Minutes)
nb_NO: Tidsrom for duplikatforebygging (minutter)

en: Duplicate Songs
nb_NO: Dupliserte sanger

en: E-Mail
nb_NO: E-post

en: E-mail Address
nb_NO: E-post-adresse

en: E-mail Address (Optional)
nb_NO: E-postadresse (valgfritt)

en: E-mail addresses can be separated by commas.
nb_NO: E-postadresser kan skilles med komma.

en: E-mail Delivery Service
nb_NO: E-post leveringstjeneste

en: Edit
nb_NO: Rediger

en: Edit Branding
nb_NO: Rediger profilering

en: Edit Custom Field
nb_NO: Rediger tilpasset felt

en: Edit Episode
nb_NO: Endre Episode

en: Edit HLS Stream
nb_NO: Rediger HLS Stream

en: Edit Liquidsoap Configuration
nb_NO: Rediger Liquidsoap-konfigurasjon

en: Edit Media
nb_NO: Rediger Media

en: Edit Mount Point
nb_NO: Rediger Oppkobliings Punkt

en: Edit Playlist
nb_NO: Rediger Spilleliste

en: Edit Podcast
nb_NO: Endre Podcast

en: Edit Profile
nb_NO: Rediger profil

en: Edit Remote Relay
nb_NO: Rediger Fjern Relé

en: Edit Role
nb_NO: Endre Rolle

en: Edit SFTP User
nb_NO: Rediger SFTP bruker

en: Edit Station
nb_NO: Rediger Stasjon

en: Edit Station Profile
nb_NO: Rediger stasjonsprofil

en: Edit Storage Location
nb_NO: Rediger lagringsplass

en: Edit Streamer
nb_NO: Rediger Streamer

en: Edit User
nb_NO: Rediger Bruker

en: Edit Web Hook
nb_NO: Rediger Web Hook

en: Embed Code
nb_NO: Inbyggingskode

en: Embed Widgets
nb_NO: Bygg inn widgets

en: Emergency
nb_NO: Nødsituasjon

en: Empty
nb_NO: Tom

en: Enable
nb_NO: Aktiver

en: Enable Advanced Features
nb_NO: Aktiver avanserte funksjoner

en: Enable AutoDJ
nb_NO: Aktiver AutoDJ

en: Enable Broadcasting
nb_NO: Aktiver Sending

en: Enable certain advanced features in the web interface, including advanced playlist configuration, station port assignment, changing base media directories and other functionality that should only be used by users who are comfortable with advanced functionality.
nb_NO: Aktiver visse avanserte funksjoner i nettgrensesnittet, inkludert avansert spillelistekonfigurasjon, stasjonsporttilordning, endring av basismediekataloger og annen funksjonalitet som kun skal brukes av brukere som er komfortable med avansert funksjonalitet.

en: Enable Downloads on On-Demand Page
nb_NO: Aktiver nedlastinger på On-Demand-side

en: Enable HTTP Live Streaming (HLS)
nb_NO: Aktiver HTTP Live Streaming (HLS)

en: Enable listeners to request a song for play on your station. Only songs that are already in your playlists are requestable.
nb_NO: Gjør det mulig for lyttere å be om en sang for avspilling på stasjonen din. Bare sanger som allerede er i spillelistene dine kan forespørres.

en: Enable Mail Delivery
nb_NO: Aktiver postlevering

en: Enable On-Demand Streaming
nb_NO: Aktiver On-Demand Streaming

en: Enable Public Pages
nb_NO: Aktiver Offentlige Sider

en: Enable this option if your S3 provider is using paths instead of sub-domains for their S3 endpoint; for example, when using MinIO or with other self-hosted S3 storage solutions that are accessible via a path on a domain/IP instead of a subdomain.
nb_NO: Aktiver dette alternativet hvis din S3-leverandør bruker stier i stedet for underdomener for S3-endepunktet; for eksempel når du bruker MinIO eller med andre selvbetjente S3 lagringsløsninger som er tilgjengelige via en vei på et domene/IP i stedet for et underdomene.

en: Enable this setting to prevent metadata from being sent to the AutoDJ for files in this playlist. This is useful if the playlist contains jingles or bumpers.
nb_NO: Aktiver denne innstillingen for å forhindre at metadata sendes til AutoDJ for filer i denne spillelisten. Dette er nyttig hvis spillelisten inneholder jingler eller bumpere.

en: Enable to advertise this mount point on "Yellow Pages" public radio directories.
nb_NO: Aktiver for å annonsere dette monteringspunktet på "Gule sider" offentlige radiokataloger.

en: Enable to advertise this relay on "Yellow Pages" public radio directories.
nb_NO: Aktiver for å annonsere denne reléet på "Gule sider" offentlige radiokataloger.

en: Enable to allow listeners to select this relay on this station's public pages.
nb_NO: Aktiver for å la lyttere velge dette reléet på denne stasjonens offentlige sider.

en: Enable to allow this account to log in and stream.
nb_NO: Aktiver for å tillate denne kontoen å logge på og strømme.

en: Enable to have AzuraCast automatically run nightly backups at the time specified.
nb_NO: Aktiver for å få AzuraCast til automatisk å kjøre nattlige sikkerhetskopier på det angitte tidspunktet.

en: Enable Two-Factor
nb_NO: Aktiver To-Faktor

en: Enable Two-Factor Authentication
nb_NO: Aktiver tofaktorautentisering

en: Enable?
nb_NO: Aktiver?

en: Enabled
nb_NO: Aktivert

en: End Date
nb_NO: Sluttdato

en: End Time
nb_NO: Sluttidspunkt

en: Endpoint
nb_NO: Endepunkt

en: Enforce Schedule Times
nb_NO: Håndheve tidsplaner

en: Enlarge Album Art
nb_NO: Forstørr albumbilde

en: Ensure the library matches your system architecture
nb_NO: Sørg for at biblioteket samsvarer med systemarkitekturen din

en: Enter "AzuraCast" as the application name. You can leave the URL fields unchanged. For "Scopes", only "write:media" and "write:statuses" are required.
nb_NO: Skriv inn "AzuraCast" som applikasjonsnavn. Du kan la URL-feltene være uendret. For "Scopes" kreves bare "write:media" og "write:statuses".

en: Enter the access code you receive below.
nb_NO: Skriv inn engangskoden du mottar nedenfor.

en: Enter the current code provided by your authenticator app to verify that it's working correctly.
nb_NO: Skriv inn gjeldende kode fra autentiseringsappen din for å bekrefte at den fungerer som den skal.

en: Enter the full URL of another stream to relay its broadcast through this mount point.
nb_NO: Skriv inn hele URL-en til en annen strøm for å videresende kringkastingen gjennom dette monteringspunktet.

en: Enter your app secret and app key below.
nb_NO: Skriv inn app-hemmeligheten og app-nøkkelen nedenfor.

en: Enter your e-mail address to receive updates about your certificate.
nb_NO: Skriv inn e-postadressen din for å motta oppdateringer om sertifikatet ditt.

en: Enter your password
nb_NO: Skriv inn ditt passord

en: Episodes
nb_NO: Episoder

en: Error
nb_NO: Feil

en: Example: if the remote radio URL is http://station.example.com:8000/radio.mp3, enter "http://station.example.com:8000".
nb_NO: Eksempel: hvis nettadressen for den eksterne radioen er http://stasjon.example.com:8000/radio.mp3, skriv inn "http://station.example.com:8000".

en: Exclude Media from Backup
nb_NO: Ekskluder media fra sikkerhetskopiering

en: Excluding media from automated backups will save space, but you should make sure to back up your media elsewhere. Note that only locally stored media will be backed up.
nb_NO: Å ekskludere media fra automatiserte sikkerhetskopier vil spare plass, men du bør sørge for å sikkerhetskopiere mediene andre steder. Merk at kun lokalt lagrede medier vil bli sikkerhetskopiert.

en: Exit Fullscreen
nb_NO: Avslutt Fullskjerm

en: Expected to Play at
nb_NO: Forventes å spille kl

en: Explicit
nb_NO: Eksplisitt

en: Export %{format}
nb_NO: Eksporter %{format}

en: Export Media to CSV
nb_NO: Eksport Media til CSV

en: External
nb_NO: Ekstern

en: Fallback Mount
nb_NO: Fallback Tilgangspunkt

en: Field Name
nb_NO: Feltnavn

en: File Name
nb_NO: Filnavn

en: Files marked for reprocessing:
nb_NO: Filer merket for behandling:

en: Files moved:
nb_NO: Filer flyttet:

en: Files played immediately:
nb_NO: Filer spilt umiddelbart:

en: Files queued for playback:
nb_NO: Filer i kø for avspilling:

en: Files removed:
nb_NO: Filer fjernet:

en: First Connected
nb_NO: Først Tilkoblet

en: Followers Only
nb_NO: Kun Følgere

en: Footer Text
nb_NO: Bunntekst

en: For ARM (Raspberry Pi, etc.) installations, choose "Raspberry Pi Thimeo-ST plugin".
nb_NO: For ARM (Raspberry Pi, etc.) installasjoner, velg "Raspberry Pi Thimeo-ST plugin".

en: For local filesystems, this is the base path of the directory. For remote filesystems, this is the folder prefix.
nb_NO: For lokale filsystemer er dette basisbanen til katalogen. For eksterne filsystemer er dette mappeprefikset.

en: For most cases, use the default UTF-8 encoding. The older ISO-8859-1 encoding can be used if accepting connections from Shoutcast 1 DJs or using other legacy software.
nb_NO: I de fleste tilfeller bruker du standard UTF-8-koding. Den eldre ISO-8859-1-kodingen kan brukes hvis du aksepterer tilkoblinger fra SHOUTcast 1 DJ-er eller bruker annen eldre programvare.

en: for selected period
nb_NO: for valgt periode

en: For simple updates where you want to keep your current configuration, you can update directly via your web browser. You will be disconnected from the web interface and listeners will be disconnected from all stations.
nb_NO: For enkle oppdateringer hvor du ønsker å beholde den nåværende konfigurasjonen, kan du oppdatere direkte via nettleseren. Du vil bli koblet fra webgrensesnittet og lyttere koblet fra alle stasjoner.

en: For some clients, use port:
nb_NO: For noen klienter, bruk port:

en: For the legacy version
nb_NO: For eldre versjonen

en: For x86/64 installations, choose "x86/64 Linux Thimeo-ST plugin".
nb_NO: For x86/64 installasjoner, velg "x86/64 Linux Thimeo-ST plugin".

en: Forgot your password?
nb_NO: Glemt passordet?

en: Friday
nb_NO: Fredag

en: From your smartphone, scan the code to the right using an authentication app of your choice (FreeOTP, Authy, etc).
nb_NO: Fra smarttelefonen din, skann koden til høyre ved å bruke en autentiseringsapp du velger (FreeOTP, Authy, etc).

en: Full Volume
nb_NO: Fullt volum

en: General Rotation
nb_NO: Generell rotasjon

en: Generate Access Code
nb_NO: Generer Tilgangskode

en: Generate Report
nb_NO: Rapport

en: Generate/Renew Certificate
nb_NO: Generere/Forny sertifikatet

en: Generic Web Hook
nb_NO: Generisk Webhook

en: Generic Web Hooks
nb_NO: Generisk Webhook

en: Genre
nb_NO: Sjanger

en: GeoLite is not currently installed on this installation.
nb_NO: GeoLite er for øyeblikket ikke installert på denne installasjonen.

en: GeoLite version "%{ version }" is currently installed.
nb_NO: GeoLite-versjon "%{ version }" er for øyeblikket installert.

en: Get Next Song
nb_NO: Få neste sang

en: Get Now Playing
nb_NO: Spill nå

en: GetMeRadio Station ID
nb_NO: GetMeRadio Stasjons ID

en: Global
nb_NO: Globalt

en: Global Permissions
nb_NO: Globale tillatelser

en: Go
nb_NO: Utfør

en: Google Analytics V4 Integration
nb_NO: Google Analytics V4 Integrasjon

en: Help
nb_NO: Hjelp

en: Hide Album Art on Public Pages
nb_NO: Skjul albumomslag på offentlige sider

en: Hide AzuraCast Branding on Public Pages
nb_NO: Skjul AzuraCast-merkevarebygging på offentlige sider

en: Hide Charts
nb_NO: Skjul Lister

en: Hide Credentials
nb_NO: Skjul Påloggingsinformasjon

en: Hide Metadata from Listeners ("Jingle Mode")
nb_NO: Skjul metadata fra lyttere ("jinglemodus")

en: High I/O Wait can indicate a bottleneck with the server's hard disk, a potentially failing hard disk, or heavy load on the hard disk.
nb_NO: Høy I/U-vent kan indikere en flaskehals med serverens harddisk, en potensielt sviktende harddisk eller stor belastning på harddisken.

en: Higher weight playlists are played more frequently compared to other lower-weight playlists.
nb_NO: Spillelister med høyere vekt spilles oftere sammenlignet med andre spillelister med lavere vekt.

en: History
nb_NO: Historikk

en: HLS Streams
nb_NO: HLS Strømmer

en: Home
nb_NO: Hjem

en: Homepage Redirect URL
nb_NO: Hjemmeside omdirigere URL

en: Hour
nb_NO: Time

en: HTTP Live Streaming (HLS) is a new adaptive-bitrate streaming technology. From this page, you can configure the individual bitrates and formats that are included in the combined HLS stream.
nb_NO: HTTP Live Streaming (HLS) er en ny adaptiv-bitrate-strømningsteknologi. Fra denne siden kan du konfigurere de enkelte bitrater og formater som er inkludert i den kombinerte HLS-strømmen.

en: HTTP Live Streaming (HLS) is a new adaptive-bitrate technology supported by some clients. It does not use the standard broadcasting frontends.
nb_NO: HTTP Live Streaming (HLS) er en ny adaptive-bitrate-teknologi støttet av noen klienter. Dette bruker ikke standard kringkastings forsider.

en: Icecast Clients
nb_NO: Icecast Lyttere

en: Identifier
nb_NO: Identifikator

en: If a live DJ connects but has not yet sent metadata, this is the message that will display on player pages.
nb_NO: Dersom en live DJ kobles til men ikke har sendt metadata, er dette meldingen som vil vises på spillernes sider.

en: If a song has no album art, this URL will be listed instead. Leave blank to use the standard placeholder art.
nb_NO: Hvis en sang ikke har noen albumomslag, vil denne URL-en bli oppført i stedet. La stå tomt for å bruke standard plassholderbilde.

en: If a visitor is not signed in and visits the AzuraCast homepage, you can automatically redirect them to the URL specified here. Leave blank to redirect them to the login screen by default.
nb_NO: Hvis en besøkende ikke er logget på og besøker AzuraCast-hjemmesiden, kan du automatisk omdirigere dem til URL-en som er spesifisert her. La stå tomt for å omdirigere dem til påloggingsskjermen som standard.

en: If disabled, the playlist will not be included in radio playback, but can still be managed.
nb_NO: Hvis den er deaktivert, vil ikke spillelisten inkluderes i radioavspilling, men kan fortsatt administreres.

en: If disabled, the station will not broadcast or shuffle its AutoDJ.
nb_NO: Hvis den er deaktivert, vil ikke stasjonen kringkaste eller blande AutoDJ.

en: If enabled, a download button will also be present on the public "On-Demand" page.
nb_NO: Hvis aktivert, vil en nedlastingsknapp også være til stede på den offentlige "On-Demand"-siden.

en: If enabled, AzuraCast will automatically record any live broadcasts made to this station to per-broadcast recordings.
nb_NO: Hvis aktivert, vil AzuraCast automatisk ta opp alle direktesendinger til denne stasjonen til opptak per sending.

en: If enabled, AzuraCast will connect to the MusicBrainz database to attempt to find an ISRC for any files where one is missing. Disabling this may improve performance.
nb_NO: Hvis aktivert, vil AzuraCast koble til MusicBrainz-databasen for å forsøke å finne en ISRC for alle filer der en mangler. Deaktivering av dette kan forbedre ytelsen.

en: If enabled, music from playlists with on-demand streaming enabled will be available to stream via a specialized public page.
nb_NO: Hvis aktivert, vil musikk fra spillelister med streaming på forespørsel være tilgjengelig for strømming via en spesialisert offentlig side.

en: If enabled, streamers (or DJs) will be able to connect directly to your stream and broadcast live music that interrupts the AutoDJ stream.
nb_NO: Hvis aktivert, vil streamere (eller DJ-er) kunne koble seg direkte til strømmen din og kringkaste livemusikk som avbryter AutoDJ-strømmen.

en: If enabled, the AutoDJ on this installation will automatically play music to this mount point.
nb_NO: Hvis aktivert, vil AutoDJ på denne installasjonen automatisk spille musikk til dette monteringspunktet.

en: If enabled, the AutoDJ will automatically play music to this mount point.
nb_NO: Hvis aktivert, vil AutoDJ automatisk spille musikk til dette monteringspunktet.

en: If enabled, this streamer will only be able to connect during their scheduled broadcast times.
nb_NO: Hvis den er aktivert, vil denne streameren kun kunne koble til under de planlagte sendetidene.

en: If requests are enabled for your station, users will be able to request media that is on this playlist.
nb_NO: Hvis forespørsler er aktivert for stasjonen din, vil brukere kunne be om media som er på denne spillelisten.

en: If requests are enabled, this specifies the minimum delay (in minutes) between a request being submitted and being played. If set to zero, a minor delay of 15 seconds is applied to prevent request floods.
nb_NO: Hvis forespørsler er aktivert, spesifiserer dette minimumsforsinkelsen (i minutter) mellom en forespørsel sendes og spilles. Hvis satt til null, brukes en mindre forsinkelse på 15 sekunder for å forhindre forespørselsflom.

en: If selected, album art will not display on public-facing radio pages.
nb_NO: Hvis valgt, vil ikke albumgrafikk vises på offentlige radiosider.

en: If selected, this will remove the AzuraCast branding from public-facing pages.
nb_NO: Hvis valgt, vil dette fjerne AzuraCast-merkevaren fra offentlige sider.

en: If the end time is before the start time, the playlist will play overnight.
nb_NO: Hvis slutttiden er før starttiden, spilles spillelisten av over natten.

en: If the end time is before the start time, the schedule entry will continue overnight.
nb_NO: Hvis slutttiden er før starttidspunktet, fortsetter planleggingen over natten.

en: If the mountpoint (i.e. /radio.mp3) or Shoutcast SID (i.e. 2) you broadcast to is different from the stream URL, specify the source mount point here.
nb_NO: Hvis monteringspunktet (dvs. /radio.mp3) eller Shoutcast SID (dvs. 2) du kringkaster til er noe annet enn stream URL, spesifiser kildemonteringspunktet her.

en: If the port you broadcast to is different from the stream URL, specify the source port here.
nb_NO: Hvis porten du sender på er forskjellig fra stream URL, angir du kildeporten her.

en: If this mount is the default, it will be played on the radio preview and the public radio page in this system.
nb_NO: Hvis dette festet er standard, vil det spilles av på radioforhåndsvisningen og den offentlige radiosiden i dette systemet.

en: If this mount point is not playing audio, listeners will automatically be redirected to this mount point. The default is /error.mp3, a repeating error message.
nb_NO: Hvis dette monteringspunktet ikke spiller av lyd, vil lytterne automatisk bli omdirigert til dette monteringspunktet. Standard er /error.mp3, en gjentatt feilmelding.

en: If this setting is set to "Yes", the browser URL will be used instead of the base URL when it's available. Set to "No" to always use the base URL.
nb_NO: Hvis denne innstillingen er satt til "Ja", vil nettleserens URL brukes i stedet for basis-URLen når den er tilgjengelig. Sett til "Nei" for alltid å bruke basis-URLen.

en: If this station has on-demand streaming and downloading enabled, only songs that are in playlists with this setting enabled will be visible.
nb_NO: Hvis denne stasjonen har streaming og nedlasting på forespørsel aktivert, vil bare sanger som er i spillelister med denne innstillingen aktivert være synlige.

en: If you are broadcasting using AutoDJ, enter the source password here.
nb_NO: Hvis du kringkaster med AutoDJ, skriv inn kildepassordet her.

en: If you are broadcasting using AutoDJ, enter the source username here. This may be blank.
nb_NO: Hvis du kringkaster med AutoDJ, skriv inn kildebrukernavnet her. Dette kan være tomt.

en: If you're experiencing a bug or error, you can submit a GitHub issue using the link below.
nb_NO: Hvis du opplever en feil eller feil, kan du sende inn et GitHub-problem ved å bruke lenken nedenfor.

en: If your installation is constrained by CPU or memory, you can change this setting to tune the resources used by Liquidsoap.
nb_NO: Hvis installasjonen din er begrenset av CPU eller minne, kan du endre denne innstillingen for å justere ressursene som brukes av Liquidsoap.

en: If your Mastodon username is "@test@example.com", enter "example.com".
nb_NO: Hvis Mastodon-brukernavnet ditt er "@test@example.com", skriv inn "example.com".

en: If your stream is set to advertise to YP directories above, you must specify an authorization hash. You can manage these on the Shoutcast web site.
nb_NO: Hvis strømmen din settes til å annonsere til YP-mapper ovenfor, må du angi en autorisasjonshash. Du kan administrere disse på nettstedet Shoutcast.

en: If your streaming software requires a specific mount point path, specify it here. Otherwise, use the default.
nb_NO: Hvis strømmeprogramvaren din krever en bestemt monteringspunktbane, spesifiser den her. Ellers bruker du standarden.

en: If your web hook requires HTTP basic authentication, provide the password here.
nb_NO: Hvis netthooken din krever grunnleggende HTTP-autentisering, oppgi passordet her.

en: If your web hook requires HTTP basic authentication, provide the username here.
nb_NO: Hvis netthooken din krever grunnleggende HTTP-autentisering, oppgi brukernavnet her.

en: Import Changes from CSV
nb_NO: Importer endringer fra CSV

en: Import from PLS/M3U
nb_NO: Importer fra PLS/M3U

en: Import Results
nb_NO: Importer Resultater

en: Important: copy the key below before continuing!
nb_NO: Viktig: kopier nøkkelen nedenfor før du fortsetter!

en: In order to install Shoutcast:
nb_NO: For å installere Shoutcast:

en: In order to install Stereo Tool:
nb_NO: For å installere Stereo Tool:

en: In order to process quickly, web hooks have a short timeout, so the responding service should be optimized to handle the request in under 2 seconds.
nb_NO: For å behandle raskt har webhooks en kort tidsavbrudd, så svartjenesten bør optimaliseres for å håndtere forespørselen på under 2 sekunder.

en: Include in On-Demand Player
nb_NO: Inkluder i On-Demand Spiller

en: Indefinitely
nb_NO: Uendelig

en: Indicates the presence of explicit content (explicit language or adult content). Apple Podcasts displays an Explicit parental advisory graphic for your episode if turned on. Episodes containing explicit material aren't available in some Apple Podcasts territories.
nb_NO: Indikerer tilstedeværelsen av eksplisitt innhold (eksplisitt språk eller voksent innhold). Apple Podcasts viser en eksplisitt foreldrerådgivningsgrafikk for episoden din hvis den er slått på. Episoder som inneholder eksplisitt materiale er ikke tilgjengelig i enkelte Apple Podcasts-territorier.

en: Information about the current playing track will appear here once your station has started.
nb_NO: Informasjon om gjeldende spillende spor vil vises her når stasjonen din har startet.

en: Insert
nb_NO: Sett inn

en: Install GeoLite IP Database
nb_NO: Installer GeoLite IP-database

en: Install Shoutcast
nb_NO: Installer Shoutcast

en: Install Shoutcast 2 DNAS
nb_NO: Installer Shoutcast 2 DNAS

en: Install Stereo Tool
nb_NO: Installer Stereo Tool

en: Instructions
nb_NO: Instruksjoner

en: Internal notes or comments about the user, visible only on this control panel.
nb_NO: Interne notater eller kommentarer om brukeren, kun synlig på dette kontrollpanelet.

en: International Standard Recording Code, used for licensing reports.
nb_NO: International Standard Recording Code, brukt for lisensieringsrapporter.

en: Interrupt other songs to play at scheduled time.
nb_NO: Avbryt andre sanger for å spille på planlagt tidspunkt.

en: Intro
nb_NO: Introduksjon

en: IP Address Source
nb_NO: IP Adresse Kilde

en: IP Geolocation is used to guess the approximate location of your listeners based on the IP address they connect with. Use the free built-in IP Geolocation library or enter a license key on this page to use MaxMind GeoLite.
nb_NO: IP Geolocation brukes til å gjette den omtrentlige plasseringen til lytterne dine basert på IP-adressen de kobler til. Bruk det gratis innebygde IP Geolocation-biblioteket eller skriv inn en lisensnøkkel på denne siden for å bruke MaxMind GeoLite.

en: Is Public
nb_NO: Er Offentlig

en: Items per page
nb_NO: Elementer per side

en: Jingle Mode
nb_NO: Jingle-modus

en: Language
nb_NO: Språk

en: Last 14 Days
nb_NO: Siste 14 dager

en: Last 2 Years
nb_NO: Siste 2 år

en: Last 24 Hours
nb_NO: Siste 24 timer

en: Last 30 Days
nb_NO: Siste 30 Dager

en: Last 60 Days
nb_NO: Siste 60 Dager

en: Last 7 Days
nb_NO: Siste 7 Dager

en: Last Modified
nb_NO: Sist Endret

en: Last Month
nb_NO: Siste Måned

en: Last Run
nb_NO: Sist Kjørt

en: Last run:
nb_NO: Sist kjørt:

en: Last Year
nb_NO: Siste År

en: Last.fm API Key
nb_NO: Last.fm API-nøkkel

en: Latest Update
nb_NO: Siste Oppdatering

en: Learn about Advanced Playlists
nb_NO: Lær om avanserte spillelister

en: Learn More about Post-processing CPU Impact
nb_NO: Lær mer om CPU Innvirkning etter behandling

en: Learn more about release channels in the AzuraCast docs.
nb_NO: Lær mer om utgivelseskanaler i AzuraCast-dokumentene.

en: Learn more about this header.
nb_NO: Finn ut mer om denne overskriften.

en: Leave blank to automatically generate a new password.
nb_NO: La stå tomt for automatisk å generere et nytt passord.

en: Leave blank to play on every day of the week.
nb_NO: La stå tomt for å spille på hver dag i uken.

en: Leave blank to use the current password.
nb_NO: La stå tomt for å bruke gjeldende passord.

en: Leave blank to use the default Telegram API URL (recommended).
nb_NO: La stå tomt for å bruke standard Telegram API URL (anbefalt).

en: Length
nb_NO: Lengde

en: Let's get started by creating your Super Administrator account.
nb_NO: La oss komme i gang ved å opprette din Super Administrator-konto.

en: LetsEncrypt provides simple, free SSL certificates allowing you to secure traffic through your control panel and radio streams.
nb_NO: LetsEncrypt tilbyr enkel, gratis SSL sertifikater tillater deg å sikre trafikk igjennom ditt kontrollpanel og radio strømmer.

en: Light
nb_NO: Lyst

en: Limited
nb_NO: Begrenset

en: LiquidSoap is currently shuffling from %{songs} and %{playlists}.
nb_NO: LiquidSoap blander for øyeblikket fra %{songs} og %{playlists}.

en: Liquidsoap Performance Tuning
nb_NO: Flytende såpe ytelse Tuning

en: List one IP address or group (in CIDR format) per line.
nb_NO: Oppgi én IP-adresse eller gruppe (i CIDR-format) per linje.

en: List one user agent per line. Wildcards (*) are allowed.
nb_NO: Oppgi én brukeragent per linje. Jokertegn (*) er tillatt.

en: Listener Analytics Collection
nb_NO: Lytter Analyse Samling

en: Listener Gained
nb_NO: Lytter Økning

en: Listener History
nb_NO: Lytter Historikk

en: Listener Lost
nb_NO: Lytter Tapt

en: Listener Report
nb_NO: LytteRapport

en: Listener Request
nb_NO: Lytterforespørsel

en: Listeners
nb_NO: Lyttere

en: Listeners by Day
nb_NO: Lyttere etter dag

en: Listeners by Day of Week
nb_NO: Lyttere etter ukedag

en: Listeners by Hour
nb_NO: Lyttere etter time

en: Listeners by Listening Time
nb_NO: Lyttere etter Lyttertid

en: Listeners By Time Period
nb_NO: Lyttere etter Tidsperiode

en: Listeners Per Station
nb_NO: Lyttere per stasjon

en: Listening Time
nb_NO: Lytte Tid

en: Live
nb_NO: Direkte

en: Live Broadcast Recording Bitrate (kbps)
nb_NO: Live kringkasting opptak bitrate (kbps)

en: Live Broadcast Recording Format
nb_NO: Opptaksformat for direktesending

en: Live Listeners
nb_NO: Live-lyttere

en: Live Recordings Storage Location
nb_NO: Lagringssted for liveopptak

en: Live Streamer:
nb_NO: Livestreamer:

en: Live Streamer/DJ Connected
nb_NO: Live Streamer/DJ Tilkoblet

en: Live Streamer/DJ Disconnected
nb_NO: Live Streamer/DJ Frakoblet

en: Live Streaming
nb_NO: Live streaming

en: Load Average
nb_NO: Gj.snittlig belastning

en: Loading
nb_NO: Laster

en: Local
nb_NO: Lokal

en: Local Broadcasting Service
nb_NO: Lokal Kringkastings Tjeneste

en: Local Filesystem
nb_NO: Lokalt Filsystem

en: Local IP (Default)
nb_NO: Lokal IP (Standard)

en: Local Streams
nb_NO: Lokale strømmer

en: Location
nb_NO: Steder

en: Log In
nb_NO: Logg inn

en: Log Output
nb_NO: Logg Utgang

en: Log Viewer
nb_NO: Loggvisning

en: Logs
nb_NO: Logger

en: Logs by Station
nb_NO: Logger etter stasjon

en: Loop Once
nb_NO: Løkke én gang

en: Main Message Content
nb_NO: Hovedmeldingsinnhold

en: Make HLS Stream Default in Public Player
nb_NO: La HLS Stream være Standard i Offentlig Spiller

en: Make the selected media play immediately, interrupting existing media
nb_NO: Gjør de valgte mediene til spill umiddelbart og avbryt eksisterende media

en: Manage
nb_NO: Administrer

en: Manage Avatar
nb_NO: Administrer Avatar

en: Manage SFTP Accounts
nb_NO: Administrer SFTP-kontoer

en: Manage Stations
nb_NO: Administrer stasjoner

en: Manual AutoDJ Mode
nb_NO: Manuell AutoDJ-modus

en: Manual Updates
nb_NO: Manuelle oppdateringer

en: Manually define how this playlist is used in Liquidsoap configuration.
nb_NO: Definer manuelt hvordan denne spillelisten brukes i Liquidsoap-konfigurasjonen.

en: Master_me is an open-source automatic mastering plugin for streaming, podcasts and Internet radio.
nb_NO: Master_me er en åpen kildekode automatisk masterplugin for kringkasting, podcasts og Internett-radio.

en: Master_me Post-processing
nb_NO: Mest_meg Etterbehandling

en: Master_me Project Homepage
nb_NO: Master_meg Prosjektets Hjemmeside

en: Mastodon Account Details
nb_NO: Mastodont Kontodetaljer

en: Mastodon Instance URL
nb_NO: Mastodon Forekomst URL

en: Mastodon Post
nb_NO: Mastodon Postering

en: Matomo Analytics Integration
nb_NO: Matomo Analytics-integrasjon

en: Matomo API Token
nb_NO: Matomo API-token

en: Matomo Installation Base URL
nb_NO: Matomo installasjonsbase URL

en: Matomo Site ID
nb_NO: Matomo nettsteds-ID

en: Max Listener Duration
nb_NO: Maks lyttervarighet

en: Maximum Listeners
nb_NO: Maksimalt antall lyttere

en: Maximum number of total listeners across all streams. Leave blank to use the default.
nb_NO: Maksimalt antall lyttere totalt på tvers av alle strømmer. La stå tomt for å bruke standard.

en: MaxMind Developer Site
nb_NO: MaxMind utviklerside

en: MaxMind License Key
nb_NO: MaxMind lisensnøkkel

en: Measurement ID
nb_NO: Målings ID

en: Measurement Protocol API Secret
nb_NO: MålingsProtokoll API Hemmelighet

en: Media File
nb_NO: Media Fil

en: Media Storage Location
nb_NO: Medie Lagrings Sted

en: Memory
nb_NO: Minne

en: Memory Stats Help
nb_NO: Hjelp for minnestatistikk

en: Merge playlist to play as a single track.
nb_NO: Slå sammen spilleliste for å spille av som et enkel låt.

en: Message Body
nb_NO: Meldingsfelt

en: Message Body on Song Change
nb_NO: Meldingstekst på sangendring

en: Message Body on Song Change with Streamer/DJ Connected
nb_NO: Meldingstekst på sang endring med Streamer/DJ Tilkoblet

en: Message Body on Station Offline
nb_NO: Meldingstekst på Stasjon Frakoblet

en: Message Body on Station Online
nb_NO: Meldingstekst på Stasjon Online

en: Message Body on Streamer/DJ Connect
nb_NO: Meldingstekst på Streamer/DJ Tilkobling

en: Message Body on Streamer/DJ Disconnect
nb_NO: Meldingstekst på Streamer/DJ Koblet Fra

en: Message Customization Tips
nb_NO: Tips til tilpasning av meldinger

en: Message parsing mode
nb_NO: Meldingsanalysemodus

en: Message Queues
nb_NO: Meldingskøer

en: Message Recipient(s)
nb_NO: Meldingsmottaker(e)

en: Message Subject
nb_NO: Meldingsemne

en: Message Visibility
nb_NO: Meldingssynlighet

en: Microphone
nb_NO: Mikrofon

en: Microphone Source
nb_NO: Mikrofon Kilde

en: Minute of Hour to Play
nb_NO: Minutt av Time å Spille

en: Mixer
nb_NO: Mikser

en: Modified
nb_NO: Endret

en: Monday
nb_NO: Mandag

en: More
nb_NO: Mer

en: Most hosting providers will put more Virtual Machines (VPSes) on a server than the hardware can handle when each VM is running at full CPU load. This is called over-provisioning, which can lead to other VMs on the server "stealing" CPU time from your VM and vice-versa.
nb_NO: De fleste vertsleverandører vil sette flere virtuelle maskiner (VPSer) på en server enn maskinvaren kan håndtere når hver VM kjører med full CPU-belastning. Dette kalles over-provisioning, noe som kan føre til at andre VM-er på serveren "stjeler" CPU-tid fra VM-en din og omvendt.

en: Most Played Songs
nb_NO: Mest Spillte Sanger

en: Most Recent Backup Log
nb_NO: Siste sikkerhetskopilogg

en: Mount Name:
nb_NO: Mount navn:

en: Mount Point URL
nb_NO: MonteringsPunkt URL

en: Mount Points
nb_NO: Tilgangspunkter

en: Mount points are how listeners connect and listen to your station. Each mount point can be a different audio format or quality. Using mount points, you can set up a high-quality stream for broadband listeners and a mobile stream for phone users.
nb_NO: Monteringspunkter er hvordan lyttere kobler til og lytter til stasjonen din. Hvert monteringspunkt kan ha et annet lydformat eller -kvalitet. Ved å bruke monteringspunkter kan du sette opp en høykvalitetsstrøm for bredbåndslyttere og en mobilstrøm for telefonbrukere.

en: Move
nb_NO: Flytt

en: Move %{ num } File(s) to
nb_NO: Flytt %{ num } fil(er) til

en: Move to Directory
nb_NO: Flytt til katalog

en: Music Files
nb_NO: Musikkfiler

en: Music General
nb_NO: Musikk Generelt

en: Must match new password.
nb_NO: Må samsvare med nytt passord.

en: Mute
nb_NO: Demp

en: My Account
nb_NO: Min konto

en: N/A
nb_NO: Ikke tilgjengelig

en: Name
nb_NO: Navn

en: name@example.com
nb_NO: navn@eksempel.no

en: Name/Type
nb_NO: Navn/type

en: Need Help?
nb_NO: Trenger du hjelp?

en: Network Interfaces
nb_NO: Nettverksgrensesnitt

en: Never run
nb_NO: Aldri løp

en: New Directory
nb_NO: Ny katalog

en: New directory created.
nb_NO: Ny katalog opprettet.

en: New File Name
nb_NO: Nytt filnavn

en: New Folder
nb_NO: Ny mappe

en: New Key Generated
nb_NO: Ny nøkkel generert

en: New Password
nb_NO: Nytt passord

en: New Playlist
nb_NO: Ny spilleliste

en: New Playlist Name
nb_NO: Nytt spillelistenavn

en: New Station Description
nb_NO: Ny stasjonsbeskrivelse

en: New Station Name
nb_NO: Nytt stasjonsnavn

en: Next Run
nb_NO: Neste kjøring

en: No
nb_NO: Nei

en: No AutoDJ Enabled
nb_NO: Ingen AutoDJ Aktivert

en: No files selected.
nb_NO: Ingen filer er valgt.

en: No Limit
nb_NO: Ingen Begrensning

en: No Match
nb_NO: Ingen treff

en: No other program can be using this port. Leave blank to automatically assign a port.
nb_NO: Ingen andre programmer kan bruke denne porten. La stå tomt for automatisk å tilordne en port.

en: No Post-processing
nb_NO: Ingen Etterbehandling

en: No records to display.
nb_NO: Ingen oppføringer å vise.

en: No records.
nb_NO: Ingen oppføringer.

en: None
nb_NO: Ingen

en: Normal Mode
nb_NO: Normal Modus

en: Not Played
nb_NO: Ikke Spilt

en: Not Run
nb_NO: Ikke Kjør

en: Not Running
nb_NO: Kjører Ikke

en: Not Scheduled
nb_NO: Ikke Planlagt

en: Note that restoring a backup will clear your existing database. Never restore backup files from untrusted users.
nb_NO: Merk at gjenoppretting av en sikkerhetskopi vil tømme den eksisterende databasen. Gjenopprett aldri sikkerhetskopi fra uklarerte brukere.

en: Note that Stereo Tool can be resource-intensive for both CPU and Memory. Please ensure you have sufficient resources before proceeding.
nb_NO: Stereo verktøy kan være ressurskrevende for både CPU og minne. Vennligst sørg for at du har nok ressurser før du fortsetter.

en: Note: If your media metadata has UTF-8 characters, you should use a spreadsheet editor that supports UTF-8 encoding, like OpenOffice.
nb_NO: Merk: Hvis ditt media metadata har UTF-8 tegn, skal du bruke et regnearkeditor som støtter UTF-8 koding, som OpenOffice.

en: Note: This should be the public-facing homepage of the radio station, not the AzuraCast URL. It will be included in broadcast details.
nb_NO: Merk: Dette bør være den offentlige hjemmesiden til radiostasjonen, ikke AzuraCast-URLen. Det vil bli inkludert i kringkastingsdetaljer.

en: Notes
nb_NO: Merknader

en: Notice
nb_NO: Merknad

en: Now
nb_NO: Nå

en: Now Playing
nb_NO: Spiller Nå

en: Now playing on %{ station }:
nb_NO: Spiller nå på %{ station }:

en: Now playing on %{ station }: %{ title } by %{ artist } with your host, %{ dj }! Tune in now: %{ url }
nb_NO: Spiller nå på %{ station }: %{ title } av %{ artist } med verten din, %{ dj }! Lytt nå: %{ url }

en: Now playing on %{ station }: %{ title } by %{ artist }! Tune in now: %{ url }
nb_NO: Spiller nå på %{ station }: %{ title } av %{ artist }! Still inn nå: %{ url }

en: Now playing on %{ station }: %{ title } by %{ artist }! Tune in now.
nb_NO: Spiller nå på %{ station }: %{ title } av %{ artist }! Still inn nå.

en: NowPlaying API Response
nb_NO: NowPlaying API-respons

en: Number of Backup Copies to Keep
nb_NO: Antall sikkerhetskopier å beholde

en: Number of Minutes Between Plays
nb_NO: Antall minutter mellom spillinnger

en: Number of seconds to overlap songs.
nb_NO: Antall sekunder for å overlappe sanger.

en: Number of Songs Between Plays
nb_NO: Antall sanger mellom spillinnger

en: Number of Visible Recent Songs
nb_NO: Antall synlige nylige sanger

en: On the Air
nb_NO: På lufta

en: On-Demand
nb_NO: På etterspørsel

en: On-Demand Streaming
nb_NO: Etterspørsel Strømming

en: Once per %{minutes} Minutes
nb_NO: En gang per %{minutes} minutter

en: Once per %{songs} Songs
nb_NO: En gang per %{songs} Sanger

en: Once per Hour
nb_NO: En gang i timen

en: Once per Hour (at %{minute})
nb_NO: En gang i Timen (kl. %{minute})

en: Once per x Minutes
nb_NO: En gang per x minutter

en: Once per x Songs
nb_NO: En gang per x sanger

en: Once these steps are completed, enter the "Access Token" from the application's page into the field below.
nb_NO: Når disse trinnene er fullført, skriv inn "Access Token" fra applikasjonens side i feltet nedenfor.

en: One important note on I/O Wait is that it can indicate a bottleneck or problem but also may be completely meaningless, depending on the workload and general available resources. A constantly high I/O Wait should prompt further investigation with more sophisticated tools.
nb_NO: En viktig merknad om I/O Wait er at det kan indikere en flaskehals eller et problem, men det kan også være helt meningsløst, avhengig av arbeidsmengden og generelle tilgjengelige ressurser. En konstant høy I/O-venting bør føre til ytterligere undersøkelser med mer sofistikerte verktøy.

en: Only collect aggregate listener statistics
nb_NO: Samle bare inn samlet lytterstatistikk

en: Only loop through playlist once.
nb_NO: Bare gå gjennom spillelisten én gang.

en: Only play one track at scheduled time.
nb_NO: Spill kun ett spor til planlagt tid.

en: Only Post Once Every...
nb_NO: Post Kun En Gang Hver...

en: Operation
nb_NO: Operasjon

en: Optional: HTTP Basic Authentication Password
nb_NO: Valgfritt: HTTP Basic Authentication Password

en: Optional: HTTP Basic Authentication Username
nb_NO: Valgfritt: HTTP Grunnleggende Godkjenning Brukernavn

en: Optional: Request Timeout (Seconds)
nb_NO: Valgfritt: Tidsavbrudd på forespørsler (sekunder)

en: Optionally select an ID3v2 metadata field that, if present, will be used to set this field's value.
nb_NO: Velg eventuelt et ID3v2-metadatafelt som, hvis det finnes, skal brukes til å angi dette feltets verdi.

en: Optionally specify a short URL-friendly name, such as "my_station_name", that will be used in this station's URLs. Leave this field blank to automatically create one based on the station name.
nb_NO: Angi eventuelt et kort URL-vennlig navn, for eksempel "my_station_name", som skal brukes i denne stasjonens URL-er. La dette feltet stå tomt for automatisk å opprette en basert på stasjonsnavnet.

en: Optionally specify an API-friendly name, such as "field_name". Leave this field blank to automatically create one based on the name.
nb_NO: Angi eventuelt et API-vennlig navn, for eksempel "feltnavn". La dette feltet stå tomt for automatisk å opprette en basert på navnet.

en: Optionally supply an API token to allow IP address overriding.
nb_NO: Gi eventuelt et API-token for å tillate overstyring av IP-adresse.

en: Optionally supply SSH public keys this user can use to connect instead of a password. Enter one key per line.
nb_NO: Eventuelt oppgi offentlige SSH-nøkler som denne brukeren kan bruke for å koble til i stedet for et passord. Skriv inn én nøkkel per linje.

en: or
nb_NO: eller

en: Original Path
nb_NO: Opprinnelig sti

en: Other Remote URL (File, HLS, etc.)
nb_NO: Annen ekstern URL (fil, HLS, etc.)

en: Owner
nb_NO: Eier

en: Page
nb_NO: Side

en: Password
nb_NO: Passord

en: Password:
nb_NO: Passord:

en: Paste the generated license key into the field on this page.
nb_NO: Lim inn den genererte lisensnøkkelen i feltet på denne siden.

en: Path/Suffix
nb_NO: Bane/suffiks

en: Pending Requests
nb_NO: Ventende forespørsler

en: Permissions
nb_NO: Rettigheter

en: Play
nb_NO: Spill av

en: Play Now
nb_NO: Spill Nå

en: Play once every $x minutes.
nb_NO: Spill én gang hvert $x minutt.

en: Play once every $x songs.
nb_NO: Spill en gang for hver $x sang.

en: Play once per hour at the specified minute.
nb_NO: Spill én gang i timen på det angitte minuttet.

en: Playback Queue
nb_NO: Avspillingskø

en: Playing Next
nb_NO: Spiller neste

en: Playlist
nb_NO: Spilleliste

en: Playlist (M3U/PLS) URL
nb_NO: Spilleliste (M3U/PLS) URL

en: Playlist 1
nb_NO: Spilleliste 1

en: Playlist 2
nb_NO: Spilleliste

en: Playlist Name
nb_NO: Spillelistenavn

en: Playlist order set.
nb_NO: Spillelisterekkefølge satt.

en: Playlist queue cleared.
nb_NO: Spillelistekøen er tømt.

en: Playlist successfully applied to folders.
nb_NO: Spilleliste lagt til mapper.

en: Playlist Type
nb_NO: Spilleliste type

en: Playlist Weight
nb_NO: Spilleliste vekt

en: Playlist:
nb_NO: Spilleliste:

en: Playlists
nb_NO: Spillelister

en: Playlists cleared for selected files:
nb_NO: Spillelister slettet for valgte filer:

en: Playlists updated for selected files:
nb_NO: Spillelister oppdatert for valgte filer:

en: Plays
nb_NO: Avspillinger

en: Please log in to continue.
nb_NO: Vennligst Logg inn for å fortsette.

en: Podcast media should be in the MP3 or M4A (AAC) format for the greatest compatibility.
nb_NO: Podcast-medier bør være i MP3- eller M4A-format (AAC) for best mulig kompatibilitet.

en: Podcast Title
nb_NO: Podcasttittel

en: Podcasts
nb_NO: Podcaster

en: Podcasts Storage Location
nb_NO: Lagringssted for podcaster

en: Port:
nb_NO: Havn:

en: Powered by
nb_NO: Drivet med

en: Powered by AzuraCast
nb_NO: Drevet av AzuraCast

en: Prefer Browser URL (If Available)
nb_NO: Foretrekk nettleser-URL (hvis tilgjengelig)

en: Prefer System Default
nb_NO: Foretrekker System Default

en: Previous
nb_NO: Forrige

en: Privacy
nb_NO: Personvern

en: Profile
nb_NO: Profil

en: Programmatic Name
nb_NO: Programmatisk navn

en: Provide a valid license key from Thimeo. Functionality is limited without a license key.
nb_NO: Oppgi en gyldig lisensnøkkel fra Thimeo. Funksjonalitet er begrenset uten lisensnøkkel.

en: Public
nb_NO: Offentlig

en: Public Page
nb_NO: Offentlig side

en: Public Page Background
nb_NO: Offentlig sidebakgrunn

en: Public Pages
nb_NO: Offentlige sider

en: Publish to "Yellow Pages" Directories
nb_NO: Publiser til "Gule sider"-kataloger

en: Queue
nb_NO: Kø

en: Queue the selected media to play next
nb_NO: Sett det valgte mediet i kø for å spille av det neste

en: Radio Player
nb_NO: Radiospiller

en: Radio.de API Key
nb_NO: Radio.de API Nøkkel

en: Radio.de Broadcast Subdomain
nb_NO: Radio.de Kringkastings underdomene

en: Random
nb_NO: Tilfeldig

en: Ready to start broadcasting? Click to start your station.
nb_NO: Klar til å begynne å sende? Klikk for å starte stasjonen.

en: Received
nb_NO: Mottatt

en: Record Live Broadcasts
nb_NO: Ta opp direktesendinger

en: Recover Account
nb_NO: Gjenopprette kontoen

en: Refresh
nb_NO: Oppdater

en: Refresh rows
nb_NO: Oppdater rader

en: Region
nb_NO: Fylke

en: Relay
nb_NO: Stafett

en: Relay Stream URL
nb_NO: Reléstrøm URL

en: Release Channel
nb_NO: Slipp kanal

en: Reload
nb_NO: Oppdater

en: Reload Configuration
nb_NO: Last inn konfigurasjon på nytt

en: Reload to Apply Changes
nb_NO: Last inn på nytt for å bruke endringer

en: Reloading broadcasting will not disconnect your listeners.
nb_NO: Omlasting av kringkasting vil ikke koble fra lytterne dine.

en: Remember me
nb_NO: Husk meg

en: Remote
nb_NO: Fjern

en: Remote Playback Buffer (Seconds)
nb_NO: Ekstern avspillingsbuffer (sekunder)

en: Remote Relays
nb_NO: Fjernreléer

en: Remote relays let you work with broadcasting software outside this server. Any relay you include here will be included in your station's statistics. You can also broadcast from this server to remote relays.
nb_NO: Eksterne reléer lar deg jobbe med kringkastingsprogramvare utenfor denne serveren. Ethvert relé du inkluderer her vil bli inkludert i stasjonens statistikk. Du kan også kringkaste fra denne serveren til eksterne reléer.

en: Remote Station Administrator Password
nb_NO: Administratorpassord for ekstern stasjon

en: Remote Station Listening Mountpoint/SID
nb_NO: Fjernstasjons Monteringspunkt/SID for lytting

en: Remote Station Listening URL
nb_NO: Lytteres URL for ekstern stasjon

en: Remote Station Source Mountpoint/SID
nb_NO: Fjernstasjonskilde Mountpoint/SID

en: Remote Station Source Password
nb_NO: Fjernstasjonskildeport

en: Remote Station Source Port
nb_NO: Kildeport for ekstern stasjon

en: Remote Station Source Username
nb_NO: Brukernavn for ekstern stasjonskilde

en: Remote Station Type
nb_NO: Ekstern stasjonstype

en: Remote URL
nb_NO: Ekstern URL

en: Remote URL Playlist
nb_NO: Ekstern URL-spilleliste

en: Remote URL Type
nb_NO: Ekstern URL-type

en: Remote: Dropbox
nb_NO: Dropbox-generert tilgangstoken

en: Remote: S3 Compatible
nb_NO: Kompatibel med din versjon av WordPress

en: Remote: SFTP
nb_NO: Ekstern: SFTP

en: Remove
nb_NO: Fjern

en: Remove Key
nb_NO: Fjern nøkkel

en: Rename
nb_NO: Endre navn

en: Rename File/Directory
nb_NO: Gi nytt navn til fil/mappe

en: Reorder
nb_NO: Endre rekkefølge

en: Reorder Playlist
nb_NO: Omorganiser spilleliste

en: Repeat
nb_NO: Gjenta

en: Replace Album Cover Art
nb_NO: Bytt ut albumomslag

en: Reports
nb_NO: Rapporter

en: Reprocess
nb_NO: Bearbeid på nytt

en: Request
nb_NO: Forespørsel

en: Request a Song
nb_NO: Be om en sang

en: Request History
nb_NO: Forespørselshistorikk

en: Request Last Played Threshold (Minutes)
nb_NO: Forespørsel om siste spilte terskel (minutter)

en: Request Minimum Delay (Minutes)
nb_NO: Be om minimumsforsinkelse (minutter)

en: Request Song
nb_NO: Be om sang

en: Requester IP
nb_NO: Anmoder IP

en: Requests
nb_NO: Forespørsler

en: Required
nb_NO: Nødvendig

en: Reshuffle
nb_NO: Omstokke

en: Restart
nb_NO: Start på nytt

en: Restart Broadcasting
nb_NO: Restart Kringkasting

en: Restarting broadcasting will briefly disconnect your listeners.
nb_NO: På nytt vil kringkastingen kort koble fra lytterne dine.

en: Restarting broadcasting will rewrite all configuration files and restart all services.
nb_NO: Ved å starte kringkastingen på nytt, vil alle konfigurasjonsfiler bli omskrevet og start alle tjenester på nytt.

en: Restoring Backups
nb_NO: Gjenopprette sikkerhetskopier

en: Reverse Proxy (X-Forwarded-For)
nb_NO: Revers Proxy (X-Forwarded-For)

en: Role Name
nb_NO: Rollenavn

en: Roles
nb_NO: Roller

en: Roles & Permissions
nb_NO: Roller & tillatelser

en: Rolling Release
nb_NO: Rullende Utgivelse

en: RSS Feed
nb_NO: Aktivitet RSS Strøm

en: Run Automatic Nightly Backups
nb_NO: Kjør automatiske nattlige sikkerhetskopier

en: Run Manual Backup
nb_NO: Kjør manuell sikkerhetskopiering

en: Run Task
nb_NO: Kjør oppgave

en: Running
nb_NO: Kjører

en: Sample Rate
nb_NO: Sample Bitrate

en: Saturday
nb_NO: Lørdag

en: Save
nb_NO: Lagre

en: Save and Continue
nb_NO: Lagre og fortsett

en: Save Changes
nb_NO: Lagre endringer

en: Save Changes first
nb_NO: Lagre Endringer først

en: Schedule
nb_NO: Planlegging

en: Schedule View
nb_NO: Tidsplanvisning

en: Scheduled
nb_NO: Planlagt

en: Scheduled Backup Time
nb_NO: Planlagt sikkerhetskopieringstid

en: Scheduled Play Days of Week
nb_NO: Planlagte spilledager i uken

en: Scheduled playlists and other timed items will be controlled by this time zone.
nb_NO: Planlagte spillelister og andre tidsbestemte elementer vil bli kontrollert av denne tidssonen.

en: Scheduled Time #%{num}
nb_NO: Planlagt tid #%{num}

en: Scheduling
nb_NO: Planlegging

en: Search
nb_NO: Søk

en: Seconds from the start of the song that the AutoDJ should start playing.
nb_NO: Sekunder fra starten av sangen som AutoDJ skulle begynne å spille.

en: Seconds from the start of the song that the AutoDJ should stop playing.
nb_NO: Sekunder fra starten av sangen at AutoDJ skulle slutte å spille.

en: Secret Key
nb_NO: Hemmelig nøkkel

en: Security
nb_NO: Sikkerhet

en: Security & Privacy
nb_NO: Sikkerhet og personvern

en: See the Telegram documentation for more details.
nb_NO: Se Telegram-dokumentasjonen for flere detaljer.

en: See the Telegram Documentation for more details.
nb_NO: Se Telegram-dokumentasjonen for flere detaljer.

en: Seek
nb_NO: Spol

en: Segment Length (Seconds)
nb_NO: Segment Lengde (sekunder)

en: Segments in Playlist
nb_NO: Segmenter i Spilleliste

en: Segments Overhead
nb_NO: Segmenter Overskytende

en: Select
nb_NO: Velg

en: Select a theme to use as a base for station public pages and the login page.
nb_NO: Velg et tema som skal brukes som base for stasjonens offentlige sider og påloggingssiden.

en: Select All Rows
nb_NO: Velg Alle Rader

en: Select an option here to apply post-processing using an easy preset or tool. You can also manually apply post-processing by editing your Liquidsoap configuration manually.
nb_NO: Velg et alternativ her for å bruke etterbehandling ved hjelp av et enkelt forhåndsinnstilt eller verktøy. Du kan også bruke etterbehandling manuelt ved å redigere din Liquidsoap-konfigurasjon manuelt.

en: Select Configuration File
nb_NO: Velg konfigurasjonsfil

en: Select CSV File
nb_NO: Velg CSV Fil

en: Select Custom Fallback File
nb_NO: Velg Custom Reserve File

en: Select File
nb_NO: Velg Fil

en: Select Intro File
nb_NO: Velg Introfil

en: Select Media File
nb_NO: Velg Mediefil

en: Select PLS/M3U File to Import
nb_NO: Velg PLS/M3U-fil som skal importeres

en: Select PNG/JPG artwork file
nb_NO: Velg PNG/JPG-bildefil

en: Select Row
nb_NO: Velg Rad

en: Select the category/categories that best reflects the content of your podcast.
nb_NO: Velg kategorien/kategoriene som best gjenspeiler innholdet i podcasten din.

en: Select the countries that are not allowed to connect to the streams.
nb_NO: Velg landene som ikke har lov til å koble til strømmene.

en: Select Web Hook Type
nb_NO: Velg Web Hook Type

en: Send an e-mail to specified address(es).
nb_NO: Send en e-post til spesifisert(e) adresse(r).

en: Send E-mail
nb_NO: Send E-post

en: Send song metadata changes to %{service}
nb_NO: Send sangmetadata endringer til %{service}

en: Send song metadata changes to %{service}.
nb_NO: Send sangmetadata endringer til %{service}.

en: Send stream listener details to Google Analytics.
nb_NO: Send strømlytterdetaljer til Google Analytics.

en: Send stream listener details to Matomo Analytics.
nb_NO: Send strømlytterdetaljer til Matomo Analytics.

en: Send Test Message
nb_NO: Send testmelding

en: Sender E-mail Address
nb_NO: Avsender e-postadresse

en: Sender Name
nb_NO: Avsenders navn

en: Sequential
nb_NO: Sekvensiell

en: Server Status
nb_NO: Server status

en: Services
nb_NO: Tjenester

en: Set a maximum disk space that this storage location can use. Specify the size with unit, i.e. "8 GB". Units are measured in 1024 bytes. Leave blank to default to the available space on the disk.
nb_NO: Angi en maksimal diskplass som denne lagringsplassen kan bruke. Angi størrelsen med enhet, dvs. "8 GB". Enheter måles i 1024 byte. La stå tomt for standard til tilgjengelig plass på disken.

en: Set as Default Mount Point
nb_NO: Angi som standard monteringspunkt

en: Set cue and fade points using the visual editor. The timestamps will be saved to the corresponding fields in the advanced playback settings.
nb_NO: Angi cue- og fade-punkter ved hjelp av den visuelle editoren. Tidsstemplene vil bli lagret i de tilsvarende feltene i de avanserte avspillingsinnstillingene.

en: Set Cue In
nb_NO: Sett Cue In

en: Set Cue Out
nb_NO: Sett Utfadingspunkt

en: Set Fade In
nb_NO: Sett Fade Inn

en: Set Fade Out
nb_NO: Sett Fade Ut

en: Set longer to preserve more playback history and listener metadata for stations. Set shorter to save disk space.
nb_NO: Still inn lenger for å bevare mer avspillingshistorikk og lyttermetadata for stasjoner. Sett kortere for å spare diskplass.

en: Set the length of time (seconds) a listener will stay connected to the stream. If set to 0, listeners can stay connected infinitely.
nb_NO: Angi hvor lenge (sekunder) en lytter skal være koblet til strømmen. Hvis satt til 0, kan lyttere forbli tilkoblet uendelig.

en: Set to * to allow all sources, or specify a list of origins separated by a comma (,).
nb_NO: Sett til * for å tillate alle kilder, eller spesifiser en liste over opprinnelser atskilt med komma (,).

en: Settings
nb_NO: Innstillinger

en: Setup instructions for broadcasting software are available on the AzuraCast wiki.
nb_NO: Oppsettinstruksjoner for kringkastingsprogramvare er tilgjengelig på AzuraCast-wikien.

en: SFTP Host
nb_NO: SMTP-Vert

en: SFTP Password
nb_NO: SMTP Passord

en: SFTP Port
nb_NO: SFTP-port

en: SFTP Private Key
nb_NO: Privat SFTP Nøkkel

en: SFTP Private Key Pass Phrase
nb_NO: SFTP privat passord uttrykk

en: SFTP Username
nb_NO: SFTP Brukernavn

en: SFTP Users
nb_NO: SFTP-brukere

en: Share Media Storage Location
nb_NO: Del medielagringssted

en: Share Podcasts Storage Location
nb_NO: Del lagringssted for podcaster

en: Share Recordings Storage Location
nb_NO: Del opptaks lagringssted

en: Shoutcast 2 DNAS is not currently installed on this installation.
nb_NO: SHOUTcast 2 DNAS er for øyeblikket ikke installert på denne installasjonen.

en: Shoutcast 2 DNAS is not free software, and its restrictive license does not allow AzuraCast to distribute the Shoutcast binary.
nb_NO: SHOUTcast 2 DNAS er ikke gratis programvare, og dens restriktive lisens tillater ikke AzuraCast å distribuere SHOUTcast-binæren.

en: Shoutcast Clients
nb_NO: Shoutcat Klienter

en: Shoutcast License ID
nb_NO: Shoutcast Lisens ID

en: Shoutcast User ID
nb_NO: Shoutcast Bruker ID

en: Shoutcast version "%{ version }" is currently installed.
nb_NO: Shoutcast versjon "%{ version }" er for øyeblikket installert.

en: Show Charts
nb_NO: Vis Lister

en: Show Credentials
nb_NO: Vis innloggingsinformasjon

en: Show HLS Stream on Public Player
nb_NO: Vis HLS Stream på Offentlig spiller

en: Show new releases within your update channel on the AzuraCast homepage.
nb_NO: Vis nye utgivelser i oppdateringskanalen din på AzuraCast-hjemmesiden.

en: Show on Public Pages
nb_NO: Vis på offentlige sider

en: Show the station in public pages and general API results.
nb_NO: Vis stasjonen på offentlige sider og generelle API-resultater.

en: Show Update Announcements
nb_NO: Vis oppdateringskunngjøringer

en: Shuffled
nb_NO: Blandet

en: Sidebar
nb_NO: Sidestolpe

en: Sign Out
nb_NO: Logg ut

en: Site Base URL
nb_NO: Nettstedsbase-URL

en: Size
nb_NO: Størrelse

en: Skip Song
nb_NO: Hopp over sangen

en: Skip to main content
nb_NO: Hopp til hovedinnhold

en: Smart Mode
nb_NO: Smart Modus

en: SMTP Host
nb_NO: SMTP-vert

en: SMTP Password
nb_NO: SMTP passord

en: SMTP Port
nb_NO: SMTP-port

en: SMTP Username
nb_NO: SMTP brukernavn

en: Social Media
nb_NO: Sosiale medier

en: Some stream licensing providers may have specific rules regarding song requests. Check your local regulations for more information.
nb_NO: Noen leverandører av strømlisens kan ha spesifikke regler angående sangforespørsler. Sjekk dine lokale forskrifter for mer informasjon.

en: Song
nb_NO: Sang

en: Song Album
nb_NO: Sangalbum

en: Song Artist
nb_NO: Sangartist

en: Song Change
nb_NO: Sangskifte

en: Song Change (Live Only)
nb_NO: Sangendring (Kun Live)

en: Song Genre
nb_NO: Sangsjanger

en: Song History
nb_NO: Sanghistorie

en: Song Length
nb_NO: Sanglengde

en: Song Lyrics
nb_NO: Sangtekster

en: Song Playback Order
nb_NO: Sangavspillingsrekkefølge

en: Song Playback Timeline
nb_NO: Sang Spilling Tidslinje

en: Song Requests
nb_NO: Sangforespørsler

en: Song Title
nb_NO: Sang tittel

en: Song-based
nb_NO: Sang-baserte

en: Song-Based
nb_NO: Sang-Basert

en: Song-Based Playlist
nb_NO: Sangbasert spilleliste

en: SoundExchange Report
nb_NO: SoundExchange-rapport

en: SoundExchange Royalties
nb_NO: SoundExchange royalties

en: Source
nb_NO: Kilde

en: Space Used
nb_NO: Plass Brukt

en: Specify a mountpoint (i.e. "/radio.mp3") or a Shoutcast SID (i.e. "2") to specify a specific stream to use for statistics or broadcasting.
nb_NO: Spesifiser et monteringspunkt (f.eks. "/radio.mp3") eller en Shoutcast SID (dvs. "2") for å spesifisere en spesifikk strøm som skal brukes til statistikk eller kringkasting.

en: Specify the minute of every hour that this playlist should play.
nb_NO: Angi minuttet for hver time denne spillelisten skal spilles av.

en: Speech General
nb_NO: Tale Generelt

en: SSH Public Keys
nb_NO: SSH offentlige nøkler

en: Stable
nb_NO: Stabil

en: Standard playlist, shuffles with other standard playlists based on weight.
nb_NO: Standard spilleliste, blandes med andre standard spillelister basert på vekt.

en: Start Date
nb_NO: Startdato

en: Start Station
nb_NO: Startstasjon

en: Start Streaming
nb_NO: Start streaming

en: Start Time
nb_NO: Starttid

en: Station Directories
nb_NO: Stasjon Mapper

en: Station Disabled
nb_NO: Stasjon deaktivert

en: Station Goes Offline
nb_NO: Stasjonen Går Av Nettet

en: Station Goes Online
nb_NO: Stasjonen Kommer På Nett

en: Station Media
nb_NO: Stasjons Media

en: Station Name
nb_NO: Stasjons Navn

en: Station Offline
nb_NO: Stasjon Frakoblet

en: Station Offline Display Text
nb_NO: Stasjon frakoblet visningstekst

en: Station Overview
nb_NO: Stasjonsoversikt

en: Station Permissions
nb_NO: Stasjonstillatelser

en: Station Podcasts
nb_NO: Stasjonspodcaster

en: Station Recordings
nb_NO: Stasjonsopptak

en: Station Statistics
nb_NO: Stasjon Statistikk

en: Station Time
nb_NO: Stasjonstid

en: Station Time Zone
nb_NO: Stasjonstidssone

en: Station-Specific Debugging
nb_NO: Stasjonsspesifikk feilsøking

en: Station(s)
nb_NO: Stasjon(er)

en: Stations
nb_NO: Stasjoner

en: Stations using Icecast can soft-reload the station configuration, applying changes while keeping the stream broadcast running.
nb_NO: Isecast kan myke omstart av stasjonskonfigurasjonen, ved å bruke endringer mens strømkringkastingen utføres.

en: Steal
nb_NO: Stjele

en: Steal (St)
nb_NO: Stjele (St)

en: Step %{step}
nb_NO: Trinn %{step}

en: Step 1: Scan QR Code
nb_NO: Trinn 1: Skann QR-koden

en: Step 2: Verify Generated Code
nb_NO: Trinn 2: Bekreft generert kode

en: Steps for configuring a Mastodon application:
nb_NO: Trinn for å konfigurere en Mastodon-applikasjon:

en: Stereo Tool documentation.
nb_NO: Stereo Tool dokumentasjon.

en: Stereo Tool Downloads
nb_NO: Stereo Tool Nedlastinger

en: Stereo Tool is a popular, proprietary tool for software audio processing. Using Stereo Tool, you can customize the sound of your stations using preset configuration files.
nb_NO: Stereo verktøy er et populært og proprietært verktøy for lydbehandling av programvare. Bruk Stereo verktøy som du kan tilpasse lyden av stasjonene ved å bruke forhåndsinnstilte konfigurasjonsfiler.

en: Stereo Tool is an industry standard for software audio processing. For more information on how to configure it, please refer to the
nb_NO: Stereo verktøy er en industristandard for lydbehandling av programvare. For mer informasjon om hvordan du konfigurerer det, se den

en: Stereo Tool is not currently installed on this installation.
nb_NO: Stereo Tool er for øyeblikket ikke installert på denne installasjonen.

en: Stereo Tool is not free software, and its restrictive license does not allow AzuraCast to distribute the Stereo Tool binary.
nb_NO: Stereo Tool er ikke fri programvare, og den restriktive lisensen tillater ikke AzuraCast å distribuere Stereo Tool binær.

en: Stereo Tool License Key
nb_NO: Stereo Tool Lisens Nøkkel

en: Stereo Tool version %{ version } is currently installed.
nb_NO: Stereo Tool versjon %{ version } er for øyeblikket installert.

en: Stop
nb_NO: Stopp

en: Stop Streaming
nb_NO: Stopp streaming

en: Storage Adapter
nb_NO: Lagringsadapter

en: Storage Location
nb_NO: Lagringsplass

en: Storage Locations
nb_NO: Lagringssteder

en: Storage Quota
nb_NO: Lagringskvote

en: Stream
nb_NO: Strøm

en: Streamer Broadcasts
nb_NO: Streamer-sendinger

en: Streamer Display Name
nb_NO: Visningsnavn på streameren

en: Streamer password
nb_NO: Streamer-passord

en: Streamer Username
nb_NO: Streamer brukernavn

en: Streamer/DJ
nb_NO: Strømmer/DJ

en: Streamer/DJ Accounts
nb_NO: Radioverter/DJ-kontoer

en: Streamers/DJs
nb_NO: Streamere/DJer

en: Streams
nb_NO: Strømmer

en: Submit Code
nb_NO: Send

en: Sunday
nb_NO: Søndag

en: Support Documents
nb_NO: Hjelpe Dokumenter

en: Supported file formats:
nb_NO: Støttede filformater:

en: Switch Theme
nb_NO: Bytt tema

en: Synchronization Tasks
nb_NO: Synkroniseringsoppgaver

en: System Administration
nb_NO: Systemadministrasjon

en: System Debugger
nb_NO: Systemfeilsøker

en: System Logs
nb_NO: Systemlogger

en: System Maintenance
nb_NO: System vedlikehold

en: System Settings
nb_NO: Systeminnstillinger

en: Target
nb_NO: Mål

en: Task Name
nb_NO: Oppgavens navn

en: Telegram Chat Message
nb_NO: Telegram Chat-melding

en: Test message sent.
nb_NO: Testmelding sendt.

en: Thanks for listening to %{ station }!
nb_NO: Takk for at du lytter til %{ station }!

en: The amount of memory Linux is using for disk caching.
nb_NO: Mengden minne Linux bruker for diskbufring.

en: The average target loudness (measured in LUFS) for the broadcasted stream. Values between -14 and -18 LUFS are common for Internet radio stations.
nb_NO: Den gjennomsnittlige målverdien for høytheten (målt i LUFS) for den kringkastede strømmen. Verdier mellom -14 og -18 LUFS er vanlig for Internett-radiotestasjoner.

en: The base URL where this service is located. Use either the external IP address or fully-qualified domain name (if one exists) pointing to this server.
nb_NO: Grunnadressen der denne tjenesten er plassert. Bruk enten den eksterne IP-adressen eller det fullt kvalifiserte domenenavnet (hvis det finnes) som peker til denne serveren.

en: The body of the POST message is the exact same as the NowPlaying API response for your station.
nb_NO: Brødteksten i POST-meldingen er nøyaktig den samme som NowPlaying API-svaret for stasjonen din.

en: The contact person of the podcast. May be required in order to list the podcast on services like Apple Podcasts, Spotify, Google Podcasts, etc.
nb_NO: Podcastens kontaktperson. Kan være nødvendig for å vise podcasten på tjenester som Apple Podcasts, Spotify, Google Podcasts, etc.

en: The current CPU usage including I/O Wait and Steal.
nb_NO: Gjeldende CPU-bruk inkludert I/O-vent og stjel.

en: The current Memory usage excluding cached memory.
nb_NO: Gjeldende minnebruk unntatt bufret minne.

en: The description of the episode. The typical maximum amount of text allowed for this is 4000 characters.
nb_NO: Beskrivelsen av episoden. Den typiske maksimale tekstmengden tillatt for dette er 4000 tegn.

en: The description of your podcast. The typical maximum amount of text allowed for this is 4000 characters.
nb_NO: Beskrivelsen av podcasten din. Den typiske maksimale tekstmengden tillatt for dette er 4000 tegn.

en: The display name assigned to this mount point when viewing it on administrative or public pages. Leave blank to automatically generate one.
nb_NO: Visningsnavnet som er tildelt dette monteringspunktet når det vises på administrative eller offentlige sider. La stå tomt for å generere en automatisk.

en: The display name assigned to this relay when viewing it on administrative or public pages. Leave blank to automatically generate one.
nb_NO: Visningsnavnet som er tildelt dette reléet når det vises på administrative eller offentlige sider. La stå tomt for å generere en automatisk.

en: The editable text boxes are areas where you can insert custom configuration code. The non-editable sections are automatically generated by AzuraCast.
nb_NO: De redigerbare tekstboksene er områder der du kan sette inn egendefinert konfigurasjonskode. De ikke-redigerbare delene genereres automatisk av AzuraCast.

en: The email of the podcast contact. May be required in order to list the podcast on services like Apple Podcasts, Spotify, Google Podcasts, etc.
nb_NO: E-postadressen til podcastkontakten. Kan være nødvendig for å vise podcasten på tjenester som Apple Podcasts, Spotify, Google Podcasts, etc.

en: The file name should look like:
nb_NO: Filnavnet skal se slik ut:

en: The format and headers of this CSV should match the format generated by the export function on this page.
nb_NO: Formatet og overskriftene i dette CSV skal samsvare med formatet generert av eksportfunksjonen på denne siden.

en: The full base URL of your Matomo installation.
nb_NO: Den fullstendige basis-URLen til din Matomo-installasjon.

en: The full playlist is shuffled and then played through in the shuffled order.
nb_NO: Den fullstendige spillelisten stokkes og spilles deretter av i tilfeldig rekkefølge.

en: The I/O Wait is the percentage of time that the CPU is waiting for disk access before it can continue the work that depends on the result of this.
nb_NO: I/O-ventingen er prosentandelen av tiden CPUen venter på disktilgang før den kan fortsette arbeidet som avhenger av resultatet av dette.

en: The language spoken on the podcast.
nb_NO: Språket som snakkes på podcasten.

en: The length of playback time that Liquidsoap should buffer when playing this remote playlist. Shorter times may lead to intermittent playback on unstable connections.
nb_NO: Lengden på avspillingstid som Liquidsoap skal bufre når du spiller denne eksterne spillelisten. Kortere tider kan føre til avbrudd avspilling på ustabile tilkoblinger.

en: The number of seconds of signal to store in case of interruption. Set to the lowest value that your DJs can use without stream interruptions.
nb_NO: Antall sekunder signal som skal lagres i tilfelle avbrudd. Sett til den laveste verdien DJ-ene dine kan bruke uten strømavbrudd.

en: The number of seconds to wait for a response from the remote server before cancelling the request.
nb_NO: Antall sekunder å vente på et svar fra tjeneren før du avbryter forespørselen.

en: The numeric site ID for this site.
nb_NO: Den numeriske nettsteds-IDen for dette nettstedet.

en: The order of the playlist is manually specified and followed by the AutoDJ.
nb_NO: Rekkefølgen på spillelisten spesifiseres manuelt og etterfølges av AutoDJ.

en: The parent directory where station playlist and configuration files are stored. Leave blank to use default directory.
nb_NO: Den overordnede mappen der spilleliste og konfigurasjonsfiler er lagret. Legg tomt for å bruke standardmappe.

en: The relative path of the file in the station's media directory.
nb_NO: Den relative banen til filen i stasjonens mediekatalog.

en: The station ID will be a numeric string that starts with the letter S.
nb_NO: Stasjons-ID-en vil være en numerisk streng som begynner med bokstaven S.

en: The streamer will use this password to connect to the radio server.
nb_NO: Streameren vil bruke dette passordet for å koble til radioserveren.

en: The streamer will use this username to connect to the radio server.
nb_NO: Streameren vil bruke dette brukernavnet for å koble til radioserveren.

en: The time period that the song should fade in. Leave blank to use the system default.
nb_NO: Tidsperioden som sangen skal tone inn. La stå tomt for å bruke systemstandarden.

en: The time period that the song should fade out. Leave blank to use the system default.
nb_NO: Tidsperioden som sangen skal tone ut. La stå tomt for å bruke systemstandarden.

en: The URL that will receive the POST messages any time an event is triggered.
nb_NO: URL-en som vil motta POST-meldingene hver gang en hendelse utløses.

en: The volume in decibels to amplify the track with. Leave blank to use the system default.
nb_NO: Volumet i desibel for å forsterke sporet med. La stå tomt for å bruke systemstandarden.

en: The WebDJ lets you broadcast live to your station using just your web browser.
nb_NO: Med WebDJ kan du sende live til stasjonen din med bare nettleseren din.

en: Theme
nb_NO: Tema

en: There is no existing custom fallback file associated with this station.
nb_NO: Det er ingen eksisterende tilpasset reservefil knyttet til denne stasjonen.

en: There is no existing intro file associated with this mount point.
nb_NO: Det er ingen eksisterende introfil knyttet til dette monteringspunktet.

en: There is no existing media associated with this episode.
nb_NO: Det er ingen eksisterende medier knyttet til denne episoden.

en: There is no Stereo Tool configuration file present.
nb_NO: Det finnes ingen Stereo Tool konfigurasjonsfil lastet opp.

en: This account will have full access to the system, and you'll automatically be logged in to it for the rest of setup.
nb_NO: Denne kontoen vil ha full tilgang til systemet, og du logges automatisk på den for resten av oppsettet.

en: This can be generated in the "Events" section for a measurement.
nb_NO: Dette kan genereres i seksjonen "hendelser" for en måling.

en: This can be retrieved from the GetMeRadio dashboard.
nb_NO: Denne kan hentes fra dashbordet i GetMeRadio.

en: This can make it look like your memory is low while it actually is not. Some monitoring solutions/panels include cached memory in their used memory statistics without indicating this.
nb_NO: Dette kan få det til å se ut som om hukommelsen din er lav mens den faktisk ikke er det. Noen overvåkingsløsninger/paneler inkluderer bufret minne i sin brukte minnestatistikk uten å indikere dette.

en: This code will be included in the frontend configuration. Allowed formats are:
nb_NO: Denne koden vil bli inkludert i frontend-konfigurasjonen. Tillatte formater er:

en: This configuration file should be a valid .sts file exported from Stereo Tool.
nb_NO: Denne konfigurasjonsfilen skal være et gyldig .sts fil eksportert fra Stereo Tool.

en: This CSS will be applied to the main management pages, like this one.
nb_NO: Denne CSS-en vil bli brukt på hovedadministrasjonssidene, som denne.

en: This CSS will be applied to the station public pages and login page.
nb_NO: Denne CSS-en vil bli brukt på stasjonens offentlige sider og påloggingssiden.

en: This CSS will be applied to the station public pages.
nb_NO: Denne CSS-en vil bli brukt på stasjonens offentlige sider og påloggingssiden.

en: This determines how many songs in advance the AutoDJ will automatically fill the queue.
nb_NO: Dette bestemmer hvor mange sanger på forhånd AutoDJ-en automatisk fyller køen med musikk.

en: This feature requires the AutoDJ feature to be enabled.
nb_NO: Denne funksjonen krever at AutoDJ-funksjonen er aktivert.

en: This field is required.
nb_NO: Dette feltet er obligatorisk.

en: This field must be a valid decimal number.
nb_NO: Dette feltet må være et gyldig desimaltall.

en: This field must be a valid e-mail address.
nb_NO: Dette feltet må være en gyldig e-postadresse.

en: This field must be a valid integer.
nb_NO: Dette feltet må være et gyldig heltall.

en: This field must be a valid IP address.
nb_NO: Dette feltet må være en gyldig IP-adresse.

en: This field must be a valid URL.
nb_NO: Dette feltet må være en gyldig URL.

en: This field must be between %{ min } and %{ max }.
nb_NO: Dette feltet må være mellom %{ min } og %{ max }.

en: This field must have at least %{ min } letters.
nb_NO: Dette feltet må ha minst %{ min } bokstaver.

en: This field must have at most %{ max } letters.
nb_NO: Dette feltet må ha maksimalt %{ max } bokstaver.

en: This field must only contain alphabetic characters.
nb_NO: Dette feltet må kun inneholde alfabetiske tegn.

en: This field must only contain alphanumeric characters.
nb_NO: Dette feltet må kun inneholde alfanumeriske tegn.

en: This field must only contain numeric characters.
nb_NO: Dette feltet må bare inneholde numeriske tegn.

en: This file will be played on your radio station any time no media is scheduled to play or a critical error occurs that interrupts regular broadcasting.
nb_NO: Denne filen vil bli spilt av på radiostasjonen din når som helst ingen medier er planlagt å spille av eller det oppstår en kritisk feil som avbryter vanlig kringkasting.

en: This image will be used as the default album art when this streamer is live.
nb_NO: Dette bildet vil bli brukt som standard albumgrafikk når denne streamer er direkte.

en: This introduction file should exactly match the bitrate and format of the mount point itself.
nb_NO: Denne introduksjonsfilen skal samsvare nøyaktig med bithastigheten og formatet til selve monteringspunktet.

en: This is a 3-5 digit number.
nb_NO: Dette er et 3-5 sifret tall.

en: This is an advanced feature and custom code is not officially supported by AzuraCast. You may break your station by adding custom code, but removing it should fix any issues.
nb_NO: Dette er en avansert funksjon og tilpasset kode støttes ikke offisielt av AzuraCast. Du kan ødelegge stasjonen din ved å legge til egendefinert kode, men å fjerne den burde løse eventuelle problemer.

en: This is the informal display name that will be shown in API responses if the streamer/DJ is live.
nb_NO: Dette er det uformelle visningsnavnet som vises i API-svar hvis streameren/DJ-en er live.

en: This is the number of seconds until a streamer who has been manually disconnected can reconnect to the stream. Set to 0 to allow the streamer to immediately reconnect.
nb_NO: Dette er antall sekunder før en streamer som har blitt koblet fra manuelt kan koble seg til strømmen igjen. Sett til 0 for å la streameren umiddelbart koble til igjen.

en: This javascript code will be applied to the station public pages and login page.
nb_NO: Denne javascript-koden vil bli brukt på stasjonens offentlige sider og påloggingssiden.

en: This javascript code will be applied to the station public pages.
nb_NO: Denne javascript-koden vil bli brukt på stasjonens offentlige sider og påloggingssiden.

en: This mode disables AzuraCast's AutoDJ management, using Liquidsoap itself to manage song playback. "next song" and some other features will not be available.
nb_NO: Denne modusen deaktiverer AzuraCasts AutoDJ-administrasjon ved å bruke selve Liquidsoap til å administrere sangavspilling. "Neste sang" og noen andre funksjoner vil ikke være tilgjengelige.

en: This Month
nb_NO: Denne Måneden

en: This name should always begin with a slash (/), and must be a valid URL, such as /autodj.mp3
nb_NO: Dette navnet skal alltid begynne med en skråstrek (/), og må være en gyldig URL, for eksempel /autodj.mp3

en: This name will appear as a sub-header next to the AzuraCast logo, to help identify this server.
nb_NO: Dette navnet vil vises som en underoverskrift ved siden av AzuraCast-logoen, for å hjelpe med å identifisere denne serveren.

en: This page lists all API keys assigned to all users across the system. To manage your own API keys, visit your account profile.
nb_NO: Denne siden viser alle API-nøkler som er tilordnet alle brukere på tvers av systemet. For å administrere dine egne API-nøkler, besøk kontoprofilen din.

en: This password is too common or insecure.
nb_NO: Dette passordet er for vanlig eller usikkert.

en: This playlist currently has no scheduled times. It will play at all times. To add a new scheduled time, click the button below.
nb_NO: Denne spillelisten har for øyeblikket ingen planlagte tider. Den vil spille til enhver tid. For å legge til et nytt planlagt tidspunkt, klikk på knappen nedenfor.

en: This playlist will play every $x minutes, where $x is specified here.
nb_NO: Denne spillelisten spilles av hvert $x minutt, hvor $x er spesifisert her.

en: This playlist will play every $x songs, where $x is specified here.
nb_NO: Denne spillelisten vil spille av hver $x sang, der $x er spesifisert her.

en: This port is not used by any external process. Only modify this port if the assigned port is in use. Leave blank to automatically assign a port.
nb_NO: Denne porten brukes ikke av noen ekstern prosess. Endre denne porten kun hvis den tilordnede porten er i bruk. La stå tomt for automatisk å tilordne en port.

en: This queue contains the remaining tracks in the order they will be queued by the AzuraCast AutoDJ (if the tracks are eligible to be played).
nb_NO: Denne køen inneholder de gjenværende sporene i den rekkefølgen de vil bli satt i kø av AzuraCast AutoDJ (hvis sporene er kvalifisert til å spilles av).

en: This service can provide album art for tracks where none is available locally.
nb_NO: Denne tjenesten kan tilby albumgrafikk for spor der ingen er tilgjengelig lokalt.

en: This software is traditionally used to deliver your broadcast to your listeners. You can still broadcast remotely or via HLS if this service is disabled.
nb_NO: Denne programvaren brukes tradisjonelt til å levere din kringkasting til dine lyttere. Du kan fortsatt sende eksternt eller via HLS hvis denne tjenesten er deaktivert.

en: This software shuffles from playlists of music constantly and plays when no other radio source is available.
nb_NO: Denne programvaren blander seg konstant fra spillelister med musikk og spilles av når ingen annen radiokilde er tilgjengelig.

en: This specifies the minimum time (in minutes) between a song playing on the radio and being available to request again. Set to 0 for no threshold.
nb_NO: Dette spesifiserer minimumstiden (i minutter) mellom en sang som spilles av på radioen og den er tilgjengelig for forespørsel på nytt. Sett til 0 for ingen terskel.

en: This specifies the time range (in minutes) of the song history that the duplicate song prevention algorithm should take into account.
nb_NO: Dette spesifiserer tidsintervallet (i minutter) for sanghistorikken som algoritmen for dupliserte sangforebygging skal ta hensyn til.

en: This station's time zone is currently %{tz}.
nb_NO: Denne stasjonens tidssone er for øyeblikket %{tz}.

en: This streamer is not scheduled to play at any times.
nb_NO: Denne streameren skal ikke spilles når som helst.

en: This URL is provided within the Discord application.
nb_NO: Denne URL-en er gitt i Discord-applikasjonen.

en: This web hook is no longer supported. Removing it is recommended.
nb_NO: Denne webkroken støttes ikke lenger. Fjerning av den anbefales.

en: This web hook will only run when the selected event(s) occur on this specific station.
nb_NO: Denne nettkroken vil bare kjøre når den(e) valgte hendelsen(e) skjer på denne spesifikke stasjonen.

en: This will be shown on public player pages if the station is offline. Leave blank to default to a localized version of "%{message}".
nb_NO: Dette vil bli vist på offentlige spillersider hvis stasjonen er frakoblet. La stå tomt som standard når den lokaliserte versjonen av "%{message}".

en: This will be used as the label when editing individual songs, and will show in API results.
nb_NO: Dette vil bli brukt som etikett når du redigerer individuelle sanger, og vil vises i API-resultater.

en: This will clear any pending unprocessed messages in all message queues.
nb_NO: Dette vil fjerne alle ventende ubehandlede meldinger i alle meldingskøer.

en: This will produce a significantly smaller backup, but you should make sure to back up your media elsewhere. Note that only locally stored media will be backed up.
nb_NO: Dette vil gi en betydelig mindre sikkerhetskopi, men du bør sørge for å sikkerhetskopiere mediene andre steder. Merk at kun lokalt lagrede medier vil bli sikkerhetskopiert.

en: Thumbnail Image URL
nb_NO: Miniatyrbilde URL

en: Thursday
nb_NO: Torsdag

en: Time
nb_NO: Tid

en: Time (sec)
nb_NO: Tid (sek)

en: Time Display
nb_NO: Tidsvisning

en: Time spent waiting for disk I/O to be completed.
nb_NO: Tid brukt på å vente på at disk I/O skal fullføres.

en: Time stolen by other virtual machines on the same physical server.
nb_NO: Tid stjålet av andre virtuelle maskiner på samme fysiske server.

en: Time Zone
nb_NO: Tidssone

en: Title
nb_NO: Tittel

en: To alleviate this potential problem with shared CPU resources, hosts assign "credits" to a VPS which are used up according to an algorithm based on the CPU load as well as the time over which the CPU load is generated. If your VM's assigned credit is used up, they will take CPU time from your VM and assign it to other VMs on the machine. This is seen as the "Steal" or "St" value.
nb_NO: For å lindre dette potensielle problemet med delte CPU-ressurser, tildeler verter "kreditter" til en VPS som brukes opp i henhold til en algoritme basert på CPU-belastningen samt tiden som CPU-belastningen genereres over. Hvis VM-ens tildelte kreditt er brukt opp, vil de ta CPU-tid fra VM-en og tildele den til andre VM-er på maskinen. Dette blir sett på som "Stjele"- eller "St"-verdien.

en: To customize installation settings, or if automatic updates are disabled, you can follow our standard update instructions to update via your SSH console.
nb_NO: For å tilpasse installasjonsinnstillinger, eller dersom automatiske oppdateringer er deaktivert, kan du følge våre standard oppdateringsinstruksjoner for å oppdatere via SSH-konsollen din.

en: To download the GeoLite database:
nb_NO: For å laste ned GeoLite-databasen:

en: To play once per day, set the start and end times to the same value.
nb_NO: For å spille en gang per dag, sett start- og sluttid til samme verdi.

en: To restore a backup from your host computer, run:
nb_NO: For å gjenopprette en sikkerhetskopi fra vertsdatamaskinen, kjør:

en: To retrieve detailed unique listeners and client details, an administrator password is often required.
nb_NO: For å hente detaljerte unike lyttere og klientdetaljer, kreves ofte et administratorpassord.

en: To set this schedule to run only within a certain date range, specify a start and end date.
nb_NO: For å angi at denne tidsplanen bare skal kjøre innenfor en bestemt datoperiode, spesifiser en start- og sluttdato.

en: To use this feature, a secure (HTTPS) connection is required. Firefox is recommended to avoid static when broadcasting.
nb_NO: For å bruke denne funksjonen anbefales en sikker (HTTPS) tilkobling nødvendig. Firefox anbefales å unngå statisk når du kringkaster.

en: To verify that the code was set up correctly, enter the 6-digit code the app shows you.
nb_NO: For å bekrefte at koden ble satt opp riktig, skriv inn den 6-sifrede koden appen viser deg.

en: Today
nb_NO: I dag

en: Toggle Menu
nb_NO: Veksle brukermeny

en: Toggle Sidebar
nb_NO: Toggle sidepanel

en: Top Browsers by Connected Time
nb_NO: Topp Nettlesere etter Tilkoblet Tid

en: Top Browsers by Listeners
nb_NO: Topp Nettlesere etter Lyttere

en: Top Countries by Connected Time
nb_NO: Topp Land etter Tilkoblet Tid

en: Top Countries by Listeners
nb_NO: Best Land etter Antall Lyttere

en: Top Streams by Connected Time
nb_NO: Topp Strømninger etter Tilkoblet Tid

en: Top Streams by Listeners
nb_NO: Topp strømmer etter Antall Lyttere

en: Total Disk Space
nb_NO: Total diskplass

en: Total Listener Hours
nb_NO: Totalt antall lyttertimer

en: Total RAM
nb_NO: Totalt RAM

en: Transmitted
nb_NO: Overført

en: Triggers
nb_NO: Trigger

en: Tuesday
nb_NO: Tirsdag

en: TuneIn Partner ID
nb_NO: TuneIn-partner-ID

en: TuneIn Partner Key
nb_NO: TuneIn-partnernøkkel

en: TuneIn Station ID
nb_NO: TuneIn-stasjons-ID

en: Two-Factor Authentication
nb_NO: Totrinnsverifisering

en: Two-factor authentication improves the security of your account by requiring a second one-time access code in addition to your password when you log in.
nb_NO: Tofaktorautentisering forbedrer sikkerheten til kontoen din ved å kreve en andre engangstilgangskode i tillegg til passordet ditt når du logger på.

en: Typically a website with content about the episode.
nb_NO: Vanligvis en nettside med innhold om episoden.

en: Typically the home page of a podcast.
nb_NO: Vanligvis hjemmesiden til en podcast.

en: Unable to update.
nb_NO: Kan ikke oppdatere.

en: Unassigned Files
nb_NO: Ikke-tildelte filer

en: Uninstall
nb_NO: Avinstaller

en: Unique
nb_NO: Unike

en: Unique identifier for the target chat or username of the target channel (in the format @channelusername).
nb_NO: Unik identifikator for målchatten eller brukernavnet til målkanalen (i formatet @channelusername).

en: Unique Listeners
nb_NO: Unike lyttere

en: Unknown
nb_NO: Ukjent

en: Unknown Artist
nb_NO: Ukjent artist

en: Unknown Title
nb_NO: Ukjent tittel

en: Unlisted
nb_NO: Uoppført

en: Unmute
nb_NO: Slå på lyd

en: Unprocessable Files
nb_NO: Ubearbeidbare filer

en: Unselect All Rows
nb_NO: Avvelg alle rader

en: Unselect Row
nb_NO: Avvelg rad

en: Upcoming Song Queue
nb_NO: Kommende sangkø

en: Update
nb_NO: Oppdater

en: Update AzuraCast
nb_NO: Oppdater AzuraCast

en: Update AzuraCast via Web
nb_NO: Oppdater AzuraCast via Web

en: Update AzuraCast? Your installation will restart.
nb_NO: Oppdatere AzuraCast? Installasjonen vil starte på nytt.

en: Update Details
nb_NO: Oppdateringsdetaljer

en: Update Instructions
nb_NO: Oppdateringsinstruksjoner

en: Update Metadata
nb_NO: Oppdater metadata

en: Update started. Your installation will restart shortly.
nb_NO: Oppdatering startet. Installasjonen vil starte på nytt snart.

en: Update Station Configuration
nb_NO: Oppdater stasjonskonfigurasjon

en: Update via Web
nb_NO: Oppdater via Web

en: Updated
nb_NO: Oppdatert

en: Updated successfully.
nb_NO: Oppdatering vellykket.

en: Upload a Stereo Tool configuration file from the "Broadcasting" submenu in the station profile.
nb_NO: Last opp en Stereo Tool konfigurasjonsfil fra "Broadcasting" undermenyen på stasjons profilen.

en: Upload Custom Assets
nb_NO: Last opp egendefinerte ressurser

en: Upload Stereo Tool Configuration
nb_NO: Last opp Stereo Tool konfigurasjon

en: Upload the file on this page to automatically extract it into the proper directory.
nb_NO: Last opp filen på denne siden for å automatisk pakke den ut i riktig katalog.

en: URL
nb_NO: Nettadresse

en: URL Stub
nb_NO: URL Stubb

en: Use
nb_NO: Bruk

en: Use (Us)
nb_NO: Bruk (oss)

en: Use API keys to authenticate with the AzuraCast API using the same permissions as your user account.
nb_NO: Bruk API-nøkler for å autentisere med AzuraCast API ved å bruke de samme tillatelsene som brukerkontoen din.

en: Use Browser Default
nb_NO: Bruk nettleserstandard

en: Use High-Performance Now Playing Updates
nb_NO: Bruk High-Performance Now Playing Updates

en: Use Icecast 2.4 on this server.
nb_NO: Bruk Icecast 2.4 på denne serveren.

en: Use Less CPU (Uses More Memory)
nb_NO: Bruk mindre CPU (bruker mer minne)

en: Use Less Memory (Uses More CPU)
nb_NO: Bruk mindre minne (bruker mer CPU)

en: Use Liquidsoap on this server.
nb_NO: Bruk Liquidsoap på denne serveren.

en: Use Path Instead of Subdomain Endpoint Style
nb_NO: Bruk sti i stedet for Endepunktstil for underdomene

en: Use Secure (TLS) SMTP Connection
nb_NO: Bruk sikker (TLS) SMTP-tilkobling

en: Use Shoutcast DNAS 2 on this server.
nb_NO: Bruk SHOUTcast DNAS 2 på denne serveren.

en: Use the Telegram Bot API to send a message to a channel.
nb_NO: Bruk Telegram Bot API for å sende en melding til en kanal.

en: Use Web Proxy for Radio
nb_NO: Bruk nettproxy for radio

en: Used
nb_NO: Brukt

en: Used for "Forgot Password" functionality, web hooks and other functions.
nb_NO: Brukes til "Glemt passord"-funksjonalitet, webhooks og andre funksjoner.

en: User
nb_NO: Bruker

en: User Accounts
nb_NO: Brukerkontoer

en: User Agent
nb_NO: Bruker agent

en: User Name
nb_NO: Brukernavn

en: User Permissions
nb_NO: Bruker Rettigheter

en: Username
nb_NO: Brukernavn

en: Username:
nb_NO: Brukernavn:

en: Users
nb_NO: Brukere

en: Users with this role will have these permissions across the entire installation.
nb_NO: Brukere med denne rollen vil ha disse tillatelsene på tvers av hele installasjonen.

en: Users with this role will have these permissions for this single station.
nb_NO: Brukere med denne rollen vil ha disse tillatelsene for denne enkeltstasjonen.

en: Uses either Websockets, Server-Sent Events (SSE) or static JSON files to serve Now Playing data on public pages. This improves performance, especially with large listener volume. Disable this if you are encountering problems with the service or use multiple URLs to serve your public pages.
nb_NO: Bruker enten Websockets, Server-Sendte hendelser (SSE) eller statiske JSON-filer som brukes for å spille data på offentlige sider. Dette forbedrer ytelsen, spesielt med stort volum av lyttere. Deaktiver dette dersom du møter problemer med tjenesten eller bruk flere nettadresser til å betjene dine offentlige sider.

en: Using this page, you can customize several sections of the Liquidsoap configuration. This allows you to add advanced functionality to your station's AutoDJ.
nb_NO: Ved å bruke denne siden kan du tilpasse flere deler av Liquidsoap-konfigurasjonen. Dette lar deg legge til avansert funksjonalitet til stasjonens AutoDJ.

en: Usually enabled for port 465, disabled for ports 587 or 25.
nb_NO: Vanligvis aktivert for port 465, deaktivert for port 587 eller 25.

en: Variables are in the form of:
nb_NO: Variabler er i form av:

en: View
nb_NO: Vis

en: View Fullscreen
nb_NO: Vis fullskjerm

en: View Listener Report
nb_NO: Vis lytterrapport

en: View Profile
nb_NO: Vis profil

en: View tracks in playlist
nb_NO: Se spor i spillelisten

en: Visit the "My License Key" page under the "Services" section.
nb_NO: Besøk siden "Min lisensnøkkel" under "Tjenester"-delen.

en: Visit the Dropbox App Console:
nb_NO: Besøk Dropbox appkonsollen:

en: Visit the link below to sign in and generate an access code:
nb_NO: Besøk lenken nedenfor for å logge på og generere en tilgangskode:

en: Visit your Mastodon instance.
nb_NO: Besøk din Mastadon-forekomsten din.

en: Visual Cue Editor
nb_NO: Visuel Mikse Editor

en: Volume
nb_NO: Volum

en: Wait
nb_NO: Vent

en: Wait (Wa)
nb_NO: Vent (Wa)

en: Warning
nb_NO: Advarsel

en: Waveform Zoom
nb_NO: Bølgeform zoom

en: Web Hook Details
nb_NO: Web Hook detaljer

en: Web Hook Name
nb_NO: Navn på nettkrok

en: Web Hook Triggers
nb_NO: Web Hook Triggere

en: Web Hook URL
nb_NO: Web Hook lenke

en: Web Hooks
nb_NO: Web Kroker

en: Web hooks automatically send a HTTP POST request to the URL you specify to notify it any time one of the triggers you specify occurs on your station.
nb_NO: Webhooks sender automatisk en HTTP POST-forespørsel til URL-en du angir for å varsle den hver gang en av utløserne du spesifiserer oppstår på stasjonen din.

en: Web hooks let you connect to external web services and broadcast changes to your station to them.
nb_NO: Webhooks lar deg koble til eksterne nettjenester og kringkaste endringer til stasjonen din til dem.

en: Web Site URL
nb_NO: Nettsideadresse

en: Web updates are not available for your installation. To update your installation, perform the manual update process instead.
nb_NO: Nettoppdateringer er ikke tilgjengelig for installasjonen. For å oppdatere installasjonen, utfør den manuelle oppdateringen i stedet.

en: WebDJ connected!
nb_NO: WebDJ tilkoblet!

en: Website
nb_NO: Nettsted

en: Wednesday
nb_NO: Onsdag

en: Welcome to AzuraCast!
nb_NO: Velkommen til AzuraCast!

en: Welcome!
nb_NO: Velkommen!

en: When making API calls, you can pass this value in the "X-API-Key" header to authenticate as yourself.
nb_NO: Når du foretar API-kall, kan du sende denne verdien i "X-API-Key"-overskriften for å autentisere som deg selv.

en: When the song changes and a live streamer/DJ is connected
nb_NO: Når sangen endres og live streamer/DJ er tilkoblet

en: When the station broadcast comes online
nb_NO: Når stasjonssendingen kommer på nett

en: When the station broadcast goes offline
nb_NO: Når stasjonens sending går offline

en: Whether the AutoDJ should attempt to avoid duplicate artists and track titles when playing media from this playlist.
nb_NO: Om AutoDJ bør forsøke å unngå dupliserte artister og sportitler når du spiller av medier fra denne spillelisten.

en: Widget Type
nb_NO: Widgettype

en: Worst Performing Songs
nb_NO: Dårligste sanger

en: Yes
nb_NO: Ja

en: Yesterday
nb_NO: I går

en: You
nb_NO: Du

en: You can also upload files in bulk via SFTP.
nb_NO: Du kan også laste opp filer i bulk via SFTP.

en: You can find answers for many common questions in our support documents.
nb_NO: Du finner svar på mange vanlige spørsmål i vårt support-dokument.

en: You can include any special mount point settings here, in either JSON { key: 'value' } format or XML <key>value</key>
nb_NO: Du kan inkludere eventuelle spesielle monteringspunktinnstillinger her, enten i JSON { key: 'value' }-format eller XML<key> verdi</key>

en: You can only perform the actions your user account is allowed to perform.
nb_NO: Du kan bare utføre handlingene din brukerkonto har lov til å utføre.

en: You may need to connect directly to your IP address:
nb_NO: Du må kanskje koble deg direkte til IP-adressen din:

en: You may need to connect directly via your IP address:
nb_NO: Du må kanskje koble til direkte via din IP-adresse:

en: You will not be able to retrieve it again.
nb_NO: Du vil ikke kunne hente den igjen.

en: Your full API key is below:
nb_NO: Din fullstendige API-nøkkel er nedenfor:

en: Your installation is currently on this release channel:
nb_NO: Din installasjon er for øyeblikket på denne utgivelseskanalen:

en: Your installation is up to date! No update is required.
nb_NO: Din installasjon er oppdatert! Ingen oppdatering er nødvendig.

en: Your installation needs to be updated. Updating is recommended for performance and security improvements.
nb_NO: Installasjonen din må oppdateres. Oppdatering anbefales for ytelse og sikkerhetsforbedringer.

en: Your station does not support reloading configuration. Restart broadcasting instead to apply changes.
nb_NO: Din stasjon støtter ikke omlasting av konfigurasjon. Restart kringkasting i stedet for å bruke endringer.

en: Your station has changes that require a reload to apply.
nb_NO: Stasjonen din har endringer som krever at en last inn på nytt brukes.

en: Your station is currently not enabled for broadcasting. You can still manage media, playlists, and other station settings. To re-enable broadcasting, edit your station profile.
nb_NO: Stasjonen din er for øyeblikket ikke aktivert for kringkasting. Du kan fortsatt administrere media, spillelister og andre stasjonsinnstillinger. For å aktivere kringkasting på nytt, rediger stasjonsprofilen din.

en: Your station supports reloading configuration.
nb_NO: Stasjonen din støtter omlasting av konfigurasjon.

en: YP Directory Authorization Hash
nb_NO: YP Katalog Autorisasjon Hash

en: Select...
nb_NO: Velg...

en: Too many forgot password attempts
nb_NO: For mange glemte passordforsøk

en: You have attempted to reset your password too many times. Please wait 30 seconds and try again.
nb_NO: Du har forsøkt å tilbakestille passordet ditt for mange ganger. Vent 30 sekunder og prøv igjen.

en: Account Recovery
nb_NO: Gjenopprettelse av konto

en: Account recovery e-mail sent.
nb_NO: E-post for kontogjenoppretting er sendt.

en: If the e-mail address you provided is in the system, check your inbox for a password reset message.
nb_NO: Hvis e-postadressen du oppga er i systemet, sjekk innboksen din for en melding om tilbakestilling av passord.

en: Too many login attempts
nb_NO: For mange påloggingsforsøk

en: You have attempted to log in too many times. Please wait 30 seconds and try again.
nb_NO: Du har forsøkt å logge på for mange ganger. Vent 30 sekunder og prøv igjen.

en: Logged in successfully.
nb_NO: Logget på vellykket.

en: Complete the setup process to get started.
nb_NO: Fullfør konfigurasjonsprosessen for å komme i gang.

en: Login unsuccessful
nb_NO: Innlogging mislykket

en: Your credentials could not be verified.
nb_NO: Påloggingsinformasjonen din kunne ikke bekreftes.

en: User not found.
nb_NO: Bruker ble ikke funnet.

en: Invalid token specified.
nb_NO: Ugyldig token er angitt.

en: Logged in using account recovery token
nb_NO: Logget på med kontogjenopprettingstoken

en: Your password has been updated.
nb_NO: Passordet er oppdatert.

en: Set Up AzuraCast
nb_NO: Sett opp AzuraCast

en: Setup has already been completed!
nb_NO: Oppsettet er allerede fullført!

en: All Stations
nb_NO: Alle Stasjoner

en: AzuraCast Application Log
nb_NO: AzuraCast-applikasjonslogg

en: AzuraCast Now Playing Log
nb_NO: AzuraCast Spilles logg

en: AzuraCast Synchronized Task Log
nb_NO: AzuraCast Synkronisert oppgave-logg

en: AzuraCast Queue Worker Log
nb_NO: AzuraCast Kø Arbeidslogg

en: Service Log: %s (%s)
nb_NO: Service Logg: %s (%s)

en: Nginx Access Log
nb_NO: Nginx tilgangslogg

en: Nginx Error Log
nb_NO: Nginx-feillogg

en: PHP Application Log
nb_NO: PHP App Logg

en: Supervisord Log
nb_NO: Tilsynslogg

en: Create a new storage location based on the base directory.
nb_NO: Opprett en ny lagringsplass basert på basiskatalogen.

en: You cannot modify yourself.
nb_NO: Du kan ikke endre deg selv.

en: You cannot remove yourself.
nb_NO: Du kan ikke fjerne deg selv.

en: Test Message
nb_NO: Testmelding

en: This is a test message from AzuraCast. If you are receiving this message, it means your e-mail settings are configured correctly.
nb_NO: Dette er en testmelding fra AzuraCast. Hvis du mottar denne meldingen, betyr det at e-postinnstillingene dine er riktig konfigurert.

en: Test message sent successfully.
nb_NO: Testmeldingen ble sendt.

en: Less than Thirty Seconds
nb_NO: Mindre enn Tretti Sekunder

en: Thirty Seconds to One Minute
nb_NO: Tretti sekunder til ett minutt

en: One Minute to Five Minutes
nb_NO: Ett Minutt til Fem Minutter

en: Five Minutes to Ten Minutes
nb_NO: Fem Minutter til Ti Minutter

en: Ten Minutes to Thirty Minutes
nb_NO: Ti Minutter til Ti Minutter

en: Thirty Minutes to One Hour
nb_NO: Tretti minutter til En Time

en: One Hour to Two Hours
nb_NO: En Time til To Timer

en: More than Two Hours
nb_NO: Mer enn To Timer

en: Mobile Device
nb_NO: Mobil Enhet

en: Desktop Browser
nb_NO: Skrivebord Nettleser

en: Non-Browser
nb_NO: Ikke-Nettleser

en: Connected Seconds
nb_NO: Tilkoblede Sekunder

en: File Not Processed: %s
nb_NO: Fil ikke behandlet: %s

en: Cover Art
nb_NO: Cover Bilde

en: File Processing
nb_NO: Filbehandling

en: No directory specified
nb_NO: Ingen katalog spesifisert

en: File not specified.
nb_NO: Filen er ikke spesifisert.

en: New path not specified.
nb_NO: Ny bane ikke spesifisert.

en: This station is out of available storage space.
nb_NO: Denne stasjonen er tom for tilgjengelig lagringsplass.

en: Web hook enabled.
nb_NO: Web-hook aktivert.

en: Web hook disabled.
nb_NO: Web-hook deaktivert.

en: Station reloaded.
nb_NO: Stasjonen er lastet inn på nytt.

en: Station restarted.
nb_NO: Stasjonen startet på nytt.

en: Service stopped.
nb_NO: Tjenesten stoppet.

en: Service started.
nb_NO: Tjenesten startet.

en: Service reloaded.
nb_NO: Tjenesten er lastet inn på nytt.

en: Service restarted.
nb_NO: Tjenesten startet på nytt.

en: Song skipped.
nb_NO: Sangen hoppet over.

en: Streamer disconnected.
nb_NO: Streameren er frakoblet.

en: Station Nginx Configuration
nb_NO: Stasjon Nginx Konfigurasjon

en: Liquidsoap Log
nb_NO: Liquidsoap Logg

en: Liquidsoap Configuration
nb_NO: Liquidsoap konfigurasjon

en: Icecast Access Log
nb_NO: Icecast tilgangslogg

en: Icecast Error Log
nb_NO: Icecast Feillogg

en: Icecast Configuration
nb_NO: Icecast Konfigurasjon

en: Shoutcast Log
nb_NO: Shoutcast Logg

en: Shoutcast Configuration
nb_NO: Shoutcast Konfigurasjon

en: Search engine crawlers are not permitted to use this feature.
nb_NO: Søkemotorsøkeprogrammer har ikke tillatelse til å bruke denne funksjonen.

en: You are not permitted to submit requests.
nb_NO: Du har ikke lov til å sende inn forespørsler.

en: This song or artist has been played too recently. Wait a while before requesting it again.
nb_NO: Denne sangen eller artisten har blitt spilt for nylig. Vent en stund før du ber om det igjen.

en: You have submitted a request too recently! Please wait before submitting another one.
nb_NO: Du har sendt inn en forespørsel for nylig! Vent før du sender inn en ny.

en: Your request has been submitted and will be played soon.
nb_NO: Din forespørsel er sendt og vil bli spilt snart.

en: This playlist is not song-based.
nb_NO: Denne spillelisten er ikke sangbasert.

en: Playlist emptied.
nb_NO: Spilleliste tømt.

en: This playlist is not a sequential playlist.
nb_NO: Denne spillelisten er ikke en sekvensiell spilleliste.

en: Playlist reshuffled.
nb_NO: Spillelisten er stokket om.

en: Playlist enabled.
nb_NO: Spilleliste aktivert.

en: Playlist disabled.
nb_NO: Spilleliste deaktivert.

en: Playlist successfully imported; %d of %d files were successfully matched.
nb_NO: Spilleliste importert; %d av %d filer ble matchet.

en: Playlist applied to folders.
nb_NO: Spilleliste anvendt på mapper.

en: %d files processed.
nb_NO: %d filer behandlet.

en: No recording available.
nb_NO: Ingen opptak tilgjengelig.

en: Record not found
nb_NO: Finner ikke posten

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
nb_NO: Den opplastede filen overskrider upload_max_filesize-direktivet i php.ini.

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive from the HTML form.
nb_NO: Den opplastede filen overskrider MAX_FILE_SIZE-direktivet fra HTML-skjemaet.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
nb_NO: Filen ble bare delvis lastet opp.

en: No file was uploaded.
nb_NO: Ingen fil ble lastet opp.

en: No temporary directory is available.
nb_NO: Ingen midlertidig katalog er tilgjengelig.

en: Could not write to filesystem.
nb_NO: Kunne ikke skrive til filsystemet.

en: Upload halted by a PHP extension.
nb_NO: Opplasting stoppet av en PHP-utvidelse.

en: Unspecified error.
nb_NO: Uspesifisert error.

en: Changes saved successfully.
nb_NO: Endringene er lagret.

en: Record created successfully.
nb_NO: Oppføringen ble opprettet.

en: Record updated successfully.
nb_NO: Oppføringen ble oppdatert.

en: Record deleted successfully.
nb_NO: Oppføringen ble slettet.

en: Playlist: %s
nb_NO: Spilleliste: %s

en: Streamer: %s
nb_NO: Strømmer: %s

en: The account associated with e-mail address "%s" has been set as an administrator
nb_NO: Kontoen knyttet til e-postadressen "%s" er satt som administrator

en: Account not found.
nb_NO: Konto ikke funnet.

en: Roll Back Database
nb_NO: Rull Tilbake Database

en: Running database migrations...
nb_NO: Kjører databaseoverføringer...

en: Database migration failed: %s
nb_NO: Database migrering feilet: %s

en: Database rolled back to stable release version "%s".
nb_NO: Database rullet tilbake til stabil utgivelsesversjon "%s".

en: AzuraCast Settings
nb_NO: AzuraCast-innstillinger

en: Setting Key
nb_NO: Innstillingsnøkkel

en: Setting Value
nb_NO: Innstillingsverdi

en: Fixtures loaded.
nb_NO: Inventar lastet.

en: Backing up initial database state...
nb_NO: Sikkerhetskopierer den første databasetilstanden...

en: We detected a database restore file from a previous (possibly failed) migration.
nb_NO: Vi fant en databasegjenopprettingsfil fra en tidligere (mulig feilet) overføring.

en: Attempting to restore that now...
nb_NO: Forsøker å gjenopprette det nå...

en: Attempting to roll back to previous database state...
nb_NO: Forsøker å rulle tilbake til forrige databasetilstand...

en: Your database was restored due to a failed migration.
nb_NO: Databasen din ble gjenopprettet på grunn av mislykket overføring.

en: Please report this bug to our developers.
nb_NO: Vennligst rapporter denne feilen til våre utviklere.

en: Restore failed: %s
nb_NO: Gjenoppretting mislyktes: %s

en: AzuraCast Backup
nb_NO: AzuraCast sikkerhetskopi

en: Please wait while a backup is generated...
nb_NO: Vennligst vent mens en sikkerhetskopi genereres...

en: Creating temporary directories...
nb_NO: Oppretter midlertidige kataloger...

en: Backing up MariaDB...
nb_NO: Sikkerhetskopierer MariaDB...

en: Creating backup archive...
nb_NO: Oppretter sikkerhetskopieringsarkiv ...

en: Cleaning up temporary files...
nb_NO: Rydder opp i midlertidige filer...

en: Backup complete in %.2f seconds.
nb_NO: Sikkerhetskopiering fullført om %.2f sekunder.

en: Backup path %s not found!
nb_NO: Finner ikke sikkerhetskopibanen %s!

en: Imported locale: %s
nb_NO: Importert språk: %s

en: Database Migrations
nb_NO: Database Migreringer

en: Database is already up to date!
nb_NO: Databasen er allerede oppdatert!

en: Database migration completed!
nb_NO: Database migrering fullført!

en: AzuraCast Initializing...
nb_NO: AzuraCast initialiserer...

en: AzuraCast Setup
nb_NO: AzuraCast-oppsett

en: Welcome to AzuraCast. Please wait while some key dependencies of AzuraCast are set up...
nb_NO: Velkommen til AzuraCast. Vennligst vent mens noen nøkkelavhengigheter til AzuraCast er konfigurert...

en: Running Database Migrations
nb_NO: Kjører Database Migrations

en: Generating Database Proxy Classes
nb_NO: Generering av databaseproxyklasser

en: Reload System Data
nb_NO: Last inn systemdata på nytt

en: Installing Data Fixtures
nb_NO: Installere datafiksturer

en: Refreshing All Stations
nb_NO: Oppdaterer alle stasjoner

en: AzuraCast is now updated to the latest version!
nb_NO: AzuraCast er nå oppdatert til siste versjon!

en: AzuraCast installation complete!
nb_NO: AzuraCast-installasjonen er fullført!

en: Visit %s to complete setup.
nb_NO: Besøk %s for å fullføre oppsettet.

en: %s is not recognized as a service.
nb_NO: %s gjenkjennes ikke som en tjeneste.

en: It may not be registered with Supervisor yet. Restarting broadcasting may help.
nb_NO: Den er kanskje ikke registrert hos Supervisor ennå. Det kan hjelpe å starte kringkastingen på nytt.

en: %s cannot start
nb_NO: %s kan ikke starte

en: It is already running.
nb_NO: Den kjører allerede.

en: %s cannot stop
nb_NO: %s kan ikke stoppe

en: It is not running.
nb_NO: Kjører ikke.

en: %s encountered an error: %s
nb_NO: %s opplever en feil: %s

en: Check the log for details.
nb_NO: Sjekk loggen for detaljer.

en: You do not have permission to access this portion of the site.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å få tilgang til denne delen av nettstedet.

en: You must be logged in to access this page.
nb_NO: Du må være logget inn for å få tilgang til denne siden.

en: This value is already used.
nb_NO: Denne verdien er allerede brukt.

en: Storage location %s could not be validated: %s
nb_NO: Lagringsplasseringen %s kunne ikke valideres: %s

en: Storage location %s already exists.
nb_NO: Lagringssted %s eksisterer allerede.

en: All Permissions
nb_NO: Alle Tillatelser

en: View Station Page
nb_NO: Se stasjonssiden

en: View Station Reports
nb_NO: Se stasjonsrapporter

en: View Station Logs
nb_NO: Vis stasjonslogger

en: Manage Station Profile
nb_NO: Administrer stasjonsprofil

en: Manage Station Broadcasting
nb_NO: Administrer stasjonskringkasting

en: Manage Station Streamers
nb_NO: Administrer stasjonsstreamere

en: Manage Station Mount Points
nb_NO: Administrer stasjonsfestepunkter

en: Manage Station Remote Relays
nb_NO: Administrer stasjonsfjernreléer

en: Manage Station Media
nb_NO: Administrer Station Media

en: Manage Station Automation
nb_NO: Administrer stasjonsautomatisering

en: Manage Station Web Hooks
nb_NO: Administrer Station Web Hooks

en: Manage Station Podcasts
nb_NO: Administrer stasjonspodcaster

en: View Administration Page
nb_NO: Se administrasjonssiden

en: View System Logs
nb_NO: Se systemlogger

en: Administer Settings
nb_NO: Administrer innstillinger

en: Administer API Keys
nb_NO: Administrer API-nøkler

en: Administer Stations
nb_NO: Administrer stasjoner

en: Administer Custom Fields
nb_NO: Administrer egendefinerte felt

en: Administer Backups
nb_NO: Administrer sikkerhetskopier

en: Administer Storage Locations
nb_NO: Administrer lagringsplasseringer

en: Runs routine synchronized tasks
nb_NO: Kjører rutinesynkroniserte oppgaver

en: Web server
nb_NO: Nettjener

en: Now Playing manager service
nb_NO: Spiller nå managertjeneste

en: PHP queue processing worker
nb_NO: PHP-købehandlingsarbeider

en: Cache
nb_NO: Hurtiglager

en: SFTP service
nb_NO: SFTP-tjeneste

en: Frontend Assets
nb_NO: Frontend eiendeler

en: This product includes GeoLite2 data created by MaxMind, available from %s.
nb_NO: Dette produktet inkluderer GeoLite2-data laget av MaxMind, tilgjengelig fra %s.

en: IP Geolocation by DB-IP
nb_NO: IP Geolocation av DB-IP

en: GeoLite database not configured for this installation. See System Administration for instructions.
nb_NO: GeoLite-databasen er ikke konfigurert for denne installasjonen. Se Systemadministrasjon for instruksjoner.

en: Installation Not Recently Backed Up
nb_NO: Installasjon ikke nylig sikkerhetskopiert

en: This installation has not been backed up in the last two weeks.
nb_NO: Denne installasjonen har ikke blitt sikkerhetskopiert de siste to ukene.

en: Service Not Running: %s
nb_NO: Tjenester Kjører Ikke: %s

en: One of the essential services on this installation is not currently running. Visit the system administration and check the system logs to find the cause of this issue.
nb_NO: En av de essensielle tjenestene på denne installasjonen kjører ikke for øyeblikket. Besøk systemadministrasjonen og sjekk systemloggene for å finne årsaken til dette problemet.

en: New AzuraCast Stable Release Available
nb_NO: Ny AzuraCast Stabil Utgivelse Tilgjengelig

en: Version %s is now available. You are currently running version %s. Updating is recommended.
nb_NO: Versjon %s er nå tilgjengelig. Du kjører for øyeblikket versjon %s. Oppdatering anbefales.

en: New AzuraCast Rolling Release Available
nb_NO: Ny AzuraCast Rolling release tilgjengelig

en: Your installation is currently %d update(s) behind the latest version. Updating is recommended.
nb_NO: Din installasjon er for tiden %d oppdatering(er) bak den nyeste versjonen. Oppdatering er anbefalt.

en: Switch to Stable Channel Available
nb_NO: Bytt til Stabel Kanal Tilgjengelig

en: Your Rolling Release installation is currently older than the latest Stable release. This means you can switch releases to the "Stable" release channel if desired.
nb_NO: Installasjonen av rullende utgivelse er eldre enn den nyeste utgivelsen. Dette betyr at du kan bytte utgivelse til kanalen for "Stabel" dersom det er ønskelig.

en: Synchronization Disabled
nb_NO: Synkronisering deaktivert

en: Routine synchronization is currently disabled. Make sure to re-enable it to resume routine maintenance tasks.
nb_NO: Rutinesynkronisering er for øyeblikket deaktivert. Sørg for å aktivere den på nytt for å gjenoppta rutinemessige vedlikeholdsoppgaver.

en: Synchronization Not Recently Run
nb_NO: Synkronisering ikke nylig kjørt

en: The routine synchronization task has not run recently. This may indicate an error with your installation.
nb_NO: Den rutinemessige synkroniseringsoppgaven har ikke kjørt nylig. Dette kan indikere en feil med installasjonen.

en: The performance profiling extension is currently enabled on this installation.
nb_NO: Ytelsesprofileringsutvidelsen er for øyeblikket aktivert på denne installasjonen.

en: You can track the execution time and memory usage of any AzuraCast page or application from the profiler page.
nb_NO: Du kan spore utførelsestiden og minnebruken til enhver AzuraCast-side eller -applikasjon fra profileringssiden.

en: Profiler Control Panel
nb_NO: Profiler kontrollpanel

en: Performance profiling is currently enabled for all requests.
nb_NO: Ytelsesprofilering er for øyeblikket aktivert for alle forespørsler.

en: This can have an adverse impact on system performance. You should disable this when possible.
nb_NO: Dette kan ha en negativ innvirkning på systemytelsen. Du bør deaktivere dette når det er mulig.

en: You may want to update your base URL to ensure it is correct.
nb_NO: Det kan være lurt å oppdatere basis-URLen for å sikre at den er riktig.

en: If you regularly use different URLs to access AzuraCast, you should enable the "Prefer Browser URL" setting.
nb_NO: Hvis du regelmessig bruker forskjellige URL-er for å få tilgang til AzuraCast, bør du aktivere innstillingen "Foretrekk nettleser-URL".

en: Your "Base URL" setting (%s) does not match the URL you are currently using (%s).
nb_NO: Din "Basis-URL"-innstilling (%s) samsvarer ikke med URL-en du bruker for øyeblikket (%s).

en: AzuraCast is free and open-source software.
nb_NO: AzuraCast er fri og åpen kildekode programvare.

en: If you are enjoying AzuraCast, please consider donating to support our work. We depend on donations to build new features, fix bugs, and keep AzuraCast modern, accessible and free.
nb_NO: Hvis du liker AzuraCast, vennligst vurder å donere for å støtte arbeidet vårt. Vi er avhengige av donasjoner for å bygge nye funksjoner, fikse feil og beholde AzuraCast modern, tilgjengelig og gratis.

en: Donate to AzuraCast
nb_NO: Doner til AzuraCast

en: AzuraCast Installer
nb_NO: AzuraCast installasjonsprogram

en: Welcome to AzuraCast! Complete the initial server setup by answering a few questions.
nb_NO: Velkommen til AzuraCast! Fullfør det første serveroppsettet ved å svare på noen spørsmål.

en: AzuraCast Updater
nb_NO: AzuraCast-oppdatering

en: Change installation settings?
nb_NO: Vil du endre installasjonsinnstillingene?

en: AzuraCast is currently configured to listen on the following ports:
nb_NO: AzuraCast er for øyeblikket konfigurert til å lytte på følgende porter:

en: HTTP Port: %d
nb_NO: HTTP-port: %d

en: HTTPS Port: %d
nb_NO: Port nummer

en: SFTP Port: %d
nb_NO: HTTP-port: %d

en: Radio Ports: %s
nb_NO: Radioporter: %s

en: Customize ports used for AzuraCast?
nb_NO: Tilpasse porter som brukes for AzuraCast?

en: Writing configuration files...
nb_NO: Skriver konfigurasjonsfiler...

en: Server configuration complete!
nb_NO: Serverkonfigurasjon fullført!

en: This file was automatically generated by AzuraCast.
nb_NO: Denne filen ble automatisk generert av AzuraCast.

en: You can modify it as necessary. To apply changes, restart the Docker containers.
nb_NO: Du kan endre det etter behov. For å bruke endringer, start Docker-beholderne på nytt.

en: Remove the leading "#" symbol from lines to uncomment them.
nb_NO: Fjern det ledende "#"-symbolet fra linjene for å fjerne kommentarer.

en: Valid options: %s
nb_NO: Gyldige alternativer: %s

en: Default: %s
nb_NO: Standard: %s

en: Additional Environment Variables
nb_NO: Ytterligere miljøvariabler

en: (Docker Compose) All Docker containers are prefixed by this name. Do not change this after installation.
nb_NO: (Docker Compose) Alle Docker-beholdere har dette navnet foran. Ikke endre dette etter installasjon.

en: (Docker Compose) The amount of time to wait before a Docker Compose operation fails. Increase this on lower performance computers.
nb_NO: (Docker Compose) Hvor lang tid det må vente før en Docker Compose-operasjon mislykkes. Øk dette på datamaskiner med lavere ytelse.

en: HTTP Port
nb_NO: HTTP-port

en: The main port AzuraCast listens to for insecure HTTP connections.
nb_NO: Hovedporten AzuraCast lytter til for usikre HTTP-tilkoblinger.

en: HTTPS Port
nb_NO: HTTPS-port

en: The main port AzuraCast listens to for secure HTTPS connections.
nb_NO: Hovedporten AzuraCast lytter til for sikre HTTPS-tilkoblinger.

en: The port AzuraCast listens to for SFTP file management connections.
nb_NO: Porten AzuraCast lytter til for SFTP-filbehandlingstilkoblinger.

en: Station Ports
nb_NO: Stasjonshavner

en: The ports AzuraCast should listen to for station broadcasts and incoming DJ connections.
nb_NO: Portene AzuraCast skal lytte til for stasjonssendinger og innkommende DJ-tilkoblinger.

en: Docker User UID
nb_NO: Docker Bruker UID

en: Set the UID of the user running inside the Docker containers. Matching this with your host UID can fix permission issues.
nb_NO: Angi UID-en til brukeren som kjører inne i Docker-beholderne. Å matche dette med verts-UID-en din kan fikse tillatelsesproblemer.

en: Docker User GID
nb_NO: Docker Bruker GID

en: Set the GID of the user running inside the Docker containers. Matching this with your host GID can fix permission issues.
nb_NO: Angi GID-en til brukeren som kjører inne i Docker-beholderne. Å matche dette med verts-GID-en kan fikse tillatelsesproblemer.

en: Use Podman instead of Docker.
nb_NO: Benytt Podman i stedet for Docker.

en: Advanced: Use Privileged Docker Settings
nb_NO: Avansert: Bruk Privileged Docker-innstillinger

en: The locale to use for CLI commands.
nb_NO: Lokaliteten som skal brukes for CLI-kommandoer.

en: The application environment.
nb_NO: Applikasjonsmiljøet.

en: Manually modify the logging level.
nb_NO: Endre loggingsnivået manuelt.

en: This allows you to log debug-level errors temporarily (for problem-solving) or reduce the volume of logs that are produced by your installation, without needing to modify whether your installation is a production or development instance.
nb_NO: Dette lar deg logge feil på feilsøkingsnivå midlertidig (for problemløsning) eller redusere volumet av logger som produseres av installasjonen din, uten å måtte endre om installasjonen er en produksjons- eller utviklingsforekomst.

en: Enable Custom Code Plugins
nb_NO: Aktiver Custom Code Plugins

en: Enable the composer "merge" functionality to combine the main application's composer.json file with any plugin composer files. This can have performance implications, so you should only use it if you use one or more plugins with their own Composer dependencies.
nb_NO: Aktiver "sammenslåings"-funksjonaliteten for komponist for å kombinere hovedapplikasjonens composer.json-fil med alle plugin-komponeringsfiler. Dette kan ha ytelsesimplikasjoner, så du bør bare bruke det hvis du bruker ett eller flere plugins med sine egne Composer-avhengigheter.

en: Minimum Port for Station Port Assignment
nb_NO: Maksimal port for stasjonsporttildeling

en: Modify this if your stations are listening on nonstandard ports.
nb_NO: Endre dette hvis stasjonene dine lytter på ikke-standardporter.

en: Maximum Port for Station Port Assignment
nb_NO: Maksimal port for stasjonsporttildeling

en: Show Detailed Slim Application Errors
nb_NO: Vis Detaljerte Små Program Feil

en: This allows you to debug Slim Application Errors you may encounter. Please report any Slim Application Error logs to the development team on GitHub.
nb_NO: Dette gjør at du feilsøker små Programfeil du kan støte på. Vennligst rapporter eventuelle små feil logger til utviklingsteamet på GitHub.

en: MariaDB Host
nb_NO: MariaDB-vert

en: Do not modify this after installation.
nb_NO: Ikke modifiser dette etter installasjonen.

en: MariaDB Port
nb_NO: MariaDB-port

en: MariaDB Username
nb_NO: MariaDB brukernavn

en: MariaDB Password
nb_NO: MariaDB-passord

en: MariaDB Database Name
nb_NO: MariaDB-databasenavn

en: Auto-generate Random MariaDB Root Password
nb_NO: Autogenerer tilfeldig MariaDB-rootpassord

en: MariaDB Root Password
nb_NO: MariaDB Root Passord

en: Enable MariaDB Slow Query Log
nb_NO: Aktiver MariaDB Slow Query Log

en: Log slower queries to diagnose possible database issues. Only turn this on if needed.
nb_NO: Logg tregere spørringer for å diagnostisere mulige databaseproblemer. Slå denne kun på hvis nødvendig.

en: MariaDB Maximum Connections
nb_NO: MariaDB maksimale tilkoblinger

en: Set the amount of allowed connections to the database. This value should be increased if you are seeing the "Too many connections" error in the logs.
nb_NO: Angi mengden tillatte tilkoblinger til databasen. Denne verdien bør økes hvis du ser feilen "For mange tilkoblinger" i loggene.

en: MariaDB InnoDB Buffer Pool Size
nb_NO: MariaDB InnoDB Buffer Pool Størrelse

en: The InnoDB buffer pool size controls how much data & indexes are kept in memory. Making sure that this value is as large as possible reduces the amount of disk IO.
nb_NO: InnoDB bufferlageret kontrollerer hvor mye data og indekser som oppbevares i minnet. Pass på at denne verdien er så stor som mulig, reduserer mengden av IO.

en: MariaDB InnoDB Log File Size
nb_NO: MariaDB InnoDB Loggfilstørrelse

en: The InnoDB log file is used to achieve data durability in case of crashes or unexpected shutoffs and to allow the DB to better optimize IO for write operations.
nb_NO: InnoDB loggfilen brukes for å oppnå data holdbarhet i tilfelle krasjer eller uventede avbrudd, og for å tillate DB å optimalisere IO bedre for skriveoperasjoner.

en: Enable Redis
nb_NO: Aktiver Redis

en: Disable to use a flatfile cache instead of Redis.
nb_NO: Deaktiver for å bruke en flatfil-cache i stedet for Redis.

en: Redis Host
nb_NO: Redis Vert

en: PHP Maximum POST File Size
nb_NO: PHP Maksimal POST-filstørrelse

en: PHP Memory Limit
nb_NO: PHP minnegrense

en: PHP Script Maximum Execution Time (Seconds)
nb_NO: PHP skript Maksimal kjøringstid (sekunder)

en: Short Sync Task Execution Time (Seconds)
nb_NO: Kort synkroniseringstid kjøretid (i sekunder)

en: The maximum execution time (and lock timeout) for the 15-second, 1-minute and 5-minute synchronization tasks.
nb_NO: Maksimal utførelsestid (og låsetidsavbrudd) for synkroniseringsoppgavene på 15 sekunder, 1 minutter og 5 minutter.

en: Long Sync Task Execution Time (Seconds)
nb_NO: Tid for lang synkronisering kjøring av oppgaver (i sekunder)

en: The maximum execution time (and lock timeout) for the 1-hour synchronization task.
nb_NO: Maksimal utførelsestid (og låsetidsavbrudd) for synkroniseringsoppgaven på 1 time.

en: Now Playing Delay Time (Seconds)
nb_NO: Nå spilles forsinkelse tid (i sekunder)

en: The delay between Now Playing checks for every station. Decrease for more frequent checks at the expense of performance; increase for less frequent checks but better performance (for large installations).
nb_NO: Forsinkelsen mellom Nå Spilles etter hver stasjon. Reduser for hyppigere kontroller på bekostning av ytelse. Øk for sjeldnere kontroller, men bedre ytelse (for store installasjoner).

en: Now Playing Max Concurrent Processes
nb_NO: Spilling av maks samtidige prosesser

en: The maximum number of concurrent processes for now playing updates. Increasing this can help reduce the latency between updates now playing updates on large installations.
nb_NO: Maksimalt antall samtidige prosesser for nå spilling av oppdateringer. Øker dette kan bidra til å redusere forsinkelse mellom oppdateringer som spilles av oppdateringer på store installasjoner.

en: Maximum PHP-FPM Worker Processes
nb_NO: Maksimal PHP-FPM-arbeidsprosesser

en: Enable Performance Profiling Extension
nb_NO: Aktiver Performance Profiling Extension

en: Profiling data can be viewed by visiting %s.
nb_NO: Profildata kan vises ved å gå til %s.

en: Profile Performance on All Requests
nb_NO: Profilytelse på alle forespørsler

en: This will have a significant performance impact on your installation.
nb_NO: Dette vil ha en betydelig ytelsespåvirkning på installasjonen din.

en: Profiling Extension HTTP Key
nb_NO: HTTP-nøkkel for profileringsutvidelse

en: The value for the "SPX_KEY" parameter for viewing profiling pages.
nb_NO: Verdien for «SPX_KEY»-parameteren for visning av profileringssider.

en: Profiling Extension IP Allow List
nb_NO: IP-tillatelsesliste for profilutvidelse

en: Enable web-based Docker image updates
nb_NO: Aktiver web-baserte Docker bildeoppdateringer

en: Extra Ubuntu packages to install upon startup
nb_NO: Ekstra Ubuntu pakker å installere ved oppstart

en: Separate package names with a space. Packages will be installed during container startup.
nb_NO: Separer pakkenavnene med et mellomrom. Pakker vil bli installert ved oppstart av beholderen.

en: Album Artist Sort Order
nb_NO: Sorteringsrekkefølge for albumartist

en: Album Sort Order
nb_NO: Album Sorteringsrekkefølge

en: Comment
nb_NO: Kommentar

en: Commercial Information
nb_NO: Kommersiell informasjon

en: Composer
nb_NO: Komponist

en: Composer Sort Order
nb_NO: Komponist Sorteringsrekkefølge

en: Conductor
nb_NO: Dirigent

en: Content Group Description
nb_NO: Innholdsgruppe beskrivelse

en: Copyright
nb_NO: Opphavsrett

en: Copyright Message
nb_NO: Opphavsrettsmelding

en: Encoded By
nb_NO: Kodet av

en: Encoder Settings
nb_NO: Kode Innstillinger

en: Encoding Time
nb_NO: Kodingstid

en: File Owner
nb_NO: Fileier

en: File Type
nb_NO: Filtype

en: Initial Key
nb_NO: Start Nøkkel

en: Internet Radio Station Name
nb_NO: Navn på Internettradiostasjon

en: Internet Radio Station Owner
nb_NO: Eier av Internettradiostasjon

en: Involved People List
nb_NO: Liste Over Involverte Personer

en: Linked Information
nb_NO: Koblet Informasjon

en: Lyricist
nb_NO: Tekstforfatter

en: Media Type
nb_NO: Mediatype

en: Mood
nb_NO: Humør

en: Music CD Identifier
nb_NO: Musikk CD-identifikator

en: Musician Credits List
nb_NO: Kredittliste For Musiker

en: Original Album
nb_NO: Originalt Album

en: Original Filename
nb_NO: Opprinnelig Filnavn

en: Original Lyricist
nb_NO: Original Tekstforfatter

en: Original Release Time
nb_NO: Original Utgivelsestid

en: Original Year
nb_NO: Opprinnelig År

en: Part of a Compilation
nb_NO: Del av en Samling

en: Part of a Set
nb_NO: Del av et Sett

en: Performer Sort Order
nb_NO: Utøver Sorterings Rekkefølge

en: Playlist Delay
nb_NO: Spilleliste Forsinkelse

en: Produced Notice
nb_NO: Produsert Varsel

en: Publisher
nb_NO: Utgiver

en: Recording Time
nb_NO: Opptakstid

en: Release Time
nb_NO: Utgivelsen Tid

en: Set Subtitle
nb_NO: Angi Undertekst

en: Subtitle
nb_NO: Undertittel

en: Tagging Time
nb_NO: Taggingstid

en: Terms of Use
nb_NO: Vilkår for bruk

en: Title Sort Order
nb_NO: Tittel Sorteringsrekkefølge

en: Track Number
nb_NO: Spornummer

en: Unsynchronised Lyrics
nb_NO: Usynkronisert Sangtekst

en: URL File
nb_NO: URL fil

en: URL Payment
nb_NO: URL Betaling

en: URL Publisher
nb_NO: URL Utgiver

en: URL Source
nb_NO: URL Kilde

en: URL Station
nb_NO: URL stasjon

en: URL User
nb_NO: URL bruker

en: Year
nb_NO: År

en: An account recovery link has been requested for your account on "%s".
nb_NO: En kontogjenopprettingskobling er blitt bedt om for kontoen din på "%s".

en: Click the link below to log in to your account.
nb_NO: Klikk på lenken nedenfor for å logge på kontoen din.

en: Footer
nb_NO: Bunntekst

en: Powered by %s
nb_NO: Drevet av %s

en: Forgot Password
nb_NO: Glemt passord

en: Sign in
nb_NO: Logg inn

en: Send Recovery E-mail
nb_NO: Send gjenopprettingse-post

en: Enter Two-Factor Code
nb_NO: Skriv inn tofaktorkode

en: Your account uses a two-factor security code. Enter the code your device is currently showing below.
nb_NO: Kontoen din bruker en to-faktor sikkerhetskode. Skriv inn koden enheten din viser nedenfor.

en: Security Code
nb_NO: Sikkerhetskode (CVV)

en: This installation's administrator has not configured this functionality.
nb_NO: Denne installasjonens administrator har ikke konfigurert denne funksjonaliteten.

en: Contact an administrator to reset your password following the instructions in our documentation:
nb_NO: Kontakt en administrator for å tilbakestille passordet ditt ved å følge instruksjonene i dokumentasjonen vår:

en: Password Reset Instructions
nb_NO: Instruksjoner for tilbakestilling av passord
